4 Koning Winter lastpost en tovenaar neem vaker een bloemetje mee beide kerstdagen open! If KERSTFEEST ORANJE" Gewijzigde openingstijden «De 4 Molens» IN NOVOTEL 95.- RELATIE GESCHENKEN DINER-DANSANT 'v-;*' - 'ff Stelt u zich eens voorals gast met de Kerstdagen in Novotel, Schiedam. met levende muziek Eventueel met overnachting als Kerstarrangement best. uit Kerstmenu/overnachting en ,,Koekoeksbrunch" (2 pers. kamer135.- p.p. f Avondkleding gewenst. (één pers. kamer 160.-) Reserveringen tel. (010) 71.33.22 SCHIEDAM aart Rijksweg Vlaardingen-Rotterdam HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 18 WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 De geitenfamilie van ae kinderboerderij moet nog wat wennen aan de witte we reld in hun verblijf. Het toeslaan van de winter in alle hevigheid zorgde eind vorige week voor veel ongerief en narigheid. Naast een lastpost is echter Koning Winter nog altijd de grote tovenaar, die met zijn sneeuwpalet in bos en park hoekjes en doorkijkjes weet te creëren, die een mens telkens opnieuw tot bewondering brengen. De weer snel intredende dooi deed alles weer snel vervagen met daarvoor in de plaats een natte en mistroostige sfeer, die men in de volksmond weet aan te dui den als „de donkere dagen voor kerstmis". Een ware lastpost was de winter voor het personeel van de afdeling plant soenen, dienst gemeentewerken bij hun taak de stadszwanen over te bren gen naar hun winterkwartier in het Prinses Beatrixpark. In vijvers en sin gels leverde dit geen al te grote proble men op. Wel bij het zoeken in de randpolders, waar door de sneeuw de zwanen niet opvallen en dus moeilijk waren op te sporen. Het karwei is echter geklaard en thans zwemt het totale zwanenbestand rond in de Molenvijver. Hier houden ze met elkaar het water ijsvrij en kunnen niet vastvriezen, iets waaraan ze elders blootstaan bij een snel optredende pe riode van zware nachtvorst. Dit voor jaar zijn er 17 jonge zwanen bijgeko men en het totale bestand bestaat nu uit ongeveer dertig van deze sierlijke watervogels. Helaas zijn er ook verliezen geleden in de grote zwanenfamilie. Negen vielen ten offer aan het botulisme waarvan de cadavers zijn geborgen en ver brand. Twee zwanen werden door de trein vermorzeld tijdens het overste ken van de spoorbanen. Een derde werd door vandalen met stokslagen vermoord. In hun winterverblijf worden de zwa nen uiteraard met mais gevoerd. Ze missen echter het nodige groen wat zij van de vijverbodem of van sloten we ten op te grondelen. Het beetje wat in hun winterverblijf op dit gebied voor komt is met zo'n groot aantal snel ge consumeerd. Mensen die regelmatig het park bezoeken of de vijver met welk doel dan ook passeren, bewijzen de zwanen een dienst met het aandra gen van brood en afval van groenten, waaronder boerenkool. Andere jaren is goed gevolg gegeven aan een hiertoe gedane oproep, dus ook nu rekenen de dieren half en half weer op hun be wonderaars en mensenvrienden. De levende have van de kinderboerde rij werd met de verzorgers ook wat overvallen door de invallende winter. De viervoeters steken allemaal in een ruiperige wintervacht en kunnen wel een stootje velen. Het loslopende c*rr- - ■ij - O, i* fjsk VA- j. Witte en grauwe ganzen zijn minder ondersteboven van de eerste sneeuwval. Het fouragercn gaat gewoon door. f Oranjestraat 10-12 telefóon 265997-264140 U belt en wij bezorgen. Iris bloemenkiosken, stationsplein: Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u en zondags tot 8 u (.bv.bloemsierkunstl Iboekhout óók na zessen De Kameroenschapen met hun lammeren in de sneeuw. pluimvee reageerde op de kou en sneeuwval met kleumend bij elkaar te kruipen in beschutte hoekjes. Alleen bij het aanbreken van de etenstijden kwamen de veren weer glad te liggen en was het bunkeren geblazen, voor mens en dier een probaat middel om winterse ellende te kunnen doorstaan. In het hertenkamp had enkele dagen geleden een dubbele blijde gebeurtenis plaatsgevonden. Twee Kameroen schapen brachten elk een jong ter we reld na een draagtijd van vijf maan den. Moeders en kinderen maken het uitstekend, want met hun dikke vach ten, geen centje last van de kou. Wat de verzorgers van de boerderij bezig houdt is de slechte staat waarin de af rastering van het hertenkamp zich momenteel bevindt. Het gaas van de afrastering is, populair gezegd, kuis verrot, als gevolg van hoge ouderdom. Onverwachts vallen er gaten in wat de dieren de' kans geeft een uitstapje in het park te gaan maken met alle ge volgen van dien. Wie wel in volle vrijheid in het Bea trixpark de winter moeten doorbren gen zijn de standvogels, waaronder het roodborstje en de mezen. Wie deze soorten eens wil tracteren, neemt voor de eerste eens wat meeiwormen mee, de mezen lusten die ook, maar zijn be zeten op olienoten, die, geregen aan een touwtje ergens tussen de bomen, als een feesttafel kunnen fungeren. Ook vetbollen zijn een prachtig krachtvoer voor onze vogels. Voor de lijsters en merels bovendien overrijpe appels en peren. W J. de Br. verzorgen wij door het gehele land. Slijterij en Wijnhandel Maagdelijk blank is het toegangspad van het park vanuit de richting Duivenpad. De zwanenvangers brengen hun buit naar de molenvijver in het Prinses Beatrix park. Een prachtig stukje decorateurswerk van „Koning Winter" ergens in het Prinses Beatrixpark. Er zijn sluitings- en openingstoestan den in het dienstencentrum „De 4Molens". Om te beginnen sluit het dienstencen trum vrijdagmiddag om één uur (van wege het opbouwen van de Kerst-Inn). Maar maandagmiddag 27 december (daar tussendoor met de Kerst-Inn) bent u om één uur weer van harte wel kom. Op Oudejaarsdag 31 december gaat de boel om één uur ('s middags) potdicht en op maandagmiddag om één uur vanwege inventarisatie ook dicht. De warme maaltijden gaan gewoon door, maar de adviescommissie heeft pas op 7 januari weer een willig oor voor u. p.p. Aanvang 20.00 uur, apéritief vanaf 18.30 uur. novotel I

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 18