Kom voor de dag met uw goede idee Voor blijvende herinnering aan AFSPRAKEN MET WETHOUDERS 700 jaar Schiedam Openbare commissie vergaderingen AANVRAGEN VOOR HINDERWET VERGUNNINGEN Schoolsporttoernooien in herfstvakantie Verkeersmaatregelen 77.430 inwoners Mee-denken over Midden-Delfland Schiedam helpt Udine Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. m O 00 Spelen op het Rozen burger- plein Een beeld van het kort geleden gereconstrueerde Rozen burgerplein in Zuid, waar de kinderen nu naar hartelust kunnen spelen en de ouderen elkaar kunnen ontmoeten. Achter de duikelrekjes ziet men het grote houten vlonder van rondhout, in drie hoogten met aanloop-straatjes. Daarachter een hieuw speelwerktuig, een 'tekenbol', waar in de jeugd de teken-driften kan botvieren. Op de voorgrond en geheel rechts ziet men de fel ge kleurde hobbeltoestellen, een "vipstaart" en een hobbel eend. Met klinkerverhardingen zijn op het plein ook heuveltjes aangebracht, evenalsvele afschottingen van paaltjes. De beplanting is nog niet aangebracht, doch zal zeker komen; die zal het plein zeker fleurig afkleden. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 v Aan de oproep van het gemeentebestuur van enkele weken geleden: "Ideeën gevraagd!! Voor een blijvende herinnering aan het 700- jarig bestaan van de stad Schiedam", heeft een aantal burgers gevolg gegeven. Er zijn reeds flink wat suggesties binnengekomen, waaronder bijzonder aardige en originele plannen. Het gaat er op lijken dat de Raads commissie voor Communicatie, Wijk- en Jeugdzaken het niet makkelijk zal krijgen om uit de lijst van ideeën een selectie te maken en zo de voorkeur voor de uitvoering uit te spreken. Maar waarom zou u het de commis sie niet nóg moeilijker maken bij de selectie!? Het plannetje dat u hebt voor de stad is er vast nog niet bij. En goede, originele ideeën zijn nooit weg. Het is in het voordeel van uw stad, moet u maar bedenken. We willen echter iets rechtzetten. Er zijn op merkingen geplaatst van "de gemeente heeft kennelijk geld te veel en gaat dit nu zomaar weggeven". Wel, zo ligt het niet! Reeds bij het opzetten van die viering is het gemeente bestuur er van uitgegaan dat de nadruk van de herdenking van ons stads-jubileum zou' komen te liggen bij een blijvende herinnering en niet bij het bouwen van een uitvoerig feest. Daarom is reeds bijgedragen in de kosten van de restauratie van het carillon in de toren van de Grote Kerk. Maar het grote "herinnerings stuk" moet nog komen en dóór worden uw suggesties voor gevraagd. We hebben reeds geschreven dat aan de ideeën, suggesties en plannen enkele voor waarden gesteld moeten worden, mede gelet op het beschikbare geld. We zetten ze nog maals op 'n rijtje. Het gaat om een stedelijk jubileum. Er moeten dus zoveel mogelijk inwoners betrok ken zijn of belang hebben bij deze blijvende herinnering. Het mag dus geen zaak zijn van een bepaalde wijk of groep bewoners. Er is ruim 250.000,- beschikbaar voor de uitvoering. Wilt u dit bedrag wel in aan merking nemen bij het opperen van ideeën? Het mag wel minder kosten, want dan kan misschien meer dan één plan uitgevoerd worden. De kosten voor het in stand houden van het gesuggereerde object (bv. als er mensen in blijven werken) moeten ook onder het bedrag vallen. Het is niet de bedoeling dat de ge meente later moet bijpassen. Een bepaald evenement dat bv. jaarlijks terugkeert kan wél. In dat geval zal het geld in een fonds gestort worden, waaruit geput kan worden. De blijvende herinnering mag, maar hoeft geen verband te houden met het ontstaan of verleden van Schiedam en ook niet met de herdenking. Het kan er geheel los van staan. Aan deze oproep is geen prijsvraag ver bonden. Er is geen beloning voor de best geachte inzending. Het realiseren van het plan of de idee moet de beloning vormen. Ideeën, suggesties en plannen kunnen opge stuurd worden aan Burgemeester en Wet houders van Schiedam, Stadskantoor, Emma straat 1 en wel vóór 1 november a.s. Zoals gezegd zal de raadscommissie voor C.W.J. de selectie verrichten en de voorkeur uitspreken, doch de uiteindelijke beslissing voor de reali sering ligt bij de Gemeenteraad. Bij het gemeentebestuur zijn de volgende aan vragen voor een vergunning volgens de Hin derwet binnengekomen, die, voorzien van de bijlagen, ter inzage liggen bij de gemeente secretarie afd. Algemene Zaken, Stadskantoor 2e etage. Van den Ende BV vraagt zo'n vergunning voor haar drukkerij aan de De Nijverheid straat 5-11, waarin o.m. aanwezig zijn 23 elektromotoren voor de aandrijving van div. drukpersen en andere drukkerij-machines met totaal 55,5 pk; 2 olie-gestookte