t- Uit eigen stad Volgende week zaterdag komt Sinterklaas in Schiedam aan 7 Uit het predik beurten Politierapport Bloemen voor Barbara" met Othello Jeugddienst Kethel met ds. Jansen Inleveren vakantiezegels Bouwbonden Bingo-avond De Rietzeilers LEZING VOOR HISTORISCHE VERENIGING SCHIEDAM Filmavond in „De Tempel" ONDERHOUDS- OCHTEND IN 'T RAADHUIS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 5 NOVEMBER 1976 fï Ja, op zaterdag 13 november arriveert St. Nicolaas met zijn zwarte pieten om half twee bij het Wilhelminaplein, waar hij omgeven door muzikanten, Pieten en ruiters per koets aan de rol zal gaan via de route Groenelaan, Westerhavenbrug, Stadhouderslaan, Willem de Zwijgerlaan, Schoolstraat. Op de hoek hiervan zal zich een mu ziekvereniging erbij voegen en dan volgt men verder de route via Nieuwe Haven, Oranjebrug, Oranjestraat, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Broersvest, Lange Kerkstraat en het stadhuis. In afwachting hiervan zal bij het stad huis muziek worden gebracht, totdat het grote moment is aangebroken, waarop burgemeester Lems de goed heiligman vanaf het bordes tegemoet snelt. Dan wijst de klok inmiddels half drie. Om drie uur vertrek vanaf het stad huis via de Ooievaarssteeg, Vijgen- steeg, Spinhuispad, Parkweg, Mgr. Nolenslaan en Wibautplein. Om kwart over drie komt er hier een muziekvereniging bij en vertrekt er gelijktijdig weer een ander. De stoet gaat nu via de Troelstralaan, Rem- brandtlaan, Mesdaglaan, Westfran- kelandsestraat, Aleidastraat, Vlaar- dingerdijk, Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan naar het bejaardencen trum „Thurlede", waar de Sint zich in zijn hoofdkwartier terug trekt. Te bevragen aan de Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: damestas met inhoud; portemonnee met inhoud; 2 brieven, ansichtkaart en een pakje chag; één accu; valhelm; bromfietswiel; etui met sleutels; etui met sleutels; ring met sleutels; etui met sleutels; zakmes; identiteitsplaatje (militair); bankbiljet; één knijpporte- monnee met inhoud. Te bevragen bij de vinders: regenbroek, Klaasen, beheerder die renasiel te Schiedam; dameshand schoenen, C. P. v.d. Kruit, Delflandse- weg 518, tel. 731000; kinderwant, v. Harmeien, Villastraat 124a; sjaal, W. v. Ravens, Vondellaan 23c; halsband, B. Drenkelford, L. Zimmermanpl. 68; sleutel aan hanger, mevr. Laurens, Nolenslaan 758, tel. 700364; sleutels, mevr. Slavenburg, Bachplein 37; bruine hond. dierenasiel te Schiedam; grijze poes, dierenasiel te Schiedam; kinderringetje, Weltevrede, Kievits laan 8, tel. 702715; één geldsbedrag, v. 't Hoeft, Thomas a Kempisstraat 19, tel. 261557; armband. Galan, Juliana- laan 3, Poortugaal, tel. 01890-6688; portemonnee met inhoud, v.d. Tholen, Brugmanstraat 22b; schakelarmband, Krommenhoek, Lindelaan I. GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp; 5.00 uur: ds. J. P. Prins te 's- Gravenhage/Loosduinen. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. P. Magré, N.H. pred.; 5.00 uur: drs. J. Renkema te Schiplui den. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. L. R. Krol te Vlaardin- gen; 5.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. C. Schakel te Rotter dam; 5.00 uur: ds. L. R. Krol te Vlaar- dingen, jeugdzendingsdienst. Koliekten: het éne offer is bestemd voor: Zending; deurkollekte: het eigen jeugdwerk. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteen kerk, B.K.-laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkge bouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Geref. Kerk te Overschie-Schiedam, gebouw: Evang. Lutherse Kerk, hoek Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, 8.15 en 15.00 uur: ds. A. W. Boxman. Herv. Geref. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155,10.00 uur: cand. P. van Bergen Bravenboer, Berg ambacht. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: drs. M. Roos, Woubrugge. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oran jestraat, 7 november, 21e zondag na Trinitatis, 10.00 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 279, koffie na. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijm- stra, H. Doop; 17.00 uur: ds. J. v.d. Ketterij, Zetten/Andelst. