Verzoekprogram orgelconcert Geref. Kerk te Maasdijk tand ROOK NIET ACHTER HET STUUR Ets-cursus voor "Vrienden van het Museum" Behandeling begroting in december IAATSTE AANWIJZINGEN VOOR CONCERT VAN ORPHEUS Vloerbedekking EEN AVONDJE EERDER BIJ „THE HAPPY HEART CLUB" Inbraken op de Van Haarenlaan MET HET NIV0N NAAR GRIEKENLAND Bedrijfsongeval bij WF Onduidelijke inbraak bij „Country Inn" «Si Si iïgJahS^ „Vrij Entree" gaat niet door I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - WOENSDAG 20 OKTOBER 1976 HM Wegens annulering order tapijt Hotel Akkomodatie Rotterdam- 's-Gravenhage, te koop voor minder dan de halve prijs (tapijt is nog niet versneden) Intertest, zuiver scheerwol tapijt, voor zwaar gebruik in bruin-ber ber kleuren van 249,- p. str. mtr. voor 109,- (400 cm. breed, dikke foamrug). Louis de Poortere zuiver scheerwol tapijt, 2 cm. hoge dikke pool, dubbele jute rug, in bruin-berber, van 455,- p. str. mtr. (400 cm. breed) voor 219,-. Arezzo zwaar huiskamer tapijt, prachtige dessins, dikke foamrug, 400 cm. breed, van 139,- voor 59,-. Enkele vertrekken gebloemd tapijt, 100% zuiver scheerwol, van 425,- voor 179,- p. str. mtr. Inlichtingen stalen: BERGEN, tel. 02208-5829. In verband met de verwachte drukte voor het jubileumconcert van het mannenkoor Orpheus", a.s. vrijdag avond 22 oktober in de Maasbach- kerk, is door het bestuur een aantal maatregelen genomen. In de eerste plaats is, in overleg met de verkeerspolitie, besloten dat de Ha- venkerk uitsluitend via de Koemarkt per auto bereikbaar is voor diegenen waarvoor het lopen vanaf een parkeer plaats grote moeilijkheden oplevert. Overigens moet de bestuurder van de auto na het uitstappen de wagen daar na toch wegzetten, daar parkeren voor en naast de kerk niet is toegestaan. Een ieder, waarvoor het bovenstaande niet van toepassing is, wordt aangera den de auto rechtstreeks te parkeren op de daartoe aangewezen plaatsen, zoals Nieuwe Haven, Westvest, Lange Haven (Musis-Sacrum-zijde) en Korte Haven. Er wordt nogmaals dringend op gewe zen dat het concert om precies zeven uur begint, dit in verband met de lengte van de uit te voeren opera. Er worden echter twee pauzes ingelast. Er is in de kerk een (beperkte) garderobe ruimte aanwezig. Overigens is met ingang van zaterdag 23 oktober a.s. de leden-stop bij Orp heus geheven en zijn nieuwe leden dinsdagsavonds om 8 uur in gebouw Arcade, Lange Haven, van harte wel kom! Deze week organiseert „The Happy Heart Club" inplaats van op zaterdag, nu op vrijdagavond hun gezellige avond met gelegenheid tot dansen op de verlichte dansvloer in Cosmopoliet in het Rijnmondhotel aan het Nieuw- landplein. Met muzikale omlijsting van de showband „The Travlers". Vriendelijk verzoek op tijd aanwezig te zijn, daar er anders geen plaatsje voor u overschiet. Hetgeen de latere bezoekers j.l. zaterdag ondervonden. Aanvang: acht uur precies. Zaterdag 23 oktober a.s. is er weer een orgelconcert in de Geref. Kerk aan de Prinsenlaan te Maasdijk. Jan J. van den Berg geeft dan zijn jaarlijkse ver- zoekprogramma op het briljante orgel aldaar. Het programma omvat talrijke werken uit allerlei tijden en stijlen. Er zijn ook ditmaal erg veel verzoeken binnenge komen. Uiteraard kunnen deze onmo gelijk allemaal ingewilligd worden, maar om zo weinig mogelijk mensen teleur te stellen is er een uitgebreid programma opgesteld. Er zal, zoals dat ook in Delft gebruikelijk is, pauze zijn waarin koffie verkrijgbaar is. Het programma ziet er uiteindelijk als volgt uit: Trio over het Gebed des Heren van Jan Zwart, Toccata in F gr.t. van J. S. Bach, Trio over Liebster Jesu van Bach en de Pastorella van J. G. Walther. Vervolgens het bekende Trumpet Voluntary van J. Clarke-Pur- cell. Gevolgd door het Allegro in D gr.t. van J. Stanley. Daarna het welbe kende Cantilene van J. Rheinberger gevolgd door de afsluiting vóór de pauze met Toccata, Trio en Fuga over Psalm 150 van Adr. C. Schuurman. Na de pauze komt het volgende