Omdat uw voeten van gemak houden MAK Tegoed Spaarbank Anno 1820 ging opnieuw fors omhoog Perzische tapijten AFWEZIG Zweeds koningspaar opent nieuwe Sandvik gebouwen Kinderen door auto's gegrepen Marianne en de Kamahl-fanclub GEBIT STUK? J. Veringmeier Dr. R. AGEMA DAMESSCHOENEN SUPER LUCHTPOMP WERELDSPAARDAG 1976 koos 't Silvere Laersje een modische kollektie met speciale pasvorm. Dat doet uw voeten goed 'T SILVERE LAERSIEhho» NUI J.üU Norm. 4,- OR NU 4 STUKSL..C.Ü HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 13OKTOBER 1976 „Soms zit de bejaarde mens ergens mee in de knoop en dan zijn wij er, om alle gewenste informaties te verstrekken", zegt de heer Jones. In samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap, dokter Poll en me vrouw Spier van de afdeling cursussen Vorming en Ontwikkeling wil men ko men tot het organiseren van een cur sus „Pensioen in zicht". Waarbij de oudere mens wordt voorbereid op de tijd, dat men niets meer te doen heeft. Die overgang is dan zo verschrikkelijk groot en geeft een enorme leegte. Lan delijk is er al een overkoepelend or gaan, vandaar dat men in Schiedam iets dergelijks ook op wil zetten in sa menwerking met grote bedrijven, zoals dit reeds in Dordrecht gebeurt. Man nen en vrouwen stimuleren aan deze cursus deel te nemen. Heel belangrijk, is het oordeel van de heer Jones. Naast de sub-sectie Warme Maaltij den bestaat ook de sub-sectie Friendly A Visiting. De opzet hiervan is hulpbe hoevende en vereenzaamde mensen te ontdekken en hun op een taktvolle vriendelijke wijze te benaderen. Want er is zoveel eenzaamheid onder de be jaarden. Om dit allemaal te helpen verlichten, daarvoor staat men dan ook op de bres. De heer Jones is de bescheiden man, die vanachter zijn bureau óp de Grote Markt 15 als projectleider werkt. Be slist niet op de foto wil, net als zijn rechterhand, van Es. Liever willen zij de beide bejaardencentra in het zon netje hebben. Zelf doen ze gewoon hun werk in het belang van deze bejaar den, die in de dienstencentra elke dag opnieuw weer een tweede tehuis vin den, vooral als ze nog maar alleen zijn. Dat is hun grootste voldoening. Liever op de achtergrond blijven, maar Schiedam met zijn bijna tienduizend bejaarden mag toch wel echt weten, dat ze er zijn. Naast de voorzitster mevrouw Poll en de overige bestuursleden zijn ze een begrip geworden in Schiedam en het zijn eigenlijk maar heel weinig men sen, die weten, wat of ze allemaal doen in het belang van deze bejaarden. Dat is dus vanaf vandaag anders. U weet nu enigszins wat of de stichting Raad voor het Bejaardenwerk in Schiedam inhoudt, al is het dan slechts in enkele bewoordingen be licht. Maar zij die zich hiervoor hebben in gezet, weten, dat het bijzonder prettig werk is, dat enorme voldoening geeft en zou je je daarvoor dan niet geheel inzetten? Ieder mens hoopt oud te worden. Te genwoordig brengt dat gelukkig geen problemen meer mee. De stichting Raad voor het Bejaardenwerk staat hier borg voor en ten alle tijde kan men een beroep doen op het Stedelijk bureau, gevestigd aan de Grote Markt 15, telefoon 73.19.76. Pleeg even een „belletje", als u er niet meer uitkomt. M.W. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's avonds na 18 uur. Ie Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26.14.17. NEUROLOOG VAN 14 TOT 23 OKTOBER Voor waarneming: TELEFOON 26 91 26 BROERSVEST 135 Hij stak op de Buitenhavenweg onverhoeds over en liep tegen een vrachtauto aan, bestuurd door de 24-jarige A.P.H. uit Schiedam. Robbie kwam eveneens in het Gemeente Ziekenhuis terecht en wel met een hersenschudding en wondjes aan het gezicht. Op de Rotterdamsedijk weifelde de 50-jarige Schiedammer L.C.S. bij het oversteken en werd toen aangereden door de 36-jarige automobilist M.A. uit Schiedam. Ook hij liep een hersenschudding op en ligt in het Gemeente Ziekenhuis. Op donderdagmorgen 28 oktober zul len koning Carl Gustaf en koningin Silvia van Zweden, in gezelschap van o.a. H.K.H. prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, de officiële opening verrichten van de nieuwe be drijfsgebouwen van Sandvik Ne derland b.v., aan de 's-Gravelandse- weg 401 in Schiedam. Dit Sandvik be drijf is één van de 87 dochtermaat schappijen van het Zweedse concern Sandvik AB, dat in 35 landen werk zaam is met in totaal 29.000 werkne mers. De uitbreiding in Schiedam met 6.000 m2 betekent dat Sandvik Nederland b.v. naast haar hoofdfunctie als verkoopmaatschappij één van de belangrijkste distributiecentra van de Sandvik Groep is geworden. De be doeling van het distributiecentrum is de afzet van zo'n 4.000 artikelen, af komstig van verschillende Sandvikve- stigingen, te coördineren. De voorraadbeheersing, routing en facturering van de uitgaande zendin gen zijn in de nieuwe magazijnen vol ledig computer gestuurd. De totale bouwkosten van de kantoor- en maga zijnruimten bedragen 4,5 miljoen gul den. Op de totale bedrijfsoppervlakte van Sandvik Nederland b.v. nu 10.400 m2 werken momenteel 90 perso nen. Dit aantal zal echter door de ver breding van de Sandvik werkzaamhe den met ongeveer 25 personen toene men. De verkoopactiviteiten in Nederland hebben betrekking op het gehele Sandvikprogramma: hardmetaalpro- dukten, staal, zagen en gereedschap pen en stalen transportbanden. uit Ceyionese ouders en is nu staats burger van Australië. Hij is gelukkig getrouwd en heeft twee schatten van kinderen, Rani 5 en Rajan 7. Hij heeft 40 gouden en twee platina platen op zijn naam staan. In 14 landen is hij bekend o.a. in Nederland, Australië, Amerika, Engeland en Denemarken. Naast zanger is hij trouwens nog een zeer geslaagde komiek. Hij weet zijn publiek altijd aan het lachen te ma ken. Kamahl is een man zonder ste rallures en de sympathie en eenvoud zelve! Het weekend van 10, 11, 12 sep tember zijn er 32 leden van de fanclub naar Londen geweest waar hij optrad in „The Talk Of The Town". Na het concert bood hij de fans in zijn kleed kamer een drankje aan, gaf handteke ningen en liet zich door en met ieder een fotograferen. Toen maakte hij de afspraak om elkaar de volgende dag weer te ontmoeten. Dit werd met beide handen aangenomen, natuurlijk. Hij heeft de fans zelf een groot deel van Londen laten zien. Hij bracht ze per soonlijk naar het vliegveld en wachtte tot iedereen door de douane was. Daarna ging hij met de trein terug naar Londen, waar hij meteen in zijn bed is gekropen, want hij heeft zijn tijd waarin hij eigenlijk moest slapen voor zijn fans (zijn vrienden, zoals hij zelf zegt) opgeofferd. Hij moest die zelfde avond weer optreden in een uit verkochte „Talk Of The Town". Ik ge loof niet dat er ook maar een andere beroemde artiest is die zoveel voor zijn fans (vrienden) doet! Nieuwe leden zijn trouwens nog steeds van harte welkom. International Ka mahl Fanclub, P. v.d. Busken, Veg- helsedijk 10a, Uden (N.B.), tel. 010- 703907". Marianne de Wolff, Burg. A. van Walsumlaan 253, Vlaardingen (Z.H), tel. 010-703907. Vervolg van pagina 1 ALLERLEI INFORMATIES 'T IS WEER BIJ: BROERSVEST 19 SCHIEDAM Bekijk onze handgemaakte Spinhengels. van 67.50 tot 170.