ZAKEN-(S) VIZIER X SISO bazar volledig geslaagd Vlaardings kunstcentrum per 1 juli 1977 opgeheven. Aanbieding: Krediet voor herstel van plafond in Zwembad Zuid SISO bazar bracht f 15.000,- op The Fails bij Instuivers Onze krant mikt vandaag op: Komplete Aan- bouwkeukens Hoekkeuken Van 8200,- 6700," DE ROMEIN PROMOTIONS femina 1976 is weer één en al beweging (mahonie) 250x170 cm., voorzien van hoge servieskast, carrousselkast, kera mische kookplaat, kope ren schouwwasemkap, spoelbak met afdruipge- VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 8 OKTOBER 1976 in 30 kleuren en soorten D.R.P. Relatiegeschenken. Rembrandtlaan 7, tel. 26.86.50 Het gemeentebestuur heeft de ge meenteraad van Schiedam voorgesteld een krediet van ƒ.3800,te verlenen voor het herstel van het plafond van het zwembad Zuid aan de Westfran- kelandsedijk. Dit plafond vertoont nu al tekenen van slijtage omdat tijdens waterpolowed- strijden de bal diverse malen tegen het lage plafond terecht komt. Ook wil het gemeentebestuur een kred:°t verlenen van 7'. 1700,voor het spannen van een net tegen dit plafond zodat na herstel er geen slijtage meer ontstaat door naar boven vliegende waterpolo- ballen. De bekende kruidenierszaak van Leo de Leede (van vader op zoon) aan de Nas- saulaan 29 is een gezellige zelfbedieningszaak geworden na de verbouwing. Men heeft zoveel mogelijk getracht de klanten terwille te zijn en men is daarin volle dig geslaagd. De naam de Leede is in deze omgeving een begrip geworden door de goede servi ce, die men al jarenlang verleent, maar zoon Leo gaat volkomen met zijn tijd mee, zodat de winkel aan alle moderne eisen beantwoordt. Een moderne zelfbe dieningszaak dus, waarmee de huisvrouw ten volle gebaat is. BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Het was erg druk op de bazar. internationale consumentenbeurs dagelijks geopend 10-17 en 19-22.30 uur, 's zondags 10-17 uur. (nog t/m zo. 10 oktober) ahoy'-zuidplein-rotterdam De uitslag van de tijdens de SISO ba zar op 6 en 7 oktober gehouden loterij luidt als volgt. Uitslag loten: Schellekorden: groen 719, 2e prijs. Schellekorden: groen 808, 3e prijs. Kussen: geel 499, le prijs. Kussen: geel 95, 2e prijs. Kussen: geel 100, 3e prijs. Bruidspop: blauw 602. Schilderij: blauw 601. Schellekoordje: blauw 617. Pop, ledikant, kastje: blauw 67. Fruitmand: oranje 530. Fruitmand: oranje 988. Fruitmand: oranje 60. Fruitmand: roze 419. Kerstkleed: wit 495, le prijs. Kerstkleed: wit 483, 2e prijs. Herenhorloge: wit 73. Prijzen aftehalen bij mevrouw M. Piasier-Soeter, Rotterdamsedijk 243c. Zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur v.m. of na telefonische afspraak, tele foon 264636. De opbrengst van de SI SO bazar bedraagt ƒ.15.000, Als het bestuur van het Vlaardingse Kunstcentrum zijn zin krijgt wordt deze or ganisatie per 1 juli 1977 opgeheven. Op die dag vindt er namelijk in de Harmo- niezaal van het Stadsgehoorzaalcomplex de jaarvergadering plaats. Het VKC was in Vlaardingen aktief bij het organiseren van toneelstukken van het iets zwaardere soort. Voordat het VKC wordt opgeheven is het echter nog een keer groot feest als op vrijdag 15 oktober in de Stadsgehoorzaal een optreden plaats vindt van het meeslepende feest van dans, zang en gitaar „Fiësta Ghana". Volgens de voorzitter van het VKC George Wicart heeft het VKC in Vlaardingen zijn taak vervuld. „Voor zetting heeft ook geen zin", aldus de heer Wicart, „omdat de VKC in een noodlijdende positie verkeert dat is veroorzaakt door een konstant te laag bezoekerspeil en een scherpe daling van het ledental". Het eigen vermogen van het VKC was vorig jaar zodanig geslonken, dat het bestuur de risico's van een seizoenpro grammering niet aandorst en zich ge noodzaakt zag de gemeente te vragen garant te staan. Ondanks het ruime subsidiebeleid van de gemeente bleek het VKC niet meer in staat de finan ciële eindjes aan elkaar te kriopen. Enig reeël uitzicht op een duidelijke financiële keer ten goede is niet gege ven. Daarnaast is het van gewicht, dat de gemeentelijke overheid langzamer hand in het bieden van toneel in de Stadsgehoorzaal een zodanig aktief beleid is gaan voeren, dat de historisch