Feest op de W. A. van Lieflandschool Hoe kreatief ze daar op de W. A. van Lieflandschool zijn.... Vier Schiedammers bouwen fabriek in Guinee Bissau w Kom zaterdag T naar onze uitgebreide klassieke meubelshow kijken... B.YStijlmeubelfabriekHet Oude Ambacht v/h Sprij" Feest bij Thurlede 'n andere dag mag ook hoor T.V. Beeldspraak uit Schiedam Verkoop handwerken Huize Frankenland 4000 m2 showroomoppervlakte met een zeer uitgebreide kollektie woon-, zit- en slaapkamers in de fraaiste houtsoorten en diverse meubel stijlen. Westhavenkade 71 - Vlaardingen - Tel. 010-340122 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1976 Opbouwers aan de slag. nauw overleg met de bevolking werd een groot succes geboekt. Op heel plezierige wijze is vrijdag het 15-jarig bestaan van de W.A. van Liefland school aan de Beatrixlaan gevierd. Des morgens werd een keuzeochtend georganiseerd, waarbij kinderen naar keu ze afwisselend konden deelnemen aan bijvoorbeeld film kijken, sjoelen, je eigen herinneringstegel maken, straattekenen, deelname aan een levend ganzebord, met elkaar een grote wandversiering maken en des middags tot besluit een foto- speurtocht in het Beatrixpark maken. Waarvoor alle belangstelling bestond. En toen was de feestdag helemaal om. Maar niet alleen aan knutsel-kreativiteit doen ze in de W.A. van Lieflandschool, ook, met sportpet op, aan het weer helemaal „inne"sjoelen... belangrijke plaats in. Een Nederland se regeringsdelegatie, welke in mei het land bezocht, heeft voor 1976 een steun voor 20 miljoen gulden toege zegd, welke momenteel voor diverse projekten worden besteed. BOUW VAN SCHOLENCOMPLEX Een belangrijk deel van de fondsen is bestemd voor de bouw van een scho lencomplex. Verder worden uitgebrei de onderzoekingen verricht door Ne derlandse experts naar de mogelijkhe den van de vestiging van een rietsuiker-industrie. Een ander projekt waarvoor in januari het kontrakt werd getekend, is een voedingsmiddelen-fabriek, waar tropi sche vruchten worden verwerkt en tal rijke voedingsmiddelen, waaronder melk uit melkpoeder, worden gepro duceerd. Deze fabriek wordt momenteel ge bouwd door een groep van vier Schie dammers op het eiland Bolama. Ge rard van den Engel vertrok begin juni met de opdracht een gecharterde coa ster in de haven van Bolama op te van gen, welke in Rotterdam was geladen met alle materialen, die nodig zijn voor de bouw van een complete fa briek. Met veel fantasie en de enthousiaste hulp van de plaatselijke bevolking werd deze eerste stop tot een goed ein de gezet. De plaatselijke buldozer kon met de meegenomen gasolie worden ingezet voor het egaliseren van het ter rein. Gerard, die inmiddels de sympathie van de bevolking had ver overd, stond voor de taak met volledi ge ongeschoolde hulpkrachten een be wapende betonvloer van 800 vierkante meter te storten om daarna het ge bouw op te trekken. Hij had inmiddels de noodzakelijke assistentie verkregen van Cor van Pelt en Nico van der Horst, die hoewel van huis uit installateurs zijn, met hamer, zaag en boorstel in ruim 3 maanden het gebouw voltooiden. De vlag van Guinee Bissau en de Ne derlandse driekleur konden onder lui de toejuicheingen van „Viva Bolama" in september worden gehesen. Voor het voltooien van de laatste fase, de in stallatie van het machinepark werd de ploeg Nederlanders versterkt met Chris Tieleman. Met assistentie van de hulpvaardige lokale hulpkrachten wordt nu het uiterste gepresteerd om voor eind oktober het werk te vol tooien. Bolama kan trots zijn op haar eerste nationale industrie, welke na inwij ding door President Louis Cabral een belangrijke bijdrage zal leveren aan de welvaart van het land. Gerard, Nico, Cor en Chris kunnen met voldoening terug zien op een kar wei, dat onder moeilijke omstandighe den tot een goed einde werd