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. B. van Blanken, Open Deur-dienst. Bethelkapel, 9.15 uur: ds. S. Tijmstra, Gezinsdienst. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse, R'dam), 9.15 uur: ds. B. van Blanken. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. E. C. B. Kok, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy, viering H. Avondmaal.; 19.00 uur: zie Rank. Rank, 19.00 uur: ds. J. G. Jansen, Gouda, Jeugddienst. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5, zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Wilhelmina Groenhorst. Zondag 9.30 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Herman van Von- deren; 11.00 uur: gezongen eucharist ieviering, verzorgd door de Creedsin- gers, feest van Eldos! Onder de woord dienst: kinderkerk. Intentie: Franci- scus Baartmans, Jacobus Oosterhof en Louise Hofman; 17.30 uur: stille eucharistieviering. Intentie: Johanna Lourens-van Noort. Thema: H. Willi- brord. Predikant: pater van Swieten s.m.a. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering (bandmuziek). Zon dag 9.30 uur: hoogmis met zang door het Groot Gemengd Koor „Laus Deo"; 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang; 12.15 uur: eucharis tieviering (bandmuziek). Predikant: p. Th. Ribberink O.P. Sint Martinus, zondag a.s. feest van de H. Willibrordus. Zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang. Zondag 8.30 uur: meditatieve H. Mis; 10.45 uur: H. Mis met gregoriaanse zang; 12.00 uur: stille mis; 18.30 uur: H. Mis met mo derne gezangen. Predikant: pastoor L. v.d. Velden. Thema: „...de blijde boodschap...". Kapel Noletziekenhuis Schiedam, za terdagavond om half zeven korte eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondag 7 november om half elf zondagviering in samen werking met het Nieuwlandkoor van de Magnalia Deikerk Schiedam, pre dikant: P. M. de Groot, ziekenhuispa stor. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, zon dag 10.00 uur; feestdag van de H. Wil librordus. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Elke donderdagavond om tien over ze ven bidden wij samen de rozenkrans in de kapel van de broeders, Warande 155, Schiedam. Om half acht is er lof met zang, gebed en luisteren wij naar Gods Woord. Zondag 7 november Hoogfeest H. Willibrordus, verkondi ger van ons geloof, patroon van de Ne derlandse Kerkprovincie. Dinsdag 9 november feest Kerkwijding v.d. Basi liek van Sint Jan van Lateranen. Woensdag 10 november ged. H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. Donder dag 11 november 's-avonds om 7.10 zondagochtend 7 november NIVON en PARTIJ v.d. ARBEID afd. Schiedam Voorstelling in het Passage Theater De toneelgroep 'SATER' brengt: 'WEGENS REORGANISATIE GESLOTEN' Verdere medewerking: de arbeiderszangvereniging 'MORGENROOD'. Plaatskaarten k 4,- voor volw. en 2,50 voor jongeren tot 16 jaar zijn verkrijgbaar op de ochtend van de voorstelling aan de kassa. Aanvang 10.15 uur. uur bidden wij de rozenkrans. Om 7.30 uur plechtig lof door pastoor drs. A. Vreeburg en de eerw. heer G. Hen driks met een feestpreek ter ere van de H. Willibrordus. U bent van harte welkom. Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw rozenkrans, Singelkerk, zater dag 19.00 uur: Latijnse gezangen m.m.v. herenkoor IHD. Zondag 8.30 uur: gelezen mis; 9.45 uur: gelezen mis (geen hoogmis); 11.15 uur: m.m.v. Va- leriuskoor; 17.30 uur: gelezen mis. Preek: J. Laurent, pastoor. Kapel Sint Liduina: zaterdag 18.00 uur: gelezen mis. Zondag 10.30 uur: m.m.v. jonge renkoor Z.I.B.; 11.45 uur: gelezen mis. Preek: F. Kempen. De Pinkstergemeente Morgenstond, heeft haar samenkomst om 10.00 uur 's-morgens in de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan (ingang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan). Spreker is de heer J. Koele, tevens wordt het Hei lig Avondmaal bediend. U bent har telijk welkom, er is ook zondagschool en crèche. Gemeente van Christus, Swammer- damsingel 27a, zondag 11.00 uur: er edienst met avondmaal. Woensdag 20.00 uur: bijbelstudie. Leger des Hells, Legerzaal Lange Ha ven 27, diensten