Reclamesong werd tophit Jozefschool heeft een eigen schoolgids Interkerkelijke studiekring Felle brand Overschie met schermutseling politie en toeschouwers Uitslag loterij hülsta slaapkamers en woonwanden vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 TOPHIT Zes jaar geleden kwam op een heuvel bij Rome een groot aantal jongeren van alle denkbare nationaliteiten bi jeen voor de opnamen van „Hilltop", een reclamefilm voor Coca-Cola, die spoedig daarna wereldvermaard zou worden. Deze commercial werd be kroond met de hoogste reclame-on derscheidingen en wordt nog steeds één van de drie beste films uit de ge schiedenis van de reclame genoemd. Samen met de bekende popgroep The New Seekers zongen jongelui uit alle windstreken in deze film het lied ,,1'd like to teach the world to sing", dat op slag een tophit werd. The New Seekers maakten er een grammofoonplaat van, die al snel in vele landen de top van de hitparades bereikte, De miljoenen exemplaren, die van deze plaat verkocht werden, leverden The Coca-Cola Company een aanzienlijk bedrag aan royalties op, dat zij op haar beurt aan allerlei lief dadigheidsinstanties wegschonk. Na het succes van deze bijna legenda rische commercial volgde een groot aantal andere t.v.- en bioscoopfilms voor Coca-Cola met eigentijdse mu ziek van bekende popartiesten. Ook van andere „jingles", zoals „Sing with me", „Sell a million" en „It's a beauti ful day", verschenen commerciële ver sies op de grammofoonplaat, die hoog Het bijzondere van de Coca-Cola com mercials en de reclamesongs is, dat er weinig in gezegd wordt over het pro- dukt zelf. Het zijn sprankelende films met beelden van mensen, die plezier in het leven hebben en met eigentijds muziek, die zelfs tot in de internatio nale hitparades doordringt. Juist door hel ontbreken van opdringende recla meboodschappen hebben de Coca-Co la commercials de sympathie van het publiek gekregen. scoorden op de internationale hitpara des. GRATIS GRAMMOFOONPLAATJE De nog steeds grote belangstelling voor deze Coca-Cola reclamesongs heeft geleid tot de uitgave van een grammofoonplaatje, waarop een se lectie van tien bekende „jingles" opge nomen is. Coca-Cola Nederland biedt gratis 120.000 exemplaren van dit grammofoonplaatje aan, aan de lezers van het popblad Muziek Expres. In de oktober-editie van dit popblad wordt een speciale hoes met het plaatje inge sloten. Er is in Schiedam een interkerkelijke studiekring gevormd, die het komende seizoen het belangrijke boek wil be spreken van prof. H. Berkhof, „Chri stelijk Geloof" (uitgave Callenbach 1973). Dit boek, dat alle geloofsvisies aan het woord laat komen, handelt over de moderne geloofsleer en geeft diep gaand antwoord op de vragen, die juist in deze tijd met betrekking tot het Christelijk Geloof gesteld worden. Iedere bijeenkomst wordt ingeleid door een theoloog, waarna er ruim ge legenheid zal zijn voor discussie. Het programma ziet er als volgt uit: 1. ds. Verhoef (NH), 1 oktober, par. 40 blz. 411-428. De gemeente als lichaam van Christus. 2. ds. Tijmstra (NH), 5 november, par. 42 t/m 50 blz. 442-511. De vernieu wing van de mens. 3. past. v. Tilburg (Oud Kath.), 7 ja nuari, par. 51 blz 512-519. Het gebed. 4. Pater Groot (RK), 4 februari, par. 31 t/m 37 blz. 281-348. Jezus de Zoon. 5. ds. Groenewegen (NH), 4 maart en 1 april par. 23 t/m 25, 26 plus 27, blz. 156-223. De Schepping. 6. dhr. Raay- makers (RK), 6 mei, par. 56 t/m 58, blz. 543-556. Alles nieuw. De bijeen komsten worden gehouden in de leer kamer van de Bethelkapel, ingang Nw. Maasstraat, Schiedam (te bereiken met bus 53). Hieronder volgen de nummers van de loterij Scouting-Fransicus-Lodewijk- groep, waarop de prijzen gevallen zijn: 3853; 933; 1963; 2245; 3111; 3668; 2914; 2569; 3437. De prijzen zijn af te halen 's-avonds na 6 uur aan de Westmolenstraat 25, Schiedam. Het onderwijsteam van de Jozefschool aan de Nassauiaan 42 biedt terecht met een zekere trots de nieuwe Schoolgids aan. U vindt hier alle noodzakelijke informatie voor het ko mende schooljaar in en dat is na tuurlijk erg belangrijk. De namen en adressen van het onder wijsteam plus telefoonnummer vindt u hierin vermeld. De schooltijden