gebracht. Zondag 19 december zal door de N.O.S. op Nederland II een program ma in de rubriek Beeldspraak woëden uitgezonden, gewijd aan de Schiedam- se dichter-predikant Francois Ha- verschmidt. Deze week zijn in Schiedam de laatste opnamen hiervoor gemaakt. In vraag gesprekken met de auteur Rob Nieu- wenhuis (van wiens hand het boek over Haverschmidt „De dominéé en zijn worgengel" verscheen in 1964) en met anderen worden de plaatsen waar Ha verschmidt leefde getoond. In Schiedam zijn opnamen gemaakt in het gemeente-archief, op de Korte- en op de Lange Haven, in de Grote Kerk en op de Algemene Begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. Vlakbij N.S.-station "Centrum". °^£»nderdag van90O.173Ouu, vrijdag van 9 00-21 00 uur zaterdag van Q 00-17 00 uur Levering via de detaillist DAG STATIONCAR De 32-jarige direkteur ener B.V., de heer J.C.B. uit Schiedam deed aangif te van diefstal van een oranjekleurige stationcar Ford Consul 23 EH 80. In de nacht van 30 op 31 oktober ontvreemd uit de Puccinistraat, waar hij hem had neergezet. Waarde ongeveer ƒ.12.000, Op donderdag en vrijdag 4 en 5 no vember wordt in de aula van Huize Frankeland een tentoonstelling ge houden, tevens verkoop van alle hand werken, die door de dames op de welfare-afdeling van Huize Fran keland zijn vervaardigd. Het betreft een grote verscheidenheid van artike len. Komt u eens binnen kijken, maar wel van 9-12 uur en 2 tot 5 uur. De prijzen zijn voordelig, want u betaalt alleen de materiaalkosten met een kleine vergoeding. De leden van het volkstuinderskom- plex „Vijf Sluizen" hebben op vrijdag avond 5 november een feestavond in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Een gezellig bandje omlijst deze avond. Aanvang: acht SCHIEDAMSE NOTITIE Op de welzijnsmarkt heeft de Stich ting Lentefeest een loterij georgani seerd, waarvan de opbrengst bestemd was voorde aktie Schiedam helpt Udi- ne. Hierbij kon een grote grijze beer ge wonnen worden. Het winnende lot was nr. 232. De beer is nog niet afgehaald. Op vertoning van dit nummer kan men de beer afhalen bij het VVV-kan- toor. Guinee Bissau, een van de voormalige Afrikaanse koloniën, verkreeg in 1974 na een strijd van meer dan 20 jaar de onafhankelijkheid. De regering staat voor de moeilijke taak het land, dat aan de rand van de afgrond staat op te bouwen tot een leefbare gemeenschap voor de 600.000 inwoners. De mogelijkheden zijn echter beperkt. Het land ligt in het deltagebied van 3 grote rivieren, waar bevolking op pri mitieve wijze cassave en rijst verbouwd om in eigen levens-behoefte te voor zien. De vroegere overheersers exporteerden kleine hoeveelheden hout en aardno- ten. De langdurige guerilla oorlog heeft echter alle interne verbindings-moge- lijkheden verwoest, waardoor een eind is gemaakt aan deze bescheiden bron van inkomsten. De enige industrie, die destijds door de Portugezen in het land werd gevestigd is een brouwerij, welke het bier voor de militairen brouwde. Door gebrek aan middelen voor im port van grondstoffen en verpakkings middelen is de produktie vrijwel ge staakt. Guinee Bissau is volledig af hankelijk van de goedgeefsheid van bevriende landen. Diverse oostblokstaten bedrijven via hun ambassades een aktieve politiek. De interne verbindingen worden on derhouden door Russische helikop ters. Delegaties Noord Koreanen en Chinezen vervullen zwijgzaam hun missies. Cubaanse artsen doen zo goed als mo gelijk hun werk in de ziekenhuizen, welke vrijwel zonder apparatuur en medicijnen weinig kunnen bijdragen aan verbetering van de slechte ge zondheidstoestand van de bevolking. Onder de schaarse Westerse landen, die bereid zijn aan het berooide Gui nee Bissau effektieve steun te verle nen, nemen Nederland en Zweden een

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 12