Idee voor een mini vakantie Tecklenburg. gastvrij stadie bii bergen en bossen l i l liflll i MÉÊB HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - VRIJDAG 5 NOVEMBER 1976 Juist in deze tijd van t jaar kan dat opeens een probleem zijn. U staat voor een lang weekend en zou er wel eens uit willen. Maar het lijkt alsof de inspiratie ontbreekt. Zin uren en uren achtereen autorijden om op de plaats van bestem ming te komen heeft u niet. U wilt er betrekkelijk snel zijn, er eens even hele maal uit gaan zonder dat het ook weer kapitalen vergt. Schilderachtig zijn de straatjes waar in de donkere najaarsdagen vreemdelingen gastvrij onthaald worden. Tafelen kan men in Tecklenburg bijzonder goed en relatief goedkoop. i ecKiennurg teest, het vriendelijke bergstadje bestaat 750 jaar. Hooggelegen, midden tussen het groen, in de lucht die nog onbedorven is: Tec klenburg. Wie er voor een mini-vakantie heen trekt vindt er maximale ontspan ning. In zo'n geval kan Tecklenburg de op lossing zijn. Nooit van gehoord? Geen schande, want tenslotte is Tecklen burg een leuk klein bergplaatsje, ver scholen leunend tegen het Teutobur- gerwald. Het is een van die Duitke stadjes waar de tijd schijnt te zijn stil blijven staan. Maar dat is maar de buitenkant. Als u door het plaatsje loopt merkt u al heel snel dat er ook een modern Tecklenburg is: leuke winkels, goede horecabedrijven waar een smakelijk maal nog betaalbaar is gebleven en vriendelijke bewoners die er aan gewend zijn dat speciaal dag jesmensen zich tussen hun woningen komen ophouden. Tecklenburg, hoe komt u er? U moet de grens over en dan rijdt u in de rich ting Osnabrück. Na enkele tientallen kilometers ziet u al de borden. Het land is dan nog vlak maar kort voor Tecklenburg gaat u klimmen. Stelt u geen klein-Zwitserland voor, de in 1226 gestichtte plaats ligt hoog maar problemen om Tecklenburg te berei ken zijn er beslist niet. Als u dit najaar nog gaat zult u merken dat Tecklen burg in feeststemming is, logisch, want het 750-jarig bestaan wordt net -gevierd. Het lijkt alsof de „vakwerk" huizen een extra beurt gekregen heb ben, ze staan nóg sierlijker in het stad je, dat midden tussen de woonstraten allerlei bezienswaardigheden heeft, die gewoon aardig zijn om te bekijken. Daar is in de eerste plaats de oude stad met de historische markt, het ba stion, de ruïne van de burcht, er staat, helemaal verborgen in het groen, een gedenktoren, opgericht ter ere van een stadsbewoner die in zijn tijd zich inge spannen heeft om de heksenverbran dingen te stoppen. In de zomermaan den worden er voorstellingen gegeven in het openlucht theater. Er zijn bron nen en er is het bos. En dat is zeker niet het minst aantrek kelijke van een bezoek aan Tecklen burg. U kunt er bijzonder goed rela xen in een gezonde omgeving het stadje is een Kurort en dus leent een bezoek er aan zich uitstekend voor een romantisch-sportief weekend. Eerst maakt u de rit er heen, zoekt een onderkomen in een van de hotelletjes, spreekt de Westfaalse tafel aan en dan staat u de volgende ochtend vroeg op. De auto laat u thuis en te voet trekt de bergachtige bossen in. Uren kunt u dwalen. Het is een uitgelezen manier om na een drukke werkweek tot rust te komen. De gezondheid ademt u met volle teugen in, de bomen worden in hun najaarstooi op hun mooist. Bene den ziet u het stadje liggen en u kunt tijden achtereen lopen zonder iemand tegen te komen. Het verstandigst doet u door voordat u van start gaat eerst even bij het Toeristenbureau in het centrum langs te gaan, daar kan men u verschillende indeeën voor „Wande- rungen" aan de hand doen. Die wan deltochten zijn over uiteenlopende trajekten uitgezet, welke u ook kiest, u zult zich altijd verlustigen in een stuk ongerepte natuur, dat, hoewel het ver houdingsgewijs dicht bij huis ligt, toch heel anders is dan wat het gemiddelde vlakke Nederlandse landschap biedt. Weer terug in het standje moet u zeker even langs gaan bij het Krummacher- haus. Friedrich Adolf Krummacher, in 1767 in Tecklenburg geboren, was een dichter van parabels, die professor werd, dominee was en veel heeft ge schreven. Zijn huis is typisch voor de architectuur van toen. Bezoek ook eens de Evangelische Kerk, die met tussenpozen in twee eeuwen gebouwd werd en de R.K. Kerk met een fraai beeld van de engel Michael. Er is ook een streekmuseum, een Bismarktoren en er zijn tal van woningen en boer derijen die om een foto vragen. Want dat moet men in ieder geval doen bij een weekeindje Tecklenburg: filmca mera of fototoestel meenemen. De ruï ne van de oude burcht met het beeld van de godin Minerva is een van de geëigende onderwerpen voor een ge slaagde opname. Het aantrekkelijkste van Tecklenburg is echter dat het plaatsje niets pretendeert, men hoeft er niets, alle bezichtigingen zijn in een snel tempo te maken en wie er hele maal niet van houdt terug te bladeren in de historie komt in de gezellige sfeer van dit oude stadje toch „tot zijn recht". Een goede raad, derhalve aan ieder die zich in deze weken de vraag stelt hoe het najaar eens te onderbre ken: rijd naar Tecklenburg. Een wee keind aan de zoom van het Teutobur- gerwald kan heel romantisch zijn en in elk geval verfrissend. En de kosten kunnen natuurlijk binnen de perken blijven. Stenen spreken van de lange historie van het 75-eeuw oude stadje. Harmonisch contrast van oud en nieuw, woningen van toen en eigentijdse hoog bouw. Midden in de stad een oude boerderij, een van die typische voorbeelden van stijl volle vakwerkbouw. Overal in het stadje treft men schilderachtige plaatsen aan. Hier de fontein bij de Markt, waar deze jeugdige toerist stille aandacht voor opbrengt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 22