35 jaar Van Heel in Gemeentemuseum 115 bungalows en villa's in Koningshoek HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 57 Als tegenprestatie voor de schenking van de schilderijen aan het Gemeentemu seum ontvangt de schilder Jan van Heel een nieuw exemplaar van het fotoboek van Maassluis (Foto Teunissen). MAASSLUIS Op de Kersttentoon stelling in het Gemeentemuseum te Maassluis kan men genieten van wer ken van Jan van Heel over een periode van niet minder dan 35 jaar. Wethouder les v.d. Knaap sprak er zijn vreugde over uit, bij de opening, dat mevrouw Van Heel deze hele col lectie had geschonken aan het Ge meentemuseum van Maassluis. Traditioneel is de Kersttentoonstelling in het Gemeentemuseum al een Jan van Heeltentoonstelling, zei hij, maar dit jaar heeft de expositie voor ons een heel apart cachet gekregen door de grote schenking. Door deze schenking ontstaat een to taalbeeld van de ontwikkelingen die de kunstschilder Jan van Heel door maakte. Het werk omvat een tijdperk van niet minder dan 35 jaar. Wethou der Van der Knaap wees er de aanwe zigen op dat de nestor van de gemeen teraad Niestadt er tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering namens de gehele raad de dank had uitgesproken aan de gulle gevers. Onder die aanwezigen was ook een andere goede gever van het gemeente museum, de heer de Vries uit Delft. Ook de heer Kartens van het Ministe rie CRM was met echtgenote aanwe zig. Jan van Heel: nog lang niet uitgekeken op zijn eigen werk. Eén van de werken van Jan van Heel welke op de kerstexpositie van de Van Heel- collectie in Maassluis te zien zal zijn. MAASSLUIS Burgemeester en wethouders van Maassluis hebben een brief van de volgende inhoud ontvan gen van het lid van de gemeenteraad, de heer L. de Zeeuw, namens de VVD- fractie van de gemeenteraad: ..Uit een op 25 november 1976 uitge geven persbericht is ons gebleken dat het college van burgemeester en wet houders in principe heeft ingestemd met een schctsplan voor de bouw van pim. 115 oungalows en villa's in Ko ningshoek. De fractie van de VVD zal gaarne spoedig vernemen van het college wanneer het bestemmingsplan voot Koningshoek gereed is gekomen er w aneer dit voor de burgers ter visie za. worden gelegd, in de commissie stads ontwikkeling is zeer recent door de voorzitter toegezegd dat voor het plar Koningshoek tijdig met de aangren zende bewoners overleg zou plaatsvin den. Het komt de fractie van de VVD juist voor, deze inspraakprocedure te houden alvorens principeafspraken te maken". Burgemeesters en wethouders zullen de in déze brief gestelde vraag zo spoedig mogelijk beantwoorden. weer een uiterst waardevolle kollektie aan de toch al grote verzameling is toegevoegd. Wethouder Van der Knaap maakte van de gelegenheid ge bruik op te merken dat het museum uit zijn jas aan het groeien is. Hij wees er nog eens op dat er een praatteke ning voor het ..Kleine Kerkje" gereed is en dat het college van b. en w. blij zou zijn als men tot zaken zou kunnen komen over de restauratie van het ge bouw dat een geschikte ruimte zou kunnen worden voor het houden van exposities. TAFELTENNISTOERNOOI Jan van Heel zelf voerde ook nog het woord. Op zijn eigen humoristische manier doorspekt met wat spot en iro nie vertelde hij hoe het idee voor deze schenking was ontstaan. Hij vernam dat men voor het Gemeentemuseum helemaal in Hoorn een aquarel van Jan van Heel had gekocht om de ver zameling die men al had te complete ren. Men bezat wel schilderijen maar geen tekeningen-aquarellen of goua ches. Jan van Heel sprak er met zijn vrouw over en deze was het met hem eens dat daar iets aan gedaan moest worden. Mevrouw Van Heel kreeg opdracht om alle mappen en doeken na te zien of er bruikbare geschenken bij waren voor het Gemeentemuseum van Maas sluis. In die mappen zaten ook werken van mij die ik feitelijk vergeten was te vernietigen, want toen zij af waren was ik er helemaal niet tevreden over, ver telde Jan van Heel. Gelukkig is dat nooit gebeurd want nu prijken zij in het Gemeentemuseum van Maassluis. Tot 9 januari kan men deze expositie gaan bekijken en tevens zien dat er Een karakteristieke houding van een groot schilder, die veel met het Gemeente museum van Maassluis óp heeft. MAASLAND De tafeltennisafde- ling van NTO organiseert dit jaar slechts een toernooi voor schoolteams. Het toernooi voor alle scholieren kan geen doorgang vinden. De basisscho len kunnen nu inschrijven met hun vertegenwoordigende schoolteams. Voor dit toernooi op kleine schaal zal de vorig jaar door ,,De Schutse" ge wonnen wisselbeker opnieuw de inzet zijn. Het toernooi wordt gehouden op za terdag 15 januari in gymzaal aan de Postlaan. Per school kan met twee teams van twee leerlingen worden in geschreven. Afhankelijk van het aan tal teams zal volgens een poule- of af- valsysteem worden gespeeld. De schilder-schenker Jan van Heel bij de expositie van zijn eigen col lectie in het Gemeentemuseum te Maassluis. Twee paar ogen zijn op hen ge richt; blik in de Maaslandse expo sitiezaal de Rozenhof. Nog een voorbeeld van een Jan van Heel-werk, op de kerstexpositie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 57