DEZE WEEK IN SCHIEDAM Jesaja zei: van hem hij is de spruit, o Johannes de Doper zei: over hem zie het tam Gods dat de zonde der wereld op zich neemt. Jezus zei over zich zelf: „Ik ben de weg de waarheid en het leven Kent u die Jezus die hier wordt bedoelt Hij was het die op aarde kwam voor onze zonden, met kerstmis herdenken wij zijn komst hier op aarde, geboren als een kind. Vele mensen kennen hem als hun persoonlijke Heer en zaligmaker, indien u hem zo nog niet kent, en u wilt hem leren kennen als uw persoonlijke verlosser en zaligmaker dan nodigen wij u uit, om samen in de kerstnachtdienst om 10 uur in de Julianakerk, B.K. laan 29, die ontmoeting met die Jezus te krijgen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 48 WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 R38M:!D3C 7!'U VJJ/iduw /'HI3A8 -- (JA JH^(3AT3 fWUsJlkt T4H De wedstrijdleiding kreeg tijdens het schooltafeltennistoernooi heel wat vragen van deelnemers te beantwoorden. BASKETBAL Van 29 t/m 31 december wordt in sporthal Margriet een Schoolbasket- baltoernooi gehouden voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Er zijn 1310 deelnemers te verwachten die in gedeeld in leeftijdsgroepen verdeeld over 28 poules gaan strijden voor de club-eer van hun school. De laatste dag worden met de finalepartijen te vens wedstrijden gespeeld voor teams samengesteld uit 18-jarigen. De leiding van dit toernooi berust bij de schoolbasketbal, samengesteld uit de heren: H. Brand, J. Beijer, M. Wit sel, J. Quadt en J. Tjassens, voorts uit leden van basketbalvereniging Juven- tus. Aanvang wedstrijden, half negen. SVV PUPILLEN De pupillencommissie van SVV heeft een programma samengesteld om de jongens in de week tussen kerst en SCHOOLTAFELTENNIS Voor de dertiende achtereenvolgende keer organiseerde de Schoolsportcom missie van de Schledamse Sportraad een Scbooltafeltennistoemooi. Zater dag voor leerlingen van de twee hoog ste klassen van het basisonderwijs (meisjes). De jongens hiervan komen dinsdag aj. aan de beurt terwijl de trial 29 december wordt afgesloten met wedstrijden voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Ingedeeld In leeftijdsgroepen kampten 114 meisjes voor het beschikbare eremetaal in te genwoordigheid van ouders en verdere belangstellenden. In de groep was de eerste prijs voor Sandra Hollander van de St. Martinusschool met op de twed- laats Pascal Park;, leerlinge van de Commeniusschool Uitslag groep 11-jarigen: 1. Lya van Hcusden, Gunnlngschool; 2. Petra v.d. Wal van de Albert Magnusschool. Groep 12-jarlgen: 1. Ester Honee, Cat- harlnaschool; 2. leanette Holmer van de Prins Bemhardschool. Als voorzit ter van de DA. Sportraad reikte de heer A. Verllnde na afloop de prijzen aan de winnaars uit. GERRIE MAK KAMPIOEN Bij de door de Rotterdamse Pedaal ridders georganiseerde open kam pioenschappen veldrijden legde bij de amateurs Gerrie Mak van de R.C. Schiedam beslag op de titel. Zijn club genoot Jacob Boertjes eindigde als derde. Ook bij de veteranen kwam het brons naar Schiedam, gewonnen door Manus Brinkman van de R.C. Schie dam. Ook Ton Steens van de vereni ging Harga/St. Maartensdijk verdien de bij de junioren een bronzen plak. WIM VRIJLAND In de strijd om het clubkampioen schap van de Damclub Schiedam komt leider en titelhouder Wim Vrijland steeds meer op rozen te zit ten. In zijn partijen met Rob van Eijk, Nico Knoops en Piet Bastiaanse wees hij zijn naaste achtervolgers op duide lijke wijze terug. Met 37 punten uit 22 gespeelde partijen staat Vrijland op de eerste plaats van het klassement, ge volgd door Rob van Eijk (31 uit 21). Nico Knoops (29 uit 19) kan nog een bedreiging gaan worden voor Van Eijk hetgeen nog wat spanning kan bren gen in deze titelstrijd waarin nog vijf of zes ronden zijn te spelen. VOSSENJACHT DOK Vreemdsoortige figuren vielen zater dag in de binnenstad waar te nemen Wat deze hippe meisjes moeten voorstellen