Meer dan duizend bezoekers bij ciubmatch kynologenclub Rotterdam DISTILLEERDERIJ WERD EEN CAFÉ-RESTAURANT Aktiviteiten bejaardenwerk Sint Jan „Kleine Visser" aan Lange Haven Zij behaalden hun diploma's Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781. I SEA VIEW SCHIEDAM STELT EEN LEDENSTOP IN... r* mmmmmmmmmmmmnmmmmmmimmi m HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 Interieur van de benedenverdieping van „De Kleine Visser". Vijftien jongelui van de Gusto Be drijfsschool behaalden de volgende di ploma's: B. v.d. Spoel Scheepsbeschieten B. J. Dane Scheepsbeschieten A. J. Bouman Scheepsbeschieten A. R. Meerhof Scheepsbeschieten A. J. Suvaal Sterkstroommonteur. P. Broer Uitsl/afschr. scheepb. W. Schaap Uitsl/afschr. scheepb. J. v. Kuyveren Uitsl/afschr. scheepb. L. Soetinga Metaalbew. sb. B. A. v.d. Spek Metaalbew. sb. A. K. Korpel Metaalbew. sb. A. M. v. Dorst Draaier A. C. Alders Metaalbew. sb. A. E. van Til Land- en scheepsinst. mon teur. P. Doornbos Metaalbew. sb. A. We hebben goed nieuws voor u! De cursus „stoelen bekleden" begint vandaag van half acht tot tien uur cp Korte Dam 5, kosten ƒ.55, voor 8 lessen. Er kunnen nog 2 mensen aan deelnemen, neemt u dus uw kans waar en komt u mét uw stoel! Ook de cursus „kreatief hand werken" hopen we spoedig te kun nen beginnen. Er is een leerkracht voor aangetrokken en die heeft weer allerlei andere technieken, dus ook dames die al eerder op de cursus waren kunnen er van genie ten. U kunt o.a. leren weven, spin nen en batikken. In deze tijd weer heel „moderne" technieken. Op dinsdag of donderdagmorgen van half tien tot twaalf uur, kosten J 40,voor 8 lessen. Wanneer u vlug komt, dan kunt u nog allerlei leuke cadeau's gaan maken voor Sint en Kerst. Gast en gastvrouw/heer kan op 4 november op donderdagmiddag en donderdagavond van start gaan bij voldoende deelname. Een enige cursus voor de feestdagen om dan uw gasten, leuk. in stijl te ontvan gen! Het zijn 5 lessen k f .25,— plus J .7,50 ingrediëntengeld. We waren zo gelukkig om een nieuwe leer kracht aan te kunnen trekken, on ze „eigen" lerares zit nl. voor 10 maanden in Amerika. U leert ver schillende manieren van koffie en thee zetten. Alles over wijnen, ka zen en lekkere borrelhapjes. Ook wordt er een fondue gemaakt (dit bespreekt u met uw lerares en kost dan wel iets extra), Leuke ma nieren om een tafel klaar te zetten enz. enz. 's-Middags van kwart voor twee tot kwart voor vier en 's- avonds van half acht tot half tien. En hoe is het toch met uw uiterlijk? Er blijken hier maar heel weinig jonge en oudere vrouwen te wonen, die er graag goed verzorgd uit wil len zien! De cursussen lopen erg traag en ze zijn toch zo prettig om te volgen. Kosten voor 5 lessen f 25,plus ƒ.7,50 voor het prepa- ratengeld. Komt u er eens op en zorg dat u met de feestdagen het stralende middelpunt wordt van de feestdagen. Doen hoor! We hopen spoedig iets van u te horen of te zien op Korte Dam 5. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur; tel. 264781, giro 716115. P.S. Op de eerste dinsdag van de maand houden we consumenten voorlichting in de „4Molens". Voor de 65-plus maar ook voor iedereen die er binnen wil komen lopen om wat te vragen. Om 2 uur in zaal 5. Knoopt u dit in uw oren? De onderwatersportvereniging „Sea View" te Schiedam, opgericht 27 fe- bruari 1975, gestart met 26 leden en j inmiddels uitgegroeid tot 80, heeft de laatste tijd wel in de belangstelling ge staan. Met name door het spectaculai re onderwaferhuwelijk van Jan Per- deams en zijn bruid Thea, die we hier nog even tussen de moderne offsetpers van drukkerij Steens uit Schiedam zien poseren. Kortom: Sea View stond dus ruim schoots in het nieuws. Mogelijk heeft dit eraan meegewerkt dat er thans een ledenstop is ingesteld. In het eerste Sea Viewjaar werden er 47 leden opgeleid: 26 leden kregen een 2-ster, 8 een 3-ster en twee instructeurs nemen de duikinstructies voor hun re kening. Het gehele jaar door zijn er duikex cursies onder leiding van ervaren dui- kleiders. Jaarlijks wordt er een Pink sterkamp in Zeeland gehouden, waar aan veel buitenlandse duikers deelne men. Sea View ziet het, ondanks de huidige ledenstop, dus ook voor de naaste toe komst helemaal zitten. Schiedam heeft de laatste jaren heel wat kleine eethuisjes binnen zijn gemeente grenzen gekregen. Bistro's worden dergelijke zaken over het algemeen genoemd. Door deze bistro's heeft Schiedam zelfs een regionale faam gekregen. Diverse eet- en dran klustigen van de omliggende gemeenten komen naar Schiedam om zich te goed te doen aan de menu's die geboden worden. Men schrijft ons: „De feestdagen staan weer voor de deur en daarom willen wij, van het Hejaardenwerk St. Jan de Doper, uw medewerking vragen. Wat hebben wij nodig en waar is het voor bestemd? Vragen die u beantwoord krijgt. Wil