■ft SCHIEDAM GEEN PROBLEMEN MEER Vlaardingen aan vooravond van wachtlijst telefoonaansluitingen r burgerlijke k^Htand Henri Buitenzorg neemt afscheid DEZE WEEK SCHIEDAM Perzische tapijten Monty Buitenzorg naar België Afwezig f HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 De zeer funktionele en ook kwa in dustriële vormgeving geslaagde Telefoonwinkel in de hal van het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam. Vlaardingen staat aan de vooravond van een grote wachtlijst voor telefoona- bonnee's. De wachtlijst is het gevolg van het feit dat met name de telefoonaan- sluitinqen in oud Vlaardingen praktisch allemaal een nieuw nummer krijgen i.v.m. ombouw van de centrale. In februari volgend jaar is het leed geleden, dan hoopt het telefoondistrict Rotterdam, waaronder ook Schiedam, Vlaardingen en Maassluis vallen met het wegwerken van de wachtlijst in Vlaardingen te kunnen beginnen. Deze mededelingen werden gedaan bij de opening van de telefoonwinkel in de hal van het hoofdpostkantoor van Schiedam aan de Lange Nieuwstraat. Deze winkel zal ook voor Vlaardingen dienst doen, maar men hoopt binnen enkele jaren ook een telefoonwinkel te beginnen in een postkantoor in Vlaar dingen. De telefoonwinkel wil de tele foonabonnee ter zijde staan met klachten over bijv. de rekening. Ver der kan men o.a. er terecht voor ?en tweede toestel, een extra bel en zaken waarvoor men vroeger of eindeloos moest telefoneren met het hoofdtele foonkantoor op de Botersloot of zelf naar Rotterdam moest. Is de telfoonsituatie in Vlaardingen dus wat zorgelijk aan het worden, in Schiedam is er geen wachtlijst meer voor telefoonaansluitingen. Wel moet men rekening houden met een tijd van vier weken voor men telefoon krijgt. Dit in verband met de verwerking van de gegevens. Wel zal een toekomstige telefoonbezitter er rekening mee moeten houden dat het in Schiedam niet altijd zeker dat men na vier weken ook een aansluiting krijgt. De vraag is namelijk of er aan de telefoonkabel, die in iedere straat is ingeraven, nog wel een lijntje vrij is. Is dit niet het ge val dat is de wachttijd aanmerkelijk langer dan vier weken. Ir. J. van Willigenburg onthult het model van de nieuwe Telefoon winkel te Schiedam, welke toepasselijk aan het oog was ontrokken door een lege postzak. GEBOREN M. Disbudak-Kizil, z. L. T. de Bruijne-van Schajik, d. H. Beekman-Grashoff, d. R. P. R. de Neve-Weber, z. H. de Jager-Wapenaar, d. A. E. Gille-Lagewaard, z. K. H. Hoogendijk-Geerling, z. D. van der Gaag-Kooij, d. C. Kriegervan Eeden, z. N. E. Jacobus-Boasman, d. C. van Kapel-den Dijker, d. J. Visser-Maas, z. L. van Etten-Durenkamp, z. J. P. Dröge-Brus, z. W. Esbach-Steigenga, z. J. A. Heijster-Krabbendam, d. M. Ozbayrak-Kaplan, d. J. T. L. Eikenbroek-Brandt, z. M. Sert-Emrem, d. W. J. H. M. Elshof-Wolfs, z. J. H. Trouborst-Koudenburg, d. G. van de Kolk-Bol, d. L. H. Bakkers-Luijendijk, z. H. H. Sültzle-Spierenburg, z. ONDERTROUWD J. Biesemaat 26 jr. en C. de Ruiter 22 jr- E. T. M. Donkersloot 27 jr. en P. J. M. A. van Slobbe 23 jr. A. Drooglever 34 jr. en M. M. Claas- sen 34 jr. H. M. J. Greeven 26 jr. en I. A. C. de Gruil 29 jr. A. J. W. P. Jonker 24 jr. en J. Vroegop 19 jr. B. Langbroek 24 jr. en A. M. van der Linden 21 jr. J. A. van der Meer 23 jr. en D. S. Tim mermans 21 jr. J. J. J. B. Reurling 20 jr. en A. M. Ou- Te gelijkertijd met de opening van de telefoonwinkel was er ook een kleine expostie te zien van zeer oude tele foontoestellen. Als vreemde eet in de wens 19 jr. J. 1. Smit 27 jr. en P. J. Kamminga 22 jr. H. W. Verlinde 22 jr. en M. wan Amstel 21 jr. P. T. Visser 21 jr. en N. Maris 20 jr. J. C. de Vries 20 jr. en A. M. van