tempo- team tempo team Eerste paal van mr. J. Heusdens Maart 1978 is uitbreiding Delta Hotel helemaal gereed G. v. d. Putten nieuwe directeur Delta Hotel "ORANJE" uitzendorganisatie RELATIE GESCHENKEN uitzendorganisatie HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 - WOENSDAG 8 DECEMBER 1976 1i i t - In maart 1978 zal het Vlaardingse Delta Hotel, aan de riant gelegen Maasboule vard van die stad, zijn dan uitgebreide hotel openen. Dinsdagmorgen is voor dat doel de eerste paal geslagen en de bijeenkomst had veel weg van een reünie van voorbije regenten, toen de in Vlaardingen niet onbekende mr. J. Heusdens uit Den Haag, misschien wel voor de 100ste maal in zijn leven de witte oliejas aan deed en de zuidwester opzette om de eerste paai voor de uitbreiding de grond in te slaan. De heer Heusdens deed dat uiteraard als oud-burgemeester van Vlaar dingen en als oud-commissaris van het tegenwoordig tot de Clingedael Hotel Groep behorende Delta Hotel en natuurlijk als de Vlaardingse oud-magistraat die ai 30 jaar geleden de initiatiefnemer was tot de bouw van dit Delta Hotel, dat indertijd het levenslicht zag door middel van de Amerikaanse Marshall hulp. Bij het slaan van de eerste paal werd hij door tientallen inwoners van Vlaardingen en daarbuiten gadegesla gen, waaronder ook weer zo'n man netjesputter uit vroeger dagen, de oud burgemeester van Rijswijk, Archibald Bogaard, die ook iets te maken heeft met de deftige Haagse Clingedael- groep. Over uitbreiding van dit Vlaardingse Delta Hotel is nog al wat te doen ge weest, omdat de overburen aan de Maasboulevard hun meer dan schitte rende uitzicht op de Maas in gevaar zagen komen. Daarover is menige hoorzitting gehouden en na de nodige besprekingen is gekozen voor uitbrei ding in noordwestelijke richting, pal naast de ambtswoning van de burg emeester. Laatstgenoemde, de heer W. A. Kieboom, voor iedereen beter be kend als vader Willem, zei dat een dag eerder zijn hele woning van binnen en van buiten was gefotografeerd. Op de vraag waarop alles op de foto moest zei hij: „Dat is voor een mogelijke schade bij het heien en de eventuele scheuren, want dat zullen ze toch moeten betalen". Had de familie Kie boom dan geen last van dat gedreun naast de deur en overwoog hij geen aktie te gaan voeren, bijvoorbeeld door het in Vlaardingen niet onge bruikelijke zenden van een brief aan de gemeenteraad via de aktiegroep, Bond van Huurders en Woningzoe kenden. Toen sprak de oud-vakbondsbestuur der van de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel: ,,Ik kan de heren nog wel wat leren wat aktie voeren is, maar als het me wat teveel wordt dan horen ze het wel..." Hebben de bouwers dus te maken met het persoonlijk levensklimaat van Vlaardings burgemeester, ook de uit breiding in noordwestelijke richting bracht een planologisch probleem van de eerste orde met zich mee. De paal staat in stelling en de twee witte mannekes staan klaar om het of ficiële werk te klaren. Het bestemmingsplan ter plaatse liet niet veel ruimte over om te bouwen. Dat betekende dat een ontwerp moest worden gemaakt tussen de rooilijnen en gedeeltelijk over de bestaande Tri tonzaal heen. Het architektenbureau heeft de oplos sing gevonden in een hoogbouw, waar in 48 hotelkamers en zes appartemen ten zijn geprojekteerd. In de onder bouw zijn een (vergader-)zaal voor on geveer 150 personen, een compleet, modern geoutilleerd fitness centre (zwembad, sauna's en solarium) en de technische ruimten gepland. Voorst zal de entreepartij worden vergroot met een hal en een (tweede) vergader ruimte. De huidige trap zal worden 8 PRODUKTIE- MEDEWERKSTERS (met spoed) 3 TYPISTES ned. en/of mod. talen 4 DICTAFONISTES 3 TELEXISTES SCHIEDAM Huogstiaat 109a t«L 010-260844 vervangen door een zogenaamde hel- lingbaan ten behoeve van invalide gasten. De bouw zal worden verzorgd door de Hollandse Beton Maatschappij B.V. De aannemer verwacht binnen zestien maanden met de werkzaamheden ge reed te zijn. De totale stichtingskosten zijn getaxeerd op 5.000.000,— in clusief de inrichting die door interieu- rarchitekt Muschter en partners zal worden verzorgd. Het totale volume van de bouw be draagt 10.000 m3. Men bereikt een hoogte van 22 meter. In de fundering Grote verrassing bij het slaan van de eerste paal voor de uitbreiding van het Vlaardingse Delta Hotel was de ver vanging van direkteur K. W. Zundorf door de heer G. van der Putten. Gerard van der Putten opvolger van K. W. Zundorf als directeur van het Vlaardingse Delta-hotel. De heer van der Putten heeft zijn op leiding gehad aan de hotelschool in Rotterdam, waarna hij nationaal (on der meer hotel „De Wittebrug" in Den Haag en „Rotisserie Oudt Leyden") en internationaal (het gerenommeerde hotel „President" in Genève en het kurort Warmbaderhof in Oostenrijk) in de hotellerie werkzaam was. De heer Zundorf heeft jaren als direk teur zijn stempel op het wel en wee van het Delta Hotel gedrukt, maar waar om was hij zo met stille trom vertrok ken? Niemand wist het, totdat een finktionaris van de Haagse Clinge- daelgroep na enige aandringen ons toevertrouwde dat hij iets van have nexploitant is geworden van een jacht haven in Monnickendam. De huidige direkteur ?an het Delta Hotal Gerard van der Putten (30) be kleedt deze funktie al sedert 1 juni van dit jaar. Daarvoor was hij reeds geruimte tijd in dienst van de Clingendael Hotel Group: sinds 1968 bij het hotel „Des lndes" (laatstelijk als adjunkt-direk- teur) en vanaf 1974 als direkteur van het Antwerp Tower Hotel. verzorgen wij door het gehele land. Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wij bezorgen. Mr. J. Heus den, nu oud-burgemeester van Vlaardingen (tweede van rechts) die de zoveelste officiële paal in deze stad voor zijn rekening neemt. Maar ditmaal als ambteloos burger. En dat is andere koek. Burgemeeeter Heusdens klaar om de hand aan de paal te slaan. Overzicht van de eerste paalslaan- derij voor de uitbreiding van h$t Vlaardingse Delta-hotel. zijn 53 palen van elk 22 meter lengte gegaan. De heipalen wegen 14.000 kilo per stuk. De gevelafwerking wordt donkerbruin metselwerk, afgewisseld met alumi nium puien, glazen bouwstenen en basaltblokken. Er zal een zonwering van gekleurd glas aangebracht wor den. Voor de winterse dagen is in het gehele gebouw een vloerverwarming. Een situatieschets van de in maart 1978 in gebruik te nemen uitbrei- ding van het Vlaardingse Delta-ho tel. Uiterst rechts de uitbreiding.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 37