Nieuwe polderbemaiing voor milieu en rekreatie van grote betekenis Grote internationale terriërshow in de Haagse Houtrust- Nederland-China in Schiedam Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781. VOORWERPEN1 ZONDAG 10 OKTOBER BIJTEN DE KEURMEESTERS ZICH ER IN VAST: Sociëteit QT "VïVr >.Yrf-* HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 '•S I t r ^>v/'j*j r hebben geen kreten geslaakt, maar gepoogd iets concreets aan te dragen die plannen moesten verwezenlijken. Dank aan de instanties en de vele kon takten welke zijn gelegd zullen ook voor de toekomst rendement ople veren. Na het bereiken van deze mijl paal kunnen wij met elkaar gaan denken aan een verder verbeteren van het milieu, iets wat haalbaar is, aldus de heer Sleeuwenhoek. Als inleiding van de ingebruikstelling gaf de direkteur van Gemeentewerken ir. H. G. de Block een uitvoerig expose over alles wat er was gepasseerd alvo rens het besluit viel de niet meer funk- tionerende Poldervaart als boezemwa ter op te heffen en een nieuw bema lingsplan met een riolering te gaan creëren. Milieu en rekreatie stonden hierbij voorop. Aan de hand van een plattegrond en fotomateriaal gaf hij zijn gehoor een inzicht van wat er tot dusver is gerealiseerd en wat er nog moet gebeuren voordat ook de nog te verwezenlijke plannen zijn uitgevoerd om ook de nieuwe woonwijken op het systeem in te passen met waterpartijen en veel rekreatiegroen. Zijn gehoor be stond uit het kader van de bij dit werk betrokken gemeentelijke diensten en afgevaardigden van instanties met wie overleg is gepleegd alvorens deze aan zienlijke ingreep in de waterhuishou ding in dit gebied tot stand kon ko men. Een zorgelijke punt in de com missie van Ruimtelijke Ordening is het optreden van watervervuiling in de sportparken wat dient te worden te ruggedrongen. Nog steeds zijn er complexen waarvan het afvalwater rechtstreeks in het op pervlakte water wordt afgevoerd. De heer de Block vindt dit niet toelaat baar. Dit punt komt binnenkort in een raadsvergadering. Ook wethouder Zijdeveld uitte zijn voldoening over wat er tot dusver is bereikt omwille van de leefbaarheid en het milieu. Tot besluit begaf zich iedereen per autocar naar de Fokker straat om getuige te zijn van het terug zetten van de vissen door de wethou der en tevens om het nieuwe polderge maal te bezichtigen. Om precies twaalf minuten over half vier gaf vrijdag wethouder Zijdeveld na mens het Schiedamse gemeentebestuur de machinist van het nieuwe Polderge maal telefonisch opdracht dit officieel in werking te stellen. Hoorbaar voor alle genodigden in de benedenzaal van het stadskantoor gierden de motoren van de pompinstallatie, wat iedereen die de voorgeschiedenis kent van wat hier tot stand is gekomen, als muziek in de oren klonk. Een nieuwe en doeltreffende polderbemaling van grote betekenis met inpassing van wat eens de Poldervaart was, voor een groot deel behouden voor de rekreatie. Een land schappelijke verrijking nu deze behouden gedeelten weer voor honderd procent waarde geven of nog gaan geven aan een gebied dat elke geboren Schiedammer met nostalgie zal gaan vervullen. Met buitensluiting van het industrie terrein ten oosten van de spoorlijn richting Delft op de waterhuishou ding, zullen vervuilingsescalaties zoals die zich twee jaar geleden hebben voorgedaan niet zo gauw een herha ling kunnen krijgen. Niet voor niets had het bestuur van de Hengelsport vereniging „Schiedam en Omstreken" iets bedacht om op dit facet van de nieuwe bemaling, afzonderlijk voor het Prinses Beatrixpark te regelen, op een originele manier gestalte te geven. Sportvisser Cas de Rouw werd te hulp geroepen voor het vangen van enkele vissen, een van ieder soort dat voor komt in de waterpartij van het park en de nu hierop aansluitende wateren die met elkaar één geheel vormen. Zo doende stond er nu in stadskantoor een aquarium waarin met een karper en zeelt ook een brasem, een bliek en een voorntje tijdelijk waren gehuisvest. Ook een koperkleurige kroeskarper maakte deel uit van dit geschubde ge zelschap dat men maar niet had ge completeerd met