kinderkerstzang UITNODIGING Eerste lustrum groot succes NIEUWJAARSINSTUIF GEMEENTE SCHIEDAM /vooreen mooie A mantel 1 De jaarwisseling en het vuurwerk Dierenbescherming en de feestdagen op zaterdag 1 januari 1977 van 15.00 uur tot 17.00 uur modehuis dja Ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1977 houden Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schiedam in de benedenzaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1 een Alle inwoners van Schiedam worden uitgenodigd aanwezig te zijn. Een ieder is van harte welkom! De opzet van deze instuif is, dat men elkaar kan ontmoeten in een ongedwongen sfeer, om bij een glas en een hapje en met muziek op de achtergrond de geluk wensen voor het nieuwe jaar te wisselen. De leden van het College van Burgemeester en Wethouders zullen aanwezig zijn, doch er zal geen receptie gehouden worden in de traditionele zin. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 Met schallende bazuin. üp deze Kerstmiddag- en avond kwam dat weer helemaal tot uiting. De heer R. Pilard, direkteur van de S.G. kan dat alleen maar bevestigen. „NEW LIFE" Ze waren er ook: de mannen van het combo „New Life" van het Leger des Heils. Met een heel eigen repertoire en indringende tekst. Zoals bijvoorbeeld „Waarom vechten grote mensen voor de vrede?". Het refrein levensgroot op een bord aangegeven: „Iedere dag ook vandaag, stel ik weer die ene vraag: krijg je vrede door een bom?, ik denk steeds maar weer waarom?" Wim Verdam en de zijnen. Waarom krijgen ze in eigen stad zo weinig kans is mijn vraag. Een openbaring was beslist ook de tenor Aat van Steenoven. Hij bewees dit met „Herders heb je het wel verstaan?". Nog even en we zijn hem kwijt! Aad van der Hoeven was er ook, al zag je hem deze keer (jammer genoeg) niet. Maar je hoorde hem wel daar hoog boven in de kerk achter het or gel. Naast hem twee koperblazers van de 55-jarige „De Harp": Piet Planqué en Arie Zuidgeest. Hoe goed was hun medewerking beide keren. Is Avonds om acht uur werd er een mini-Kerstconcert gegeven. Nu met als speciaal gastkoor het kerkkoor van de Grote Kerk onder leiding van Bart van der Leeuw. Aat van Steenoven zong nu een oud kerstlied van Tom Erich: „Ik droom van Kerstmis in Holland". Verder behoef ik helemaal niets meer te zeggen. „Schiedam Zingt" heeft het weer helemaal gemaakt! Zij het voor hèt eerst onder deze nieuwe naam. In januari beginnen de besprekingen weer voor een vervolg van deze kerst zang in de Grote Kerk met zijn fijne akoestiek. MIEKE DANKBARE TAAK De heer Lems vond het een dankbare taak als burgemeester van de goede stad Schiedam een openingswoord te mogen spreken en richtte zih+ zich daarbij vooral tot de jeugd. Kerstmis staat in het teken van de vre de, begon hij. Maar bij onvrede be hoeven we niet alleen aan oorlog te denken. Onvrede vinden we ook bij onszelf. Dat geldt op school, bij je fa milie, bij vrienden en bij de grote mensen op het werk. Probeer in de ve- riseA? r tip1 :>ja' le vrije tijd die je nu in de Kerstvakan tie hebt wat mfeer rekening met een ander te houden. Aardig te zijn voor elkaar, drong spreker aan. Dan help je op je eigen manier een beetje mee aan de vrede om je heen. Vandaag in deze volle kerk met al die brandende kaar sen en die prachtige koren voelen we ons haast als engelen. Dat kan nu een maal niet zo blijven maar wel kunnen we allemaal op onze eigen manier de betekenis van vrede in ons leven naar buiten uitdragen. Hebben jullie thuis ook een kerst boom? vroeg Gerard van den Berg aan al de naar hem opgeheven gezichtjes. Maar natuurlijk niet zo'n grote, zei hij na hun bevestigend antwoord. Het gaat er helemaal niet om hoeveel kerstkransjes je straks krijgt. Hoelang of je vakantie hebt. Of je groot bent of klein. Of je goed zingt of slecht. Het gaat met Kerstmis echt om iets an ders. En daarmee luidde deze populaire t.v.- presentator van de N.C.R.V. het Kerstgebeuren bij de kinderen en bij hun ouders of familieleden in. Onder broken door de zang van het Martie- nerkoor met „In de stilte van het duister" op muziek van S. Gauntlet onder leiding van Rob Poels. Het zo bekende „Over de heuvels" op muziek van A. Poels en „Middenin de win ternacht" op muziek van A. Poeis. Samenzang van andere niet minder bekende kerstliedjes. Zang van „The Creedsingers" met „Zeg eens herder" in de muzikale bewerking van R. Fons en onder leiding van Jan Scholte. Als ook „Wiegelied", melodie en arrange ment Frans Roessen, tekst Jan Scholte en Jan Meulendijk. Al zo vaak heb ik uit den treure eigen lijk al gezegd, wat zijn we toch ontzet tend rijk met onze koren in Schiedam! Am* tchrijvende zeggen er 7 hunne van Men schrijft ons: „Het bestuur van de afdeling Schie dam der Nederlandsche Vereniging tot Bescherming van Dieren wil nie mand de pret tijdens de jaarwisseling onthouden, maar