ge deelte: Prelude, Fuge et Variation van Cesar Franck en de Toccata in d kl.t. van A. Renaud. Ook Nederlandse mu ziek: De variaties en Fuga over „Waer dat men sich al keerdt of wendt" van Willem Mudde. Nog een Engels werk en wel de Introduction en Toccata in G gr.t. van W. Walond, waarna tot besluit een tweetal Nederlandse wer ken: Twee Canonische bewerkingen over Straf mij in Uw gramschap niet van Jan J. van den Berg en Passacag- lia. Koraal en Fuga over Wie maar de goede God laat zorgen van Cornelis de Wolf. Dus bekende en geliefde orgelwerken in dit uitsluitend uit verzoeken be staande programma. Aanvang 20.15 uur en toegang .3,CJP en 65-plus- sers reductie. Twee bewoners van de Burgemeester van Haarenlaan hebben inbrekers op bezoek gehad. Bij de 76-jarige me vrouw M.J.W. verschafte men zich toegang via een niet afgesloten keu kendeur. waar men een bedrag van ƒ.70,en 30 Amerikaanse dollars meenam en bij de 26-jarige P.W. v.d. L. nam men zijn rookgerei mee in de avonduren van 16 oktober nl. vijf pakjes sigareten. Daar stond het slaapkamerraam open. GEBOREN H. Stiefel-van Groningen, z. P. J. Stolk-Slegt, z. P. J. M. van der Pluijm-Teekens, d. G. J. van Linden-Jonas, d. F. J. M. Gordijn-Rasens, z. R. P. van Duin-Over de Vest, d. J. Zwaan-Boogerd, d. J. D. Cinjee-van Staaijeren, z. J. Wolters-Timmers, z. D. P, B. M. Snel-Ebberink, d. D. P. B. M. Snel-Ebberink, d. J. P. A. Verkleij-Hoevers, d. J. Pieters-Mooiweer, z. J. H. van Eijk-van Veen, d. B. C. Scholte-Bakker, z. F. A. J. Steuper-van der Steen, z. R. Dijkstra-Bras, d. H. Karagöz-Karagöz, z. R. Y. P. Hugen-Hartjes, z. R. Bos-Bervoets, d. H. Prins-Magrijn, d. J. van Henten-Steeg, d. H. D. K. Codée-de Weerd, d. T. G. Broere-Butter, 2x d. H. P. van der Wolk-Verzijden, z. ONDERTROUWD C. Baas, 23 jr. en C. H. M. van de Wa ter, 20 jr.; R. M. Broeren, 24 jr. en M. H. van Deijk, 24 jr.; H. Bult, 22 jr. en M. E. Bosman, 20 jr.; C. van Dijk, 25 jr. en M. J. A. van Vliet, 23 jr.; R. A. P. Groenewegen, 20 jr. en J. C. Bal, 20 jr.M. A. Habermehl, 26 jr. en A. J. de Vos, 22 jr.; C. B. A. Kerckhoffs, 31 jr. en C. H. M. Laagland, 31 jr.; E. H. Marbus, 25 jr. en J. M. M. Rietveld, 22 jr.; W. G. J. van Mil, 22 jr. en L. Boer, 18 jr.; N. de Munnik, 24 jr. en A. Breddels, 22 jr.; J. C. van der Pas, 18 jr. en C. M. A. Blom, 17 jr.; P. A. C. Pinto, 28 jr. en H. Holl, 30 jr.; T. J. Zandstra, 21 jr. en H. J. de Vos, 19 jr. GEHUWD W. Muilwijk, 21 jr. en I. L. Marschall, 22 jr.; F. J. A. M. de Groot, 21 jr. en J. Salari, 19 jr.; D. de Jong, 23 jr. en V. A. A. van Vlerken, 21 jr.; H. Boom, 22 jr. en H. C. Kraan, 24 jr.; A. J. Broe ren, 24 jr. en M. G. van Leeuwen, 22 jr.; J. W. M. van Gulik, 22 jr. en J. van Helden, 19 jr.; A. T. J. Hollander, 27 jr. en E. de Groot, 22 jr.; W. P. M. Schoneveld, 22 jr. en C. Breddels, 19 jr.; J. Hoogewerff, 21 jr. en W. G. de Jong, 18 jr.; L. Jetten, 25 jr. en H. F. Horn, 21 jr. OVERLEDEN H. C. Groen, man, geh. met M. J. L. Swartjes, 40 jr.; G. Groeneweg, vr„ geh. met J. Levering, 75 jr.; L. P. Roe- land, man, geh. met J. Janse, 35 jr.; M. Schippers, vr„ geh. met H. H. Vlug- man, 50 jr.; J. van der Stelt, man, geh. met W. Letterman, 78 jr.; G. Verhoe ven, man, geh. met W. de Jong, 69 jr.; B. van den Nouwland, vr„ geh. met G. J. Kerklaan, 74 jr.; J. Schell, vr„ geh. gew. met H. J. de Pauw Gerlings, 43 jr. De 28-jarige dakbedekker G.B. uit Schiedam reed op de Burgemeester van Haarenlaan met een bocht naar links de 's-Gravelandseweg in toen hij tot de ontdekking kwam dat er een vonk van zijn sigaret op zijn pantalon belandde. Midden op de weg hield hij het oog ge richt op zijn pantalon en reed daar door met een knal op een paaltje, dat geen centimeter opzij ging. Hij hield er een totaal verkreukelde grijze Citroën aan achter en ook bleek, dat hij iets te diep in het glaasje had gekeken. Na het blaaspijpje te hebben gehanteerd belandde hij op het hoofdbureau van politie, waarna hij na verhoor werd heen