Prinses Beatrix opende S. Franciscus Gasthuis in Rotterdam SPAARWEEK RABOBANKEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - vrijdag 15OKTOBER 1976 Begroeting door mevrouw mr. E. M. A. Schmitz, wethouder van volksgezond heid. Prinses Beatrix bij het „getekende been", waarop zij en passant ook nog maar even signeerde... Donderdag was prinses Beatrix de gast van het nieuwe Sint Franciscus Gasthuis aan de Kleiweg in Rotter dam. Zij verrichtte daar de officiële opening van het zièkenhuis, dat al vo rig jaar december in gebruik werd ge nomen. Alle lopende patiënten, oud en jong, en veel verpleegsters en ander personeel, dat even een kwartiertje had kunnen vrijmaken, hadden zich verzameld beneden in de hal om de aankomst van de hoge gast mee te ma ken. Even na elven stapte prinses Beatrix de hal van het ziekenhuis in, waar ze werd verwelkomd door de algemeen directeur van het ziekenhuis, dr. A. B. J. Graafland. Verder waren daarbij aanwezig drs. C. Th. A. M. van Huygenvoort, voorzitter van het be stuur van het Franciscusgasthuis, commissaris van de koningin mr. M. Vrolijk en mevrouw mr. E. M. A. Schmitz, wethouder van volksge zondheid van Rotterdam. De kleine vierjarige Marielle Verschu ren, een van de-patiëntjes, mocht de prinses een boeketje bloemen aanbie den. Vervolgens liep de prinses, vrien delijk naar alle kanten glimlachend en gekleed in een charmant zwart ensem ble met een gestreepte blouse en zwar te grote hoed naar de ontvangstzaal, waar de voorzitter van het bestuur een welkomstwoord sprak. „Op het puin van de in 1940 gebom bardeerde huizen, dat diep onder de grond van het St. Franciscusgasthuis ligt, is een echt gasthuis verrezen. Een ziekenhuis, waar er naar gestreefd wordt de patiënten als gasten te ontvangen en in een persoonlijke be nadering ook zo te behandelen voor de tijd dat zij er verblijven, als symbool van de nieuwe periode, die een patiënt na zijn ziekenhuisverblijf ingaat". Daarna onthulde prinses Beatrix het beeld „De Zonnevogel", ontworpen door mevrouw A. Elffers-Stam. Prinses Beatrix moest toen ook nog even iets van het ziekenhuis zien na tuurlijk. Ze kreeg uitleg in de dien keuken. Ze maakte een praatje op de dialyse-afdeling waar nierpatiënten polyklinisch worden behandeld. Marian Spierenburg, een van de pa tiënten kreeg uitgebreid de kans met de prinses te praten, daarna vroeg me vrouw Vos, die behalve dat ze dialyse patiënt is ook nog een been gebroken had, een handtekening van de prinses op het gips van haar been. En na tuurlijk kreeg ze die. Vervolgens nam het hoge gezelschap nog een kijkje in de kinderafdeling en de rheuma-afdeling en toen was de feestelijke openingsochtend weer voorbij en vertrok de prinses in de wachtende blauwe auto, voorafgegaan door motorpolitie. De hoogtepunten van de opening splechtigheid en het hele bezoek heb ben alle patiënten, ook die in bed moesten blijven, via hun eigen zieke nomroep kunnen meemaken. schrijving geeft van de in ons land be kende natuurgebieden: duinen, pol ders, heide en bos. De inhoud van het boekje beoogt de jeugd in kort bestek het leren ontdekken van de natuur bij te brengen. Het is rijk geïllustreerd met foto's en tekeningen. Deze uitgave zal zo lang de voorraad strekt tijdens de spaarweek worden uitgege ven. De fraaie kalender, die dit jaar door de Rabobank ten behoeve van haar cliënten wordt uitgegeven, draagt de titel „Natuurlijk Nederland" en bevat twaalf landschapsfoto's in kleur van de bekende fotograaf Kees Scheerer. Een bijzondere attentie van de uit geefster is het feit dat in deze kalender bovendien toeristische routebeschrij vingen zijn opgenomen van de streken waar de opnamen zijn gemaakt. Een van de patiëntjes, de vierjarige Mariëlle Verschuren bood de prinses een handboeket aan. Madameke Verschuren deed dat zeer charmant. Met handgeklap binnengehaald. Even wat informatie inwinnen by de man die er alles van kan en afweet. De maand oktober staat weer in het teken van de jaarlijks terugkerende Spaarweek bij de Rabobanken. Ditmaal wordt de spaaractie gehou den van 18 tot en met 22 oktober en het zal ongetwijfeld weer hetzelfde beeld te zien geven als in voorgaande jaren: een gemoedelijke drukte in de bankkantoren en een gezellige sfeer. Doel van deze traditiegetrouwe okto- bercampagne is het geven van een ex tra impuls aan de spaarzin, waarvan de ervaring is dat het spaarderspu- bliek doorgaans positief reageert. „Feest voor het hele gezfn", zo luidt het thema voor de Spaarweek '76,, waarmee dan voornamelijk ook ge doeld wordt op het beschikbaar zijn van kleine geschenken, die zoals ge bruikelijk tijdens de actie worden uit gegeven. Een bijdrage tot dit feestelij ke karakter zal zeer zeker het „Rabo- bankdorp" zijn; de trekpleister voor de jeugd tot ca. 10 jaar. Het is een dorp om zelf te bouwen, bestaande uit zes bouwplaten. De modellen zijn ontwor pen op HO-schaal. Dit bouwpakket, dat als spaarpremium wordt uitgege ven, is qua uitvoering zeer origineel te noemen en het zal dan ook menig kin dervoetje de pas naar de bank doen versnellen. Voor de oudere jeugd is er het boekje „Waar je ook woont", waarin de natuurkenner/auteur Jan Wartena op suggestieve wijze een be- Trek maar aan het touwtje., En hoe is het nu met u, mevrouw? Rondgang over de dialyse-afdeling waar nierpatienten poliklinisch worden be handeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29