Poezie Hardop in het Zoldertheater 'Mammoet-vlucht' met één motor MENU VAN DE WEEK 1. Antoine Oomen 2. Willem Jan Mulder 3. Thom Jansen 4. Marnix Kappers 5. Huub Oosterhuis 6. Mies de Heer 7. Jeanneke Stam 8. Marijke Frijlink 9. Henk Batenburgh 10. Wendela de Vos HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 41 - WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Vrijdag 29 oktober, zaterdag 30 oktober, 21.00 uur. POEZIE HARDOP - „Zulke dingen vergeet je toch niet". Prijs: .8,50 en .6,50 CJP en 65-plus. A.s. vrijdag en zaterdagavond 29 en 30 oktober zal het programma in het Zoldertheater in de Teerstoof geheel anders zijn, dan de programma's van de afgelopen weekeinden, nJ. een poëzie programma, genaamd „Poëzie Hardop". „Zulke dingen vergeet je toch niet" met teksten van Remco Cam pert en samengesteld oJ.v. Huub Oosterhuis wordt uitgevoerd door Mies de Heer, Marnix Kappers en Wendela de Vos. Muziek: een bandop name van Charlie Parker. Remco Cam pert (47) auteur van veelgelezen, sterk autobiografische ro mans en korte verhalen, waarvan er onlangs enkele werden verfilmd („alle dagen feest"), registreerde als dichter de emoties van een kind dat in de oorlogsjaren 40-45 opgroeide, de naoorlogse ontgoocheling, de jaren '50 rondom het Leidseplein in Amsterdam. Bedeesde jongeling, jongen met het mes, „ellendige nietsnut", groot jazzliefhebber. „Een geklofte Kees de Jongen", noemde iemand hem. Een poëzie van romantiek en zelfspot, grote gevoelens en kleine anekdo tes. De elementen van zijn gedichten? „As en ijs; zalen vol verkouden moeders; de vuilnisbakken; een sneeuwbal in een jongenshand; zeven kraaien in de lucht; de wind, kaal als een geschoren rat". Zijn thema? (b.v.): „Het is verschrikkelijk om met iemand te zijn; het is niet uit te houden, maar op een gegeven ogenblik in je leven merkje dat er niets anders opzit, dat het andere nog erger is". Of (b.v.): „Nog steeds niet bang om dat woord te gebruiken: liefde? Durf je dat nog altijd, held die je bent?" Poëzie Hardop rangschikte een 50-tal gedichten en prozafragmenten tot een twee-akter in flitsende scènes: Cam pert compleet op het toneel, zijn jeugdherinneringen, zijn humor, zijn kleine grote belevenissen en gevoe lens waarin hij herkenbaar is voor velen die ook leven in „deze jaren" („rare jaren"). Voor de beide voorstellingen kunnen vanaf maandag kaarten gereser veerd worden via het VW, tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 1330 uur via het theater tel. 010-269455. Prijzen:3,50 en ƒ.6,75 voor CJP en 65-plus. Aanvang der voorstellingen: negen uur. Wanneer u misschien de vakantie heeft doorgebracht in Turkije, hebt u, behalve van de honderden moskeeën in Istanboel, ook vast genoten van de ver fijnde Turkse keuken. Geroosterde lamslapjes aan een verti kaal spit (döner kebab), talloze verruk kelijke kleine hapjes, als geroosterd vlees, kippelevers, garnalen, gevulde mosselen, boontjes, tomaatjes in pi kante sauzen (mezeler) en met kaas ge vulde kleine hartige gebak jee van vlies dun bladerdeeg (börek) met een pittig zachte yoghurtsaus zijn de favoriete gerechten. Ook niet te vergeten het heerlijk Turk se gebak van fijn bladerdeeg, met een vulling van gehakte noten, honing of een gelei van rozenblaadjes en even tueel gehakte pistache-nootjes erover gestrooid. Onder het weekmenu vindt u enkele Turkse recepten. Zondag: tomatensoep, tartaar, gebak ken aardappelen, sperzieboontjes, Turkse baklava. Maandag: champignonragout, rijst, gemengde sla, wentelteefjes. Dinsdag: bloemkool met kaassaus, saucijsjes, aardappelpuree, griesmeel pudding met compote van gedroogde pruimen. Woensdag: stamppot rauwe andijvie met geraspte kaas, gevulde appelen met sourcream-saus. Donderdag: bloemkoolsoep, rode kool, runderlapjes, aardappelen. Vrijdag: nasi goreng met gebakken ei, yoghurt met stukjes meloen. Zaterdag: kaasfondue, fruitsalade. Tnrkse baklava Deeg: 200 gr. bloem, zout, 50 gr. boter, 1 ei, 2 eetlepels water. Vulling: 100 gr. boter, 150 gr. walnoten, 75 gr. basterd suiker. Stroop: 125 gr. suiker, 60 gr. honing, 2 dl. water, 1 eetlepel rozewa- ter of citroensap, boter. Doe voor het deeg bloem en zout in de kom. Snijd de harde boter er in stukjes door. Voeg het losgeklopte ei en het water toe. Kneed alles dooreen en vorm er een bal van. Laat deze 1 uur rusten. Smelt voor de vulling de boter. Roer de gehakte noten en de basterdsuiker er door. Doe voor het stroopje suiker, honing en water in een pannetje. Roer dan het rozewater of citroensap erdoor. Ver deel het deeg in 3 stukken. Rol elk stuk uit tot een dunne ronde lap en leg deze in een beboterde springvorm (20 cm. doorsnee). Leg hierop de helft van de vulling, vervolgens weer een deegplak met vulling en hierop de laatste deeg- plak Schenk de helft van het stroopje erover en bak de baklava middenin een op 175 graden C. voorverwarmde oven in 35 minuten goudbruin en gaar. Laat de taart afkoelen, haal hem uit de springvorm en schenk de rest van het honingstroopje erover. Yoghurtsaus 1 eetlepel olie, 1 teentje knoflook, me spuntje korianderzaadje&, zout, 3 dl. yoghurt. Verhit de olie, fruit hierin het uitge knepen teentje knoflook en de fijngew reven zaadjes. Roer de yoghurt met iets zout hierdoor en serveer deze saus bij gevulde aubergines, tomaten of geroo sterd lamsvlees aan spitjes. Met een 1-motorige Cassna 172 vertrok dinsdagmorgen de 30-jarige Ceor- ge Dierijck van het vliegveld Teuge naar Kenia. Een voor dergelijke kleine vliegtuigjes ongewoon lange vlucht, waarvoor dan ook enkele extra voor zieningen moesten worden getroffen. In moeilijk bereikbare streken van Noordwest Kenia zal de Cessna 172 worden ingezet voor zendingsdoeleinden. Het is daartoe aangekocht door de organisatie „Wereld Wijde Zending". De heer Dierijkck is hoofd de technische dienst van Air Service Holland B.V., de Nederlandse Cessna- dealer. Gewoonlijk worden 1-motorige toestellen per schip naar andere continenten gebracht; ze zijn in principe voornamelijk geschikt voor kor tere lokale vluchten. Dierijck: „In de Afrikaanse landen doen zich nogal eens moeilijkheden voor met de aflevering van zulke kostbare goederen. We waren er niet he lemaal zeker van dat het toestel op tijd en in goede staat zou arriveren. Daarom besloten we 't maar zelf te brengen". In Kenia gaat de heer Dierijkck ook enkele dagen instruktie geven aan zendingspiloot Derk-Jan Eeninkwinkel, die van een centrum in Meru uit radio-contact onderhoudt met zendelingen tot 1000 kilometer in de om trek. Voor de 7500 kilometer lange luchtreis, heeft Air Service Holland B.V. extra tanks aan boord van het vliegtuigje gemonteerd. Daardoor kan er nu 13 uur achter elkaar worden gevlogen, met een ge middelde snelheid van 180 kilometer per uur. Dierijck vliegt via Napels, Athene, Kreta, Egypte, Soedan, Ethiopië naar Nairobi. Onvoorziene om standigheden voorbehouden, zal de tocht vijf dagen duren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 41