len wij onze aktiviteiten laten voortbe staan en uitbreiden dan neooen wij steeds geld nodig, maar we willen er ook nog wat voor doen. Als u al uw lorren en gedragen kleding eens bij ons brengt op het kerkplein aan de Nolenslaan 99 en wel op zaterdag 9 oktober tussen tien en twaalf uur. Waar is het voor bestemd? Attenties aan zieken en thuis zittende bejaar den. Verder zijn er aktiviteiten die niet gesubsidieerd worden maar in het be lang van de ouderen toch wel nodig zijn. Versieringen voor de feestdagen etc. Wij hopen dat er veel lorren en kleding gebracht worden en danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Ons gironummer is 1567097 t.n.v. Penn. Bej. Werk St. Jan de Doper. DANSEN VOOR OUDEREN Reeds enkele weken zijn diverse be jaarden bezig de kunst van het dansen te leren en boeken al aardig succes. Zij proberen eerst de wals en de foxtrot en dat alles onder de leiding van een charmante dame. Over het algemeen komen er meer dames dan heren, dat is jammer en we doen dan ook een ex tra beroep op de mannen. Waar en wanneer gebeurt dat alles. Iedere don derdagmiddag van twee tot vier uur in een van de zalen aan de Mgr. No lenslaan 99. Onze medewerksters staan geheel tot uw dienst. Wenst u nadere inlichtingen, bel dan eens 704870". Afgelopen vrijdag werd er opnieuw een bistro geopend. Burgemeester A. J. Lems opende toen namelijk het nieuwe café-restaurant „De Kleine Visser" aan de Lange Haven 26. Over de menukaart kunnen we ons nog geen oordeel vormen, maar zeker is het dat deze „Kleine Visser" bijzon der smaakvol is ingericht. Geen wonder want het pand huist in één der oudste gebouwen van Schie dam, namelijk in een voormalige dis tilleerderij.. De voormalige distilleerderij is bene den verbouwd tot een gezellig café dat plaats biedt aan circa dertig personen. De eerste etage, die via een wenteltrap is te bereiken, is veranderd in restaur ant, dat eveneens ruimte heeft voor dertig gasten. Het interieur is afgestemd op de zee vaart, waarbij één van de eigenaars van „De Kleine Visser", Ab van der Zijden uit de Boomerang in Rotter dam, vroeger nauw betrokken was. De andere eigenaar is Cees Leeman, die ooit het pand van de bekende Schie- damse distillateur Daniël Visser kocht. Het pand start op de monu mentenlijst. De manager van „De Kleine Visser" is Cees van der Pluym, die vroeger bij de Holland River Line werkte en de laat ste assisteerde in de Boomerang. De bmitenkant van „De Kleine Visser" in het pand van Daniël Visser, het pand staat op de monumentenlijst. Van der Zijden en Looman hebben nog meer plannen. Voor de deur in de Lange Haven, komt in de naaste toe komst een echip te liggen, waarop een visrestaurant wordt gevestigd. Wat zeg je van m'n schatje? De jaarlijkse clubmatch van de Kyno logenclub Rotterdam, gehouden in Sporthal Margriet te Schiedam is voor de organisatoren een volledig succes geworden. Meer dan duizend betalen de bezoekers kwamen een kijkje ne men in dit „hondse" wereldje, met veel geblaf en aan tafeltjes gezeten honde vrienden, die hun dieren voor de match hadden ingeschreven. Het was wat de honden betreft een cosmopolitisch gezelschap dat hier bi jeen was gebracht. Rassen met een oorsprong uit alle werelddelen. Groot of klein van stuk, lang- of kortharig; wat ze met elkaar gemeen hadden was de zichtbare aanhankelijkheid aan hun meester of meesteres. Deze had den ervoor gezorgd dat hun trouwe waker of troetelhondje keurig getoilet- teerd in de wed strijd ring verscheen. Leerzaam voor iedereen was de de monstratie in gedrag en gehoorzaam heid. Om de honden dit bij te brengen, organiseerde de K.C.R. cursussen, waarvan de resultaten nu te zien wa ren. In het klassement „beste honden van de clubmatch" ging de eerste prijs naar de Engelse Border terriër Handy Andy of The Half House, een reu, ei gendom van mej. E. van Hoek. Op de tweede plaats kwam de Welsh springer spaniel Camillo, reu, van de heer H. van Katwijk. De derde plaats was voor de Belgische fierder Tricho, een teef, van de heer A. Verhoeven. Tot de beste zelfgefokte hond van de match werd uitgeroepen de gezel schapshond „Whinsey's Tom Tru", een Lhasa Apso met als eigenaars het echtpaar Spek. Drie winnaars in de puppyklasse: 1. de Welsh springer spaniel Bianca, van de heer H. van Katwijk. 2. Dobermann pincher Arowak, eigenaar mevrouw M. H. Sonke-Keller, en op de derde plaats de" Engelse bobtail (scheeps hond) Boomsey, eigenaar M. Kramer. Uitslag kampioensklasse: 1. het dwerghondje Ballerino, een langhaar Chihuahua van mevrouw M. W. P. Kuif-Bakkers; 2. de grote poedel Cha teau's Accent on Oakgrove, eigenaars het echtpaar Spek; 3. Chow-chow Suncay Tiong van de heer J. den Bra- ber. De sneeuwwitte Hongaarse herdershond, één van de mooiste dieren van de clubmatch.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 22