Zaterdag sloeg Schiedam de kerst versiering in Aan 700 jaar IMieuwlandse polder komt een einde Tips bij de kerstboom r voor n Jazz bij The Riversiders Polderconcentratie een feit Zestienduizend gulden voor Oost Turkije Afluitbare container voor oude bomen Openstelling postkantoren Disk Jockey bij AUTOBEDRIJF ERTAN BEERS een VAKANTIE ZONDER ZORGEN voor betrouwbare Bovag occasions v. DEVENTERSTRAAT 17 TEL.731144 UITDEUKEN SPUITEN A. C'. J. SCHEFFERS DAM 35 DJ. Cor brengt na al die kippe- en ganzeboutjes op Tweede Kerstdag een fijne disco-avond in gebouw Arcade. En de „Instuivers" komen daar alle maal gezellig op af. Ook in Schiedam sloeg de Schiedamse bevolking op grote schaal haar Kerst versieringen in wat de straatverkoop van Kerstbomen bijzonder levendig deed bloeien. De voorkeur blijft voor velen nog altijd uitgaan naar het natuurlijke geurende dennen- en sparrengroen en zondag is dan ook menig Kerstboompje in fami liekring met vereende krachten en hulp opgetuigd en gemaakt tot een droomboom met lichtjes, gekleurde of witte ballen en engelenhaar. Voor ko per en verkoper was het bij de aan koop een zaak van loven en bieden doch ze gingen evenwel vlot van de hand. Wat de specifieke bloeiende planten betreft waren ditmaal de rode Kerststerren weer favoriet. De prijzen liggen hiervoor op een voor iedereen betaalbaar niveau. Groot is het aan bod ook van bolhyachinten waarvan de witte soorten bijzonder in trek zijn. Op de veilingen aangevoerde hoeveel heden zijn er de oorzaak van dat de prijzen lager liggen dan in voorgaande jaren het geval is geweest. Koopavond geopend I Tweede Kerstdag om negen uur zijn de deuren van zaal „Tivoli" aan de Nieuwe Haven 237 wagenwijd open voor de leden van The Riverside Jazz club. Genoemde gasten brengen de sti'1 1950 en zijn in Schiedam bekend ge worden met hun optreden in het Ste delijk museum. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 60 WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 -'-33v Ieder zoekt zijn eigen maat boompje uit wat de handelaars een goede dag be zorgde. is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160 SCHIEDAM Telefoon 261046 Krachtens besluit van Provinciale Sta ten van Zuid-Holland d.d. 17 mei 1974, goedgekeurd bij K.B. d.d. 20 augustus 1975, no. 87 zal per 1 januari 1977 polderconcentratie binnen het hoogheemraadschap van Delfland plaats vinden. Hierdoor zullen 59 pol ders worden opgeheven. Eén van deze polders is de Nieuwland- se polder, waarvan de heer J. J. Mel- chers gedurende vele jaren voorzitter is en de heer C. Brunt, secretaris-pen ningmeester. Dezer dagen vond de laatste vergade ring van stemgerechtigde ingelanden van deze polder ten huize van de voor- BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Geen filialen - Tel. 26.78.23 zitter plaats. De vergadering werd te vens bijgewoond door de Dijkgraaf van het hoogheemraadschap Delfland, de heer mr. A. P. van den Berge en door de secretaris-rentmeester, de heer mr. J. T. van der Wal. Ook was aan wezig de heer A. Post, de laatste mole naar van de Nieuwlandse molen. In zijn afscheidsrede memoreerde de heer Melchers, dat de polder is ontstaan in het jaar 1260. De laan van Spieringshoek en de Oudedijk, die dwars door de weilanden liep, werden toen een voldongen feit. Eerst was sprake van het Drostenland, dat later de naam van Nieuwlandse polder kreeg. Voor afvoer van water werd ge bruik gemaakt van een windmolen, die het water in de Poldervaart loosde. Deze molen werd bewoond door de fa milie Post. Tijdens de bezetting was de molen een doorn in het oog van de Duitsers, bang als zij waren, dat de Hollanders er een uitkijkpost van zou den maken. Zij lieten daarom de mo len in vlammen opgaan. Na de oorlog werd beslag gelegd op een oude Die selmotor, zodat de bemaling weer op gang kwam. Met woorden van dank, ook aan het adres van de secretaris-penningmee ster, beëindigde de heer Melchers zijn afscheids-speech. De Dijkgraaf beantwoordde de heer Melchers, waarbij hij mededeelde, dat op 30 december a.s. in de Waalse Kerk te Delft door hem zal worden stil gestaan bij de opheffing van de pol ders, waarom hij nu niet in finesses wilde treden maar dat de heer Van der Wal en spr. toch graag naar Schiedam waren gekomen om deze historische gebeurtenis voor de Nieuwlandse pol der meer accent te geven. Met een woord van dank aan het adres van de voorzitter de enige vertegen woordiger in de zin van het Algemeen Polderreglement, binnen Delfland besloot spr. zijn toespraak. Na de afhandeling van enige huishou delijke zaken bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. Dat is nogeens goed nieuws zo voor de feestdagen. Dankzij de inzet van het Komitee Hulp Aardbeving Oost-Tur kije, gevormd