Open Huis in Novotel werd groot sukses fvoor japonnetTN en deux pieces van aparte klasse Toonkunstkoor overtrof zichzelf met uitvoering "Messiah" In voorjaar toegangskaarten urgerlijke tand Ds. Van Sorge modehuis HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 17 NOVEMBER 1976 Intussen weer een model van dames kapsalon Koemans. Losse krullen, het haar in mahoniekleur gespoeld. Ja ook met een andere spoeling ben je opeens een modebewuste vrouw. Een plaatje beslist de zwarte lange avondjapon met open kantwerk op de rug. Met recht iets voor het Kerstdinér straks. René Bloemsierkunst bood de lady- speaker een fraai bouquet rozen aan. Bloemen waren er ook voor alle mede werkenden op deze avond. Met recht een bloemrijk slot dus. MIEKE OOK IN GROTERE MATEN c$p onucttöi/EST 109 m Een stralende glimlach. Riessin v.d. Roer en Mieke Nels, het 1000e bruidspaar van foto Henk Vos. Natuurlijk, er waren uitstekende solis ten zaterdagavond in de Grote Kerk, uitstekend bezet. Solisten van naam, zoals de sopraan Karin Ostar, de alt Caroline van Hemert, de tenor Paul Schotsmans, de bas Marco Bakker en niet te vergeten Tijn van Eijk, clave- cimbel. Maar het was vooral Aad van der Hoe ven, die als dirigent zijn Toonkunst koor boven een ieder uitdroeg. Als een levend symbool van klanken, die de zang in Messiah" tot een vreugdevol gebeuren maakte. De inzet van het Gewestelijk Orkest, de verschillende aria's hierin te belui steren. Toonkunst droeg er geen ge ring steentje toe bij om allemaal intens te genieten van een uitstekende uit voering, zoals Handel het ook bedoeld heeft. Het dirigeerstokje van Aad van de Hoeven vloog in al zijn enthousiasme de lucht in. Maar hij zorgde ervoor dat dit koor zichzelf op deze avond over trof. En dat mag ook weieens gezegd worden. Mogelijk is de charmant grijzende Marco Baker op deze avond de grote trekpleister voor muziekminnend Schiedam geweest. Maar het is aan de andere kant bijzonder verheugend, dat vooral jonge mensen zaterdag avond de weg naar de Grote Kerk hadden gevonden. En dat daardoor ook de zijkanten goed bezet waren. Heel erg goed de vier solisten, het Ge westelijk Orkest en het Toonkunst koor in het laatste gedeelte. Bloemen van het bestuur van Toon kunst voor de solisten, dirigent Aad van der Hoeven en een staande ovatie van het opgetogen publiek. M.W. de Veld, vr., 70 jr.; J. M. L. de Gooijer, vr., 80 jr.; M. van der Hoeven, man, geh. gew. met P. L. W. Mollenbrok, 88 jr.; H. Baas, man, geh. met A. L. Jagt, 54 jr.; J. C. van der Meer, vr., geh. gew. met B. de Prieelle, 73 jr.; A. C. Möhring, man, geh. gew. met F. Bongers, 87 jr.; J. R. van Tessel, maïi, geh. met C. Menze, 63 jr.; A. J. Kouwenberg, man, geh. met A. van derZouwen,53jr. Ds. W. van Sorge, die sinds 1 septem ber 1971 de Christelijke Gereformeer de Kerk van Schiedam als predikant dient en die onlangs een beroep ontving van de kerk te IJmuiden/Be- verwijk, bedankte voor dit beroep. RUILBEURS Donderdag 18 november wordt door de Nederlandse Vereniging „De Ver zamelaar" weer een ruilbeurs gehou den in Schiedam. Voor een ieder die iets heeft te ruilen of alleen maar eens wil weten hoe het er op een ruilbeurs toegaat, is het de moeite van een bezoek waard. De ruilbeurs wordt gehouden in ge bouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 te Schiedam. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Dat een „Open Huis" voor feestvierders, de prille bruidsparen of zij die hun zo veelste huwelijksdag of een en ander jubileum vieren, herhaald wordt, staat als een paal boven het bewuste water. Want de belangstelling hiervoor was maan dagavond enorm. Zodat in aller ijl overal stoelen aangerukt moesten worden en men heel sportief genoegen nam met een plaatsje in de hal en bij de bar. Voor het gemak ging men er op de grond maar bij zitten. Want de mannequins van het damesmodehuis „Alja" en de modellen van dameskapsalon Koemans kwa men daar ook langs. SERVICE VAN NOVOTEL EN BANKETBAKKERIJ Ervaren mannequins. Keurig gekapt... Heel wat Schiedammers maakten te leurgesteld rechtsomkeert, want er was doodgewoon geen plaats meer. Dat is natuurlijk verschrikkelijk jam mer, maar voor de organisatoren van dit „Open Huis", te weten John Weg man van het Trio Wegman, Volta straat 35, Al Preston (goochelen enz.) Mgr. Nolenslaan 680, fotograaf Henk Vos, Hoogstraat 91, modehuis „Alja" Broersveld 111, dameskapsalon Koe mans, Dieselstraat 108, A.R.B. (Euro- tax) 's -Gravelandseweg 408, banket bakkerij „Nieuwland", Mgr. Nolens laan 772 en de Rabobank in Schiedam alleen maar het bewijs, dat hier een schreeuwende behoefte aan bestaat. Gewoon in eigen stad een „feessie" bouwen. Gewoon er eens helemaal uit zijn met de mogelijkheden in het No votel te kunnen overnachten. Kamer 1129 was hier als bruidssuite ingericht. Compleet met een „bloe metje" van het huis, een halve fles champagne en een ffuitmandje. Wil men de andere morgen het ontbijt op de kamer geserveerd hebben, dan kan dat hier allemaal. Drempelvrees voor het hotel is er totaal niet. Dat bleek maandagavond wel. Maar een volgen de keer, dat wordt dan in het voorjaar, gaat men toegangskaarten brengen zalig de hartige hapjes uit deze keuken geserveerd Dan kan er tenminste niemand teleur gesteld worden. Het kopje koffie werd aangeboden door de directie van Novotel. En het gebakje kwam van banketbakkerij „Nieuwland". Later bood ook Cocky Koemans twee gratis verzorgde kap seis op die grote dag van de bruidjes aan, later bleken dit de dames Bos man en Bos te zijn. De juiste namen zijn bekend. De ladyspeaker Ester van modehuis „Alja" leidde de eerste show in. Alle maal mannequins van eigen huis, die in de jaren Wel routine hebben gekre gen. De romantiek is nog niet verdwenen. Heel aparte avondkleding van mode huis „Alja". Ook voor de maat 46. De dessins van de japonnen waren heel erg mooi en de witte kraag en machet- ten op het bruin bewerkte motief van de japon deed een beetje romantisch aan. Door en door vrouwelijk dus. U durft geen plissé-rokken te dragen als maat 46, omdat u dit breed op de heupen maakt? Vergéét u het maar, die plissé's vallen vanaf de taille en maken het silhouet zelfs slank. Over tuigt u zich daarvan bij modehuis „Alja". DUIZENDSTE BRUIDSPAAR VAN HENK VOS Fotograaf Henk Vos loofde voor het duizendste bruidspaar, dat hij op die avond verwachtte, een vliegreis naar Londen uit. Mooi meegenomen als je een bruidspaartje bent. Dat buitenkansje viel Riessin van dei Roer (een broer van de bekende Eddy, keeper bij Excelsior) en zijn Mieke Nels ten deel. De Rabobank verzorgt straks hun papieren zoals de Rabo bank alle bankzaken e.d. verzorgt. René Bloemsierkunst bood een plan tenbak aan, die je voor drie weken wa ter kan geven. Gen hulp nodig als je op huwelijksreis bent. Hartveroverend de witte bruidsjapon die alleen maar uit lagen plissé be stond. Of die met een