mwe/i/k n femoo- ieamft „Wij bieden u warmte, een hartelijk onthaal" tempo- team Heilsofficier Breidenbach: „Kerstfeest zonder kinderen is geen echt kerstfeest" y, Kerst Inn In de brand.... uit de brand! HEROPENING M TjC Jt "X PEKING Kerstdagen en nieuwjaarsdag ook geopend! uitzendorganisatie uitzendorganisatie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 Ja, dat staat zomaar in een brief van de familie M. P. v.d. Steeg uit de Anna van Burenstraat 19. Die u als u eigenlijk geen raad weet met al dat feestgedruis op de Kerstda gen warmte aanbieden in hun eigen huis. Een hartelijk onthaal, mee-leven, mee-denken, mee leden... Ik lees verder: vier met ons Kerst feest. Kom en breng gerust ande ren mee. Ook buitenlanders. Want iedereen is hier in de Anna van Bu renstraat van harte welkom op de Eerste Kerstdag. Ook diegene, die een boze brief schreef en ondertekende met „socialist". Nooit geweten, dat so cialisten zo tegen Kerstmis zijn. Maar dal zal dan wel aan mij lig gen. Toch ben je welkom, socialist. Denk er nog maar eens over na. En dat geldt ook voor die boze mijnheer, die telefonisch helemaal fout reageerde. Och, komt u toch ook maar. Wie weet hoe of een paar woorden slechts verhelderend kunnen werken. En laten we nu maar verschrikkelijk eerlijk zijn: in deze dagen kan het gebeuren, dat je het helemaal niet meer ziet zit ten. Die dagen gaan om. Geloof me maar. Maar maak er iets van. Sluit je niet van de wereld af. Neem des noods een „bloemetje" voor de gastvrouw mee. Maar grijp deze gelegenheid aan om eens gezellig bij mensen te zijn, die je dit alle maal aanbieden. Het lijkt allemaal op een sprookje. Maar het is pure werkelijkheid. Welkom bent u bij de familie v.d. Steeg op Eerste Kerstavond vanaf zeven uur aan de Anna van Buren straat 19. Maak er een gezellige avond van. Fijn voor uzelf. Fijn voor de men sen, die u dit allemaal aanbieden. Ik wens alle mensen van Schiedam heel fijne Kerstdagen. MIEKE 4 BOEKHOUDERS P.I). 'M.B. A. niveau 3 DIC TAFONISTES mod. talen 3 DATA TYPISTES mod. talen 4 TYPISTES mod. talen 3 PONSTYPISTES 2 BOEKHOUDMACHNISTES 4 STENO-TYPISTES mod. talen 3 A en/of B VERPLEEG KUNDIGEN alle diensten SCHIEDAM Hoogstraat 109a td. 010-260844 Men schrijft ons: „De Kerstdagen staan weer voor de deur. Ook dit jaar vieren we weer met alle Schiedammers deze dagen in „De 4Molens". We nodigen u allemaal van harte uit, iedereen is welkom! We zijn open: Kerstavond (vrijdag) van half elf tot twee uur. Eerste Kerstdag (zaterdag) van half twaalf tot elf uur. Er is voor elk wat wils; er is muziek, zang, films enz. enz. Tweede Kerstdag 's avonds wordt het een avond met een band, waarbij u ge zellig dansen kunt. Voor de jongeren is er dan een discot heek. Ook is er een z.g. „huiskamer", waar een kerstverhaal verteld wordt, u kunt er rustig zitten en praten en een spelletje doen. Eventueel wat piano spelen en/of zingen. De hele dag kunt u koffie, thee, soep en broodjes kopen aan de bars. Ook natuurlijk frisdran ken, bier en iets sterkers. Op beide Kerstdagen is er om zes uur een Kerstdiner 10,p.p. Kaarten hiervoor kunt u bij „De 4Molens" ko pen. Bent u er wel gauw bij, de voor raad is beperkt. Voor de kleintjes tot en weer geheel verbouwd in gezellig Chinese stijl: A.S. ZONDAG: NIEUWLANDPLEIN 18-19 SCHIEDAM Telefoon: 010;707542 Eig.: Yin Pong Kan Van 11.00 tot 22.00 uur. Afhalen van diners aparte ingang. In de overvolle aula van de scholengemeenschap „Spieringshoek" was zaterdag middag nog maar amper een plaatsje vrij om alle bejaarden voor het Kerstfeest van 1976 te bevatten. Ook gasten uit Naaldwijk dit jaar. Nadat alle kaarsen in de Kerststukjes waren ontstoken, sprak officier M. K. Breidenbach namens de ge hele staf een welkomstwoord en bracht zij in de eerste plaats dank aan het be stuur van deze scholengemeenschap voor het weer ter beschikking stellen van deze ruimte. Vanzelfsprekend geheel In Kerstsfeer gebracht. Hulde bracht spreekster ook aan de mensen van het Rode Kruis in Schiedam, zonder wier hulp deze beide festiviteiten, n.l. in de middag en in de avond niet