MAK Impressies van een nieuwe veelbelovende musical „Carousel" gaat het straks helemaal maken in Vlaardingen en Schiedam Honde dekje ER T IS WEER BIJ: BROERSVEST 19 SCHIEDAM Bekijk onze handgemaakte Spinhengels. van 67.50 tot 170.- TEL. 262851-268508 Donderdagavond koopavond. Nu uw hond lekker warm en droog Ingepakt Kom kijken en passen ZEER MOOI VISJE KARDINAAL TETRA'S norm. 9.- nu 4 st. voor Aanwijzigingen geven én opvolgen... Ed Verkade en danspedagoge Van Geldre nemen de zaak nog eens goed door. Repeteren betekent herhalen, ook al die danspassen en kringlopen. Daar wordt „Caroussels" jongste ten top gevoerd, met man en macht... Ook op het schoeisel komt het op zoSi moment aan, dus even het hoefbeslag bekijken. Op 7 april j.l. was ik bij de repetitie van de nieuwe musical „Carrousel", uitgebracht door het destijds opge richte musical-theater „Carrousel" van Ed Verkade, Chris Bezooijen en componist en tekstschrijver Dick Borst. Toen repeteerden er noq drie qroepen aNart in het gewezen Hofsingel-Ziekenhuis in Vlaardingen, n.l. een zang-, een toneel- en een bal letgroep. Vrijdagavond 15 oktober was het een volledige musicalgroep die ln zaal „Harmonie", aan de Schiedamseweg repeteerden. Met achter de piano een grieperige Dick Borst. Maar hij kon onmogelijk verstek laten gaan, want tenslotte komt het nu op de laatste re petities aan. Over bijna 14 dagen is het zover. Dan beleeft Vlaardingen op 29 oktober de première van „Carrousel", in de Stadsgehoorzaal (zorgt dat u bijtijds aan kaarten komt) en op 11 en 12 no vember zijn ze (en dan bedoel ik de deelnemers aan deze musical uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rotterdam) te beluisteren in het Pas sage Theater te Schiedam. Vrijdagavond waren ze dus allemaal in de „Harmonie". Een repetitie avond, die geopend werd met het grote ballet en koor, dat straks deze vrolijke musical, barstensvol muziek en zang besluit en onder leiding staat van de bekende choreografe, Anneke van Geldern, vooral in Vlaardingen en omstreken een naam met een heel be kende klank. Zij spaart haar dansgroep niet, maar doet zelf ook enthousiast mee. Dat si het fijne van dit alles, iedereen is van goede wil en zo kan je alleen maar iets bereiken. ERVARING Tenslotte hebben ze alle ervaring op gedaan in de musicals, „Even goede maatjes", „Laat 'ns wat" en vorig jaar met groot succes „Krijgh de Claere" in het Passage Theater te Schiedam, naar aanleiding van het zevenhon derdjarig bestaan. Weet u dat nog? Reden genoeg voor Chris Bezooijen, Ed Verkade en Dick Borst, een drie manschap te vormen met de onmisba re medewerking van Anneke van Gel dern en scriptgirl Toos van Lindt. Op deze avond houdt zij zich een beet je op de vlakte. Décorbouwer Dirk Brouwer is inmiddels gearriveerd, doch ook mevrouw A. van Rees, die straks voor de grime zal zorgen. DE JONGSTE Het heeft geen zin namen te noemen, maar het is toch wel leuk te weten, dat straks op het einde van de avond de jongste ballerina, die nu ongedwongen in haar witte hemdje en maillot mee danst, heel hoog boven de groep zal worden geheven. Als een hymne aan het ballet, waaraan iedereen met zo veel overgave in danst. Onze fotograaf maakte er een paar „plaatjes" van en u moet die maar eens op uw gemak bekijken. Straks tijdens de première volgen er meer. Dick Borst wrijft zich op deze avond voor de zoveelste maal met zijn han den door het haar. Gewoon een gebaar dat bij hem hoort, maar het wordt wel een warrige toestand. Hij geeft de toon aan, luistert intens. „Carrousel, carrousel, carrousel