Kersen 18 jr. K. Giel 42 jr. en P. A. de Looff 31 jr. GEHUWD H. J. R. Wiegman 22 jr. en M. C. Klatten 22 jr. A. J. Eiff 40 jr. en A. Su- vaal 30 jr. J. Mosterd 30 jr. en J. Vuijk 24 jr. J. Hoogewerff 20 jr. en R. Hoog werf 19 jr. G.J. van der Vlies 20 jr. en A. M. T. Markx 18 jr. H. W. Mont- foort 37 jr. en A. C. van Houts 36 jr. M. A. Metzger 20 jr. en M. M. Mekes 19 jr. R. G. Datema 28 jr. en M. B. Quist 25 jr. J. Renner 23 jr. en N. J. de Heer 21 jr. A. M. Dingenouts 21 jr. en M. G. A. van Leeuwen 20 jr. J. G. J. Olsthoorn 24 jr. en P. Meijdam 21 jr. W. J. Leerentveld 21 jr. en L. J. Pols 18 jr- OVERLEDEN J. H. van der Reijden, 42 jr., man, geh. gew. met A. D. Starink. C. H. J. de Groot, 81 jr., vrouw, geh. gew. met A. Hoogendijk. J. van Hartingsveldt, 78 jr., vrouw, geh. gew. met H. M. J. Castermans. H. H. Kemmer, 85 jr., man, geh. gew. met K. T. van der Horst. J. Visser: 55 jr., man, geh. met J. Stolk. A. G. van Dorp, 71 jr., man, geh. met C. M. Kuijpers. A. G. Sanders, 77 jr., geh. met F. K. Traub. A. Verkade, 65 jr., man, geh. met C. Zonneveld. A. van der Tas, 69 jr., man, geh. met T. P. Uljee. S. Stolkman, 82 jr., man, geh. gew. met C. G. Poort. M. de Vette, 67 jr., vrouw, geh. met A. W. Keijser. J. M. Bergman, 71 jr., man, geh. met J. M. Kroon. A. J. van Ark, 86 jr., vrouw, geh. gew. met P. Seij. D. Sonneveld, 84 jr., vrouw, ongeh. C. L. de Zwart, 69 jr., man, geh. gew. met K. Hoogstad. J. van Minnen, 79 jr., man, geh. met W. P. van der Borden. bijt daarbij een hyper modern zgn. druktoestoestel waarvan knoppen de bekende draaischrijf vervangen. Dit toestel is als experiment bij sommige telefoonabonnee's in Nederland inge voerd. Voordat iedere telefoonbezitter zofti toestel krijgt is er zeker 20 30 jaar verstreken. Ter gelegenheid van de opening van de telefoonwinkel onthulde de directeur van het telefoondistrict Rotterdam ir. J. van Willienburg nog een naamplaat die heel toepasselijk was overdekt met een uiteraard lege postzak. Het was een van zijn laatste officiële daden, hij gaat met pensioen. Op de openingsdag van de Hilversum- se wintermeeting, op zondag 31 okto ber a.s. zal de tienjarige draverhengst, Henri Buitenzorg officieel afscheid nemen van de baan. In zijn grootse carrière startte Henri Buitenzorg 154 keer, waarvan hij 83 keer als eerste, 30 maal als tweede en acht keer als derde de finish passeer de. Slechts 24 keer eindigde Henri Buitenzorg buiten de prijzen. In totaal liep hij voor zijn eigenaar, P. A. Mei- nardi en zijn trainer-rijder, Jan Wage naar, ƒ.551.046,bijeen, waarmee hij de meest winnende Nederlandse dra ver aller tijden is. In 1971 liep hij in de Prijs der Giganten zijn record van 1 min. 16.3 sec., een record dat vijf jaar^ stand hield. Hij won als driejarige de klassieke Jonker-prijs, als driejarige de Sweep stakes, H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal en de Derby in een nieuwe recordtijd. Een jaar later veroverde hij de Gouden Zweep, werd eerste in de internationa le Greyhound Rennen in Duitsland en zegevierde opnieuwe in het H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal. Behalve de Prijs der Giganten won hij als vijfjarige ook het Internationaal Kampioenschap Nederlandse Paarden en tweemaal het Kampioenschap van Nederland. Ook in de drafinterlands tegen België speelde Henri Buitenzorg een grote rol. Niet minder dan vijf keer wist hij zijn onderdeel van de Belgen te win nen. Drie jaar achtereen werd hij door het publiek gekozen tot het Paard van het Jaar en eenzelfde aantal keren ver wierf hij eveneens de Persprijs. Zondagmiddag zal Monty Buitenzorg met Sjeng Hendrikx op de Belgische baan Kuurne starten in de 2400 meter lange