Heeft een oud gymlokaal geen recht op goed materiaal Martin Green in Instuif MR HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 Es kijken hoe het grootzeil er bij staat de dijk". Een geijkt geintje op de botter. Ger Bakker, de schipperm, verduidelijkt. „Als we toeristen aan boord hebben, die niets van zeilen afweten halen we dat altijd uit. Kijk, we gaan nou voor de wind en nou zie je de dijk voor je, straks gaan we laveren en krijg je een hoop herrie, dat het zeil de andere kant van het schip hangt. De zij k zie je dan achter je. Als die mensen dan uit het vooronder komen lijkt het ze net of we over de dijk heen gegaan zijn. Dolle pret". Eén ding staat vast. Tot rust komen doe je absoluut op het water. Je krijgt te maken met de goede dingen van het puur Hollands leven. Wolken, wind en water... en Berenburg. En je stelt je voor hoe het vroeger geweest moet zijn, aan boord van ditzelfde schip, de Trui, die toen wel Geertruida geheten zal hebben en volgensde overlevering in Schipper Ger Bakker in het vooronder. Bunschoten haar thuishaven had. Soms een week aan boord. Vissen, zeilen en ook in de crisis nog steeds weer uitvaren. Voor een appel en een ei. Hard werken, verweerde koppen, een slokje, netten halen, enzovoorts. Het lijkt een beetje op een bioscoopre- klame. This is the exciting world, bla bla. Maar exciting zal het niet geweest zijn. Hard werken voor weinig geld. De strijd om het bestaan, de strijd met de 'elementen. En nu zijn de botters zeldzaam. Van de tweeduizend van rond de eeuwwis seling zijn er nu misschien nog enkele tientallen. Eén ervan is in het bezit van een Delftse studentenvereniging. Een vereniging waar je nooit veel van hoort, een vereniging die doet. AATZANDSTRA In de haven van Voiendam. -M Leven en werken aan boord van de Trui. Wekelijks maken leerlingen gebruik van een oud gymlokaal op de Broersvest 113. Er wordt beweerd, dat de overgrootouders van de tegenwoordige leerlingen er hun gymnastieklessen al kregen. Maar zó vooruitstrevend was men in die tijd geloof ik niet. Een kijkje genomen dus in dit gym lokaal. Ik had het er me érger voor gesteld, maar ik werd snel uit mijn droom geholpen door de gymleraar van de L.E.A.O.-school op het Oude Kerkhof, die net klaar was met zijn lessen. Er zijn twee bruggen, die totaal niet meer gebruikt kunnen worden. De touwen hangen vlakbij de muur, hier in klimmen is niet meer mogelijk. Basket bal spelen houdt het gevaar in dat een der leerlingen met zijn hoofd op die gevaarlijke grote kachel stoot. Je kan hier grondoefeningen doen, maar een douche erna is er helemaal niet bij. Nauwelijks een was- en een voetenwasbak, uit de middeleeuwen. Twee ringen zijn nog goed, hoewel een ervan lelijk gebarsten is. Je kan er hoogstens je vingers in afklemmen. De kettingen van de klimtouwen heb ben totaal geen beveiliging. Ook dit is levensgevaarlijk, zodat ze buiten dienst blijven. De hoogspringpalen zijn gelukkig goed, maar de klimpalen weer niet te gebruiken. Het paard kan je niet Ook de buitenkant geeft een triest beeid. De ingang, wat verscholen. verstellen, er is totaal geen spelmate riaal en er zijn nooit ballen, verzucht de jonge leraar F. D. van Dalen. En dat doet hij dan ook namens de leerlingen van de scholen aan de Laurens Costerstraat, die ook op dit gymlokaal middenin de stad zijn aan gewezen. Er hangt een klachtenboek, maar het heeft allemaal geen zin hierin je wensen naar voren te bren gen, dat heeft de praktijk wel ge leerd. Toen ik er maandagmiddag kwam waren juist weer twee nieuwe ruiten ingezet. Daar zorgt men gelukkig wel voor. Maar waarom heeft dit toch nog wel redelijke gymlokaal geen recht op bruikbaar materiaal? Goed. deze zaal is in het Binnenstadsplan opgeno men, maar moeten de leerlingen van de scholen in deze omtrek daarop wachten? Elke week opnieuw wat rondhuppelen en geen gebruik kun nen maken van bijvoorbeeld die brug gen en al die andere sporttoestanden? Kóm nu toch, nieuw materiaal kan straks naar het nieuwe lokaal in de Binnenstad meegenomen worden. Maar dan zijn we heus wel een paar jaar verder. Nu dus nieuw materiaal aangebracht en de leerlingen van de scholen in Oost zullen er een dank baar gebruik van maken. Er is gel over waarvoor men een bestemming wenst. Nieuw gymmateri- aai in dit oude lokaal verborgen aan de Broersvest, maar wel op nummer 113. Een gymzaal, nauwelijks die naam nog waardig. Martin Green een naam die op discotheek-gebied al jarenlang ver bonden is aan de Instuif. Een naam ook die zonder meer garant staat voor een gezellige avond in de Instuif, gewoon vanwege de grote er varing die Martin nu eenmaal heeft, onder meer ook vanwege radiowerk bij een van de vroegere Engelse piraten zenders. Het Instuifpubliek kent hij door en door en hij weet precies welke platen jullie willen horen en waar jullie op willen dansen. Dus zondagavond allemaal op naar de Instuif. De toegang is weer voor deze avond een rijksdaalder, wil je ook nog lid worden dan kan dat ook en dat kost ook een rijksdaalder. HUUB SCHAEFFER

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 39