Jaiwe Kijk op Nederland en dus ook op Zuid-Holland Franse bistro op Korte Dam PUPILLENCOMMISSIE SVV Schrumpf, A. de Bruyn, H. Köne- Wandelkring Den Haag houdt op 11 en 12 december Oliebollenmars Poppen in De Teerstoof FOTO WE DSTRIJ D ssta. "dX™;: x PINDA W0NDERB00MPJE GRATIS dit plantje voor elk klantje die 10 ARIE PADMOS Mgr. Nolenslaan 510 DE FEESTELIJKE ELEGANTIE Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, rn-rninirno-rni in linksnaarrechts:F-van Kan<F- VAN DE BUIS: Sinds kort heeft de heer Goossens een echte Franse Retro geopend in het pand Korte Dam 9. Waar plaats is voor dertig personen. Met heel veel smaak heeft de eige naar van deze Bistro zijn zaak inge richt, waar u behalve allerlei exoti sche hapjes ook aan kunt zitten aan een compleet dinér. Maakt u van te voren uw wensen telefonisch bekend (265533) en aan al uw wensen wordt voldaan. Vanzelfsprekend dat u ook hier een uitgebreide keus heeft uit verschillen de wijnen en om uw etentje bijvoor beeld met de Kerstdagen extra feeste lijk te maken kunt u er desgewenst een fles champagne bij bestellen. Al met al voor Schiedam een prettig nieuwtje. Er kunnen hier in onze stad geen „eethuisjes" genoeg komen. Bui ten de stad uit eten gaan is er nu ho pelijk niet meer bij. De wandelkring Den Haag en omstre ken houdt op zaterdag 11 en zondag 12 december de traditionele Oliebol lenmars. Start en finish van dit aan trekkelijke evenement is het Johan de Witt-lyceum aan de Nieuwe Duinweg 6-14 te Scheveningen. Deze startplaats is te bereiken met tramlijn 9 en buslijn 14, beiden richting Scheveningen en uitstappen halte Nieuwe Duinweg. Iedereen kan naar keuze 5, 10 of '5 km. wandelen door de vele mooie par ken in de omgeving. Zowel zaterdag als zondag is het start bureau van 10.30 tot 13.00 uur ge opend voor ieder die aan de tocht wil beginnen. Het startbureau sluit om 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per persoon. De beloning bestaat uit een portie oliebollen. Na afloop krijgt ieder een speciale attraktie. Inlichtingen/inschrijvingen bij: J. Groen, Noorderzijde 10, Den Haag (tel. 070-678407); G. Buitendijk-Kuijk, Gravin Jul. v. Stolberglaan 268 (por tiek K.), Leidschendam (tel. 070- 276630) en J. Berkhout, Kon. Wilhel- minalaan 132, Voorburg (tel. 070- 867689). Zaterdag komt Jan van Erkelens met zijn Marionettentheater naar het Zol dertheater in de Teerstoof, aanvang 1430 uur. Jfcn van Erkelens speelt de ze keer weer een spannend avontuur van Barendje, het vissersjongetje. Veel kinderen hebben het stuk gezien, waarin Barendje op de bodem van de zee terecht komt en in een vb ver anderd wordt of mbschien het andere stuk „Barendje en het spook van Terschelling". Nu beleeft Barendje weer een nieuw avontuur met een zilverduivel. Deze zilverduivel probeert overal zilvergeld en sieraden van de mensen te stelen. Ook van Annemie, de oude buurvrouw van Barendje, is een mandje met geld en boodschappen gestolen. Annemie is erg verdrietig en Barendje wil haar helpen. Hij gaat het bos in om het hol van de zilverduivel te zoeken. Dat is natuurlijk een gevaarlijk werkje. Zal het Barendje lukken om het hol van de zilverduivel te vinden? Zal hij de ge stolen boodschappen en het geld weer terug krijgen? Als je dat wilt weten, kom dan zater dagmiddag naar het Zoldertheater. Kaartjes hiervoor kunt u reserveren vanaf maandag bij het VVV-kantoor, Schiedam, tel. 010-266000 