Grote Ferdinand Talpe-prijs. In totaal wordt ƒ.65.000,aan prijzen verreden, waarvan de helft bestemd is voor de winnaar. Een voor het eerst weer sterk besnoeid amateurprogramma leverde voor de betrokken voetbalclubs voor het me rendeel positieve resultaten op. Ook voor SVV in het betaalde voetbal, nu de formatie voor eigen publiek de FC Amersfoort met 1-0 wist te kloppen. Dat voor SVDPW de eerste winst een feit is door een nipte 1-0 zege behaald tegen Poortugaal, geeft de voetbalbur gers weer moed. Ook Ursus boekte bij IFC de volle winst (0-2) en WK bracht na een tref fen met en bij BVCB de beide punten mee naar Kethel. GTB won thuis met 2-0 van SDV en ook HBSS slaagde er in het bezoekende Doto een kleine 0-1 nederlaag toe te brengen. Van de clubs die tot halve winst kwa men behoort hoofdklasser Hermes- DVS. Het 1-1 gelijkspel bij CVV is toch wel een positief resultaat dat de ploeg van de laatste plaats verloste. Weinig bevrediging geeft daarentegen de brilstand in het treffen tussen DHS en Blauw Zwart, wat vooral de eigen aanhang wel zwaar op de maag zal lig gen. De drie clubs die verlies leden zijn: PPSC, 0-1 bij Rijnsburg; de betaalde jeugd van SVV die met 0-3 de boot in ging bij de jeugd van de FC Amers foort alsmede het regionale jeugdteam van Hermes-DVS dat in Den Haag met 0-3 van ADO verloor. Afzon derlijk aandacht voor Martinit dat lekker uithaalde tegen Dubbeldam dat op eigen grond maar even met 2-6 de kous op de kop kreeg. TAFELVOETBAL In de MVV Rijnmond is de competitie voortgezet wat navolgende uitslagen opleverde: le klasse: J. Stoop sr.L. Vogels, 0-1; B. van KatwijkP. van Gulik, 5-3; J. BusscherR. Brinke rink, 4-3; H. OssewaardeP. Nieuw- straten, 3-2 en J. HoutzagerF. Mei jer, 4-0. 2e klasse: J. Stoop jr.A. Bastiaanse, 2-1; G. TombrinkN. Vendeloo, 3-1; R. Wijngaard—D. Ling, 2-0 en C. GerritsG. v.d. Broek, 0-1. DAMCLUB SCHIEDAM Niet alleen op de sportvelden maar zelfs op de damborden komt nu ook al frustratie voor als het gaat om het toe passen van spelregels. In de uitwed strijd tegen Gorinchem die voor het tiental van de damclub Schiedam winst moest opleveren om de kans op promotie te behouden manifesteerde zich zulks. In zijn partij met Wim Vrijland vergi ste de speler v.d. Broek van de thuis club zich bij het slaan van een schijf en accepteerde niet dat hij z'n fout niet mocht corrigeren en brak zijn partij af. Later in de wedstrijd werden ook de partijen van Ger Tegelaar (winst) en Peter Lansbergen op regelementaire wijze afgebroken met voor de laatste in een verloren positie. Rob van Eijk en Piet Bastiaanse droegen voor Schiedam winstpunten aan terwijl Leo Mous, Joop v.d. Schalk en Tom Til- man verlies leden. De eindstand was 8- 6 voor Gorinchem, maar na het uit spelen van de afgebroken partijen kan dit vermoedelijk een draw worden met de cijfers 10-10. Het tweede tiental speelde thuis tegen het Rotterdamse Nauwdjawan. De wedstrijd werd bij een 9-7 stand afge broken. Dit kan 11-9 worden door voor Jan Key en Ben Bastiaanse bin nen bereik liggende remises. yFINST Het le tafeltennisteam van De Ooie vaars ontmoette thuis het trio van De Hollandiaan 5 en hield hieruit een 7-3 overwinning over. Koos van Es won zijn drie partijen en samen met Van Balveren ook het dubbelspel. Deze Ton van Balveren droeg ook twee winstpunten aan en invaller Rinus van Zouwen won een van de door hem ge speelde partijen. ecT^e t m Al 10 jaar het vertrouwde adres SHV DE ALFER Voor het serie-concours voor het club- kam pioenschap beleven de leden van de SHV De Alfer ditmaal weer dicht bij huis. Het werd vissen in de regen in het water van de Buitenhaven wat toch aardige resultaten opleverden. Met 2960 