en de klassen-indeling. Wist u overigens, dat de kleuterschool wettelijk verplicht is meer uren te maken dan klas 1 en 2? Wil Landsbergen vertelt alles over de dependance van de kleuterschool „St. Frans". Ik lees daarin bijvoorbeeld, dat er op woensdagmorgen geen melk wordt verstrekt. Geeft u uw kleuter dan een beker (leve de tuperware) mee of een stukje fruit voor de afwisseling. De ouders van al deze leerlingen heb ben de Schoolgids natuurlijk al hele maal gespeld en een keurig plaatsje gegeven. Beslist bewaren, want vooral voor later is het voor de kinderen leuk, als ze weten, met wie ze toen allemaal in de klas gezeten hebben. Hun namen staan nl. hierin allemaal vermeld. ALLE VAKANTIES Met het plannen van de vakanties zit u altijd te dubben (ik tenminste vroeger wel) wanneer hebben de kinderen nu precies vakantie? In deze gids staat het op pagina 11 keurig vermeld. Onthoudt u het allervoornaamste maar: de grote vakantie is van 4 juli 1977 tot en met 12 augustus 1977. De vakantiegidsen zijn in aantocht, ziet u! Ook de studie- en vrije dagen worden in deze gids vermeld. Een studiedag is nog niet bekend, zo ook nog een stu dieochtend, waarvan de datum nog niet bekend is. „KLAAR-OVERS" Vóór half negen mogen de kinderen niet op school zijn en 's-middags niet vóór kwart over een op de speelplaats. Vier verkeersbrigadiertjes, de bekende „Klaar-Overs" assisteren bij het over steken vóór en nó schooltijd bij het doen oversteken van de kinderen bij de Willem de Zwijgerlaan. Het is dan ook wel de bedoeling, dat de kinderen dóór oversteken. Zoals u misschien wel weet, zijn deze oranje-gejaste kinderen geïnstrueerd door de mannen van de Verkeerspoli tie en worden regelmatig gekontro- leerd door deze politie en door het on derwijzend personeel van de Jozef school. Deze spuitgast staat hier nog even zonder water, terwijl de roetzwarte rookkolom zich verder door het zwerkvreet. De andere foto's brengen in beeld hoe de brand weer in Overschie de brand met veel blusgeweld te lijf gaat. Een felle brand heeft vrijdag de loods van een verffabriek Brink Molijn, aan de Overschieseweg in de as gelegd. In deze loods was 25 ton verf, verpakt in bussen en vaten, opgeslagen. De scha de is nog onbekend. De recherche heeft niet kunnen vaststellen of de brand is aangestoken. De brandweer werd bij haar werkzaamheden gehin derd door het publiek, waarbij boven dien het gevaar bestond voor ontplof fing. De politie verzocht het publiek zich te verwijderen. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven ontstonden vecht partijen tussen politieagenten en toe schouwers. Eén politieman werd hier bij gewond aan handen, hoofd en knie. Een andere liep verwoningen op aan zijn rechter pols. TRAKTATIES EN KAUWGOM Ook op deze school wordt er zoveel mogelijk naar gestreefd om op ver jaardagen worst, kaas, chips, appelen, mandarijnen enz. te trakteren. Geen snoep, maar kauwgom is toegestaan! De oudercommissie heeft de zorg van geschenkjes voor St. Nicolaas en aan het eind van het schooljaar beleven de kinderen, die in de zesde klas zitten een Jeugddriedaagse en een afscheids feest. Bovendien wordt er aan het eind van het schooljaar altijd een specifieke Sportdag georganiseerd. Er is altijd een oud-papieraktie. U vindt in dit handig boekwerkje, want zo kan je het gerust noemen .adressen voor voortgezet onderwijs, altijd mak kelijk om er met uw oudste eens over te praten. Deze Schoolgids van de Jozefschool mag er zijn. Rest me nog u te vertellen, dat er eind juni van de Jozef er 8 naar de Scholengemeenschap „Nieuwelant" zijn gegaan, 15 naar het Spieringshoeklyceum, 1 naar Scholen gemeenschap „Schravenlant", 2 naar de Mavo in Vlaardingen en 1 naar de Christelijke Mavo aan de Tuinlaan. In totaal 28 leerlingen. Dankzij vele advertenties is het mo gelijk geworden deze Schoolgids mo dern en in een leuk hip kleurtje uit te geven. Geeft u hem daarom een fijn plekje. Het is zo zonde van al dat werk. als u 'm bij de oude kranten gooit M.W. Overblijvers zijn er hier. Maar dat geldt alleen voor kinderen, die te ver weg wonen of wiens ouders persé een dag weg moeten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 30