HET GAAT GOED MET DE HISTORISCHE VERENIGING SCHIEDAM Hui&mmiefyk Inpakken en wegwezen met Theater van de Lach in het Passage Theater C. H. Bak neemt afscheid van de G.T.B. IN MEM0RIAM A. G. VAN DORP Bent u eigenlijk al lid van Scijedam Mevrouw De Bruyn kan weer lachen Perzische tapijten „Oranje" Goedkeuringen van Ged. Staten Mevrouw collecteert voor zichzelf Oranjestraat en -brug in 1874 hülsta slaapkamers en woonwanden vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 20 OKTOBER 1976 Slijterij en wijnhandel Oranjestraat 8-10-12 Telefoon (010) 26.59.97 OKTOBER WIJNMAAND Val du Torgan de landwijn van klasse 4.05 6 voor2J.DU Chateau Nodoz 1974 Cotes du Bourg 'n prettige kennismaking met Bordeaux. Per fles 5.65, 6 voor32.75 Bourgogne Gout des Dues, rood en wit per fles 8.25, 6 voor 47.50 Chateau Eonreaud 1974 per fles7.95 Chateau Chapelle Lescours "74 per fles8.05 Chêteau Duplissis 1973 Per fles9.95 Chêteau Marsac-Seguineau 73 Margaux per fles10.75 Chateau Grand Puy Ducasse 73 Grand Cru Classe Pauillac Per fles13.90 De kelderkrant ligt klaar Na een dienstverband van 46 jaar, gaat de heer C. H. Bak, voorheen chef van de afdeling Mechanische Admini stratie van de Gemeentelijke Techni sche Bedrijven, met pensioen. De heer Bak is reeds vanaf april 1975 met ziekteverlof, maar stelde er toch prijs op afscheid te nemen van de Technische Bedrijven. Op donderdag 14 oktober om 11.00 uur zullen de heer en mevrouw Bak op het kantoor van de directeur ontvan gen worden, waarbij namens het per soneel een cadeau zal worden over handigd. Daarna krijgt het personeel de gelegenheid om in het hoofdkan toor aan de Dwarsstraat 42 per soonlijk afscheid te nemen van de heer en mevrouw Bak. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, hebben de goedkeuring verleend aan het besluit van de ge meenteraad van Schiedam, waarbij met een wijziging van de begroting 1976 een krediet van ƒ.3.000.000,is verleend voor de voorbereiding van de aanleg van de buitenwaterkering. In het laatste blad „Scijedam" van de Historische Vereniging Schiedam, lees ik dat het ledenaantal is gestegen tot een 200-tal. De namen van 1 december tot 13 februari staan hierin vermeld en daartussen ontdek ik ook de naam van burgemeester Lems. Ook onze eerste burger heeft belangstelling voor oud- Schiedam, volgt u zijn voorbeeld? Josine van Bokhoven deed voor haar vaste rubriek „Schiedams Kunstbezit" een goede ontdekking in de aula van het museum op de Hoogstraat en pluisde dit helemaal uit met de heer Van Es van het gemeente-archief (eve neens lid geworden). U leest hier alles over in dit blad. De heer Frederiks vertelt nog het een en ander over zijn verblijf destijds in het Weeshuis aan de Hoogstraat. Be kende namen komt u hierin tegen. Daarom alleen al is een abonnement op dit blad van zo grote waarde. Voor de prijs hoeft u het beslist niet te laten: een minimaal bedrag van vijftien gul den. Natuurlijk kunt u ook méér over maken, want de vereniging moet nog helemaal van de grond komen en dat kost geld. UITSTEKEND GESCHENK De feestdagen naderen snel. Is het geen goede suggestie om een familielid of goede kennis een jaarabonnement op „Scijedam" te geven? Denkt u daar eens over na. Er werd een beroep gedaan op het af staan van etiketten en onmiddellijk reageerden de distilleerderijen Nolet, De Kuyper en Vrijmoed. Wie volgt? Adres: Lange Nieuwstraat 127 te Schiedam. Cees van der Geer zal u er altijd dankbaar voor blijven. In dit blad is ook opgenomen een he rinnering aan het Diaconiehuis Nieuwstraat, opgetekend door de 83- jarige J. den Hertog, die helaas is over leden. Het diaconiehuis was destijds gevestigd in het pand Nieuwstraat 12, waar nu o.a. het Zoldertheater De Teerstoof gehuisvest is. Het werd in 1869 opgericht, dankzij een schenking van mejuffrouw A. Loopuyt, een be drag van ƒ.15.000,waarmee men de aan koop van dit pand kon bekosti gen. Tot slot een stukje geschiedenis van de Oranjebrug, geïllustreerd met een foto gedateerd 30 mei 1874. Begrijpt u nu waarom het zo fijn is als je lid bent van „Scijedam", het blad van de Historische Vereniging Schie dam? Gironummer: 3533203. M.W. De wandbekleding uit de tweede helft van de 18de eeuw, ontdekt in de aula van het Stedelijk museum op de Hoogstraat. Vanmorgen bereikte ons het be richt van het overlijden, op 71 -jari ge leeftijd, van een markant Schie dammer, de heer A. G. van Dorp. Een man bij wie we graag even stil blijven staan, aangezien hij in de Schiedamse samenleving, en met name in de zakenwereldeen eigen plaats innam. Vlaardinger van geboorte, vestig den zijn ouders zich al spoedig in Bijdorp-Kethel, alwaar