gram vis was H. Boonefaas een goede dagwinnaar; 2. H. Koedoot, 2680 gram; 3. B. Swam, 2370 gram; 4. W. de Jong, 2220 gram; 5. E. v.d. Kleij, 2150 gram; 6. W. van Dijk jr., 1700 gram; 7. J. Koedoot, 1680 gram; 8. W. van Dijk, 1430 gram; 9. H. Burggraaf, 1400 gram; 10. T. de Jong, 1380 gram; 11. E. Boonefaas, 1310 gram; 12. D. Muilwijk, 1300 gram; 13. P. Vijfwinkel, 1270 gram; 14. H. van Katwijk, 1110 gram; 15. J. Schrama- de, 1050 gram; 16. A. Burggraaf met 1030 gram vis. De andere deelnemers brachten minder dan 1000 gram op de weegsch aal. HV 't DOBBERTJE Er schijnt een afscheiding te hebben plaats gehad in de vereniging „De Alfer" met sportvissers die zich heb ben verenigd onder de naam HV ft Dobbertje. De heren zijn meteen al in het bezit van een sponsor, het plaatselijke schil dersbedrijf gebroeders Jonkman, dat de vissers een mooi visjack schonk. Pakkie deftig trokken ze naar Helle- voetsluis om te vissen in de Tramha ven als eerste wedstrijd van de clubse rie. Winnaar werd C. Bonefaas met 4050 gram vis; 2. J. de Oude, 3100 gram; 3. Koedoot, 2100 gram; 4. J. Roelfsema, 2000 gram; 5. H. Koedoot, 1800 gram; 6. G. Visser, 1400 gram; 7. W. Bos met 1000 gram vis. JUDO-KAMPIOENSCHAPPEN Budo-sport, afdeling Schiedam orga niseert zaterdag a.s. in de zaal onder de Opstandingskerk in Nieuw-Oost judo-wedstrijden voor de jeugd met als inzet het kampioenschap van Schie dam 1976. Ook de prijswinnaars in de klasse tot 54 kilogram van vorig jaar zijn van de partij zodat hier goede en spannende partijen verwacht kunnen worden. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur voor jeugdjudoka's in de klasse tot 27/31 kilogram. Om 11.00 uur komen de deelnemers in de klasse tot 36/41 kilogram op de wedstrijd- matten. Voor de in de zwaardere klas sen ingedeelde judoka's beginnen de wedstrijden om 14.00 uur. Na afloop van dit toernooi zal trainer Gerard Vroegh een team samenstellen dat op zaterdag 13 november a.s. tegen judo ka's uit het Duitse Altenahr die als gasten van Budo-Sport een weekeinde in Schiedam komen doorbrengen. Be halve jeugd nemen van weerskanten ook junioren en senioren aan deze vriendschappelijke ontmoeting deel. OGV ANIMO De Christelijke Gymnastiekvereniging Animo gericht op de inwoners van Kethel en nieuwe woonwijken nodigt deze uit eens kennis te komen maken met de vereniging, teneinde hun kin deren en ook zelf aan gymsport te laten doen onder het vaandel van dit Anomo. Ze kunnen hiervoor terecht in de gymnastiekzaal op het Bachplein met als lesrooster: dinsdag, 16.00-17.00 uur: voor kleuters vanaf 4 jaar; 17.15- 18.15 uur: meisjes 10-13 jaar. Op woensdag van 17.30-18.30 uur: meisjes zelfde leeftijd; 18.30-20.00 uur: meisjes 14-16 jaar. Donderdag van 21.30-22.30 uur: conditietraining voor heren. Zaal Pieter van Anrooylaan: maandag van 19.30-20.45 uur: heren wedstrijdturnen; 20.45-22.15 uur: da mes wedstrijdturnen. Woensdag: 13.30-14.30 uur: kleuters vanaf 4 jaar; 20.15-21.15 uur: dames-gymnastiek; 21.15-22.15 uur: conditietraining voor heren. Zaal Vlaardingseweg: dinsdag 18.15-19.15 uur: jongens 7-11 jaar; 19.15-20.15 uur: jongens 12-16 jaar; 20.15-21.15 uur: dames-gymnastiek; 21.15-22.30 uur: heren-vollybal. JAN SPORTIEF een celtic Pers voor elke beurs Boezemweg 138. Rotterdam. Tel. 010-140619 200 meter van het O Mpin r Freericksplaats 9a. H berg. Tel. 010 - 187700 Rubensplein 12. Schiedam. Tel. 010 - 2619 75 G. W. Kentie, huisarts van 29 oktober t/m 5 nov. Waarnemer voor spoedgeval len: M. Klinkum, huisarts, R. de Beerenbroucklaan 16, tel. 70.98.73. Spreekuur volgens afspraak. In weekend boodschappen dienst, tel. 20.66.11

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 26