Raad voor Sport- en Rekreatie in wording DEZE WEEK IN SCHIEDAM (8$ TWm HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 41 WOENSDAG 13OKTOBER 1976 Voor het merendeel wisten de voetbalclubs die ditmaal binnen de krijtlijnen kwamen hun wedstrijd met een zege te besluiten. Het zal iedereen deugd doen dat SW verder mag gaan bekeren. Zoals gezegd was het daar bij Helmond Sport de wedstrijd van de waarheid of liever gezegd: „Nu of nooit". Het is „nu" geworden en de 2-0 zege kan wel eens een morele opsteker worden voor de for matie. Medio november wordt Willem H in de tweede ronde tegenstander. De betaalde jeugd van SW kreeg bij Excelsior een 1-6 nederlaag te incasseren en bij de amateurs kreeg Schiedam met 0-4 een broekje aangemeten door dei het Gorkumse SVW. Met dezelfde cijfers ging ook WK in de thuiswedstrijd tegen Smitshoek de bekende boot in. De halve winst hield Ursus over (0-0) uit een be zoek aan de FC Charlois en moest GSS het bezoekende OFB een 1-1 gelijkspel toestaan. Uitslagen winnende teams: EDSSparta, 3-0; DRZAlexander'66; SFC Vierpolders, 3-0; WFWOH, 1-0 en SC ZuidSchiedamse Boys, 0-4. Laat ons vooral het damesvoetbal niet vergeten. Hierin speelde Demos met 1-1 gelijk te gen DCL en klopte de dames van DRZ, het bezoekende Varkenoord met 3-0. TAFELVOETBAL In de Mini Voetbalvereniging Rijn mond werd de competitie voortgezet waarvan de wedstrijduitslagen: le klasse: R. BrinkerinkF. Meijer, 6-0; J. BusscherJ. Stoop Sr., 3-0; P. NieuwstratenI. Houtzager, 1-3; L. VogelsB. van Katwijk, 0-2. 2e Kalsse: C. SmitR. Wijngaard, 7- 2; D. LingC. Getrits, 3-0; A. Ba- stiaanseG. Tom brink, 0-1 en G. v.d. BroekJ. Stoop Jr., 1-1. SIS DE OOIEVAARS Het is in de 4e klasse RTB uitkomende standaardteam van SIS „De Ooievaars", is nog steeds ongeslagen. Ook Bowling Maassluis 8, waartegen thuis moest worden aangetreden leed nog geen enkele nederlaag. In een spannend duel werden de punten ge deeld met als uitslag: 5-5. Teun Kroo- ne verving Ronald Oosthof en deed zulks op verdienstelijke wijze. Uitslagen partijen: Van Esv.d. Hoeven, 19-21, 21-16, 21-17; Van Balverenv.d. Boogerd:, 13-21, 10-21; Kroone—v.d. Gaag, 21- 16, 21-17; dubbel Kroone/Van Es v.d. Hoeven/v.d. Boogerd, 19-21, 21- 11, 22-20; Van Balverenv.d. Hoeven, 16-21, 18-21; Van Esv.dr Gaag, 21- 13, 21-14; Kroonev.d. Boogerd, 9- 21, 21-18, 18-21; Van Balverenv.d. Gaag, 21-7, 21-10; Kroonev.d. Hoe ve, 20-22, 15-21; Van Esv.d. Boo gerd, 12-21, 15-21. SP ALAND RUITERS De voor de Ruiterverenigingen uit Midden-Delfland, in het Bredase Mastbos gehouden ruiterwedstrijden leverden ook successen op voor leden van de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub „De Spaland Ruiters". Het waren samengestelde proeven voor ruiteer en paard (military's) met als onderdelen, dressuur, springen en een cross country door het Mastbos. Bij de wedstrijden voor pony-combinaties op 2 oktober, veroverde Ron Dries een verdienstelijke tweede prijs. Bij die voor paarden-combinaties, j.l. zater dag, wist in de categorie B„ Berry Sig- mond beslag te op een eerste prijs te leggen. ER BOVEN OP Als vanavond het Nederlandse voetba lelftal in de Rotterdamse kuip in de voorronde voor het wereldkampioen schap 1978 in de slag gaat met Noord- Ierland, zitten er pupillen van SVV er met hun neus bovenop. Het zijn de jongens van het D-3 elftal, die hiervoor met hun leider door middpl van het lot zijn aanqewezen. Op donderdag 4 no vember gaan 80 pupillen en hun lei ders in de Ahoyhal mee genieten met hier dan te spelen top-zaalvoetbal. Denk er om dat in alle twee de geval len dit pootgoed van SVV hun ogen en oren wijd open zullen houden. FILMAVOND SSV De door