Rekord bezoekers en rekord tijd voor raadsvergadering Viering 2e lustrum Dokter Sauerschooi Nederlaag voor oud wethouder Van der Wilk nET NIEUWE STADSBLAD - ™blNA bZ WOENSDAG 29 SEPTEMBER 19/b Van der Wilk Iaat wel een lege plek echter in het college van B. en W. Schiedam terug van 5 naar 4 wethouders Minachting van de samenwerkingsafspraken, geen beleidsruimte en een college voorzitter die de signalen van dit alles niet verstond. Woorden die afgelopen maandagavond in de kantine van het Schiedamse stadskantoor werden gespro ken door de ex-wethouder, Hans van der Wilk (PPR), de man die ruim 14 dagen geleden boos uit het dagelijks bestuur van de gemeente Schiedam stapte, maar wel gewoon raadslid blijft. Maandagavond kwam in de kantine van het stadskantoor, die als raadszaal dienst doet. de wethoudersproblema- tiek in Schiedam uitgebreid aan de or de. Een gemeenteraadszitting die wel licht een record aan bezoekers trok, er was geen plaatsje meer onbezet, zodat een niet met name genoemd raadslid zei: ,,De gemeente moest maar verma- kelijksheidsbelasting heffen, dan ver dienen ze vanavond nog wat". Een gemeenteraadsvergadering die opnieuw als een hoogtepunt of een dieptepunt in het plaatselijk politieke leven kan worden aangeduid, omdat pas 's-nachts om half drie het feest was afgelopen. Maar goed, ondanks al dat gekrakeel volgde de raad het voorstel, (de CDA was tegen) de rit van de huidige ge meenteraad tot september 1978 maar uit te zitten met vier wethouders. De Van der Wilk als raadslid eerste politieke miskleun. Er moesten heel wat stoelen bij gezet worden. zaken van oud-wethouder Van der Wilk, kommunikaties wijk- en jeug- daangelegenheden worden verdeeld onder de huidige collegeleden. Het dure woord kommunikatie wordt he lemaal over boord gezet. De voorlich ting gaat naar burgemeester Lems, die deze zaak al prefereerde met de vor ming van het huidige gemeentebe stuur, maar die toen de „eer" aan Van der Wilk moest laten. Wijkaangele- genheden gaat waarschijnlijk naar wethouder Posthoorn en de jeugdza ken zullen wellicht naar wethouder Scheeres gaan. Maar goed, dergelijke zaken zijn van latere zorg, maar een zorg was het maandagavond niet omdat er links en rechts weer fors werd uitgehaald. Mevrouw M. A. C. Taverne-van Cam- pen (CDA-fraktievoorzitter) consta teerde dat voor de derde maal binnen een jaar er een wethouderswisseling is. De CDA vindt een vijfde wethouder noodzakelijk, omdat er anders teveel werk blijft liggen. Zij vroeg zich af of de PvdA kwantitatief misschien niet de juiste figuur had om wethouder te worden. Verder was er natuurlijk de VVD-er Verhulsdonk die vond dat men moest terugkeren naar een af spiegelingscollege van één CDA, één VVD en twee PvdA-wethouders. Ver der zei hij tot de PPR dat hoogmoed voor de val komt, de hoogmoed van een splinter, aldus Verhulsdonk. Verder was er PvdA-fraktievoorzitter Joop de Jong die de CDA van politiek onfatsoen betichtte omdat mevrouw Taverne eerder de rol van burgemee ster Lems in dat duistere collegebe- raad had aangestipt. „Wij zijn een voorstander van vier wethouders om dat wij het niemand willen aandoen voor zo'n korte tijd zo'n zware last op de schouders te leggen", aldus De Jong. Tot slot was er burgemeester Lems die al die persoonlijke aanvallen niet op zich kon laten zitten en zich zoals hij het uitdrukte, persoonlijk ge pakt voelde. Hij ontkende blokvor ming in het college. Grote belangstelling voor de vergadering van de raad. Oud-wethouder Van der Wilk, nu de éénling van de PPR in de raad, sprak als laatste woorden die in een klassiek toneelstuk niet hadden misstaan. „Ik moet een politieke keuze maken en dit zijn mijn intensies", verklaarde hij. Overigens was deze wethoudersrel