Topkatten kijken in de RAI Roberto Ketting Olivier damkampioen 165.50 DE JAGER op 30 en 31 oktober in Amsterdam Liedewyde heeft zijn eigen gids Wenst u bezoek van Sint en Piet ZAKEN- VIZIER Reünie huisvrouwen van reizigsters naar Wenen Nieuwste serie MANOU LAMPEN ontvangen Afgebeeld: 55 cm. hoog 45 cm. breed «««r- »-n NATUURLIJK Onze krant mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - VRIJDAG 22 OKTOBER 1976 DE GROOTSTE VERLICHTING SPECIALIST IN RIJNMOND BROERSVELD 105 SCHIEDAM Ruim 1200 katten zullen zaterdag en zondag 31 oktober a.s. in de belang stelling staan en gekeurd worden op de 47e internationale tentoonstelling, die Felikat, de Nederlandse Vereni ging van Fokkers en Liefhebbers van Katten, organiseert in de RAI in Am sterdam. Er zijn 450 langharige-, 400 kortharige katten, 300 siamezen en 50 nesten in geschreven. Naast de inschrijvingen uit Nederland, zijn er ook uit Fran krijk, Duitsland, België, Zwitserland, Zweden en vier (Abessijnen) uit Cana da. Naast de abessijnen en siamezen zijn er havana's, karthuizers, Russisch blauwe, oosters type zwarte, blauwe en witte, burmezen, rexkatten, chin chilla's, colourpoints, heilige birma- nen, bi-colours, Turkse katten en zo wel kort- als langharige katten in de kleuren zwart, wit, blauw, rood, crè me, gestreepte, schildpad (lapjeskat), en andere ingeschreven. De meest bijzondere kat op de ten toonstelling is een yaguarundi. Zij is ongeveer acht maanden oud en zal in een aparte kooi zitten. Een yaguarun di is een wilde kat uit Brazilië. Deze katten leven ook in Suriname en Te xas. Keurmeesters uit Nederland, België, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, Zweden, Engeland en zelfs één uit Ca nada zullen de katten beoordelen, keuren en de ..best in show" uitkiezen. Tijdens het keuren mogen noch be zoekers, noch eigenaren in de keur- ruimte komen. De keuring van de kat geschiedt onder nummer, zodat ano nimiteit is gegarandeerd. De kat wordt door een steward gehaald en naar de keurruimte gebracht. Op een internationale tentoonstelling kunnen naast de kampioens-fCAC's) ook internationale kampioenstitels (CACIB's) worden behaald. Een kat krijgt een CAC (Certificat d'Apitude de Championnat) als hij de beste van zijn klasse is. Heeft hij driemaal een CAC behaald onder drie verschillende keurmeesters, dan is hij kampioen en komt er Ch. voor zijn naam. Daarna gaat hij op voor een CACIB (Certificat d'Apitude de Championnat Interna tional de Beauté). Heeft de kat drie maal een CACIB behaald in twee ver schillende landen onder drie verschil lende keurmeesters, dan is hij interna tionaal kampioen en komt er Int. Ch. voor zijn naam. Er zijn verschillende medailles, bekers en prijzen beschikbaar gesteld. De medaille van koningin Juliana is voor de beste siamees, de medaille van de gemeente Amsterdam voor de beste kortharige kat en de medaille van de RAI voor de beste langharige kat. Het te verwachten bezoekersaantal is zeer groot. Een grote delegatie uit En geland heeft aangekondigd de show te komen bezoeken. Felikat bestaat 42 jaar en is een groeiende vereniging. Zij telt ruim 3500 leden. Op de tentoonsteliling is een informatiestand van Felikat inge richt, waar men zich kan opgeven als lid, of als abonnee van Felikat Maga zine. Deze tweedaagse tentoonstelling is beide dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs is ƒ.4, voor kinderen en 65-plussers ƒ.2,50. In de lunchpanze van het schooldamtoumooi een simultaan met de wedstrijdlei der. Het door de Schiedamse Sportraad, sectie schoolsport, ook nu weer geor ganiseerde Damtoernooi met als arena de kantine van de Scholengemeen schap Nieuwland, kreeg als kampioen, Roberto Ketting OUvier (13). Het aan tal deelnemers, in de leeftijd van 12 tot 17 jaar, was de helft minder dan vorig De R.K. School voor I.H.N.O., L.H.N.O. en M.H.N.O., gevestigd aan de Parkweg 212 te Schiedam, heeft zijn eigen gids. Directeur van deze school is de heer J. B. P. M. Huisman en adjunct-directrice mej. J. M. C. Merckens. Het onderwijs aan „Liedewyde" be staat uit 1. Individueel H.N.O., 2. La ger H.N.O.: tweejarige bovenbouw en tweejarige onderbouw met keuze-stu diepakketten en 3. Middelbaar H.N.O.: de opleiding INAS of de op leiding Vormingsklas. Alle gegevens over de diverse opleidin gen worden