de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging voor 14 oktober vastge stelde filmavond, te houden in de kan tine van de VV Martinit, is verschoven naar 21 oktober. Het belooft een inte ressante avonó te werden want er wor- dó een éilm gedraaid handelend over „Overtredingen en Wangedrag", tij dens voetbalwedstrijden. Daarnaast zijn er films over ijshocxey en sportvis sen. SCHAAKLESSEN Dit jaar zijn door de KNSB de aspi ranten officieel als een nieuwe catego rie schakers aangemerkt. De Schaak vereniging „Groenoord" speelt hierop in door op haar clubavonden (dinsdag) één uur te reserveren voor de opvang van jongens en meisjes die iets voelen voor het scNaken als denksport. Elke dinsdagavond van zeven tot acht uur kunnen zij zich melden in het clublo kaal, gevestigd in Boerderij Land- vreugd, aan de Sweelincksingel in de wijk Groenoord. De topspeler Cor de Zwart, zal zich met de aspirantscha kers hier gaan bezighouden (leeftijd tot 15 jaar). Het eerste half uur met het geven van theorie over alle schaa- kaspekten. Daarna volgt een half uur vrij schaken met op- of aanmerkingen van Cor de Zwart. „Ren je rot" bij het waterdragen tegen het horloge. Krachtpatserij, kogelstoten was ook mogelijk tijdens de door THOR gehouden en geslaagde trimdag. AUTOCROSSEN De Auto Cross Club Schiedam organi seerde buiten de competitie om wed strijden op het cirquit in de Spaanse Polder waarvan de opbrengst bestemd was voor de Stichting Lentevreugd. Negentien coureurs, waaronder de 65- jarige Rotterdammer D. v.d. Polder, schreven hiervoor in. Voor de start van de le manche hanteerde Joke Linde boom als assistente van Rietje Ko- nings de vlag en zagen de toeschou wers het nodige spektakel waarbij door de coureurs op geen deukje min der of meer werd gekeken. Uitslagen: Waterwagens le manche: 1. W. Pot- zen, Rotterdam; 2. J. Breedijk, Rijs wijk; 3. H. Lugter, Bolnes. Luchtge- koelde maanwagens: 1. A. Kooring, Schiedam; 2. G. de Kramer, R'dam; 3. H. v.d. Polder, R'dam. Herkansing: 1. J. Kooring, Schiedam; 2. Th. Roosen burg, R'dam; 3. H. v.d. Polder. Fina lerace: 1. A. Kooring, Schiedam; 2. G. J. de Kramer; 3. H. v.d. Polder. In het clublokaal kwam Rietje Konings 's- avonds zelf de beker aan winnaar A. Kooring uitreiken. Met een stukje bloemsierkunst en de opbrengst van de races .353,60 keerde ze weer huis waarts na de coureurs met het bestuur te hebben uitgenodigd voor de officiële opening van het nieuwe clubhuis en soos van de Stichting Lentevreugd als de tijd hiervoor daar is. SHV „DE ALFER" De leden van de SHV „De Alfer" hiel den weer een onderling concours in het water van de Marinehaven van Hellevoetsluis. Dit tevens als een laat ste training voor het zondag a-s. te houden jaarlijkse visconcours van Mak's Speciaalzaak in Hengelsportar tikelen dat door „De Alfer" tevens technisch wordt verzorgd. De vangst in de uitgesproken jachtwater voor de voorn viel, op enkele uitschieters na, wat tegen. Met 3190 gram vis werd W. van Dijk de winnaar. Overige van de tien best geplaatste deelnemers waren: 2. J. Schramade, 2370 gram; 3. D. Muilwijk, 2310 gram; 4. H. van Ka twijk, 1030 gram; 5. H. Burggraaf, 1010 gram; 6. F. Geul, 1000 gram; 7. J. Vijfwinkel, 940 gram; 8. T. Vijfwinkel, 840 gram; 9. L. Boonefaas, 750 gram; 10. J. Koedoot met 720 gram vis. JAN SPORTIEF NO» TRIMDAG THOR De door de Gymnastiekvereniging Thor in het Prinses Beatrixpark ge houden trimdag bracht zo'n honderd- vijftig ontspanning en beweging zoe kende Schiedammers naar de trim baan en speelweide. Onervaren ge bruikers van de trimbaan kregen zo nodig aanwijzingen hoe ze het wel of niet moesten doen en voor velen was de baan een ware ontdekking. Verder