Vier gevluchte Chilenen worden tijdelijk" Schiedammer VERHUIS-PRIJZEN SEIKO Welzijnsmarkt belooft groot succes te worden Priester jubileum van twee stadsgenoten De Lange Reek B.V. MODESHOW Asfalt op de Churchillweg en Mozartlaan Kontaktlenzen naar City Lens rr T.V. DEFEKT RADIO ABA Groothandel Woningtextiel bij ons f 635.- uan der uferk Griezelfilm in "De Tempel" tot 23 oktober. UNIEKE PRIJS AANBIEDING CITY LENS tel 13.14.00 VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1976 Het Nieuwe Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds - Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015-124331* Eindredactie: P. J. Hovingh. Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Adresseer uitsluitend POSTBUS 257 SCHIEDAM S* -88* We brachten er u al In één van on ze vorige nummers mee op de hoogte: zaterdagmorgen zal op het oude Stadhuis van Schiedam het huwelijk worden voltrokken tussen Jan Perdaems en zijn bruid Thea door de ambtenaar van de burger lijke stand in de persoon van het raadslid Gerard Verhulsdonk. Maar dat is eigenlijk niet bijzon ders. Ook niet de erehaag van le den van de duikersvereniging OSWSV „Sea View", in volle wa penuitrusting, de club waar de ge liefden elkaar hebben leren ken nen. Het wordt pas helemaal echt als na de gang naar het stadhuis de heer Verhulsdonk de trouwerij nog eens officieus overdoet onder de water spiegel van het zwembad in Rotterdam-West. Voor het echt paar van morgen een koud kunstje, voor huwelijksambtenaar Verhuls donk een heel wat ongewonere happening, waarvoor hij dan ook eerst een stoomcursus onderduiken moest volgen. Op bijgaande foto's (van Kees Weeda jr.; oorspronkelijk in kleur en daarom in zwart-wit wat wazig) zien we het duikerspaar in een in nige omhelzing. Op de andere plaat wenst onderduiker Verhuls donk de bruidegom een mooi en lang leven toe, onder en boven wa ter. De haren van de bruid rijzen letterlijk ten berge, maar dat krijg je, zoveel meter onder water... Gezien het grote aantal deelnemers (in totaal 62) ziet het er helemaal naar uit, dat de Welzijnsmarkt morgen van tien tot vier uur een groot succes zal wor den op het Emmaplein. Een erg gevarieerd programma wordt gegeven, waarbij stadsbeiaardier Cor Don zich van half tien tot half elf zal laten horen. Tal van aktiviteiten zullen plaats hebben en ook zal er op deze Welzijnsmarkt een consumptiestand te vinden zijn, georganiseerd door de stichting „Lentefeest". Zoals u allemaal misschien weet, is de algehele opbrengst bestemd voor de aktie „Schiedam helpt Udine". Een reden temeer om naar al deze aktivi teiten te komen kijken en bijvoorbeeld een kansje te wagen bij het Rad van Avontuur, de grabbelton en een lote rij. In familiekring zal morgenmiddag (zaterdag) om vijf uur in de Parochie kerk St. Liduina en Rozenkrans op de Singel de H. Mis worden opgedragen ter gelegenheid van het 40-jarig prie sterschap van pater Bruno Groenen- daal (Benediktijnermonnik in België) en het 25-jarig priesterschap van pater Dominicus (Jan Groenendaal) van de orde der paters Capucijnen. De jubilarissen hebben resp. 40 en 25 jaar geleden in eerder genoemde kerk hun eerste H. Mis opgedragen. WIJ helpen D1REKTI Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Vanaf woensdag 6 oktober krijgt Schiedam er vier Chileense inwoners bij. De vier Chilenen zijn gevlucht voor het bewind aldaar en zijn via Argentinië naar Nederland gekomen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat ze in Argentinië zouden blijven, maar aangezien het huidige bewind alles behalve vriendelijk staat tegenover de Chileense vluchtelingen weken zij uit naar Nederland. Mo menteel verblijven zij in het CNV vakantie-oord in het Gelderse Putten. Voor twee van de gevluchte Chilenen, namelijk de 27-jarige Mario H. Gon zales Morera en de 24-jarige Enrique E. Lomans Ponitio, wordt een woning in gereedheid gebracht, namelijk Vi- valdilaan 75 in Groenoord. De andere twee Chilenen, de 27-jarige Carlos Contreras Machada en de 25-jarige Mario L. Perez Perez, hebben de wens te kennen gegeven ergens in een Ne derlands gezin te worden onderge bracht teneinde de Nederlandse taal op korte termijn machtig te worden. In Schiedam zullen de vier Chilenen Teilingerstraat 20, Rotterdam. Tel. 653444 Alle voorraad moet