mogelijk had den kunnen zijn. Jenny Ritman was er weer met haar kleurig groepje zwaaiende „tam- boerijntjes". Heerlijk ritmisch en pre- cies in de maat. Goossen v.d. Hoek, die ik al jaren als secretaris van het Leger des Heils ken, een naam met een gouden klank in het Leger in Schie dam, vertrouwde me toe, dat er dit jaar meer aandacht is besteed aan hen, die niet meer in staat zijn dit Kerstfeest bij te wonen. Juist aan hen is dus extra gedacht, want het Leger des Heils is er voor iedereen. Heel goed de speciale Kerstselectie van het koor en dan de heel persoon lijke Kersttoespraak van mevrouw Tuinenburg. Uitgaande van de ge dachte, dat Kerstmis een licht in deze duisternis is. Ook als je het niet meer zien kan. Dan zijn juist dezer dagen, die je daarop wijzen, aldus spreekster. Want wij kunnen alleen maar vrede in ons hart hebben als het licht van die vrede in ons hart blijft branden. Niet alleen met Kerstmis, maar ook als de kaarsen zijn opgebrand. Als dat zo is, dan hoop ik, dat er eindelijk eens een einde komt aan die zinloze oorlog in Ierland, vervolgde zij. Moge daar ook een licht in de duisternis komen. Ik geloof erin en ik hoop dat het juist daar in die verstarde harten zal blijven branden. Bij het verlaten van deze aula werd aan iedere bezoeker(ster) een Ker stroos uitgereikt. De beide Kerstbi- jeenkomsten zijn zoals vanouds weer volledig geslaagd. Met nog speciale dank aan allen die dit mogelijk heb ben gemaakt. M. vici juui 1» ci een cicclic. (Jok is er een grabbelton voor de kinderen. De crea tieve hoek is ook weer van de partij, daar kunt u gezellig en fijn bezig zijn. Verder is hulp nog van harte welkom. Wilt u ons op de een of andere manier helpen, belt u dan even 263633? We zullen u er dankbaar voor zijn! In ieder-geval tot de Kerstdagen! Het programma voor de Kerstdagen ziet er als volgt uit: Eerste Kerstdag (middag) grote zaal: bejaardenkoor „Samen Zingen", Aad van Steen hoven; (avond): gevarieerd programma door amateur-artisten; filmzaal: acht uur: speelfilm, Dr. Dolittle; huiskamer: zang en piano, de heer en mevrouw Bruggeling, piano, ds. v. Blanken; Tweede Kerstdag (middag) grote zaal: koor „Heilig Hart-Kerk"; (avond); dansen, m.m.v. de band „De vrolijke Rotterdammers"; filmzaal: discotheek voor de jongeren; beide dagen overdag korte films; ook de creatieve hoek zal weer op volle toe ren draaien. Het Kerstdiner is beide dagen om zes uur en bestaat uit: soep, schnitzel, 2 soorten groente, aardappelen, ijs en een glas wijn. De kosten hiervoor 10,p.p., kaar ten verkrijgbaar bij „De 4Molens". Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen FIJNE REAKTIES Vlak voor het toneel opgesteld sprak het Kinderkoor een speciale Kers twens voor de aanwezigen uit en toen nam dit alles officieel een aanvang. Ingeleid door vijf grappige kabouters van de zondagschool uit Schiedam- Zuid, compleet met echte baarden en een puntmuts op. Het bejaarden koor van het Leger des Heils liet nu „Toen Jezus daar lag in de kribbe" horen. Een goed en weer versterkt koor. Aller aandacht was daarna gericht op het Kerstspel. „En het geschiedde in die dagen". Met een vertederende Maria en een iets kloekere Jozef, drie kleine grappige herders, een betoverende en gel, die op het aloude gebeuren de stijds in Bethlehem's dreven wees. Klaar en helder klonk hun kinderzang in het meest bekende Kerstlied aller tijden: het zo verwonderlijke „Stille Nacht, heilige nacht". Slechts aarze lend door de ouderen in de zaal over genomen. De ogen gericht op die een voudige stal daar op het toneel. De lei der van het eigen koor Nico Loch kampte met een zware verkoudheid, maar liet zich toch horen als een uit stekende solist. Hetgeen dan ook zeer gewaardeerd werd. Veel samenzang. Na de pauze (waarbij een ieder getrakteerd werd op koffie met gebak) liet het koor „Klokgelui van Bethlehem horen. Achter het or gel nu de heer Scheper, die zich begin vorige week nog ongerust maakte over het particuliere vervoer. En hoe heeft Schiedam Haar niet fijn op gereageerd!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 23