snoek en baars die mogelijk dit gedekte tafeltje zouden aangrijpen om op een gemakkelijke manier hun honger te stillen. De belangstelling was vooral voor de kroeskarper met de vorm van de dis cus onder de ambtenaren bijzonder groot. Het gevolg hiervan was dat het dier op een gegeven moment uit het aquarium verdwenen was(?). Na de ingebruikstelling van het ge maal aan de Fokkerstraat verzocht de heer B. Sleeuwenhoek wethouder Zij develd samen met hem de vissen met een net uit het aquarium te verwij deren en over te brengen in een plastik vat. Zo maakten de vissen met het ge zelschap de reis mee naar het gemaal om hier door de wethouder in het wa ter te worden teruggezet. De symbo liek was overduidelijk: „Nooit meer slecht water in dit gebied waarop zo'n 3000 hengelaars als leden van „Schie dam en Omstreken" op zijn aangewe zen om in eigen leefomgeving hun sport te beleven". De heer Sleeuwenhoek noemde het, als voorzitter van de „Werkgroep tot Behoud van de Poldervaart", eerder een heugelijke dag. Het nieuwe bema lingssysteem garandeert een goede waterhuishouding, wat een bijdrage is aan de rekreatie. Wij als werkgroep Nadat in 1974 voor de eerste maal de Nederlandse Terriër Unie (een over koepelend orgaan van 12 terriër-spe ciaal clubs met ongeveer 6.000 leden) met succes de grootste terriër-dag van West Europa organiseerde, heeft het bestuur besloten ook dit jaar weer een dergelijke manifestatie te houden en wel op zondag 10 oktober in de Hou- trusthallen in Den Haag. De keu ringen beginnen om 10 uur. De specialclubs voor terriërs hebben ook dit jaar een groep Nederlandse en buitenlandse keurmeesters uitgeno digd, die gespecialiseerd zijn in „hun ras". Daarom is deze tentoonstelling, nog steeds de grootste in West Euro pa, voor de rechtgeaarde terriërlief hebber van buitengewoon belang. Het aantal inschrijvingen per ras is door de internationale opzet niet al leen veel groter, maar ook zullen bij de 28 verschillende rassen exemplaren te vinden zijn die men normaal niet of nauwelijks tegen komt op Nederlandse Hondententoonstellingen. We noemen in het bijzonder de Boheemse-, de Silky- en de Australische terriër. Hoogtepunten bij deze manifestatie zijn o.a. een Jongehondenwedstrijd en een Kampioenenparade, waaraan 30 Nederlandse Kampioenen deelnemen. Vele liefhebbers van rashonden en in het bijzonder de terriër-fans zullen een evenement van zo'n hoog gehalte niet willen missen. Belangrijk dus voor de liefheb- berfsters) om zondag 10 oktober vrij te houden of vrij te maken voor deze zeer speciale tentoonstellig. Hierbij geven wij u de lijst van cursus sen die u bij ons kunt volgen. Naaien: 8 lessen van 2 Vi uur voor ƒ.30,op Korte Dam, op maandag middag, maandagavond, dinsdag avond, woensdagmorgen, woensdag avond, donderdagmiddag, donder dagavond (min. 12 cursisten). Naaien: in het Kruisgebouw op het Bachplein in Groenoord, 8 lessen van 2 Vi uur voor ƒ.35,op dinsdagmid dag en woensdagavond. Bloemschikken: 8 lessen voor ƒ.40, maandagavond/dinsdagmiddag. Uiterlijke verzorging: 8 lessen voor ƒ.25,plus ƒ.5,preparatengeld, dinsdagmiddag en donderdagavond. Creatief handwerken: 8 lessen voor ƒ.40,dinsdag- of donderdagmor gen, dinsdagavond. Macramé: 4 lessen voor ƒ.20,dins dagavond in het Kruisgebouw. Karweitjes in huis: 8 lessen voor ƒ.40,woensdagavond. Stoelen bekleden: 8 lessen voor .55, woensdagavond (max. 8 cursisten). Indisch koken: 8 lessen voor ƒ.40, woensdagavond (ingred.geld wordt per avond verrekend) in de Huishoud school, Burg. v. Haarenlaan 1155. Koken: 8 lessen voor ƒ.40,dinsdag avond (ingred.geld ƒ.3,50 ƒ.4, Wandkleden: 8 lessen voor ƒ.40, maandagavond en woensdagmorgen. Poppen maken: 8 lessen voor ƒ.40, woensdagmorgen. Al deze lessen duren 2 Vi uur. Gymnastiek: 8 lessen voor ƒ.27,50, de lessen duren 1 uur, donderdagmorgen in „de Kreek", Lange Haven 92, ook maandagavond. Afslankcursus: 12 lessen van 1 uur voor ƒ.60,woensdagmorgen en woensdagavond. Zodra de cursus waarvoor u zich hebt opgegeven vol is, krijgt u een berichtje van ons. Ons kantoor is open: dinsdag t/m vrij dag van 9.30-12 uur op Korte Dam 5, tel. 264781. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, 'dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zater dag eri zondag: een paar kindersandalen met sokjes; een wollen vest; etui van sleutels; zon nebril; dameshorloge; damesknippor- temonnee; rabiëspenning; hondepen ning; bromfietshelm; motorhelm; jon ge herdershond; tas met inhoud. Te bevragen bij de vinders: een bok, slachthuis; een poedel, H. Boot; Rijnstraat 22b, Schiedam; hon depenning, A. Tolhuisen, Nic. Beets- straat 37a, Schiedam; bandje van cas setterecorder, v.d. Heer, Vlaardinger- dijk 185a, Schiedam; rabiëspenning, Jansen, Franselaan 283b, Schiedam; plastic tasje met inhoud, H. v. Bracht, Nw. Damlaan 677, Schiedam; dame sportemonnee met inhoud, Qiiist, Vlaardingerdijk 406 (vijfsl.-flat); he renportemonnee met inhoud, M. Han- kel. Rijnstraat 23a, Schiedam; tasje, S. Toets, Eben Haëzerstraat 70, Rotter dam; damesportemonnee met inhoud, v. Heelsbergen, Koemarkt (winkel), Schiedam. 1 bankbiljet, Keij, Faas- senplein 41, Schiedam, tel. 706587; meisjesarmband, L. Poot, Ribeslaan 9, Schiedam, tel. 700225; 1 bankbiljet, S. Leuver, üosterstraat 7, Schiedam; da meshorloge, Pleyte, Richard Holstraat 39, Vlaardingen; halsketting, Jaeger, Jan van Avennesstraat 11, Schiedam; polshorloge, mevrouw Klinge, Del- flandseweg 68, Schiedam, tel. 730433; armbandje, Steenhoek, Loeffstraat 35, Schiedam; jongenshorloge, Stokhof. Joh. Straussplein 18, Schiedam; horlo ge. S. v. Stein, Jozef Oreliosingel 125, Schiedam; bedelarmband, Hersbach, Verdistraat 3, Schiedam, sieraad met steentjes, Moret, Singel 175, Schie dam; autosleutels, Röttgering, Hoog straat 17, Schiedam, tel. 268886; lees bril, v.d. Dool, Voorberghlaan, Schie dam, tel. 702507; bril, Leopoider, v. Heuven Goedhartstraat 9, Schiedam; autosleutels met ring, Warmerdam, Rotterdamsedijk 216c, Schiedam, tel. 262564. Sociëteit Q.T.?, Nieuwstraat 12, Schiedam, organiseert op zaterdag 2 oktober een herfstfeest. Dit wordt op geluisterd door de groep Train. Train, bestaande uit drie personen, speelt al sinds vele jaren en heeft een goede reputatie opgebouwd. De mu ziek die zij spelen bestaat uit goede rock en blues, waarop ook gedanst kan worden. De soos is vanaf 9 uur open en de band begint om 10 uur met spelen. De entree is voor leden gratis, niet-le- den en introducees betalen een bedrag van ƒ.5, O Binnenkort wordt in Schiedam een afdeling opgericht van de Stichting Nederland-China, na 1 oktober Vriendschapsvereniging Nederland- China. De plaatselijke afdelingen van deze landelijke Stichting organiseren regelmatig informatiebijeenkomsten en filmavonden die bepaalde aspek- ten van de Chinese samenleving tot onderwerp hebben. Op dit ogenblik beleggen de plaatse lijke afdelingen in het gehele land informatiebijeenkomsten met als on derwerp de aardbevingen in het noordoosten van China. Op deze bijeenkomsten zal iemand van de plaatselijke afdeling een inlei ding houden over de wijze waarop het Chinese volk zich voorbereidt op der gelijke natuurrampen en de wijze waarop zij het herstel en de opbouw na een natuurramp aanpakt. Ook zullen er twee leden van de Stichting aanwezig zijn, die ten tijde van de aardbevingen in China waren. Zij zullen vertellen over hun eigen erva ringen tijdens de aardbevingen. Verder zal er een informatiestand aanwezig zijn waar belangstellenden literatuur kunnen kopen en waar u ook meer te weten kan komen over de plannen van de afdeling Schie dam. Tevens is daar het tweemaande lijks tijdschrift 'China Nu' waarop men zich kan abonneren. Informatie-avonden over de aardbe vingen zullen ook in Schiedam wor den gehouden: donderdag 30 september in wijkcen trum Nieuwland; dr. Wibautplein 129 aanvang acht uur dinsdag 5 oktober in buurtcentrum Centrum Oost; dr. Zamenhofstraat 153, aanvang acht uur. Voorlopig kontaktadres Afdeling Schiedam: L. Arends, Busken Huet- straat 10b, Rotterdam, Tel. 37.87.86. Wethouder Zijdeveld vangt onder het toeziende oog de vissen uit het aquarium die zouden worden overgebracht naar voedselrijk en gezond water.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 20