iedere zondag 10.00 uur: heiligingssamenkomten; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblij- dingssamenkomst. Alle samen komsten o.l.v. kapiteine M. K. Brei- denbach en kapiteine M. Hogetoorn. r$t ii VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Zaterdagavond 6 november brengt de toneelvereniging .Othello" het blijspel „Bloemen voor Barbara" op de planken in zaal Arcade. Het blijspel van Dick van Maasland begint met een onschuldig lijkend auto-ongeluk van de vrouw des huizes die op weg is naar haar kapper. Doch het blijkt dat deze aanrijding een flinke „staart" krijgt. Een aaneenscha keling van de meest dolle situaties. Bent u benieuwd hoe het allemaal precies met die „staart" in elkaar zit, komt u dan gezellig even kijken. Toegangsprijs4,bal na. Voorverkoopadres: mevr. I. van Kasteren, Huysmanstraat 51, tel. 265140. Maandag 8 november organiseert de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" haar tweede bingo-avond in zaal „Ma rijke" aan het Broersveld 121. Deze bingo-avond is toegankelijk voor iedereen en er zijn fraaie prijzen ter beschikking gesteld. Personen beneden de 16 jaar hebben geen toegang. Aanvang: acht uur. Zaterdagmorgen 6 november heeft in het clubhuis ,,'t Raadhuis" aan de Schiedamseweg 200 een onderhouds- ochtend plaats. Alle leden van de Bur gemeester van Haarengroep worden hier verwacht en wel van negen tot half één. De maand november is al weer zeven dagen oud, wanneer aanstaande zon dag om 7.00 uur in De Rank te Kethel een jeugddienst wordt gehouden. Dit maal is ds. Jansen uit Gouda uitgeno digd als spreker. Deze predikant heeft in vroeger jaren in Schiedam „gestaan", zoals dat heet. Hij komt spreken over het belangrijke onder werp geloven. De gereformeerd-her- vormde jeugddienstcommissie Schiedam-Noord heeft aan de dienst het thema meegegeven van: „Geloven tegen de klippen op!". De door Jezus eens aan zijn discipelen gestelde vraag, „hebben jullie nu geloof of niet?", zal daarbij aan de orde worden gesteld. „Gelóven we wel en hóe gelo ven we; is het écht, of geloven we het wel?", zo vraagt de commissie zich af. Al met al best een onderwerp waar je eens over na zou kunnen denken. Kom zondag naar de Rank en luister dan eens naar dat wat ds. Jansen over dit alles te zeggen heeft. Na afloop is er gelegenheid om met hem over „ge loven" van gedachten te wisselen. De leden van de bouwbonden NVV en NKV, afdeling Schiedam krijgen op maandag 8 en dinsdag 9 november de gelegenheid in de J.C. van Marken straat 20 hun zegels in te leveren. Voor de bouw 30 zegels en voor de schilders 6 zegels. Dit kan in de middaguren geschieden van 2 tot 4 en in de avonduren van 7 tot 9 uur. Ongeorganiseerden krijgen hiertoe de gelegenheid op woensdag 10 november in de middag- en avonduren zelfde tijd als hierboven aangegeven. De uitbetaling per giro zal in de week van 6 tot en met 11 december a.s. plaats hebben. Losse zegels worden niet aangenomen. OPEN DEUR DIENST Aanstaande zondag 7 november wordt er in de Opstandingskerk (hoek P.J. Troelstralaan/Burg. Honnerlage Grethelaan) een Open Deur Dienst gehouden. Aanvang 10.30 uur. Het thema voor deze dienst is: „Niet daarom... en toch geloof ik". Deze dienst zal worden geleid door ds. B. van Blanken. Het kerkkoor van de Opstandingskerk o.l.v. H. P. de Sterke zal haar mede werking aan deze dienst verlenen. De kommissie voor het Open Deurwerk nodigt u gaarne uit deze dienst mede te maken. ledereen is hartelijk welkom!!! Donderdag 11 november houden Peter Goudswaard en Maarten Korpershoek (beiden laatstejaars studenten Delftse T.H. afd. architectuur met als onder werp voor hun eindstudie de Schie- damse binnenstad) een lezing en geven zij met behulp van tekeningen, schet sen, plattegronden en een diaverto ning hun visie op de mogelijkheden tot invulling van dit stedelijk binnenge- bied. Toegang: gratis. Aanvang: half negen. In de sociëteit „De Tempel" aan de Overschiesestraat wordt zaterdag avond 6 november de huiveringwek kende film vertoond „Don't look now". Met in de hoofdrollen Judy Christie en Donald Sutherland. En tree: 2,50. Zaal open: acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 13