in deze handige gids ver meld, zodat de ouders een volledig in zicht krijgen over de diverse mogelijk heden via deze school. Heel belangrijk straks als het kind de lagere school gaat verlaten en interesse heeft voor deze school. Natuurlijk heeft ook deze school geregeld een Schoolkrant, een Ouderraad, worden er Ouderavonden georganiseerd en kent deze school ook een Reglement, met de bedoeling dat iedere leerling zich hieraan houdt. jaar toen ongeveer tachtig jeugdige dammers achter de borden versche nen. Wel is er beter gespeeld dan in het vo rige toernooi dat nu beter tot z'n recht kwam. Medewerking verleende wede rom de Damclub „Schiedam" met als wedstrijdleider de plaatselijke nestor in df damsport Toon Risseeuw. Hij kreeg hierbij assistentie van zijn clubgenoten, Piet Bastiaanse, Jan Keij en Wim de Rond. De heer Risseeuw reikte na afloop de prijzen uit, be staande uit goud, zilver en brons. De kampioen ontving een fraaie sierstan- daard. Prijswinnaars waren verder: Groep I: J. Oud, goud; Zana Ketting Olivier, zilver; M. Mamadeza, brons. Groep II: resp. R. Wellis; B. Krei- scher; en C. Nuis. Groep III: P. v.d. Toorn; J. Kreischer en P. van Gestel. Groep IV; R. Ni- duks; F. v.d. Hoeven en J. de Bus. Groep V: G. Droger; P. Veldman en F. Dontje. De leiding en rowans van de Taizé- groep uit Kethel (welpen, verkenners, rowans en pivo's) verzorgen een be zoek voor uw kinderen van ongeveer een half uur en voor clubs, gecombi neerde gezinnen en kinderfeesten van rond een uur: op 3, 4 en 5 december of op een door u zelf gewenste datum. Dank zij goede realties met de Jarig man kan men dit voor u ritselen. De opbrengst van deze bezoeken zijn be stemd voor de aanschaffing van nieu we materialen. Door een jarenlange ervaring en een grote klantenkring kunt u verzekerd zijn van een uitste kend verzorgd bezoek van Sint en twee Pieten. Verzoek tijdig te willen bellen naar het secretariaat van St. Nicolaas, telefoon: 262103. Namens de staf; groepsvoor- zitter van de Taizé-groep, A. Oor schot, Hoogstraat 98b. Donderdagmiddag 28 oktober a.s. heeft in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een reünie plaats van de leden van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen, afde ling Schiedam, die hebben deelgeno men aan de reis naar Wenen. De bedoeling is hierover met elkaar na te praten. En wel om half drie. Deze „topkat" spitst al de machtige oren als-ie verneemt hoeveel andere top katten er in de RAI voor-em klaar staan om in de prijzenslag te gaan: een devon- rex (brown-tabby). Is-ie niet om op te vreten? SLAGERIJ VERBOUWD De bekende slagerij van Cor en Hanny Hoorman, Hofleverancier van de wijkvereniging „Het Singel- kwartier" als dat op weekkamp is, heeft zijn slagerij grondig ver bouwd, zodat hij nu aan alle mo derne eisen van deze tijd voldoet. Men heeft kosten noch moeite gespaard om deze slagerij, geves tigd aan de Rotterdamsedijk 236a zo goed mogelijk voor de dag te laten komen. Hetgeen uit bijgaan de foto wel blijkt. Aangeboden: 2 BMW's 1602 type '69 en '70 i.z.g.st., nieuwe banden, vraagprijs ƒ.1650,— en ƒ.1850,—Tel. 347739, b.g.g. 349189. Te koop: 42 stuks Pol- yantha rozen, rose; Bau- knecht koelkast 155 ltr.; Et- na butagasfornuis; Grundig bandrecorder mono. Pol derweg 176, Kethel. Te koop: 4-pits gasstel wit ƒ.35,2 tafellopers klein en groot ƒ.5,en ƒ.10,—. Tel. 263691. RKPN bijeenkomst 26 oktober 20.00 uur Groot- handelsgebouw Rotterdam. Uitzendingen Hilversum I 18.19 uur, 1 (Allerheiligen), 15, 29 november. Nederland I 19.50 uur op 24 november. Ledenvergadering Arnhem 6 november. RKPN, Post bus 100, Voorburg. Te koop: geverfde melkbussen, leuk als para- plubak of bloemenbak ƒ.30,per stuk. v. Beveren straat 10A. J. Huis voor Puch on derdelen. Rotterdamsedijk 146, tel. 269522. Halley- straat 24, tel. 263596. Te koop: Mechelse kast. Tel. 262137. Aangeboden: Simca 1100 Spefcial eind 1975, le eig„ geen schade, vraagprijs ƒ.8750,—. Tel. 352526, b.g.g. 349189. Te koop: gashaard wa penblank, ƒ.100,Tel. 376456. J. Huis voor hand schoenen, wanten etc. Rot terdamsedijk 146, tel. 269522. Halleystraat 24, tel. 2635%. Aangeboden: Renault 12 TL 1972 le eig. i.z.g.st. nieuwe banden, vraagprijs ƒ.2950,—. Tel. 352526, b.g.g. 349189.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 23