wei de ontstekers van vuurwerk en de eigenaren van huisdieren opmerkzaam maken op het volgende: Ieder jaar worden in januari dieren in de asiels gebracht welke soms kilome ters van huis zijn weggevlucht. Ze zijn erg schuw en schrikken bij elk vreemd geluid, wat soms maanden duurt. Oorzaak hiervan is het vuurwerk. Wij willen de eigenaren van huisdieren de volgende raad geven: Laat uw hond aan de lijn uit, ruimschoots voor de jaarwisseling, niet alleen in het belang van het dier, maar ook van de weggebruikers. Een ge schrokken hond loopt overal heen en is dus een gevaar voor het verkeer. Wanneer uw dier onverhoopt is weg gelopen, waarschuw dan direct de po litie en de dierenbescherming, maar blijf niet rondlopen met de gedachte „hij komt wel weer terug, want hij is wel eens meer een paar dagen van huis", niets is minder waar, wanneer de dierenbescherming zich over uw dier heeft ontfermd en in het asiel heeft gebracht. Aan de personen welke het vuurwerk afsteken, willen wij het volgende vra gen: Gooi uw vuurwerk niet in de rich ting van het dier, u weet nu welke ge volgen het heeft. Ook voor uzelf kan het gevolgen hebben, want wanneer het dier zich belaagt voelt, kan het door de angst agressief worden en tot de aanval overgaan met alle gevolgen van dien. Wanneer ieder rekening houdt met deze waarschuwing, zijn wij er van overtuigd dat de belangen van mens en dier gediend zijn en wensen wij u een prettige jaarwisseling". Telefoon dierentehuis „Hargahoeve": 714151. Politie, telefoon 260760. Namens het bestuur, Inspecteur C. Spermon. Men schrijft ons: „Telkenjare tegen de Kerstdagen be reiken de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine die ren, als pluimvee en konijnen op vaak afschuwelijke wijze worden gedood of dat konijnen levend gevild en kippen levend geplukt worden. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is dat men feest kan vieren en met name het grote Vredesfeest van Kerstmis, wanneer men van tevoren een dergelijke execu tie aan weerloze dieren heeft volbracht of heeft laten volbrengen. Dierenbescherming wenst u uw Kerst bout niet te onthouden, maar dringt er ernstig op aan uw dieren te laten slachten door een bona fide poelier, die tegen een vergoeding uw kip, ko nijn of ander toekomstig boutje des kundig panklaar maakt. Zijn de feestdagen achter de rug, dan komt de narigheid voor hond of poes, die de vuilniszakken afgrazen aan getrokken door de daarin weggewor pen afgekloven beentjes van het fees tmaal en bij het verslinden van de restanten, mond- en keelwonden op doen, veroorzaakt door de scherpe of vastzittende beentjes. Dierenbescherming verzoekt u ernstig rekening te houden met deze gevolgen. Breng de dieren niet in verleiding en pak de afgekloven beenderen liever in een stevige krant of doos en geef deze apart aan de vuilnisman mee. Over het gewoon op straat gooien van deze etensresten spreken we maar niet eens, daar we aannemen dat deze ver derfelijke gewoonte in onze gemeente niet meer voorkomt. En als u het nog niet wist: het trekt ongedierte aan en het kost u een proces-verbaal want het is strafbaar". Namens het bestuur, C. Spermon (In specteur). OOK IN GROTERE MATEN BROERSVEST 109 SCHIEDAM TEL 267416 Bij moeder op schoot. Voor de vijfde maal Kinderkerstzang op de zondag voor Kerstmis. Ik geloof wel, dat de gedachten van het comité „Schiedam Zingt" (al zullen we misschien wel Kinderkerstzang blijven zeggen) zijn, dat dit gebeuren een traditioneel gebeuren geworden is. Met een wel zeer aarzelend begin vijfjaar geleden en een levensgro te angst voor een fiasco. Want in Schiedam kan immers nooit iets van de grond komen? Gelukkig, dat het comité „Schiedam Zingt" uit louter enthousiasme+ ent housiaste jonge mensen bestaat. Ge rard van den Berg wees er in zijn dan kwoord al op en daarom mogen gerust nog eens hun namen genoemd wor den: Jan Meulendijk, Dolf en Jan van Lieshout en Kees Leeuwestein. Heeft u maar ontzag voor dit comité en blijft u alstublieft hun donateur. Want zonder uw medewerking klaren ze het niet. Het lijkt misschien heel ge makkelijk zoiets al vijfjaar in de Gro te Kerk te organiseren, maar specifiek met Kerstmis wil de mens, ook de mens van nu in een keiharde en vooral zakelijke wereld, zich geborgen weten. Door alleen maar mee te zingen of desnoods alleen maar te luisteren naar die oude kerstliedjes. En iets van die speciale sfeer mee te nemen naar huis? T.v.-presentator Gerard van den Berg was er voor de derde maal. Zo ook burgemeester drs. A. J. Lems, verge zeld van zijn echtgenote. Tweemaal zelfs op deze zondag, 19 december, want zowel om vijf uur als om acht uur sprak hij het openingswoord. Beide keren in een bomvolle Grote Kerk. Is dat niet weer de grootste dank voor dit comité van puur jonge mensen?

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 12