Op boerderij De Hoogkamer heerst ondanks de winterslaap een gonzende aktiviteit Bell boekt rekord resultaten Oliebollen schaak Eenzame harten in kerstsfeer 'A - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 67 - WOENSDAG 22 DECEMBER 1976 a*3fwvAA3 GAjar aAta 3Wu3in fttlfll X "ROTTERDAM 010- 144329 NIEUWE KEUKEN De George Bell Groep Scheepvaart- en transportmaatschappijen meldt over 1976 een record groei. Bell Lines, de gespecialiseerde kustvaart containermaat schappij van de Groep, voorspelt dat zij in 1976 meer dan 1 1/4 miljoen ton la ding met haar zeven containerdiensten tussen Groot-Brittannië, Ierland en het Continent zal verwerken. Een stijging van 14% ten opzichte van 1975. Het hoog ste tonnage dat ooit werd behaald. De geschatte huis-tot-huis vrachtomzet over 1976 stijgt met 27% van 15 miljoen dollar naar 19 miljoen dollar. Oktober was met 125.000 ton gecon- taineriseerde lading voor Bell Lines de piekmaand. In die maand werden al leen al bij de Bell-terminal te Rozen burg 8.235 containers en 124 schepen behandeld. Er moesten extra schepen worden gecharterd om in oktober bij alle vijf Bell-terminals in totaal 175 af vaarten in één maand te kunnen reali seren. Bell Lines boekte ook op andere fron ten in 1976 belangrijke vooruitgang. In mei startte de maatschappij een nieuwe dienst haar zevende binnen elf jaar tussen Rozenburg en de Victoria Deepwater Terminal te Lon den. In juli maakte Bell in het kader van een renovatieplan de bestelling be kend van tien nieuwe containersche pen bij de Japanse werf Kagoshima. De schepen krijgen een kapaciteit van 122, 20 voet containers. De eerste twee nieuwe schepen de ..Bell Ranger" en de ..Bell Rover" zijn al tewater gela ten. Ze zullen in februari/maart in de vaart komen. De „Bell Racer" en „Bell Ruler" worden in januari en fe bruari tewater gelaten. Bell Lines heeft een optie op de resterende zes containerschepen. Deze moeten tussen eind '77 en begin '78 worden afgele verd. In oktober maakte Bell de bouw be kend van haar eigen Franse container- terminal te Tancarville aan de mond van de Seine. De terminal vergt een investering van 2,5 miljoen dollar. In januari 1978 wordt deze terminal in bedrijt genomen. De General Shipping and Transport Division van de Groep, gevestigd te Dublin, heeft twee belangrijke nieuwe agentschappen verworven. Met ingang van januari 1977 vertegenwoordigt George Bell and Co. Ltd., OCL (Over seas Containers Ltd.) op haar diensten uit Ierland naar Australië, Nieuw Zeeland en het Verre Oosten. Sinds kort is de onderneming ook benoemd tot agent van AEL (American Export Lines) die een lijndienst onderhoudt tussen Ierland en de oostkust van de Verenigde Staten. In het kader van haar diversificatie politiek nam de Bell Groep in 1976 in Ierland een luchtvracht-expeditiebe drijf en een reisbureau over. In Lon den richtte men een nieuw scheepsma kelaarskantoor op. Tezamen met In- terpool, een internationale leasing or ganisatie, heeft Bell op het Continent, Container Management Services" (CMS So.r.I.) opgericht. Het eerste kantoor van deze joint-venture, die onafhankelijk opereert van de beide moederbedrijven, is gevestigd te Duin kerken. De heer George Hollwey, Voorzitter van de Raad van Bestuur van de Groep, zei in een kommentaar op deze ontwikkelingen: ,,1976 is een jaar van investeringen in de toekomst geweest. Ik geloof dat de overeenkomsten die wij dit jaar zijn aangegaan een succes voile toekomst voor de gehele Groep verzekeren". .Niet alleen leden maar ook buiten