Haalbaar plan voor uitbreiding Sporthal binnenkort in de Schiedamse raad MET DE RENOVATIE MEE GAAT DAT 3 MILJOEN GULDEN KOSTEN Door brand verwoest <v Victoria Super Show ictoricT) Orgelconcert ja t PEKING '<v TIJDELIJK GESLOTEN Minister Van Doorn opent expositie GEBIT STUK J. Veringmeier met spectaculaire Mercedes-Benz presentatie i/\ Goedkeuring van Ged. Staten \v i.v.m. de verbouwing zijn wij Binnenkort heropening (in ieder geval voor de Kerstdagen) 9-10-11 december HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 scheidsr - i kamer v invalide- toilet 4.1 kleedlokaal L1 damestoilet scheidsr kamer kleed lokaal kleedlokaal gang evenementen kleed lokaa tocht herentoilet kleed lokaal kleedlokaal kleedlokaal kleedlokaal invalide toilet loket ruimte De Stichting Sporthal heeft, met uitzondering van de heer V. de Wilk, aan de voorzitters van de Schiedamse raadsfracties een plan voorgelegd tot uitbreiding van de bestaande Sporthal Margriet. De heren waren er stuk voor stuk enthou siast over en het plan komt nu binnenkort in de gemeenteraad die ongetwijfeld hieraan goedkeuring zal gaan verlenen. Het schetsplan kwam tot stand in de hiervoor ingestelde commissie met wethouder H. Posthoorn als voorzitter, verder samengesteld uit de heren: G. Putter, gemeente; J. Brussé van het Stichtingsbe stuur en A. Verlinde namens de Sportraad. Het plan, omvattend een uitbreiding van speelruimte en verdere accommodatie alsmede renovatie van het bestaande gedeelte, vraagt een investering van 2,3 miljoen gulden, waarvan zes ton voor renovatie. De sporthal krijgt een meer doel matige kleed-accommodatie, zoals aangegeven in het detail van het schetsplan. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26 14 17 Aan de zuid/oostzijde krijgt de hal een uitbreiding van zes secties, ofwel met 20 strekkende meters. Momenteel probeert men in Engeland de hiervoor benodigde stalen constructies te vin den die gelijk zijn als gebruikt bij de verplaatsbare vliegtuighangars, welke de basis vormde voor de bouw van de sporthal. De hangars deden dienst in de Pacific in de strijd tegen de Japanners. Mocht zulks niet mogelijk zijn, dan zal wor den overgegaan tot het laten namaken van deze staalconstructies hier in ons land. In het bestaande gedeelte en nieuwbouw komt één grote wedstrijd- vloer die aan de gestelde eisen gaat voldoen. Een onderlaag van zacht schuimplastic met daarop een harde bovenlaag met een dikte van 2 tot 3 cm., eveneens van plastic. Op zeven meter hoogte wordt een ge sloten plafond aangebracht ter verho ging van de gezelligheid, maar tevens met als doel een hoger rendement te krijgen van de verwarmingsinstallatie. In het midden van de hal komt een ge- luiddicht rolscherm, zodat verschil lende takken van sport gesepareerd beoefend kunnen worden, zo dit nodig mocht zijn. Ook de kleedruimte krijgt een geheel andere indeling. Meer lo kalen gelegen aan weerszijde van het toegangspad naar de hal. Het sanitair wordt uitgebreid met douchecellen en toiletten. Er komt een kleedruimte, te gebrui ken door bezoekers aan manifestaties, beurzen of tentoonstellingen. Boven dien een aangepast toilet voor gehan dicapten, wie het betreden van de hal op allerlei manieren zal worden verge makkelijkt. Een geheel nieuwe verlichting is ook in het schetsplan opgenomen. Ook de kantine groeit met de hal mee en het nieuwe geheel krijgt een etage. Hier komen op de eerste plaats het kantoor en administratiekamer voor de direc tie. Voorts een bestuurskamer met een af zonderlijke ruimte voor kleine zaal sporten, zoals onder meer het tafelten nis. Verenigingen kunnen hierover gaan beschikken voor het houden van vergaderingen en bijeenkomsten voor de jeugd enz. Ook komt er een regie kamer waar alle draden van organisa ties voor sport- en andere evenementen bijeen komen. De huidige bergruimte wordt in z*n geheel verplaats naar de noordzijde. De verbouwing en renovatie gaat, na goedkeuring van de raad, gedurende de indoor-stop (voorjaar en zomer maanden) zTi beslag lo-ijgen. Zo spoe dig mogelijk wordt een begin gemaakt met het maken van de bestekteke ningen en de aanbesteding van dit voor het plaatselijke sportleven zo be langrijk projekt. In verband met de vele uitvoeringen rondom Kerstmis, is de maandelijkse bespeling van het orgel in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, alhier, een week vervroegd. Hiertoe uitgenodigd door de vereni ging „Vrienden van het Stedelijk Mu seum te Schiedam", zal Kees Pas- schier deze orgelbespeling verzórgen op zaterdag 11 december om drie uur. De aula van het Museum (de voorm. Gasthuisierk) bezit een klein doch fraai instrument, vervaardigd in 1773 door de Goudse orgelbouwer H. H. Hess. Het programma vermeldt werken van Nederlandse, Duitse en Franse com ponisten. De toegang is vrij. NIEUWLANDPLEIN 18 - 19 SCHIEDAM Talefoon: 010-707542 Eig: Yin Pong Kan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring gehecht aan besluiten van de gemeen teraad van Schiedam, waarbij met een wijziging van de Begroting 1966, de volgende kredieten zijn verleend: - 4.350.000,voor het op peil bren-* gen van het eerste gedeelte van Groenoord-Midden plus 660.000,-voor milieuvoorzie ningen. - 150.000,= - voor het bouwrijp ma ken van terreinen aan de Burg. van Haarenlaan/Vlaardingerdijk. Minister H. W. van Doorn van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, zal a.s. zaterdag 11 december een overzichtstentoonstelling openen van Anton Rooskens in het Stedelijk Museum van Schiedam aan de Hoog straat. De heer Van Doorn opent de expositie 's middags om vier uur. Een week later, namelijk op vrijdag avond 17 decembèr, opent Pierre Janssen, oud-conservator van het Ste delijk Museum, de expositie „de ver stilde wereld van Karsper en Eduard Karsen". De heer Janssen is momen teel directeur van het gemeente mu seum in Arnhem. Vrijwel tegelijkertijd wordt de expositie „Schiedam op schaal" geopend door mevrouw M. Janse, voorzitter van de Historische Vereniging Schiedam. De drie exposities zijn tot eind januari te bezichtigen. Sporthal Margriet in de huidige staat. Rechts wordt een stuk aan gebouwd met een lengte van twin tig meter. Exclusief voor Nederland presenteert I Victoria een uniek "show-panel", dat zichtbaar maakt waaraan elke Merce des-Benz z'n economie, comfort en dy- namiek te danken heeft. Spectaculair. Dat brengt u in de stemming voor de pre sentatie van het komplete Mercedes- IBenz-programma. 'n Proefrit maken is mogelijk. Verder op de show: jonge Ster occasions van diverse merken. IKom naar het Mercedes-Benz-Centrum op de showdagen van 9-18 uur, en op vrijdagavond. "Bovendien 9'a |du' *,nte<veunn9 Mercedes-Benz Weena hoek Karei Doormanstraat. Rotterdam-i hoofddealer voor Groot-Rotterdam e o terdam-centrum Telefoon (010) 110315*^^V

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 17