gezonden. Zaterdagmorgen zijn 49 asmatische kinderen voor de zesde maal op va kantie gegaan naar Apeldoorn en Epe en omliggende streken. Het betreft hier 39 kinderen uit Schiedam en 10 uit Vlaardingen op intiatief van Hu- manitas afdeling Rijnmond-Noord. Wat de financiële kant van deze vakantieweek betreft: de ouders betalen alleen de reiskosten per bus en de reis- en ongevallenverzekering, totaal ƒ.15,per kind. Zaterdag keren zij weer naar huls terug. Men schrijft ons: „Dankzij medewerking van het mu seum is het mogelijk voor leden van de vereniging Vrienden van het stedelijk museum te Schiedam mee te doen aan een cursus etsen te geven door Sjef Henderickx. De cursus duurt 4 mid dagen, zaterdag 6, 13, 20 en 27 no vember van 13 tot 16 uur, en wordt ge geven in de kunstklas van het mu seum. De kosten bedragen slechts ƒ.15,(alleen materiaal). De „Vrienden" hebben deze week een uitnodiging thuis ontvangen. Mocht u belangstelling hebben voor de cursus, en nog geen „vriend" zijn, dan kunt u zich opgeven aan de balie van het mu seum en ook een formuliertje voor de cursus invullen. Doe het snel, vóór maandag 25 okto ber. Er kunnen slechts 15 mensen meedoen! Met deze cursus hoopt de vereniging een begin te maken met een reeks nieuwe aktiviteiten, ten einde daarmee de belangstelling voor de vereniging, en dus voor het Schiedams Museum te bevorderen. U kunt daar zo spoedig mogelijk meer over lezen". Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, te Schiedam, Hoogstraat 112, tel. 269066. De behandeling van de Schiedamse begroting, een maratonzitting van de Schiedamse gemeenteraad, vindt dit jaar plaats op maandag 13, dinsdag 14, donderdag 16, vrijdag 17 en maan dag 20 december. Het ligt in de bedoe ling aan het eind van de behandeling van de gemeentebegroting ook nog een normale raadsagenda af te handelen. Wegens omstandigheden gaat het „Vrij Entree" a.s. zondagmiddag 24 oktober in het dienstencentrum „De 4Molens" niet door. Morgenavond start het NIVON afde ling Schiedam met een kontaktavond in zaal 1 van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. De heer van Beek uit het Friese stadje Balk verzorgt dan een dia-avond met begeleidende muziek over Grieken land. U ziet dan beelden van de histo rische tempels en bouwwerken, het primitieve leven in de bergdorpen en vermoedelijk ook indrukken van de fascinerende stad Athene. Vooral bij duisternis een sprookje. Toegangsprijs één gulden, kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Aanvang acht uur. De 49-jarige scheepsbeschieter W.F. uit Schiedam raakte met zijn hand be kneld tussen twee rollen van een lij- mopbrengmachine. Collega's zetten de machine stop, waarna het slachtoffer pijlsnel werd overgebracht naar het Gemeente-Ziekenhuis, waar operatief ingrijpen nodig was. Een ander bedrijfsongeval vond bij Eurocontinental aan de Calandstraat plaats. Daar begaf de ketting van een laadklep van een vrachtauto het, waarop de 45-jarige P.M. uit Rotter dam stond. Die hierna kwam te vallen op het 1.30 lager gelegen wegdek. Met rugklachten werd hij overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Overdag tussen 12 uur en half 5 is bij café „Contry Inn" op de Hoogstraat ingebroken in het kantoor, gevestigd op de tweede etage. Uit een kast werd een bedrag van ongeveer ƒ.3800, meegenomen. Men staat hier voor een raadsel omdat de inbraak overdag plaats vond. Op Wereldspaardag 1976 waren de gastvrouwen van Spaarbank Anno 1820 gestoken in Zwitserse, Oos tenrijkse, Franse, Noorse en Joego slavische klederdracht. Zij boden met zwierig gebaar de vele bezoe kers een kopje koffie met een fraaie kalender met natuuropnamen aan en de kinderen kregen in de herfst vakantie een kadootje. Bij een inleg van minimaal ƒ.25,kreeg men er meteen een bedrag van ƒ.7,50 bij, een welkome premie en een char mant gebaar van deze spaarbank op de Lange Haven 195 met diverse bijkantoren in de stad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 21