Welzijnsmarkt had het weer tegen Resultaten bloemschiksters bij nationale wedstrijden SG Nieuwelant is gymzaal rijker Opbrengst voor Udine f 1500,- Bewoners Heyermansflat vragen om bushalte Goedkeuringen Ged. Staten HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 42 WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1976 W'J WRCHTSN AV Ja, de Welzijnsmarkt, zo groots opgezet en waarbij iedere Schiedamse vereniging of instelling volledig aan zijn trekken kwam, had helaas het weer tegen. Waar door de opkomst niet zo groot was ais werd verwacht. Iedereen sprak in zijn eigen straatje en zo was het goed. Vooral het klankbeeld van Joop Dahlmeijer benadrukte op uitstekende wijze, dat op deze Welzijns- markt. voor de tweede maal door de Schiedamse Gemeenschap georganiseerd, men de gelegenheid kreeg zijn steentje bij te dragen tot hulp aan de slachtoffers van de aardbevingsramp, laatst in Udine. De collecte hiervoor gehouden werd een teleurstelling, zodat men nu opnieuw in de gelegenheid werd gesteld de part- nerstad van de internationale uitwisseling te steunen. Dat de opbrengst toch nog maar een bedrag van .1500^- geworden is, ligt niet aan de organisatoren daar- van, doch gewoon aan de mensen van Schiedam. IETS GOEDGEMAAKT Men heeft er wel iets goed mee ge maakt, maar helemaal voldaan is men niet. Jammer, deze mensen hebben toch ook recht op onze financiële bij drage? Wat de Welzijnsmarkt overigens nog betreft, het was er toch wel gezellig. Je kon je licht opsteken bij de verschil lende verenigingen. Je verzekeren van een lekker kopje koffie of een kom soep en bij „Orheus" gegevens verza melen over het grootse werk: „Een le ven voor de tsaar", een opera van Mi chael Glinka, die zoals u allemaal weet met medewerking van Schiedams Vrouwenkoor, o.l.v. Ria Borgmeijer, de sporaan, Germaine Stordiau, Frie da van Engelenburg, alt, Peter Melis, Tenor en Robert Holl, bas ten gehore zal worden gebracht in De Havenkerk op 22 oktober. Duister was de aanwezigheid van een evangelisatieteam. Had dit ook iets met Welzijn te maken? Waarschijnlijk in een andere betekenis, maar dan was de plaats hier toch niet uitermate ge schikt. KABEL DOORGESNEDEN De Zieken Omroep Schiedam hield haar bekende interviews, toen ineens Wam een weg is hoort een wil. Onde de tweehonderd deelnemen aa^ de nationale wedstrijden bloem schikken, georganiseerd door het Lan delijk Verbond van Volkstuin houders en gehouden in de Flevohof, was ook een afvaardiging van de KMTP, afde ling Schiedam. voor de ereklasse mevrouw C. de Graaf-Beumer, die het moest opne men tegen nog negenendertig gerouti neerde bloemschiksters elders uit het land. Met het jaar neemt de perfektie in dit onderdeel van de bloemsier- kunst toe, dus de concurrentie was bij zonder groot. Voor haar speciale arrangement ver wierf mevrouw De Graaf 100 punten; voor het verplichte stukje 108 en voor dat van de rubriek 54,5punten, totaal 262,5 punt. Hiermee bezette ze de vij fentwintigste plaats in de eindrang schikking. In de A-klasse met 140 deelnemers was mevrouw J. Gonlag met 180 punten de best geplaatste van de vijf hierin uitkomende Schiedamse deel neemsters. Bovendien veroverde ze de eerste prijs in het onderdeel verplichte stukjes met 134 punten. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedverleend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij met een wijzi ging van de begroting 1976 de volgen de kredieten zijn verleend: -ƒ.270.000,— voor diverse aanschaf fingen voor het Gemeente Ziekenhuis; - ƒ.63.395,ten behoeve van het bui- fenobjekt van de W.S.W. in Maas sluis. Resultaten overige dames: M. Krohne, 179 punten; Marja Gon lag, 158 punten; E. Hoek, 138 punten en P. Stougie met 135 punten. Voor haar verplichte stukje kreeg zij 124 punten en was mevrouw P. Stougie met 3 85 punten de hoogst geklasseer de bloemschikster uit Schiedam. Bo vendien kreeg het door haar gearran geerde verplichte bloemstukje 124 punten, goed voor een eervolle vermel ding. Resultaten overige dames: 2. J. Gonlag 180 punten en een le prijs voor haar verplichte bloemstukje. 3. M. Krohe 179 punten; M. Gonlag, 158 punten! E. Hoek met 138 punten. Iets gewoon vrégen heeft geen enkele zin is de mening van de bewoners van de Heyermansflat, die zoals u weet, verstoken is van een bushalte vlakbij deze flat, waar zoveel bejaarden wo nen. Met toestemming van de direktie heeft men nu een doek geschilderd waarop de wens staat vermeld, zoals u op deze foto ziet. En nu maar hopen, dat die bushalte er spoedig komt. Vooral als het weer straks omslaat is dit voor de ze bejaarde mensen in deze uithoek een uitkomst. Koud en kil. de 59-jarige bewoner van de Singel, J. N. B. naar buiten kwam met een mes en de kabel dwars over de straat gele gen op verschillende plaatsen doors need. Onbegrijpelijk, maar het ge beurde. De gemoederen werden in der minne gesust en de man voorkwam een procesverbaal, omdat hij ter plaatse de schadevergoeding van f-25,betaalde. Daarmede was het incident, het enige dat de Welzijns markt kende, afgesloten. U heeft allemaal genoten van de koffie en de soep? Hiervoor hadden de da mes van de stichting „Lentefeest" zorg gedragen. Maar ze draaiden ook een rad van avontuur, waarvan de helft bestemd was voor de hulp aan Udine en er werden ook lootjes verkocht. De gelukkige bezitter van nummer 232 kan die levensgrote beer, eigen handwerk, bij de S. G. aan de Over- schiesestraat 1komen afhalen. Direc teur Ruud Pillard en Rietje Konings zeggen langs deze weg hartelijk dank voor de fijne medewerking. Volgend jaar wordt er natuurlijk weer een W eizijnsmarkt georganiseerd, daar ziet het er wel naar uit. Of men bij de PvdA dan weer rozen, rode ro zen uitsluitend aan dames zal verko pen? Maar misschien is er dan weer een ander doel waarvoor de opbrengst dan bestemd kan worden. Een rode roos is tenslotte voor één piek altijd mooi meegenomen! M. W. Nadat eind februari 1976 de eerste paal nogal moeizaam de grond in ging, is afgelopen vrijdag 24 sep tem ber de nieuwe gymzaai van de Scho lengemeenschap Nieuwelant in ge bruik genomen. De zaal is gebouwd door aannemers bedrijf Tetteroo B.V. te Leidschen- dam. Door middel van verschillende soorten aanplantingen, zithoeken voor de leerlingen e.d„ zal de omgevinq van school en zaal verfraaid worden De nieuwe accomodatie, de dertiende uit een bouwstroom, waarvan het doel is kostendrukkend te werken, is ruimer van opzet. Zij bevat, naast twee kleed lokalen en zestien douches, het nieuw ste instrumentarium zoals mini-tram poline, zelfklevende valmatten en twee zwengelramen in plaats van de tradi tionele wandrekken en ladders. Dat Scholengemeenschap Nieuwelant toe was aan de nieuwe gymzaal bewijst het feit dat per week ruim honderd gymlessen gegeven worden. Zo is, na een jarenlange strijd die de school er voor gevoerd heeft, de zaal feestelijk geopend met een volleybalwedstrijd tussen de teams van aannemer Tette roo en S.G. Nieuwelant.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 42