door spontane personen uit vrouwen-, wijk- en bewonersvereni gingen, kerken, politieke partijen en vrijwilligersorganisaties werd in onze stad een hu is-aan-huiscollecte georga niseerd, die het fantastische bedrag van 16.287,36 opbracht. Dit bedrag is inmiddels op giro 777 van het Nederlandse Rode Kruis over geschreven en Schiedam sloeg daarbij geen slechte beurt. Mocht u soms denken...? Het kontak- tadres is Bart Verhallenplein 48, tele foon 700964. HULPTELEFOONDIENST die Hulptelefoondienst voor mensen met homofiele problemen zitten: iedere dinsdag- en vrijdagavond (ook op oudejaarsavond) kunt u bellen: 010-117213, vanaf 19.30-22.00 uur. Week kaarsvet van metaal af in kokend water. Ga vooral niet krabben met een scherp voorwerp. U zult dan zeker krassen maken. Kaarsvet op stof kunt u het beste verwijderen door de stof tussen twee lagen grauw papier te leggen en dan .net een warme bout strijken. Telkens een schone plek van het papier nemen. Kaarsvet op hout moet worden afgebrabd, maar wel heel voorzichtig. Om al dit ongemak van vlekken door afdruipend kaarsvet te voorkomen, gebruikt u het beste een bobèche. Dit is een bijna plat metalen of glazen schoteltje met een gat in het midden dat op de kandelaar rust en waar de kaars precies in past. Wilt u dit jaar niet weer alle kerstkaarten die u ontvangt, op een boekenkast tentoon stellen? maakt u dan van een vrolijk rood lapje een brieven hanger, die u in de kamer aan de muur hangt. Het mooiste is natuurlijk als u dit hangertje met een kerstmotief versiert. Hebt u nu geen tijd meer voor borduren, houdt dit dan wel in gedachten voor de nog komende lange winteravondem maar prik nu een iakje dennegroen op de brieven- hanger vast. Of bevestig er een paar glinsterende kerstversierinkjes aan. Een schellekoord is een fel begeerd handwerk. Voor kerstmis kunt u een speciaa' kerst-schellekoord maken van rode, gemakkelijk af te tellen stof. Kerstmotiefjes genoeg in de handwerk boekjes. Of u koopt een voorgetekend exemplaar. Bent u niet zo handwerke- rig of ontbreekt u de tijd in deze drukke maand, versier dan uw schellekoord met verschillende kerst zaken als takjes, een kransje, snoezige kerstmannetjes of engeltjes. Door het zoompje aan de bovenkant kunt u een bamboestokje steken of een dun latje. Aan de uiteinden kunt u een hangkoordje bevestigen. De onderkant kunt u in een punt laten uitlopen en al of niet van een kwast voorzien. Wilt u de feesttafel dekken met een speciale kerstloper? Bekijkt u dan eerst even uw servies om te zien welke kleur u het beste kan kiezen. Zal rood wat te fel staan, dan kunt u nog wit of lichtgroen nemen. Hetzelfde geld als u met place-mats dekt. Een glazen fles, vaas of bokaal vol glinsterende kerstballen en kerstballe tjes is een bijzonder aardige kerstver siering. Versier niet alleen uw woonkamer met dennegroen. Hang ook eens een tak in de gang, of een tak met een paar glinsterballen er aan, aan de trapleu ning. Een eenvoudige versiering aan de voordeur is ook weer eens iets anders, 't Staat vriendelijken uitnodigend. Goot resten kaarsvet en niet goed opgebrande kaarsen niet weg. U kunt dit smelten in een groenteblikje. Daarna giet u het in een lege plastic ties van b.v. een afwasmiddel. Nu laat u er de lont inzakken. Zodra het kaarsvet gestold is kunt u het plastic omhulsel wegsnijden en u hebt weer een kaars die vele uren kan branden. De lorna) Anj in de jpeej drogisterijen jfèl verkrijgbaar.' Het kerstfeest werd niet altijd op december gévtèrd. maar pas sinds de vierde eeuy. Het staat niet vast dat Christus op 25 december werd geboren. Het kerstfeest werd op 25 december gesteld, ter kerstening van het heidens leest van de onoverw iniielijke zon. Straks gaan alle kinderen van Schie dam weer op kerstbomenjacht. Het Oudercomité van de St. Jans Aloysiusschool vraagt me er de aan dacht op te vestigen, dat alle jongelui in de omgeving van deze scholen, dus aan de Laurens Costerstraat en de Lange Singelstraat de gelegenheid krijgen hun veroverde kerstbomen op te bergen in een afsluitbare container, neergezet op 27 december op het speelterrein aan de Lange Singel straat. Wie neemt de leiding hiervan op zich? Dan vanavond graag even een tele foontje tussen acht en negen uur via 269184 en het wordt geen puinhoop meer onder de school net als voor gaande jaren. Wie neemt alle verantwoordelijkheid op zich en komt in het bezit van de sleutel voor deze container? Alle postinrichtingen te Schiedam zul len op vrijdag 24 december voor het publiek zijn opengesteld van half ne gen tot vier uur en op vrijdag 31 de cember van half negen tot drie uur. Toegangsprijs 2,50. Aanvang acht uur. SPAARBANK ANN01820

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 60