hij zijn jeugd doorbracht en zich later met zijn vrouw vestigde. Zijn interesse in het plaatselijk wel en wee deden hem al gauw in de Kethelse gemeenteraad belanden. Het was in het crisisjaar 1938 dat hij het toendertijd bestaanszekere leven als buschauffeur en contro leur de rug toekeerde en een eigen zaak oprichtte, die nu, anno 1976, en met medewerking o.m. van zijn talrijke zonen zich vertakt heeft in meerdere bloeiende bedrijven. In hem verliezen niet slechts zijn naaste verwanten een toegewijd en sympathiek persoon, maar ook al len die in ander verband zijn ontmoeting hebben ervaren. Vorige week schreef ik u over het verdrietige telefoontje dat ik kreeg van mevrouw C. de Bruyn-Frings uit de Minister Donkerstraat. Ie mand had haar fiets met speciale rechtertrapper (zij is invalide) mee genomen en hoe moest dat nu? Haar man is ook invalide en als je dan maar een inkomen hebt van de A.O.W., dan kan je beslist geen bokkesprongen maken. Zij was zo verschrikkelijk blij met die fiets, vooral omdat zij als 65-ja- rige toch zelf nog haar boodschap pen kon doen. Ik had net dat kostelijke kabouter verhaal van Rien Poortvliet en Wil Huygen gelezen en geloof helemaal in het bestaan van kabouters. Ik vroeg me voiige week dan ook af of er ergens op de wereld een kabou ter uitkomst kon brengen. En zie: de wonderen zijn de wereld nog niet uit, want nu belt mevrouw De Bruyn me om te vertellen dat ze een brief kreeg van de UTO (de vroegere Herman Jansen, waar ze in betere dagen 19 jaar gewerkt heeft) met de mededeling dat ze van de directie een gloednieuwe fiets mag kopen met een speciale trapper voor haar rechtervoet. De directie van de UTO, en ik neem aan dat dit de heer Dick Jansen is, speelt dus voor goede kabouter in het leven van mevrouw De Bruyn! Degene die haar fiets „leende" be hoeft nu geen gewetensbezwaren meer te hebben. Al neem ik aan, dat hij die niet bezat, anders was hij wel zo sportief geweest om die fiets stiekem weer terug te zetten. Vooral toen hij bemerkte dat het een aangepaste fiets was. Maar mevrouw De Bruyn kan ge lukkig weer lachen en daar ben ik alleen maar blij om. MIEKE Zoals u inmiddels allemaal weet, wordt er deze week een collecte gehou den voor geestelijk gehandicapten. Nu blijkt dat een mevrouw zonder po- litievergunning geld ophaalt. Vraagt u dus eerst naar deze vergunning voor dat het geld ergens anders terecht komt. Voor de straatcollecte van a.s. zater dag kunt u zich melden bij mevrouw Stanny Heetkamp, Damlaan 46, tele foon 703496. Op 28 oktober a.s. speelt in het Passa ge Theater het Theater van de lach van John Lanting. En zij doen dat met het pas op 26 oktober in première ge- gane blijspel inpakken en wegwezen. Het is -verheugend om dit toneelstuk zo snel na de premiere in Schiedam te kunnen aanbieden. John Lanting's theater van de lach is bepaald geen onbekend gezelschap in Schiedam. Al een aantal jaren spelen zij ieder stuk dat zij uitbrengen in het Schiedamse Passage Theater. Daarbij doen zij hun naam zonder enige twijfel eer aan want hun doelstelling is het publiek een echt avondje uit te geven. Een avondje te laten lachen. Een vol Passage Theater genoot vorig jaar nog van hun voorstelling Kom van het dak af. En dat was geen avondje lachen maar een avondje schaterlachen. Met hun nieuwe stuk Inpakken en wegwezen zal het niet anders zijn. Eli zabeth, Caroline en Bill reizen de ge hele wereld af om hun oplichtersprak tijken ten uitvoer te brengen. Het pu bliek reist met hen mee. Vliegtuig in, vliegtuig uit. Weg uit de ene hotelka mer, de volgende weer in. Vele landen worden bezocht en het publiek ontmoet steeds weer nieuwe gezichten en nieuwe situaties. Anders dan an ders is dit stuk. Want anders dan ge bruikelijk is de manier waarop het drietal hun slachtoffers flest. Anders is ook de manier waarop ze elkaar een hak zetten. Anders zijn de situaties en de omgeving waarin dit stuk het pu bliek plaatst. Een onvervalst blijspel. Ter ere van het lustrum van het Theater van de Lach, een bijzonder blijspel. De toegangsprijzen bedragen ƒ.15, ƒ.12,50 en ƒ.10,voor CJP en 65- plussers zijn de prijzen ƒ.10,50, ƒ.8,75 en ƒ.7,—. Kaarten kunnen dagelijks aan de kas sa van het theater worden verkregen vanaf 11.00 uur. Vanaf die tijd kunt u ook telefonisch reserveren. Het num mer is 269563. De voorstelling begint om 20.15 uur. gchi® m Al 10 jaar het vertrouwde adres ecu cchtc Pers voor elke hcurs Boezemweg 138 Rotterdam Tel 010 140619 Wmolt-f v.l'i Met O tp-;- Freencksplaats 9a. H berg. Tel 010 18 77 00 Rubensplein 12. Schiedam. Tel 010 26 19 75

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8