waren er 24 verschillende manieren om vrij te spelen. Als krachtsport het werpen van de ijzeren kogel; hardlo pen op een puzzelbaan en een race met emmers water, met als doel de hiervoor opgestelde waterweegschaal in de kortst mogelijke tijd te doen doorslaan. Ook aan balr en hoepel- werpen kon worden gedaan, alsmede aan hockey en volleybal. Wie alle spe len had afgewerkt had een behoorlijke natte rug, doch kreeg als compensatie een door het kader van Thor bijgehou den puntenlijstje mee naar huis. Dit kader is voornemens gedurende de wintermaanden iets dergelijks in sport/gymzalen te gaan organiseren. Ook als de nieuwe zomer weer daar is en er volop tenten en kleine mobiele bungalows in het park staan opgesteld zal de nu gehouden trimdag in het Prinses Beatrixpark zeker worden herhaald. Er was drukke nering tijdens de door DHS gehouden rommelmarkt waar werkelijk van alles te koop was. De verkoopsters waren behoorlijk bij de tijd, zodat er vrijwel niets onnodig voor een „prikkie" van de hand g'ng. ROMMELMARKT BIJ DHS rende commissieleden en hun assist enten. Waar de vraag naar een be- Onder grote belangstelling hield de Paa'd artikel groot bleek te zijn werd jubileumcommissie van de voetbal vereniging DHS zaterdag een „rom melmarkt" op het terras van het club gebouw. De hiervoor bijeen gegaarde duizend artikelen waren nu niet direkt als rommel te kwalificeren. Het betrof meer een aanbieding van tweede hands gebruiksartikelen, Speelgoed, prullaria in dingen die de mensen eer der afdankten doch nu vaak voor goed geld weer graag in hun bezit willen hebben. Snuffelaars rond de hier op gestelde geïmproviseerde marktkra men waren er genoeg. Al ver voor tien uur werden reeds taxerende blikken geslagen op de koopwaar. Iets wat niet ontging aan de als verkopers funge- regulerend opgetreden bij de vraag prijs zodat er goed zaken is gedaan. Ruw geschat is de opbrengst vijftien honderd gulden, een bedrag waarmee de commissie bijzondej content is. „Het is een proef geweest" zegt de voorzitter van de jubileumcommissie hierover en ze is een succes geworden. „Op korte termijn hopen we meer van dergelijke aktiviteiten te gaan ontwik kelen, aldus Gé Krommenhoek. Het betegelde terras van ons clubgebouw leent zich uitstekend voor bijvoorbeeld het houden van een braderie met voor de bezoekers aantrekkelijke dingen en zaken. Zijn sekreataris, Joop Vermeer, is al even enthousiast. „We zijn be gonnen met een leuk onderprondje. Tweeduizend gulden binnengehaald met eerder ontwikkelde aktiviteiten". Met de vijftienhonderd van nu is er een goed basis om te komen tot een bedrag wat nodig is om in 1979 het 60- jarig bestaan van de vereniging op grandioze manier te gaan vieren. De loterij met reischeques als prijzen loopt goed. Mochten wij boven het be drag komen wat ons voor ogen staat, dan kan worden bijgesprongen voor de bouw van nieuwe kleedlokalen waar van de plannen vrijwel rond zijn. Schiedam zal nog wel meer horen van DHS en haar jubileumcommissie waar men om het zo maar te zeggen, barst van de plannen die geld in het laadje moeten brengen. Dit laadje moet ui teindelijk 20 mille gaan inhouden en die komen er beslist in. Bumper aan bumper met de 65-plussers voorop stuiven de wagens door het rulle zand. Met een fikse zwaai van de vlag stuurt Joke Lindeboom van de Stichting Lente vreugd de eerste racewagens het cirquit op. Eind vorige week kregen de besturen van de plaatselijke sportverenigingen een concept-verordening toegestuurd tot instelling van een Raad voor Sport en Recreatie. Tevens die verenigingen die zich bewegen op het sport/recrea tieve vlak in de vrijetijdsbesteding die in aanmerking komen voor een