ZAKEN VIZIER Ér komt voor de vijfde maal een KERST INN STOKVIS ^JaIUc Programma van „De Tem Bots in soos QT K Frans v. Thienen heeft nu eindelijk z'n (tegel)paleisje Lezing over meervallen en modderkruipers ZOS in Woudhoek Sint bij Singelkwartier Onze krant mikt vandaag Sipke van der Land met „Je bent een wonder" DE FEESTELIJKE ELEGANTIE A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 25-30%VOORDEEL HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 Hoewel uw hoofd nog vol zit met allerlei dichtsels en uw handen kleine en grote surprises maken, wordt er achter de schermen reeds maanden hard gewerkt om de traditionele „Kerst-Inn" in het dienstencentrum „De 4Molens" op beide kerstdagen weer gestalte te geven. Dit jaar wordt het zelfs een lustrum „Kerst- Iets om beslist naar uit te zien in deze donkere decembermaand met als liehtpu t figuurlijk en letterlijk de „Kerst-Inn" straks in dit overbekende dienstencen trum. We hebben daarover gepraat dinsdag avond bij mevrouw Van Mansum thuis. Een van de werksters van het eerste uur. Weet u nog, hoe op initia tief eigenlijk van mevrouw L. C. Bot- Don deze „Kerst-Inn" van de grond kwam en hoeveel gastvrouwen en me dewerkers er op die allereerste „Kerst- Inn" waren? In dat gastenboek werden verschillen de suggesties geschreven. Zo kwam ooOverduidelijk de vraag naar voren: waarom zoiets alleen maar één keer per jaar? Daaruit is toen het „Open Huis" ontstaan op de laatste vrijdagavond van de maand in het dienstencentrum „De 4Molens". DINSDAG 7 DECEMBER Ja, op dinsdagavond 7 december, wor den er spijkers met koppen geslagen in dit dienstencentrum. Het gastvrij on derdak weer tijdens de kerstdagen. In middels een begrip geworden in Schie dam en ook daarbuiten. Dan zal er een compleet programma voor die beide dagen van de grond ko men. Zo is nu al de toezegging gedaan dat ook de clubhuizen zich hiervoor willen inzetten. Al zijn hun deuren ook geopend voor het eigen publiek. Maar dat hoort u nog wel. Het dienstencentrum „De 4Molens" aan de Nieuwe Damlaan zal door Joke Ilmer met een meisjesclub op maan dag 90 december al leuke versieringen krijgen. Een echt kerstsfeertje zal men daar kweken met meer verlichte kerst bomen dan vorig jaar. Als herkenningspunt zal een verlichte kerstster aan de vlaggemast op de pui aangebracht worden. De bloemisten in onze stad hebben weer alle medewer king toegezegd. Net als in voorgaande jaren. Wanneer u uw St. Nicolaaskadootjes al binnen heeft, dan zal het u opgeval len zijn, dat de prijzen overal de pan uitgerezen zijn. Wat doet het bestuur, bestaande uit voorzitter J. van Wat- tum, secretaris mevrouw G. van Man sum, penningmeester J. Ilmer (de man ook van stichting „Open Huis") en coördinator mevrouw J. van Keimpe- ma dan met een subsidie van 1550,Ik geef in één moeite door een knipoogje naar de winkeliers en de bedrijven in onze stad. Want natuur lijk is er een groot tekort. O, u wilt het gironummer van de stichting „Open Huis" in Schiedam hebben? Daar komt het al: giro 3097960 ten name van de Spaarbank 1820, wel op het strookje zetten: „Kerst-Inn" 1976. KERSTMAALTIJDEN Op beide dagen krijgt u de gele genheid aan een Kerstdiner aan te zit ten. Kosten slechts 10,per per soon. Us toe en een goed glas wijn. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Geen filialen - Tel. 28.78.23 waar vindt u dat zo voordelig? Opga ven hiervoor vanaf dinsdag 7 decem ber in het dienstencentrum. Want men wil graag weten hoeveel maaltij den men reserveren moet. De „Kerst Inn" zal 's morgens van elf uur tot 's avonds half twaalf geopend zijn. Ook gezinnen met jonge kinderen zijn hier welkom. Voor de allerkleinsten van 0.