een mallemolen de carrousel". Heel fijn geneurie, pianomuzlvek en dans. Voor de nieuwe musical geven de Caroussellers zich helemaal, zoals hier. Ergens zet iemand ineens in: „Het zal- le toch je ouders weze, me moeder die verdient de cente langs de straat, me vader is te lui om hard te pezen, die leeft maar op kosten dan de Staat". Mijn gedachten dwalen even af. Ik verdiep me even in de wondere bezoe kers van het bruine café. Ergens moet de inhoud van deze musical voor u al lemaal een verrassing blijven. Maar wel kan ik verklappen dat er een schit terende dialoog wordt opgevoerd tus sen dominee Schuurpeper en pastoor Hubertus. De laatste gewoon onver stoorbaar, maar pas op. Er komt hier een politieagent in voor, een voorbij ganger, een dandyachtige figuur, twee soldaten en een ballonnenman met ballonnen, die op het einde van deze musical ballonnen en bloemen in de zaal uitdeelt. Verder zijn er in deze musical jonge stellen bij betrokken, een vogelhande laar, een haringman en een ijscover koper, een fotograaf, een balletleid ster, een barkeeper niet te vergeten, een moeder en een schoonmoeder en ga zo maar door. O, ja, een stoelenver- huurder, Gait de straatveger en een strandschone. U ziet dus: variatie ge- noeq in deze vrolijke musical. Al Daar wordt weer een nieuwe pas ingestudeerd. wordt het op de première natuurlijk veel feestelijker in andere kleding en met bijpassende décors. Wat hier allemaal niet voor komt kij ken? Ik hoop van harte dat „Car rousel" straks volle zalen trekt. Ze ver dienen het ten volle, deze amateurs. Want dat zijn ze, maar zeer enthou siaste, die er alles voor over hebben om er een geslaagd geheel van te maken. MUZIEK EN LIEDJES MIEKE WOERDENBAGCH Ja, ik schreef u al eerder: Dick Borst is de bezielende arrangeur van al die muziek en teksten van liedjes. „Is dat geen houden van?" Is er een sprekend voorbeeld van. „There's no business, like show-business". Het duet „Wie verspeelt z'n plaatsje in de hemel? Ikke niet, ikke niet. En wie maakt de dienst uit in de hemel: Jij toch niet, jij toch niet?" Ik zei u al: kostelijk het gekrakeel tus sen de dominee en de pastoor, hun duet „Van celibaat naar concubinaat". Maar vooral het ver rukkelijke: „Hee, hee, hallo, hee, hee, Hé kom ga met ons mee, Laat al je he rinneringen maar achter en zeg jouw wereld maar tabéh". Dick Borst is gewoon geniaal in zijn muziek en teksten. Hij heeft er voor deze musical wel de nodige gemaakt. Luistert u maar naar: „We zijn een daaggie uit op de bouelvard aan het stréand, aan het striand, het laatste met een forse uithaal. Of het Liefdeslied met als begin: „De branding bruist haar eeuwig lied, de zon zakt juist in het verschiet, Een zeemeeuw zwenkt, zweeft verder weg, en zijn schreeuw klinkt door de woor den die ik zeg: ik hou van jou", enz. Of het lied van Gait de vogelkoopman: „De ballon van de zeemeermin, ja, die sprong de Dover in". Het lied van het onbewoonde eiland of het vrolijke Honi-Ponki. Daar tussendoor de pak kende teksten van Chris en Ed. Het lied van „Carrousel", „Okidi, oki- da, Okido" en vooral van „Houden van" en „Ik ben een vrouw, voor alles vrouw", zal u dagenlang blijven na- neurieën. Daar staan Chris Bezooijen, Ed Ver kade en vooral Dick Borst borg voor. Hun nieuwe musical „Carrousel" gaat het helemaal maken op 29 oktober in de Stadsgehoorzaal en natuurlijk ook op 14 en 15 november in het Passage TÏieater in Schiedam. Dick Borst die voor alle muziek garant staat bij „Caroussel".

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 38