- TEL. 262851-268508 Donderdagavond koopavond. Doordat de 4-jarige Johan Roessen uit Rotterdam plotseling achter gepar keerde auto's de rijbaan overstak in de Stadhouderslaan, werd hij door de 29-jarige J. A. van H. uit Schiedam gegrepen en tegen de grond geslingerd. Met een gebroken rechterbeen werd hij door de G.G. G.D. overgebracht naar het Gemeente Ziekenhuis, waar hij is opgenomen. De 8-jarige Robbie Overgoor uit de Kortlandstraat overkwam hetzelfde. Dienstencentrum De 4 Molens met op de achtergrond nog net één molen. DEZE WEEK MET 2 VERSTELBARE UITGANGEN Norm. 23.50 m a „a "LICHT" IN UW AQUARIUM met eenLICHTVISJE Men schrijft ons: „Omdat ik een ontzettend grote fan van Kamahl ben zou ik dolgraag iets over hem vertellen. Kamahl is de afkoring van Kamales- varan otwel „De Koning Der Lo tusbloemen". Hij is 39 jaar geleden op Maleisië, in Kuala Lumpur, geboren De biljartzaal in De 4 Molens. Ondanks alle sombere berichten over inflatie blijkt Schiedam toch nog over nij vere spaarders te beschikken. Dat blijkt uit de cijfers die ieder jaar door de Spaarbank Anno 1820 verstrekt aan de vooravond van wereldspaardag die dit jaar wordt gehouden op dinsdag 19 oktober. Uit de cijfers blijkt namelijk dat het spaartegoed op wereldspaardag 1975 144 miljoen bedroeg en aan de vooravond van wereldspaardag 1976 maar liefst 161 miljoen. Overigens is wereldspaardag geen na tionaal verschijnsel. De dag wordt ge vierd in vrijwel alle landen van Euro pa, terwijl er ook een wereldspaardag is in andere werelddelen. Om wereldspaardag 1976 bij de Schie damse Spaarbank Anno 1820 extra te accentueren, zullen de bezoekers op die dag worden ontvangen door gast vrouwen die gekleed zijh in een natio naal kostuum van één van de deelne mende landen. Zij zullen iedere spaar der het traditionele geschenk de spaarbankkalender 1977 overhandi gen, terwijl verder iedere bezoeker ook nog een kopje koffie of een frisdrank krijgt aangeboden. Verder is er nog een andere attentie voor jong en oud, terwijl verder de spaarbank op 19 ok tober zijn openingstijden heeft aange past aan de te verwachten drukte na melijk van half negen tot vier uur en 's- avonds van hali zeven tot acht uur. De Schiedamse Spaarbank Anno 1820 is ook onderhevig aan veranderde tij den. Zo is het al Tang niet meer de in stelling waar men alleen maar geld haalt en brengt, maar ook een instel ling voor langlopende leningen, voor verzekeringen, beleggingen en een kantoor waar men zijn vakantiereis kan boeken. Om al deze diensten optimaal te kun nen behartigen, zal het hoofdkantoor van de Spaarbank Anno 1820 aan de Lange Nieuwstraat direkt na wereld spaardag een ander aanzien worden ivn cchic I'm vuur cl Ac beurs' Boezemweg 138 Rotterdam Tel 010-140619 2d0 hy t> - ,im M.»t O tp Freericksplaats 9a. H berg. Tel. 010 - 18 77 00 Rubensplein 12. Schiedam. Tel 010 -26 19 75 gegeven. Zo wordt er een aparte ruim te gemaakt waar de bezoekers snel geld kunnen storten of afhalen zonder te wachten op bezoekers die een uit voerige informatie wensen. Voor hen wordt een open ontvan- gruimte gecreëerd waar zij in aparte zitjes worden ontvangen en waar het gesprek niet achter een loket wordt gevoerd. Ook wordt er gedacht aan een kleine speelruimte zoals dat reeds in het bijkantoor aan de mgr. No- lensiaan bestaat. AI10|aar het vertrouwde adres In de rekreatiezaal van de Woudhoek is het goed toeven,

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3