cv-installaties en een ondergrondse opslag van 3.000 liter lichte stookolie. Tot 1 november a.s. kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van een vergunning indienen bij het ge meentebestuur; bovendien wordt op dinsdag 19 oktober om 11.00 uur een openbare hoorzitting gehouden bij de afd. Alg. Zaken, waar ook mondeling bezwaren gemaakt kun nen worden. De Gedistilleerd Groep Nederland BV vraagt zo'n vergunning voor haar inrichting voor de bereiding en opslag van alcoholische dranken aan de Van Cleeffstraat 2-14/Van Couwen- In de bestaande regeling, waarbij bezoekers ontvangen worden op vaste spreekuren, willen de wethouders Chr. Zijdeveld (voor Ruimte lijke Ordening), R. Scheeres (voor Financiën en Economische Zaken) en H. W. Posthoorn (voor Vorming en Recreatie) een wijziging bréngen. De tot nu toe gevolgde werkwijze heeft namelijk enkele nadelen: Bezoekers moeten 'wel eens lang wachten, vooral wanneer het druk is op het spreekuur. Ook komt het voor dat bezoekers bij een andere wethouder op het spreekuur komen, dan degene bij wie zij voor het te bespreken onderwerp zouden moeten zijn. En de wethouder zit vaak met het bezwaar dat hij bij het onderhoud de gegevens niet direct bij de hand heeft, die van belang kunnen zijn voor een zinvol gesprek. De wethouders willen proberen tot een doel matiger werkwijze te komen door middel van het maken van afspraken, met het gelijktijdig opgeven van het onderwerp van gesprek. Men wordt verzocht voortaan deze afspraken te maken via de secretaresse, het geen zowel telefonisch kan gebeuren onder nummer 010-260500, toestel 110 als schrif telijk; Stadskantoor (6e etage), Emmastraat 1. Voor de overige leden van het College van B en W blijft de regeling van de spreekuren on gewijzigd: hovenstraat, waarin o.m. aanwezig ca. 90 elektromotoren van totaal ca. 105 pk, voor de aandrijving van pompen, ventilatoren, trans portbanden, vulinrichtingen, branders, enz.; ondergrondse opslag voor alcohol (bessen jenever) van 1.909 hl en vruchtensappen 1.680 hl; bovengrondse opslag van alcohol fruit van 5.824 hl, vruchtensappen 1.277 hl en suikerstroop 1.680 hl; een ondergrondse op slag van 5.000 en 10.000 liter huisbrandolie HBO II en een lagedruk stoomketel van 40 m2 en 3 cv-ketels. Tot 29 oktober kan men schriftelijk bezwaren indienen bij het ge meentebestuur en mondeling tijclens de open bare hoorzitting op vrijdag 15 oktober om 10.30 uur bij de afd. Algemene Zaken. De Stoelenfabriek J. P. Baans, Brielseweg 51a te Oostvoorne vraagt een vergunning voor zijn inrichting voor de vervaardiging van stoelen, gevestigd aan de Dr. Plesmanstraat 54 t.m. 58, waarin 60 elektromotoren van totaal 290,60 pk voor de aandrijving van diverse houtbewerkingsmachines enz., een cv-instal- latie zowel met olie- als houtmot gestookt en een ondergrondse opslag van 3.000 liter olie HBO I. Tot 29 oktober kan men schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergun ning indienen bij het gemeentebestuur en bovendien mondeling tijdens de openbare hoorzitting op vrijdag 15 oktober om 11.00 uur ter gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken. Burgemeester drs. A. J. Lems elke maandag van 11.00-12.00 uur in het Stadskantoor Wethouder B. E. Collé (voor Sociale Zaken en Volksgezondheid) elke maandag van 16.30- 17.30 uur in het Stadskantoor. Ook voor deze vaste spreekuren wordt men verzocht een onderhoud aan te vragen via de secretaresse. De Centrale Schoolsportcommissie organiseert voor de komende herfstvakantie weer een aantal toernooien. Het mikro-korfbaltoernooi wordt op dinsdag 19 en woensdag 20 oktober gehouden in de Sporthal Margriet, aanvang 9.00 uur. Op de eerste dag komen de leer lingen van het basisonderwijs vanaf 8 jaar in actie en de leerlingen van het voortgezet onderwijs op woensdag. Voor beide groepen zullen de teams bestaan uit achttallen, te- weten vier jongens en vier meisjes. Het schaaktoernooi voor leerlingen van het voortgezet onderwijs heeft plaats op maandag 18 en dinsdag 19 oktober in de aula van de Scholengemeenschap "Spieringshoek" en het damtoernooi op donderdag 21 en vrijdag 22 oktober in de aula van de Scholengemeen schap "Nieuwelant". Op een andere pagina van dit nummer van Het Nieuwe Stadsblad staat een bekendma king van Burgemeester en Wethouders van Schiedam van het besluit van 10 augustus 1976 waarbij krachtens artikel 132 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens in het algemeen belang van het verkeer een aantal verkeersmaatregelen zijn genomen. Tegen dit besluit, dat ter inzage ligt op de ge meentesecretarie afdeling Openbare Werken, Stadskantoor 6e etage