niet het enige punt dat de raadsagenda sierde. Na eindeloos gehakketak kreeg wethouder Zijdeveld van stadsontwik keling zijn zin. Er zullen minstens 5000 nieuwe woningen worden ge bouwd in Schiedam-Noord en werd er een krediet van 12 miljoen verleend voor het aanleggen van kabel-t.v. in de stad. Toen dit laatste onderwerp ter tafel kwam was de klok al bijna de half drie in de nacht genaderd. Op dit uur kan een zinnig mens nauwelijks meer een belangrijke beslissing ne men, maar in Schiedam is alles moge lijk, ook dit. R. M. van H. Vrijdagmorgen 24 september was men kwart voor negen op het schoolplein aan de Eduard van Beinumlaan 65 aanwezig voor de opening van de festi viteiten in het teken van het 10jarig bestaan van de school. Na het hijsen van de schoolvlag onder luid trompetgeschal, werd een inge studeerd feestlied door alle kinderen ten gehore gebracht. Daarna sprak de heer Steens namens het schoolbestuur en de heer As namens de school alle aanwezigen toe. De kinderen besloten het officiële gedeelte met een „Yell" voor de heer As. Om een ieder in het feest te laten delen, werden de fietsen en steps door de kinderen zelf op het schoolplein versierd en kon de rondrit door de wijk Groenoord daarna begin nen. Met het oog op de verkeersveilig heid, in het bijzonder voor de kleuters, werd gekozen voor de route; Eduard van Beinumlaan; Laan van Bolnes; P. van Anrooylaan; Vivaldilaan; en Eduard van Beinumlaan. In verband met de weersomstandigheden was reeds besloten de feestaktiviteiten in de school voort te zetten. Hierna wer den de klassen gesplitst in de oudere resp. jongere klassen. Voor de klassen 3 tot en met 6 werden wedstrijden georganiseerd in o.a. dammen, scha ken en nog andere spelen met als sluitstuk van deze dag een echte film. De kleuters met de klassen 1 en 2 bo den de omwonenden ter gelegenheid van dit jubileum een bloem als ge schenk aan. Tot het moment van de opening van de bazar werden de kin deren vermaakt met spelletjes waar onder het bekende koekhappen, za- klopen, hoedje verwisselen en nog veel meer waar tussendoor de kinderen zich te goed konden doen aan de limo nade. Men zag overal vrolijke gezichten, ro de wangen van de inspanning. Om 11.15 uur stonden de van vreugde stralende kinderen op de bazar achter de stands om hun werkstukken aan hun ouders of bekenden tegen een ge richte vergoeding aan te bieden. Na de middag werd voor hen de festiviteiten besloten met een poppenkast-voorstel ling door niemand minder dan Clown Woudi. De raadszaal van Schiedam was zo vol als een schouwburg in /Ti goede dagen. TAFELTENNISVER. G.Z.G. Op zaterdag 1 oktober a.s. gaat de nieuw opgerichte Schiedamse Tafel tennisvereniging G.Z.G. zich in de kelder van het gemeenteziekenhuis voor de eerste keer als zodanig presen teren. Het is een integratie tussen le den van de opgeheven vereniging „Glashard" en personeelsleden van het gemeenteziekenhuis en mensen die elders werkzaam zijn bij de gemeente Schiedam. In de kelder hebben de ongeveer vij fenzestig leden hun speelgelegenheid. Het ligt in de bedoeling van het be- hliiüi niwi aiiil icaiiiN tc guiin u^cuic men aan de competitie van de NTTB. Dit bestuur bestaat uit: C. Vreden- bregt, voorzitter; J. van Noort, secr./penningmeester en als verdere leden: H. J. Meijer, A. P. Liplijn en A. van Walsum. De officiële opening vindt plaats om half acht en krijgt uiteraard een fees telijk tintje. Er zal een openingswed strijd worden gespeeld tussen de bur gemeester drs. A. J. Lems en drs. J. de Koning, algemeen directeur van het gemeenteziekenhuis. De avond wordt verder gevuld met het maken van een dansje en het spelen van enkele ron den bingo.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 52