en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater tel. 010-269455. Kaartjes 4 2,50 p.p. De smoking, qua stijl elegant, tijdloos, onopvallend Met mooi gestyleerde shawlkraag. koemarkt 2. tel 26 30 21 SPORTSWEAR HERENKLEDING B V. just for you HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 f I/- V' v I )-V ri-i i\ VJll, 't Bij Elsevier Nederland B.V. zijn zo juist de volgende drie delen in de serie Kijk op Nederland verschenen: Kijk op Zuid-Holland. Kijk op Limburg. Kijk op Drente. Kijk op Nederland is een beeldverhaal in elf delen, een panorama van vele thans als monument aangemerkte ge bouwen en rustieke plekjes in al onze elf provincies. Bij de weergave van die monumenten is vooral de nadruk ge legd op het markante detail in de vorm van gevels en gevelstenen, poortjes, huisdeuren, bovenlichten, grens- en waterpalen, hofjes enz. De elf delen vormen samen een werk van 1648 bladzijden met meer dan 5.000 vierkleuren foto's. Elk deel is gewijd aan een provincie en bestaat uit een in vierkleuren geïllu streerde inleiding, die in het kort de belangrijkste kenmerken van de pro vincie schetst, alsmede een aantal toe ristische wenken, verduidelijkt aan de hand van een handige kaart en een korte weergave van de voornaamste bezienswaardigheden en attrakties. Het daaropvolgende gedeelte, een beeldverslag in honderden vierkleuren foto's, wordt begeleid door een be knopte tekst en exacte onderschriften van Tom Bouws, die het mogelijk ma ken het boek als een praktische gids te gebruiken. Kijk op Nederland is sa mengesteld door bekende deskundi gen op toeristisch- en cultureel gebied met medewerking van vele provinciale- en gemeentelijke instellingen en wil de steeds groeiende belangstelling voor de schoonheid van ons land en de be waring ervan nog eens extra stimule ren. Bij het samenstellen van de serie Kijk op Nederland is de redaktie als volgt te werk gegaan. De gemaakte basislijst waarop de interessante onderwerpen "it de verscbillrnHc -Hin ver zameld, zijn toegestuurd aan alle ge meentes met het verzoek deze te kon- troleren, corrigeren en van opmerkin gen te voorzien. De gemeentes hebben hieraan over 't algemeen zeer goed ge hoor gegeven. KUK OP ZUID-HOLLAND Zuid-Holland, het hart van Nederland, heeft zoveel verschillende gezichten dat een karakteristiek nauwelijks in woorden is te vatten; imposante dui nenrijen, uitgestrekte rivierlandschap pen, weiden, polders, sloten en vaar ten. Zuid-Holland is ook de meest ste- denrijke provincie van ons land. Elke stad heeft een geheel eigen karakter: Den Haag, aristocratisch en cultureel; Delft, harmonieus en intiem; Rotter dam, eigentijds en dynamisch; Gouda, besloten en oerhollands. En daartus sen. her en der verspreid, dromerige stadjes en polderdorpjes. Kijk op Zuid-Holland is in de eerste plaats een afspiegeling van de „schat kamer" van het land met haar raad huizen, paleizen, kerken en kastelen. Maar dat niet alleen. Ca. 450 kleu renillustraties geven een beeld van een provincie, van haar voornaamheid en ook van haar schijnbare alledaags heid, zoals die valt af te lezen van poortjes, gevels en gevelstenen, hofjes en ornamenten. Kijk op Zuid-Holland is verdeeld in 6 regio's, elk voorzien van een overzich telijk situatiekaartje. De begeleidende tekst van Tom Bouws geeft de voor een goed begrip noodzakelijke aanvulling op de afbeeldingen. Exacte onder schriften maken het mogelijk