I en ce iYerqe/fs Alleen agrarische belangstelling voor inspraakprojekt Midden Delfland Lijst met 240 protesthandtekeningen tegen bewonerstuinen in Holy predik beurten Sint op het Sibeliusplein Clubavond smalfilmclub Driehoek m Oost Open middag in buurtcentrum HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 „Al is het landschap zoals het er nu bij ligt niet oorspronkelijk", aldus de oudheidkundige. ,,In het gedweep met kunstmatige landschappen geloof ik niet zo", daarbij wijzend op de situatie van de Biesbosch. Dat gebied was vroeger ook niet zoals het nu is. „Een landschap is niet alleen de som van de elementen, maar ook de verordening", aldus Van Adrichem, daarmee de veranderingen samenvattend. Ruilverkavelingen in het gebied noemde Van Adrichem rampzalig. Hij liet een aantal opnamen zien van waardevolle gebieden en historische plekjes die door de realisering van Midden-Delfland bedreigd zouden worden. „Er is van vroeger al veel verloren gegaan. Laten we daarom behouden wat er nu nog is". Burgemeester Van den Brink pleitte voor de agrariërs in het gebied. „Het agrarisch gedeelte is de hoofdmoot van Maasland ten aanzien van Midden- Dellland", aldus Van den Brink. Hij meende ook dat er voor agrariërs die straks moeten verdwijnen vervangende gronden moeten komen. Die zag hij bijvoorbeeld in de IJsselmeerpolders, l'-n aan/irti van de akticgroepën was hiifgenier-.|ei Van den Blink krilisch. „Tegen rijksweg 19 is pas gepro testeerd toen de weg er al lag. Niemand zegt echter wat van rijksweg 24, die op rijksweg 19 moet aansluiten". Van den Brink zag nog een gevaar: „De groepen hoor je ook niet over de woningbouw bij Den Hoorn. Er zullen dan vijftig tuinders elders onder dak moeten komen". Maaslands burgemeester vond dat men daar allert op moet zijn, en niet moet doorgaan op zaken die niet meer terug te draaien zijn. Volgens Van den Brink kan het gebied alleen goed open blijven als de agrariërs die er zitten goed zelfstandig kunnen blijven draaien. Het kunstmatig aanhouden door middel van subsidie achtte hij niet gewenst. ,,Op den duur zal dat toch niet meer haalbaar zijn", zo stelde hij. Burgemeester Van den Brink gat nog een voorbeeld over het gevolg van te lang uitblijven van realisering van de plannen. Hij noemde het gebied de Lickebaert. dat Maasland in 1966 moest atstaan aan Vlaardingen en Maassluis. ,,Het wordt nu toch in Midden-l)ellland opgenomen, omdat ook Vlaardingen en Maassluis geen kans zagen er wal concreets mee te I M 11 GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Bakker te Capelle a.d. IJssel, Voorber. H. A. koopvaardij- pred. Rotterdam, zangdienst; 5.00 uur: ds. J. Nieuwsma. KetheL „De Ark", Hargpiein 101, 10.00 uur: ds. J. Nierop, viering H.A.; 5.00 uur: ds. J. Nierop, dankzegging/zangdienst. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: drs. A. Ferwerda te Maas sluis, Voorber. H. A.; 5.00 uur: drs. J. Renkema te Schipluiden, zangdienst. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma, viering H. A.5.00 uur: drs. A. Ferwerda te Maassluis, dankzegging. Collecten: het éne offer is bestemd voor de kerk; deurcollecte: wijk-aktivi- teiten. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K.-laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. van'Sorge. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkge bouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Geref. Kerk te Overschie-Schiedam, gebouw: Evang. Lutherse Kerk, hoek Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus; 14.30 uur: ds. B. Gratz. Herv. Geref. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10.00 uur: ds. H. Harkema, Zeist. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: Hr. B. F. J. v.d. Hoek. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 5 december, tweede zondag van Advent, 10 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 126; koffie na. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. M. C. Baart, Open Deur-dienst; 17.00 uur: ds. A. Vroegindewij, Veenendaal. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. J. Feunekes, Capelle a/d IJssel, kinder- nevendienst. Bethelkapel, 9.15 uur: ds. S. Tijmstra, gezinsdienst. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse, R'dam), 9.15 uur: ds. B. van Blanken. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. E. C. B. Kok, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy, H. Doop; 19.00 uur: Zie Ark. Ark, 19.00 uur: Jeugddiepst geleid door Sipke v.d. Land. De bewoners, zo bleek dinsdagavond, zijn geen groenhaters. Het gaat hen alleen om de gevolgde procedure. Men wil eerst overleg tussen de gemeente en het speciaal voor dit doel gevormde aktiecomite bewonerstuinen over de plaats van dit groen. Volgens het aktiecomite werden zij in eens geconfronteerd met het plan van de bewonerstuinen voor hun flat. Nu is er ter plaatse al groenvoorziening en het aktiecomité is bang dat de bewo nerstuinen er komen op de plaats van de reeds aanwezige groenvoorziening. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5, zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Wilhelmina Groenhorst. Zondag 9.30 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Herman van Von- deren; 11.00 uur: gezongen eucharist ieviering, verzorgd door herenkoor en kinderkoor (vandaag geen kin- derkerk). Intentie: Hendrica Middendorp-Daanen; 17.30 uur: stille eucharistieviering. Intentie: overleden parochianen. Thema: „Vol verwach ting klopt ons hart"! Predikant: E. van Diepen. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering (bandmuziek). Zon dag 9.30 uur: hoogmis met zang door het Groot Gemengd Koor „Laus Deo"; 11.00 uur: eucharistieviering met zang door het kinderkoor; 12.15 uur: eucharistieviering (bandmuziek). Thema: „De droom van Salomo". Pre dikant: p. drs. G. Goes O.P. N.B. Op Kerstavond, 24 dec., zijn er twee nachtmissen: 9.30 uur (jongeren koor) en 12.00 uur (gemengd koor). Alleen voor de viering van 9.30 uur zullen kaarten nodig zijn (afhalen: za terdag 18 dec. 14.00 uur). Kapel Noletziekenhuis Schiedam, za terdagavond 4 december om half ze ven: korte eucharistieviering aanslui tend op het bezoek van 7 uur. Zondag 5 december om half elf: zondagviering in samenwerking met het Opstan dingskerkkoor Schiedam en het Korpskerkkoor Kethel van de Her vormde Kerk onder leiding van de heer H. P. de Sterke. Predikant: P. M. de Groot, ziekenhuispastor. Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw rozenkrans, Singelkerk, zater dag 19.00 uur: gelezen mis. Zondag 8.30 uur: gelezen mis; 9.45 uur: Gre goriaanse gezangen: herenkoor IHD: 11.15 uur: gelezen mis; 17.30 uur: ge lezen mis. Preek: J. Laurent, pastoor. Kapel Sint Liduina, zaterdag 18.00 uur: gelezen mis. Zondag 10.30 uur: m.m.v. Valeriuskoor; 11.45 uur: gele zen mis. Preek: F. Kempen, kapelaan. Sint Martinus, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang. Zondag 8.30 uur: meditatieve H. Mis; 10.45 uur: H. Mis Voor de kinderen van de recreatie vereniging op het Sibeliusplein komt St. Nicolaas met zijn gevolg tussen half vier en vier uur. De speciale feestmiddag vangt reeds om twee uur aan. Zaal open half twee. De gemeente op haar beurt stelt dat men door middel van een advertentie de gevoelens van de bewoners heeft trachten te peilen, maar het aktieco mité is verder ook nog bang dat de be wonerstuinen er komen voor bewoners uit andere wijken, terwijl plaatselijke flatbewoners er financieel zei voor moeten opdraaien. De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zal deze zaak nu bespreken met het gemeentebestuur, die dan op nieuw haar houding ten aanzien van deze bewonerstuinen zal bepalen. met medewerking van het Martiener- koor, dat voor de tweehonderdste keer ons verblijdt met zijn gezangen; 12.00 uur: stille H. Mis; 18.30 uur: stille H. Mis. Predikant: kapelaan Staalenhoef. Thema: nieuw begin. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, 10.00 uur: pastoof P. van Tilburg. Havenkerk, Evangelie Cëntrum, op zondag spreekt ev. J. Maasbach uit Den Haag om 3 uur. Er zijn tijdens deze dienst ook aparte kindersamen komsten. Op vrijdag 10 dec. spreekt J. Leeflang om 20.00 uur. Op zaterdag 11 dec. 20.00 uur jeugddienst voor alle jonge mensen 14 jaar. De kerk is de gehele week van maandag t/m zater dag van 11-16 uur te bezichtigen. Gebeds-aktie Schiedam, elke donder dagavond om tien over zeven bidden wij samen de rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155, Schie dam. Om half acht is er lof. Wij bid den, zingen en luisteren, om in geloof samen te zijn. Zondag 5 december de tweede zondag in de Advent. Maan dag 6 december ged. H. Nicolaas, bis schop. Dinsdag 7 december ged. H. Ambrosius, bisschop en kerkleraar. Woensdag 8 december hoogfeest van Maria Onbevlekt Ontvangenis. Don derdag 9 decern bet 's avonds om tien over zeven ons roiaskrans-gebed. Om half acht plechtig lof met Maria-preek door pastoor drs. A. Vreeburg. Vrij dag 10 december 's avonds om tien over zeven bidden wij de rozenkrans. Om half acht oefening van de H. Kruisweg, vanwege de Advents-tijd. De Pinkstergemeente Morgenstond heeft haar samenkomst om 10.00 uur in de 4Molens aan de Nieuwe Dam- laan (ingang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan). Er is ook zondagschool en crèche. Leger des Heils, Legerzaai, Lange Ha ven 27, diensten iedere zondag, 10.00 uur: heiligingssamenkomsten; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblij- dingssamenkomst. Alle samenkoms ten o.l.v. kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetoorn. Woensdagavond 8 december houdt de smalfdmclub „De Driehoek" haar kontaktavond in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Verdere inlichtingen? Neemt u dan even kontakt op met de heer C. Schruyver, tel. 702078. De A.B.C. Werkgroep Schiedam or ganiseert op zondagmidag 5 december een Open Middag in het buurtcen trum „Oost aan de Dr. Zamenhoff- straat 143. Er zal een film worden vertoond over de Turkse folklore en er zal specifiek Turkse muziek ten gehore worden ge bracht. Aanvang twee uur, buurtcentrum open één uur. „Melk moet. Melk doetje goed" zeggen de vele prominenten vanaf de af fiches tegen de consument. Want ergens zijn we nergens met zoM zuivelo- verschot. In het kader van het inspraakprojekt Midden-Delfland, werd er dinsdagavond in Maasland een voorlichtingsavond gehouden. Waarbij tevens gelegenheid was om diverse vraagstukken aan de orde te stellen. „De steiti Van het gebied moet doorklinken bjj de plannenmakers", aldus Gerard Peet van de Provinciale Raad van de Ruimtelijke Ordening. Slechts een dertigtal bezoekers waren er echter gekomen, van wie het merendeel uit de agrarische sector. Hun belangen werden door Maaslands burgemeester J. van den Brink centraal gesteld, nadat oudheidkundige Van Adrichem uit Honselersdijk aan de hand van dia's het ontstaan en de waarde van Midden- Delfland had geschetst. Van Adrichem wees op de mogelijkheden die benut moeten worden bij vergravingen en afbraken, en als tweede aspect op het behoud. De leden van Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie hebben dinsdagavond bij het begin van hun maandelijkse vergadering een pakket met 24 protesthand tekeningen ontvangen van de bewoners van de flats aan de Luxemburgweg en de Londonweg. De bewoners protesteerden op deze manier tegen het plan om tus sen de woningen zogenaamde bewonerstuinen aan te leggen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 10