staanders kunnen dit jaar (voor het eerst) meedingen in het Oliebollen- toernooi van Schaakvereniging Groenoord. Dinsdagavond 28 decem ber om acht uur wordt dit toernooi in Boerderij Landvreugd (Sweelincksin- gel 7, Schiedam) gestart. Er wordt gespeeld in groepen van vier en zes en iedere speler heeft per partij 8 minuten bedenktijd. Aanmeldingen (6 gulden per persoon) bij D. P. van der Veen (Molensingel 55, Schiedam, telefoon 700193). De prijzen zijn aan trekkelijk; de oliebollen gratis. De leden van The Happy Heartclub (waar het zaterdagavond oergezellig was) hebben ook op Tweede Kerstdag een bijeenkomst in „De Waag" bij de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Er bestaat natuurlijk gelegenheid om te dansen. Maar u kunt ook gewoon gezellig een praatje maken. Toegangsprijs 5,—. Aanvang half vijf. Op het uiterste westelijke puntje van Vlaardingen ligt op een schiereiland, boer derij „De Hoogkamer" door de Stichting Natuurvriendenhuizen van het Nivon sinds veertien jaar van de gemeente gepacht. In de lente en zomer een „tuin van Eden" voor de ruim 650 leden tellende afdeling Vlaardingen van dit Nivon en een plekje dat menig inwoner van de stad nog niet heeft ontdekt. Wie het kent is er van gaan houden als een stukje natuurgebied dat aanleunt tegen het Maas- land.se agrarische gebied van Midden Delfland hetgeen voorkomt dat het aan deze zijde zal verdrinken tussen hoogbouw of een labyrint van woonblokken in straten met groenvoorzieningen en aangelegde grasgazons. viert het echtpaar Sparreboom sr. zijn gouden huwelijksfeest, wat deels in de boerderij gevierd gaat worden. Alleen vanaf's avonds half acht is er in de re creatiezaal van de Valkenhof, waar het bruidspaar een woning heeft, een receptie. Het is wel zeker dat alles wat bij het Nivon hoort hier zal komen ge lukwensen met deze belangrijke le vensmijlpaal. De andere aktiviteit is de verbouwing van de hal en het trappenhuis van De Hoogkamer, die zo goed als voltooid is. Op de eerste verdieping is het sani tair uitgebreid en voldoet nu aan alle hiervoor gestelde eisen. Alles is pas compleet als de plannen voor een nieuwe keuken zijn gereali seerd. Het moet een aanbouw worden groot 15 bij 5,5 m2, met een accom modatie voor koken en afwassen voor 12 gezinnen of echtparen tegelijk. Bo vendien een spoelkeuken waarvan groepen gebruik kunnen maken, alles te completeren met een afwasmachine. De Hoogkamer heeft nog een neven functie in het plaatselijke culturele le ven en zelfs daarbuiten. Op hete zo merdagen komen bejaarden op het terras hun avondkoffie drinken, wat altijd een genoeglijk onderonsje is. Ook verenigingen maken gebruik van de recreatiezaal voor het organiseren van feestavonden of culturele bijeen komsten. Over niet al te lange tijd krijgt de boerderij er nog wat grond gebied bij en worden enkele nieuwe verbindingssloten gegraven. Het Ni- vonteam is alweer aan het aftellen om met een nieuw seizoen te kunnen star ten. Om hier te kunnen verblijven is een lidmaatschap van het Nivon niet noodzakelijk. Ook buitenstaanders kunnen hier hun vakantie of een ge deelte hiervan doorbrengen in gezins- of groepsverband. Wie belangstelling heeft moet eens gaan praten met de Sparrebooms om daarna eens rond te lopen op het parkeerterrein, verspreid over het gehele gebied. De kampeer en logeerprijzen zijn wel iets duurder dan die voor Nivonleden, doch zijn voor iedereen betaalbaar. Wie het ziet is net als ik, opeens verliefd op dit plekje, waar het goed toeven is. WILLEM DE BRUIJN lemaal