moesten de vossenjagers van DOK zaterdag proberen uit te vissen. Deze peuter komt zijn zusje aanmoedigen. Over enkele jaren staat ook hij of zij voor een dergelijk toernooi achter de wedstrijdtafel. als onderdeel van de door de jeugdaf deling van de Christelijke Gymna stiekvereniging DOK georganiseerde vossenjacht. De op allerlei manieren verklede meisjes stelden de vossen voor waarop gejaagd diende te wor den. Het aantreffen alleen was niet voldoende. Geraden moest ook wor den wat de vossen trachtten uit te beelden. Bij het stadhuis werd zelfs een schijnhuwelijk in elkaar gezet waarbij een der vossen was betrokken. Al met al was het een leuke middag voor de jagers en gejaagden in een bomvolle binnenstad waar de Schie dammers op grote schaal hun kerstin kopen deden. nieuwjaar van de straat te houden. Dit ter voorkoming van onderlinge vercht- partijen om in het bezit te komen van kerstbomen en die daarna te verdedi gen tegen roofgroepen wat andere ja ren aanleiding is geweest tot ernstige incidenten. Dinsdag a.s. is er 's morgens een on derlinge kerst-voetbaltoernooi gevolgd door een gemeenschappelijke brood maaltijd. De middag wordt gevuld met een sportquiz waarmee leuke prijzen zijn te verdienen. Op woensdag 29 decem ber volgt een bustocht naar het Feije- noordstadion dat de jongens volledig mogen bezichtigen als zijnde het voet balwalhalla. Tevens zal de training worden bijgeüoond van de sterren- ploeg van Feijenoord. Op oudejaarsdag is een vervolg van het voetbaltoernooi, gevolgd door een maaltijd. Hierna nemen de jongens deel aan een oliebollen-bingo waarmee weer mooie prijzen zijn te winnen. De commissie kan dit alles organiseren dankzij de medewerking van het hoofdbestuur van dit SVV. VERENIGINGSACTIVITEITEN Evenals vorig jaar kunnen leden van de sportvereniging Excelsior In het clubgebouw in de Kerstnacht een li turgische nachtmis bijwonen, die om 23.00 uur begint. T(jdens de viering wordt gecollecteerd ten bate van de Ziekenomroep. De jeugd van de afdeling cricket krjjgt woensdagavond een filmavond aange boden. In de weekbrief „De Grasmat" worden de jongens op de gevaren gewezen wel ke verbonden zijn aan het ondeskun dig omgaan mei vuuiwerk, besloten met de slagzin: „SVV-ers in hart en nieren, zitten NIET met vuurwerk te klieren". De rennersclub „Schiedam" is er trots op twee beroepsrenners in zijn gelede ren te hebben. Binnenkort worden dit er zeer waarschijnlijk drie, nu ook Gerrie Mak met plannen rondloopt toe te treden tot de coureurs om den brode. Je kunt geen week/maandblad in han den krijgen of hierin worden kerst- en nieuwjaarsbijeenkomsten aangekon digd. Opvallend Is hoe de respektteveljjke redacties hun feestnummers met gete kende en zelfs gekleurde illustraties aantrekkelijk weten te maken. Alle re- spekt hiervoor heeft ook uw Jan Spor tlef. Afzonderlijk Ingaan op al die le denbijeenkomsten Is ondoenlijk. Wel bet uitspreken van de wens dat ze aan de hiervoor gestelde verwachtingen gaan voldoen. Besluiten we met de wens dat u allen een heerUjk kerstfeest mag gaan beleven temidden van allen die u dierbaar zjjn. Bedankt ook de verenigingen die onze redactie en m(j persoonlijk zulks schriftelijk toewens ten. JAN SPORTIEF In deze rubriek ditmaal geen competitie-voetbal waarde sportvrienden. Geen koude voeten voor toeschouwers en geen werk voor de heren sportmasseurs om verkreukelde spelers weer volledig In konditie te brengeneen werkverzuim we gens opgelopen blessures. Ook de winterstop heeft dus z'n voordelen. Toch Is er nog voetbal geweest al was het dan binnenskamers gespeeld In de competitie van de afdeling Rijnmond van de NMVB, het tafelvoetbal. Uitslagen wedstrijden: le klasse: J. BusscherB. van Katwijk 3-3; L. Vogels H. Ossewaarde 1-2; R. BrlnkerlngkJ. Stoop sr. 12-1 (kan het even?); P. Nleuw- stratenF. Meijer 0-1. 