verte genwoordiging in deze functionele raad. Bij het wegvallen van de SBLO is de huidige interumraad in werking getre den en werkt al anderhalf jaar aan de totstandkoming van een functione raad met eigen bevoegdheden en een eigen budget. Met de toezending van de conceptverordeling is in feite de eerste paal hiertoe geslagen. De verordening is gebasseerd op arti kel 61 van de gemeentewet welke voor ziet in de instelling van een dergelijke raad. Als voorzitter van het dagelijks bestuur van de huidige sportraad heeft Arie Verlinde bij B. en W. steeds aan gedrongen op de komst van een spor traadstructuur die een achterstand welke bestaat voor verenigingen/orga nisaties buiten het directe sportver- band maar toch kunnen doorgaan voor sportieve en gewone recreanten in de ware zin des woords. Nu het zover is dat de sportverenigin gen en die in de raad een vertegen- woordiginq kunnen krijgen, kennis hebben kunnen nemen van de concept-verordening, belegde de Spor traad oude stijl een vergadering om dit concept met hun afgevaardigden na der te bespreken en toe te lichten. De sectie voetbal was hierbij niet aan wezig. Hiervoor wordt in de komende dagen een alzonderlijke vergadering belegd. De conclusies die uit deze be sprekingen kunnen worden getrokken aan de hand van visies en suggesties die hierbij naar voren zijn gekomen, worden aan de leden van de verschil lende raadsfracties voorgelegd. Tijdens de maandag te houden raads vergadering komt het concept na melijk aan de orde. Tot de taakstelling van een Raad voor Sport- en Recreatie behoort oa.: het bevorderen van het overleg en de samenwerking tussen or ganisaties, instellingen en personen die op het gebied van de sport en re creatie werkzaam zijn, alsmede de be hartiging van hun daarvoor in aan merking komende belangen. Het verstrekken van adviezen desge vraagd of uit eigen beweging aan de gemeenteraad of aan B. en W. over al le zaken betreffende de sport en de re creatie waaronder begrepen de plan ning, de bouw of de aanleg, uitbrei ding en inrichting van sport en recrea tie akkommodaties. Bovendien het beheren van de ge meentelijke sportvelden en andere ak kommodaties welke onder de Dienst voor Sport- en Recreatie ressorteren of gaan ressorteren. Besluiten inzake de bouw van sport- en recreaties/akkom- modaties blijven echter voorbehouden aan de gemeenteraad. De nieuwe raad bestaat uit 21 leden. Een door B. en W. uit hun midden aan te wijzen lid, tevens voorzitter en vijf leden door de gemeenteraad uit zijn midden te benoemen. Een commissie van drie leden die de sector voetbal gaat behartigen. Twee leden die dit voor de overige veldsporten gaan doen. Voorts drie voor zaalsporten, twee voor de zwemsport en eenzelfde aantal voor de overige niet genoemde takken van sport. Een commissie samenge steld uit drie leden gaat de recreatie in de ruimste zin des woords behartigen. De raad wil gaan functioneren met zes secties. In sectie I zijn alle voetbal verenigingen ondergebracht. In sectie II de veldsporten korf- en handbal. In sectie III de verenigingen van zwem en watersport. In sectie IV, gymna stiek- en zwemverenigingen en in sec tie V die van de binnensporten bas- kettbal, tennis badminton en vol leybal. Hieraan is toegevoegd de speci fieke zaalvoetbalvereniging „Groenoord". Naast het wielrennen zijn in sectie 6 ondergebracht: de S.I.S. „De Ooievaars"; de ruitersport verenigingen „Schiedam" en „De Spalandruiters"; de Hengelsportvere nigingen „Schiedam en Omstreken"; De Luchtvaartclub „The Crusaders"; de Modeljachtvereniging „De Viking" en de Schietsportvereniging „Schiedam". I i i I-i

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 41