-4 jaar wordt een kindercrèche gehouden. De gehele dag door zijn hier koffie, thee. een drankje, "soep en belegde broodjes verkrijgbaar. U maakt er wel keus uit. Als u met uw ziel onder uw arm loopt op Kerstavond, och loopt u dan hier even aan. Op die avond wordt echter geen drankje geschonken. Kinderen kunnen tijdens de „Kerst Inn" een fijne afleiding hebben met de grabbelton. Hun ouders bijvoorbeeld in de creatieve hoek. Een praatje ma ken. Gewoon maar luisteren of boeken of tijdschriften lezen. Het gastenboek is er niet, maar wel krijgt u op een andere manier de kans uw wensen naar voren te brengen. Dan kan er volgend jaar rekening mee ge houden worden. Want natuurlijk heeft de „Kerst Inn" bestaansrecht. PULEN IN DE STAD Overal in de stad zullen pijlen aange bracht worden die naar deze „Kerst Inn" verwijzen. Een sympathiek ge baar van gemeentewerken Films, te kenfilms en jeugdfilms zullen er ver toond worden deze beide Kerstdagen. Op de Tweede Kerstdag brengt men een compleet avondprogramma met specifiek een dansavond met omlij sting van een goede band. Maar ook komt er een discotheek voor de jonge ren. Op Eerste Kerstdag brengt het Her vormde Bejaardenkoor „Samen Zingen", 's middags van drie tot vier uur een zanguitvoering geheel afge stemd op deze dag. Zaterdagavond 4 december brengt de groep Bots een bezoek aan de sociteit Q.T. aan de Nieuwstraat 12. Zij brengen popmuziek en zingen daarbij in hun „moerstaal", zo wordt medegedeeld. Opdat een en ander zo begrijpelijk mogelijk overkomt. Om te voorkomen dat ze in een bepaald pop hoekje zouden worden gedrukt heb ben ze al hun liedjes een popstroming meegegeven zoals diskripop, kraam- pop, snotspop, drink-, smart-, relien oud-pop. Toegangsprijs: 7,50 voor niet leden. Aanvang tien uur, zaal open negen uur. Zij maken de Kerst Inn 1976. Tweede Kerstdag is het koor van de H. Hartkerk te beluisteren. Maar dins dagavond komt er nog veel meer uit de bus. Nu staat reeds vast dat er weer een rustige huiskamer zal zijn, waar het Kerstverhaal zal worden verteld. Elk jaar toch altijd weer nieuw. Heeft u alle St. Nicolaastoestanden achter u gelaten en richt u zich vol gende week helemaal op het Kerstfeest met de bedoeling in die dagen iets voor een ander te doen? Neemt u dan kon- takt op met de dames .Van Kempen, tel. 262263 of Van Mansum, tel. 263633. Nog beter is het natuurlijk a.s. dins dagavond naar die grote vergadering in het dienstencentrum „De Vier Molens" te gaan. M.W. Zondagavond 5 december wordt om zeven uur een gereformeerd-hervorm de jeugddienst gehouden in het kerk gebouw, „De Ark" op het Hargplein in Schicdam-Noord. In deze dienst zal de bekende Sipke van der Land een toespraak houden over het thema „Je bent een wonder". Al geloofden ook wij in onze kinderja ren in het wonder van de Sint. toch is het goed om op deze decemberavond nu eens niet voor deze heilige te zwich ten en ons dan te realiseren wat voor een wonder we zelf zijn. Het jongerenkoor „Happy Gene ration" onder leiding van René Fons zal aan de dienst haar medewerking verlenen. De smoking, qua stijl elegant, tijdloos, onopvallend Met mooi gestyleerde shawlkraag. koemarkt 2 tel 26 30 21 SPORTSWEAR HERENKLEDING B V. just for you Na afloop is er zoals gebruikelijk gele genheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drinken. In „De Tempel" aan de Overschiese- straat wordt zaterdagavond de film „The Amegaman" vertoond. Zondag middag is er in De Tempel Poolse jazz rock te beluisteren. Bij de film moeten de bezoekers 2.50 betalen en bij de Poolse Rock-middag 4, St. Nk-olaas heeft laten weten zater dagmiddag 4 december een werkbe zoek te brengen aan de vereniging „Het Singelkwartier". En zal daarbij gelijk een tocht door Schiedam-Oost maken. Begeleid door de Jeugd Rijn mondband. Vertrek vanaf zaal „Marijke", Broerveld 121, om twee uur. Hieronder staat de route vermeld: Broersveld (Zaal Marijke); Lange Kerkstraat; Huis ter Rivierweg; Lau rens Costerstraat; Swammerdamsin- gel; Hoerhaavelaan; Boerhaaveplein; Rotterdamsedijk; Hogenbanweg; Lo- rentzlaan; Lorentzplein; Prof Kam Onneslaan; Singel; Huis ter Rivierweg; Lange Kerkstraat; Broersveld (Zaal Marijke). Zondagmiddag zijn de kinderen van „Het Singelkwartier" van harte wel kom in zaal „Marijke", waar de goede Sint natuurlijk even op bezoek komt. En niet met lege handen. Aanvang twee uur, zaal open half twee. PAS GEOPEND Kunt u vlakbij uw droomkeukerT' kopen mat KEUKENSPECIALIST ROSENVELDTSTRAAT 97 99 (De straat tlte evenwijdig loojit a/d de Schieifamseweq) IVd.tm Ook op (*tQ\ tjdagavood tot keukens 00 inn yeojiend t m.metering mouefi|k Ruim een jaar heeft Frans van Thienen jr. (van de bekende hout zaken in het Broersveld) in onze kerheid geleefd of hij het pand van Van den Eelaart distilleerderij aan de Boterstraat 14 kon kopen. Maar toen de papieren eenmaal binnen waren, heeft men een half jaar nodig gehad om in dit enorme pang met flinke opslagruimten het zover klaar te krijgen, dat men nu als het ware van een klein (tegel) paleisje kan spreken. Want de hoofdzaak is praktisch de vele soorten tegels. De een nog mooier dan de ander. En niet steriel wit, zoals vroeger, maar in de aller mooiste kleuren. Van heinde en verre komen de ko pers dan ook vandaan om hier hun keus te maken. Want deze Frans van Thienen heeft onlangs beslag gelegd op een geweldige voorraad tegels. Grootvader van Thienen heeft op zijn manier de grondslag gelegd voor de zaak in het Broersveld. Al begon hij heel gewoontjes eerst in het Groeneweegje. Zoon en klein zoon hebben andere wegen inge slagen, maar de naam van Van Thienen blijft in Schiedam wel ge handhaafd. Voor de maandelijkse contactavond van de Schiedamse Aquarium- en Ter rariumvereniging „Natuurgenot in Huis" te houden in gebouw Christelijk Sociale Belangen wacht de leden en belangstellenden een interessante le zingavond. De heer J. S. 't Hooft uit Hendrik Ido Ambacht houdt een causerie over en kele groepen vissen voor het tropische aquarium welke de gemiddelde lief hebber gewoonlijk niet in zijn bak wil hebben. Het gaat hier om de modderkruipers en meervallen waarvan het observeren de hieraan bestede tijd dubbel en dwars beloond. De spreker gaat het nodige vertellen over de leefgewoonte en zal aan de hand van kleurendia's laten zien over de kleurenpracht van deze vissen en hun soms bizarre vor men. De avond is op maandagavond 6 december, aanvang 8 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. In de pauze wordt de traditonele verloting gehou den van visjes en waterplanten. De Zieken Omroep Schiedam komt dinsdagavond met een dia-serie over Zuid-Holland als gast in het diensten centrum „De Woudhoek". Toegangsprijs 0,75. Zaal open half acht, aanvang acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16