2e klasse: A. Bastiaanse—N. Vendeloo 1-3; D. LingJ. stoop jr. 2-5; G. v.d. Broek—G. Tombrink 2-2; SmitG. Gerrits 3-1. Jeugd: R. TobéE. Vendeloo 1-1. HANDBAL HVK Het secretariaat van de Handbal vereniging Kethel (HVK) stuurde een verslagje in van de door het dames team gespeelde uitwedstrijd tegen Snelwiek. Uiteraard is het onmogelijk om in deze rubriek volledige wed strijdverslagen op te nemen. Gezien de plaatsruimte en het feit dat we met een eenmansredaktie te maken hebben is zulks een onmogelijke zaak. Toch volgt dan maar een samenvatting van deze door de dames met 10-6 gewon nen wedstrijd nadat er tot tweemaal toe een opgelopen achterstand werd weggewerkt. Inde eerste helft ver anderde Margreet Janssen een 0-2 achterstand in 2-2 waarna in de twee de speelhelft Els van Hassel uit een strafworp HVK op een 3-2 voorsprong zette. Snelwiek kwam terug tot 5-4 maar nu was het Wilma Hummel die de zaak weer in evenwicht bracht (5-5). Met nog tien minuten te spelen kwam de thuisclub opnieuw voor te staan wat door Leni Peek ongedaan werd ge maakt. De dames van HVK roken een winstkans tegen dit technisch betere Snelwiek en benutte deze met enthou siast spel hetgeen resulteerde in tref fers van Els van Hassel, Wilma Hum mel, Leni Peek en Margreet Janssen wat een 10-6 zege voor HVK beteken- de. Voor het eerst in de promotieklasse bezit het team nu 8 punten uit zeven wedstrijden, iets wat een belofte in houdt voor het verdere kompetitie ver loop. lijk te maken weer geheel in staat te zijn voor zich zelf te kunnen zorgen. Hij verkreeg z'n vrijheid en verdween in de diepte van het groezelige Schie- water. Het vermoeden bestaat dat de snoek een optater heeft gekreqen van een scheepsschroef. Een lichte bescha diging aan een zijner kieuwen zou hierop kunnen wijzen. En dan reizen de Schiedamse snoekvissers kilome ters ver om grote exemplaren van dit soort roofvissen te verschalken. Het blijkt nu wel dat ze dicht bij huis ook zijn te vangen. SCHOOLSPORT PROGRAMMA Nu ons Stadsblad op de vooravond van kerstmis niet zal verschijnen volgt nu een geheugenhulpje aangaande de ko mende schoolsporttoernooien in de laatste week van dit jaar. Op 28 en 29 december in de Koopmansbeurs een vervolg van de tafeltennistoernooien, respektievelijk voor jongens van het basisonderwijs en leerlingen van het voortgezet onderwijs. ZWEMMEN In het Sportfondsenbad vindt op 27 december een individuele zwemont- moeting plaats tussen leerlingen van de drie hoogste klassen van het plaat selijk basisonderwijs met als onderde len vrije slag- en schoolslag-zwemmen. De finalewedstrijden volgen een dag later. Tevens zijn er dan estafettes voor schoolploegen. De leiding berust bij de schoolzwemcommissie bestaan de uit de dames L. Kamp, C. Haze- broek en de heren J. van Velzen, B. Jeene, B. Kegge, W. van Wijk en G. Rens. Assistentie verlenen leden van de Schiedamse Reddingsbrigade en het zwembadpersoneel. Op beide da gen wordt om half negen begonnen. Aantal deelnemers ca. 874. Vossen waarop de jeugd van de Gymnastiekvereniging DOK zaterdag jaagde in het centrum van de stad. De vraag was: ,,Wat stellen deze twee meisjes voor? HEER ESOX LUCIUS De heer C. Walraven van het autobe drijf Walraven en Dekker aan de grote Markt beleefde een zonderling avon tuur. Achter zijn bedrijfspand nam hij in de Schie een grote snoek waar die zich, gezien zijn gedragingen, verre van happy voelde. Hij haalde het dier op de walkant om met ontzag het gebit van deze rover van het zoete water van nabij te kunnen bewonderen. In eerste instantie wist de heer Walraven niet wat met de snoek te doen. Het was een jager(mannetje) met een lengte van 95 cm. Op het droge zou het laatste restje leven van de vis gauw zijn uitgeblust. Vandaar dat er kist te water werd ge laten als een soort houten badkuip om hier de snoek in te deponeren. Tot ie ders verbazing kwam deze spoedig weer geheel tot leven om het met zware klappen van z'n staart iedereen duide-

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 48