in de recreatiezaal bijeen voor een gezellige avond. Tot die vaste me dewerkers behoren ook de ouders van Cock Sparreboom. Geboren en geto gen Rotterdammers zijn die twee, Piet Sparreboom (73 en en zijn eega, M. P. Sparreboom-van der Sluis, die één jaartje jonger is, zijn bijna dagelijks op de boerderij te vinden. Het begon na zijn pensionering als werknemer bij Wilton Feijenoord en sindsdien is va der Sparreboom de „major domus" op de boerderij, die altijd wel een klusje weet te vinden. Mevrouw Sparreboom sr. weet niet op te houden met het hanteren van stofdoek en spons en De boerderij ligt als op een terp frank en vrij en geniet de reputatie tot ver buiten onze landsgrenzen als zijnde een gastvrij oord voor kampeerders en bezitters van mobiele caravans of woonauto's. Er is plaats op het kam peerterrein voor tussen de veertig en vijfenveertig van dergelijke rijdende vakantiehuisjes. Ook „trekkers" op de fiets kunnen hier terecht om in hun tentjes te kamperen. Wie liever een dak boven zich weet kan één van de logeerkamertjes hpren. ONGEKEND STUKJE NATUUR Ook mensen die hier een lang week einde wensen door te brengen zijn bij voorbaat al verzekerd van rust en een verblijf in een stukje natuur, dat onge kend is voor een stad in het Water weggebied. Iedereen is aangewezen op zelfverzorging en kan hiervoor ge bruikmaken van een modern geoutil leerde keuken en de maaltijden desge wenst nuttigen in de tot recreatiezaal verbouwde stal van de boerderij. Nu het winter is ziet alles er rond de boer derij wat triest uit, waarvan toch ook weer een grote bekoring uitgaat. Op de kam peerstroken, al dan niet langs water of tussen hakhout en bomenbe- stand, zoeken de standvogels met de fazanten het dicht bij de mensen. Ook de rover, de bunzing, verplaatst zich mee met zijn prooidieren om ze ker te zijn van zijn kostje als de winter gaat doorzetten. Een heel ander beeld bieden hier de lente- en zomermaan den. Wat eerst een waas van groen is wordt een lommerrijk geheel met loof bomen en ondoorzichtbaar hakhout wat het gebied de zo gewaardeerde be slotenheid geeft. Hoge rietkragen langs het water, waarin de kampeer ders of huisgasten kunnen vissen als een vorm van ontspannende, maar te vens heilzame vorm van recreatie. VELE NATIONALITEITEN Vorige zomer bedroeg het aantal gast- boekingen meer dan tweeduizend per sonen of gezinnen, wat een sterke stij ging betekende ten opzichte van 1975. Hieronder waren mensen van eenen twintig nationaliteiten. Afkomstig uit Europa, de Verenigde Staten, Scandi navische landen, Nieuw Zeeland en uit landen achter het ijzeren gordijn. Van den beginne af aan is Cock Spar reboom de beheerder van de boerderij en de omliggende gronden. Zijn vrouw Ina is zijn voornaamste assistente. Met een team van zo'n zestig medewer kersisters) heeft het echtpaar gemeen, dat het werk hier pro deo wordt ver richt. EENS PER JAAl Vis we spreken van ee» gönretfce akti- Eensper jaar, nu was dit /.aterdagTf,-'Hj*viteit in de Hoogkahie^"a##it alle- komen deze Nivon-natuurvrienden al- reerst op het feest van woensdag. Dan .ii"" ïüT v - Het kampeerterrein van De Hoogka mer met, ondanks het trieste wee, rustieke plekjes. V zeem, vandaar dat in de boerderij alles glimt als een spiegel. J^OUltèi BRUmSPAA#5' Het echtpaar Heine heeft de Karei Heine Party Service geopend in het vm. Paviljoen. Maar nu als zaal voor bruiloften en partijen. Het adres: Ad miraal de Ruyterstraat 6 (achter het Julianapark).

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 67