voor het VKC in Vlaardingen wegge legde functie als vrijwel overbodig mag worden beschouwd. Enige jaren terug werd met de direktie van de Stadsgehoorzaal overeenstem ming bereikt over een zekere mate van taakafbakening, waarbij aan het VKC werd overgelaten de verzorging van voorstellingen met een cultureel wat zwaardere toets, zoals dat paste in het beeld van een in een langjarig bestaan opgebouwde traditie. Met het gemeentebestuur is evenwel een arrangement getroffen, waarbij ingeval van opheffing van het VKC de voortgang van het tot nu toe door VKC geboden toneel, zowel qua ka rakter als ook in financieel opzicht, zeker is gesteld. De belangrijke taak die het VKC aanvankelijk geheel alleen in zijn bijna 25-jarig bestaan voor Vlaardin gen moest behartigen, is vervuld. Hoe wel het bestuur beseft, dat deze con statering voor een aantal leden ver drietig zal overkomen, overheerst bij het bestuur een gevoel van voldoening. Het VKC kan de eer opeisen de grondslag te hebben gelegd voor een in Vlaardingen toch aanwezige harde kern van belangstelling voor toneel. Onder de geschetste omstandigheden acht het bestuur het in ieder geval niet langer verantwoord om te concurren met de direktie van de Stadsgehoor zaal om de gunsten van die kern en de belangstelling van het die kern om ringende bezoekerspotentieel. Zondagavond een prima band bij „De Instuivers", n.l. „The Fails". Zij heb ben zich in Schiedam een goede naam opgebouwd, zodat hun optreden een succes zal zijn. Een gezellige avond dus in ruil voor slechts twee gulden toegang. Koster Aaldert Winkel, de grote zwoeger achter (verschillende schermen) in de Magnalia Deikerk, had de dames woensdagmorgen vriendelijk gemaand: „Wilt u allemaal de kerk binnengaan?", waaraan gehoor werd gegeven. Alle medewerksters van de Siso-Bazar kunnen ten volle tevreden zijn, want deze bazar is dankzij aller inzet weer volledig geslaagd. Een bloemetje en een handdruk bevestigde de opening. Een grote zorg minder voor de presi dente, mevrouw Y. J. G. Blok-Borg- stein, die vooral een hartelijk welkom toeriep aan haar voorgangster, me vrouw B. ten Kate-Stevens, speciaal met haar dochter overgekomen uit Apeldoorn. Waarvoor dan ook een hartelijk applaus weerklonk. Ir. G. M. Baars, voorzitter van de commissie van beheer, was de eer te beurt gevallen deze Siso-Bazar te op enen en deed dit met een geestige toe spraak, waarbij het verschil tussen „zie en zo" volledig uit de verf kwam. Dank bracht hij in het bijzonder aan al die dames, die zoveel uren aan de prachtige handwerken, hier te koop, hadden gewerkt. Doch ook aan al die genen, die hieraan hun medewerking hadden gegeven. Want wat heeft men onderling niet alles bij elkaar gespaard en weggeschonken. Allemaal met twee doelen voor ogen: het behoud van de Oosterkerk, waarmede een groot bedrag gemoeid is en steun ver lenen aan de jonge mensen van het Paxhuis. Sinds kort met recht een Vredeshuis voor de Gereformeerde Jeugdraad, zoals de heer C. Kok later benadrukte. Hier zijn twee sociëteiten onderge bracht, n.l. „Omega", voor de jon geren van 15 tot 18 jaar, doch ook is er plaats voor de jongelui van ,,'t Honk". Het GJV zal er in draaien, er is voor een ieder van de kerk voldoende plaats. Men wil ook anderen terwille zijn, doch niet politiek geïnteresseerd. Er zou hier bijvoorbeeld plaats kunnen zijn voor de Rechtswinkel. Over een en ander beraden de jongeren zich nog, maar vast staat, dat zij geen besloten groep vormen, maar meer naar buiten treden. Daarna barstte het Siso-Bazar-ge beuren in alle hevigheid los en het ziet er naar uit, dat de opbrengst alle ge stelde verwachtingen weer zal over treffen. Leuk dat ook woensdagavond zoveel jongeren van hun belangstelling blijk gaven. Een van de vele bezoeksters was o.a. mevrouw A. Lems-Koch, hetgeen door het bestuur zeer op prijs werd gesteld. Eén naam moet u ook eens goed onthouden: die van de heer W. Tanis, Burg. Honnerlage Gretelaan 299, tel. 707863. Ongelooflijk zoveel mooi werk als hij maakt, bijvoorbeeld eikehouten stoven, ouderwetse slijpplanken, maar ook schiliebakken uit grootmoeders tijd. Ik heb er namelijk een! M.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 13