vierkante kan ten pas, eveneens geplisseerde mou wen, aangeknipte plissé sleep. Verras send de brede manchetten met heel kleine knoopjesgarnering. Och, er was zo ontstellend veel te zien. Beeldige avondjurken in zwart-wit combinatie, de banden kruislings op het voorpand, om de hals geknoopt. GEBOREN M. T. van Veen-Hendriks, z. A. van Loenen-Wanders, d. J. A. van de Velde-Schoovers, d. R. W. J. Gelderman-de Valk, z. C. A. J. van Eekelen-de Heer, z. S. K. Heeroma-Kars, d. J. A. H. van Nielen-Schopenhouer, z. J. A. H. van Nielen-Schopenhouer, d. H. G. Vredebregt-van Holst, z. H. L. Stakenburg-Prins, d. C. van Bokkum-Bohnen, d. B. Steenbergen-Hollander, d. J. O. Badeji-Badeji, d. P. R. de Jonge-van Heijst, z. A. J. van Peenen-Riegman, z. ONDERTROUWD W. H. Beehuis, 31 jr. en C. M. W. Graven, 29 jr.; G. J. Bijl, 21 jr. en H. W. van Leeuwen, 20 jr.; E. W. Huisman, 21 jr. en C. J. Kling, 21 jr.; L. Lacroix, 39 jr. en A. E. la Croes, 31 jr.; W. H. Lagewaard, 21 jr. en G. W. Blokhuis, 19 jr.; W. G. Palstra, 21 jr. en E. A. Klop, 20 jr.; H. P. van Persie, 24 jr. en C. E. B. Klein, 19 jr.; H. Petit, 22 jr. en W. C. van Vliet, 20 jr.; A. Rack, 30 jr. en J. Schrumpf, 20 jr.; J. de Vos, 25 jr. en T. D. Scholten, 21 jr.; A. F. M. van de Water, 25 jr. en E. Plaisier, 24 jr. GEHUWD H. A. M. Overdevest, 24 jr. en W. A. Dinkelaar, 24 jr.; E. H. Marbus, 25 jr. en J. M. M. Rietveld, 22 jr.; E. J. C Stuijts, 23 jr. en J. J. Bakker, 22 jr.; J J. M. van Wissen, 32 jr. en M. J. Langeveld, 21 jr.; C. van Dijk, 25 jr. en M. J. A. van Vliet, 23 jr.; J. Poot, 28 jr. en A. M- Kalfsbeek, 18 jr.; H. J. Bouwens, 25 jr. en L. J. M. Kleijzen, 22 jr.; H. W. Verlinde, 22 jr. en M. van Amstel, 21 jr.; A. J. Jansen in de Wal, 28 jr. en M. J. Koster. 29 jr.; G. H. C. Huiskens. 23 jr. en M. J. van Tricht, 21 jr.; C. B. A. Kerckhoffs, 31 jr. en C. H. M. Laagland, 31 jr. OVERLEDEN G. van Dijk, vr., geh. gew. met F. H. Lubbers, 82 jr.; M. P. van Aken, vr„ geh. gew. met J. F. Heilker, 87 jr.; J. de Graaf, vr., geh. gew. met J. Moraal, 67 jr.; J. J. Meeder, man, geh. met M. Bogaards, 63 jr.; M. A. Dries, vr., geh. gew. met H. Lansbergen, 80 jr.; M. J. Dromen van bruidsjaponnen. Echt wel het visitekaartje voor de jonge vrouw, die de romantiek niet uit haar leventje bant. Veel strookjes, kant en ruches, plissé's. Men is bovendien niet aange wezen op wit, doch ook het zachte cre- me komt er helemaal in. Doch zelfs lichtgrijs. Met dat voordeel dat je 'm later als avondjurk kan dragen. Bij passende hoeden en vooral van een verrukkelijke charme het kleine witte dopje achterop het hoofd gedragen. De kleine romantische tullen toefjes. Doch een bruidsjapon of een avondja pon komt dan pas helemaal tot zijn recht, als je naar een goede kapster geweest bent. Tussen al die ruisende rokken door daarom alle aandacht besteed aan de modellen van dameskapsalon Cocky Koemans. Verrassend de jonge haar- modellen, aangebracht door zeer vak kundige handen en vooral het moder ne fohnwerk kwam hier volledig tot zijn recht. Extra aandacht kreeg het model met het haar strak naar één kant getrokken. De modieuse heel aparte vlecht kreeg als versiering een orchidee in het donkere haar, het geen het expressieve gezichtje een bijzonde re charme gaf. Weet u overigens, dat deze kapsalon ook een leuke boetiek aan huis heeft. Moet u in de Diesel straat beslist eens naar komen kijken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16