Emmastraat 1, staat voor iedere belangstellende beroep open tot 6 november a.s. De gemeente Schiedam telde op 31 augustus j.l. in totaal 77.430 inwoners en wel 39.246 vrouwen en 38.184 mannen. Dit is 102 in woners minder dan op 31 juli van dit jaar en zelfs 538 inwoners minder dan op 1 januari 1976. Zo blijkt uit de Bevolkingsstatistiek. De maand augustus gaf een geboorte-over schot van 8 personen; bij 55 geboorten (33 jongens en 22 meisjes) waren er 47 sterf gevallen (28 mannen en 19 vrouwen). De be- volkings-migratie vertoonde wederom een ne gatief beeld. Bij 328 nieuwe vestigingen waren er 438 personen die uit Schiedam vertrokken; een daling zo van 110. In de komende week gaat een groot aantal commissies in het openbaar vergaderen. De Raadscommissie voor Algemene en Bestuur lijke Zaken doet dat op donderdag 7 oktober om 20.00 uur in de rechter nis van de benedenzaal van het Stadskantoor. Op de agenda staan o.m. de volgende punten ter behandeling, waarbij overigens het vragen- halfuurtje voor de toehoorders als punt 2 staat vermeld. De Algemene Commissie-Ver ordening wordt na ruim een jaar getoetst aan de praktijk; het verslag van het Bureau Huis vesting over augustus 1976; de voorgestelde wijziging van de Wet Openbaar Lichaam Rijnmond; de Afvalverwerking Rijnmond N.V.; het prioriteitenprogramma investe ringen en een beleidsnota over de politie. De Commissie voor de V.R.O.M.- en Haven dienst vergadert eveneens op donderdag 7 oktober in het openbaar, maar dan op de 7e etage van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. De beperkte agenda vermeldt de be handeling van de aanleg van de Oost-Abts- brug door de gemeente Rotterdam en het na-praten over de op 17 september j.l. ge- maakte èxcursie naar de VROM-nieuwbouw waarbij foto's worden getoond. Na de rond vraag is er het gebruikelijke vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De Welstandscommissie komt in het open baar bijeen op vrijdagmiddag 8 oktober in de benedenzaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte begint om 17.00 uur. De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie houdt de openbare vergadering op dinsdag 12 oktober in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: Bij de mededelingen en ingekomen stukken de aanpassing van het openbare schoolgebouw Bachplein 578, nieuwe modellen "waarderingslijst basisonder wijs", de personeelsvoorziening openbaar g.l.o., en het rapport "Begeleiding oudste kleuters 1976-1977" van de Onderwijsbegelei dingsdienst. Verder de reparatie" in het trap penhuis van de Dr. Sauerschool; de verhoging van het routine-krediet 1976; de kredieten voor de boekenfondsen van de Willem de Zwijger-mavo en het Sted. Gymnasium; de uitbreiding van de schoolwerktuinen; de Nota inzake de behoefte aan gymnastiekzalen; de eindrapportage van de Werkgroep School- buitenhuis en de voordracht tot benoeming van leden voor de Begeleidingscommissie Schooltuinen. Na de rondvraag is er het vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De Commissie voor Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft de openbare vergadering vastgesteld op woensdag 13 oktober in de: kantine van de Bedrijfsgemeenschap Schie- mond aan de Vijgensteeg 2, aanvang 20.00 uur, doch de agenda is nog niet opgesteld. De Commissie voor Communicatie, Wijk- en Jeugdzaken zal de openbare vergadering houden op donderdag 14 oktober, doch de agenda staat nog niet vast. In het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112 wordt tot en met zondag 10 oktober de tentoonstelling "Midden-Delfland" gehouden, dagelijks te bezichtigen van 11 tot 16 uur. Deze tentoonstelling is op verzoek van de Provinciale Raad voor Ruimtelijke Orde ning ontworpen en ingericht door de werk groep Midden-Delfland Delft en de samen werkende Milieu-werkgroepen Midden-Delf land en is onderdeel van de eerste (voor- lichtings-) fase van de inspraakprocedure, waarbij de bevolking in en rond Midden- Delfland hun eigen ideeën naar voren kunnen brengen. Het is ook mogelijk om (in de tweede fase) deel" te nemen aan gespreksgroepen, die tot en met januari aan de slag gaan. Belangstel lenden kunnen zich voor aanmelding of infor matie melden tot de P.R.R.O., Antwoord nummer 100, Den Haag, telefoon 070-264111, toestel 2800. Voor de hulp aan de bewoners van onze partnerstad Udine, gelegen in de nog steeds door aardbevingen geteis terde provincie Friuli in Noord-Italië, kunnen in Schiedam giften gestort worden op het speciale gironummer 2717 ten name van de Spaarbank Anno 1820 onder vermelding van "Schiedam helpt Udine".

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8