weg, onze showroom wordt te klein. Volledige garantie op alle merktapijten - gor dijnstoffen - matrassen etc. Wie het eerst komt Vrij entree (alleen 's-maandags gesloten) Onze nieuwe nog grotere vestiging wordt per 1 novem ber Bettoweg 17 (grens Schiedam/Rotterdam) worden begeleid door een basisteam dat deel uitmaakt van de in Amster dam gevestigde commissie voor op vang en begeleiding van vluchtelingen uit Chili. De kosten van de hele zaak worden betaald uit de ontwikkelingspot van het ministerie van ontwikkelingssa menwerking. Het bedrag dat normaal bestemd zou zijn voor Chili wordt nu voor dit doel gebruikt, aangezien het huidige kabinet er uiteraard niet over denkt dit geld over te maken aan de machthebbers in Chili. Volgens het Schiedamse comité heb ben de vier Chilenen in hun vaderland blootgestaan aan martelingen. On danks dat zijn zij toch van goede hoop dat het tij zal keren in Chili en er weer een democratisch gekozen bewind aan de macht komt. Dan gaan zij direkt terug zei één van de leden van het op- vangcomité. De vier Chilenen zullen als eerste doel in Schiedam hebben om Nederlands te leren. Dan pas kan er naar werk wor den uitgekeken. Het viertal had in Chili uiteenlopende beroepen. Zo is er een man bijdie een opleiding heeft die gelijk staat aan een MTS in Neder land, er is een boekbinder bij en een klerk op het ministerie van financiën ten tijde van Allende. Van een Chileen is het beroep niet bekend. Nederland heeft in totaal 1058 Chi leense vluchtelingen opgenomen. Zij zullen allemaal worden geïntegreerd in de Nederlandse samenleving. Voor wat betreft de Waterweg regio nemen alleen Rotterdam en Schiedam aan het projekt deel. CX 001 Een revolutionair horloge. Digitaal kwartshorloge met chronograaf en datumaan duiding. Tijd en datum permanent afleesbaar Uitvoering: edeistaa! met verstelbare band EDELSTEENKUNDIGE UURWERKMAKER Broersvest 68-70, Schiedam Telefoon 010-267593 Voor de flat in Groenoord is het comi té nog op zoek naar goede tweede hands meubelen. De Kethelse predi kant ds. P. Magre doet in dit verband dienst als opvangcentrum. Ook wil het comité graag weten of er in Schiedam iemand is die in staat is de vier Chile nen Nederlandse taalles te geven. Zo'n iemand moet natuurlijk wel vloeiend Spaans spreken en liefst nog op de hoogte zijn met de Chileense leefge woonten en het taalgebruik. Dat laat ste hoeft uiteraard niet voor niets te gebeuren. Voor dit doel kan men zich aanmelden bij de coördinator van het comité in Schiedam, mevrouw E. M. Marcus- Spring in 't Veld, Schiedamseweg 84, tel. 707372. Dinsdag 28 september... Café Rest. Amstelbron. Zie pagina 11. Eind september 1976 zal worden be gonnen met de werkzaamheden voor het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton op de Churchillweg tussen de Laan van Bol'Es en de Mozartlaan/Zwaluwlaan, de Mo zartlaan en de Vivaldilaan tussen de Mozartlaan en de Eduard van Bei- numlaan. Hierbij zullen tevens her stelwerkzaamheden worden verricht aan de bestaande asfaltverharding. Tegelijkertijd zullen de beide fietspa den aan de westzijde van de Churchill weg, te weten ter hoogte van huize Spaland en bij het postkantoor, wor den verbreed en zullen verkeersmaa tregelen worden getroffen, zodat op deze fietspaden 2-richtingsverkeer voor (brom-)fietsen mogelijk wordt. In verband met deze werkzaamheden zal het noodzakelijk zijn tijdens de uitvoering tijdelijke verkeersmaatre gelen in te stellen, teneinde een goede voortgang van het werk mogelijk te maken. De duur van de uitvoering van het ge hele werk is ongeveer 6 weken. Uiter aard zal worden getracht het ongerief tot een minimum te beperken. Zaterdag 25 september wordt in de so ciëteit „De Tempel" aan de Over- schiesestraat een griezelfilm met Bryant Holiday en Jil Haworth ge draaid. Met als titel: „Horror on snape Island". Toegang leden: ƒ.2,50. Aanvang: 8 uur. In Rotterdam e.o. gaan de meeste mensen voor waarom zou u dat niet doen onze gratis informatie-brochure kunt u krijgen door de bon op te sturen of te bellen. R'dam: Mauritsweg 37 Vlaardingen: Westhavenplaats 17 Alleen na tel. afspraak. In een open enveloppe zonder postzegel sturen naar CITY LENS antwoordnummer 554 ROTTERDAM. NAAM: ADRES: PLAATS:

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 1