het boek als een praktische gids te gebruiken. In de geïllustreerde inleiding van R. Nieman wordt een algemeen beeld van de provincie geschetst, haar kenmer ken en haar folklore. Bij de Huishoudelijke Voorlich ting, Korte Dam 5 kunt u de vol gende cursussen volgen: Naaien: 8 lessen a 30,op maandagmiddag, -avond, dinsdag avond, woensdagmorgen, -avond, donderdagmiddag en -avond. Koken: 8 lessen i 40,in de huishoudschool „De Hoeksteen", B. v. Haarenlaan 1155, op dins dagavond. Indisch koken: 8 lessen i 40, op woensdagavond in de huishoud school „De Hoeksteen", B. v. Haa renlaan 1155. Bloemschikken: 8 lessen a 40, op maandagavond en dinsdagmid dag. Creatief handwerken: 8 lessen 40,op dinsdagmorgen, en dinsdagavond en donderdagmor gen. Stoelen bekleden: 8 lessen 55,(max. 8 cursisten) op woensdagavond. Gast/gastvrouw/heer: 4 lessen i 20,plus ingred. geld op don derdagmiddag en -avond. Wandkleden: 8 lessen a f 40,op maandagavond en woensdagmor gen. Poppen maken: 8 lessen k f 40, op maandagavond en woensdag morgen. Gymnastiek: 8 lessen kf 27,50 op maandagavond en donderdagmor gen in „De Kreek", Lange Haven 92. Uiterlijke verzorging: 5 lessen ik 25,plus 5,preparatengeld op donderdagavond en dinsdag middag. Afslanken: 12 lessen kf 60,op woensdagmorgen en -avond. Macramé: 4 lessen i 20,op dinsdagavond in het Kruisgebouw in Groenoord. Naaien in Groenoord: 8 lessen ik 35,in het Kruisgebouw op dinsdagmiddag en woensdag avond. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur op Kor te Dam 5, tel. 264781, giro 716115. Tussen 530 en 6.30 uur kunt u bellen op nr. 263633. Tot ziens! En dat is de uitslag: staande van wijk. mann, R. Goossens, A. van Lith. In het kledingmagazijn Wilso, geves tigd in de Hoogstraat, zijn de prijs winnaars bekend geworden van de door de Pupillencommissie van SW georganiseerde fotowedstrijd. De deel nemers hieraan moesten de namen raden van de spelers van het toenma lige elftal dat na een beslissingswed strijd met Heerenveen het landen- kampioenschap van de KNVB in de wacht sleepte. Een foto van dat elftal stond opge steld in één van de etalages van Wil so waar de deelnemers bovendien hun wedstrijdformulieren konden kopen. Ook in Schiedam-Zuid kwam later een soortgelijk verkooppunt en ook hier is net als in de Hoogstraat het rendement groot geweest. Het bestuur van de pupillencommissie is dan ook dik tevreden met het financiële resul taat dat geheel ten goede komt aan het pupillenwerk. Het aantal juiste oplossingen was bij zonder groot en hieruit moesten de prijswinnaars worden getrokken. Hiermee belastte zich de aanvalsspe- ler van het huidige SVV, Fred Meer hof, eigen kweek in de vereniging. De hoofdprijs: vijf dagen naar Parijs, geheel verzorgd voor twee personen valt ten deel aan de heer N. van Dijk, Kethelweg 1 in Vlaardingen. De tweede prijs, een dames- of herenrij wiel. aan de heer L. Ymerzeel, Del- flandseweg 564 en het horloge als derde prijs gaat naar de heer F. v.d. Knaap, Joh. Wagenaarstraat 84. In de fotowedstrijd van SVV is het grote moment aangebroken. Uit de goede op lossingen trekt Fred Meerhof de winnaar van de hoofdprijs. Marcel Willemsen kijkt goed of er niet gefoezeld wordt. Tegenover hem de eigenaar van Wilso, de- heer A. Willemsen met achter hem Aad van Dijk van de pupillencommissie. BIJ U THUIS piek besteden wil. Beperkte voorraad

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 26