Nieuwjaarsinstuif 1977 3 BR UITNODIGING Openbare commissie vergaderingen Trams en bussen met nieuwjaar Meer woonerven in de buurt rond de Filips van Bourgondiëstraat I 1 I I I Wi I I' i zaterdag 1 januari 1977 van 15.00 uur tot 17.00 uur SUBSIDIE VOOR RESTAURATIE VAN Verkeersongevallen PARTICULIERE MONUMENTEN Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam VerzorgingVoorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1telef 26.05.00, toestel 340. - lil I i I i - Ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1977 zullen Burgemeester en Wethouders van Schiedam een Nieuwjaars- instuif houden in de benedenzaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1 en wel op De bedoeling van deze instuif is, om iedereen de gelegenheid te geven iedereen te ontmoeten, bij een glas en een hapje, met sfeerscheppende muziek op de achtergrond. Leden van het College van Burgemeester en Wethouders zul len aanwezig zijn om in een informele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. Doch zij zullen niet recipiëren in de traditionele betekenis van het woord. Alle inwoners van Schiedam worden hierbij uitgenodigd aan wezig te zijn. EEN IEDER IS VAN HARTE WELKOM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 - - s -• y SV gr :l II II. -f si I ycmccn Het blijkt niet algemeen bekend te zijn, doch de gemeente Schiedam heeft geld beschikbaar voor het uitvoeren van kleinere restauraties aan particuliere monumenten, waarmee dan bedoeld worden panden of bouwsels in particulier bezit, die voorkomen op de officiële lijst van beschermde monumenten. Deze subsidieregeling bestaat overigens al sinds 1968. Om de subsidiëring van dergelijke kleinere restauraties .wat vlotter te doen verlopen, heeft het gemeentebestuur van Schiedam in 1967 een afspraak gemaakt met het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maat- beschikbaar zouden stellen voor dat doel. In 1968 is de regeling voor het eerst gaan draaien en smwatt jaar is door de gënVeèntér' - dft liet rijk teZaöieSn voor ongeveer 600.000,- aan restauratie-subsidies in Schiedam uitge keerd. In de jaren 1971, 1972 en 1973 waren er weinig subsidie-aanvragen, zodat de gemeenteraad in die jaren geen kredieten heeft hoeven te verlenen om dit 'potje' aan te vullen. In het Monumentenjaar 1975 is de belangstelling voor het restaureren echter weer toegenomen. De stand van het gemeentelijk 'potje' is momenteel als volgt. Uit 1975 was nog een bedrag van 47.182,- beschikbaar en de gemeenteraad heeft op 26 januari 1976 besloten om daar nog 50.000,- aan toe te voegen. In 1976 is inmiddels aan subsidies uitgekeerd een bedrag van 22.133,-; er zijn toezeggingen gedaan voor een bedrag van 24.721,-, terwijl er bovendien subsidies zijn aangevraagd voor een bedrag van 32.322,-. Rest ruim 18.000,-. Aan de gemeenteraad zal binnenkort worden voorgesteld het jaarlijkse krediet van 50.000,- beschikbaar te stellen. Aangezien echter sinds 1968 de kosten van het restaureren aanzienlijk zijn gestegen en ook gelet op de vele aanvragen, wordt overwogen om met het ministerie van C.R.M. overleg te plegen of het jaarlijks beschikbaar te stellen bedrag niet met 25.000,- tot 75.000,- per jaar verhoogd kan worden. Dit zal dan uitmonden in een voorstel aan de gemeenteraad. De gang bij de subsidiëring is globaal gesteld als volgt. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg ontvangt de subsidie-aanvragen (die in de meeste gevallen gelijk met dc gemeentelijke vergunning art. 14 van de Monumentenwet binnenkomen) en bepaalt aan de hand van de ingediende tekeningen v- n »i ':g is, d„.> welk bedrag 'subsidiabel' is. Want alleen de kosten die nodig zijn voor de eigenlijke restauratie, het behoud van het monument, komen in aanmerking voor subsidie en niet bijvoorbeeld de aanleg van centrale verwarming, nieuw sanitair, enz. Op dit subsidiabele bedrag geeft het rijk in het algemeen een subsidie van 30%. de gemeente in het algemeen ook 30%, terwijl de provincie 15% van de rijkssubsidie bijdraagt. Dit komt tezamen op rond 65% it 70% van de subsidiabele kosten neer. De rest dient de eigenaar van het monument zelf te betalen. De gemeente wil als vervolg op het project- Nicolaas Beetsstraat een nieuw inrichtings plan gaan samenstellen voor die gehele buurt in Schiedam-West waarin, naast de Nicolaas Beetsstraat ook zijn opgenomen de Filips van Bougondiëstraat, de J. A. Alberdingk Thijmstraat, de Jacob van Lennepstraat en de Tollensstraat. De bedoeling is om deze gehele buurt op te knappen en zo de leefbaarheid te verbeteren. Dit houdt in de inrichting van 'woonerven'. In overleg met de Bewonersvereniging Schiedam-West heeft de gemeente een brief gericht aan de bewoners van deze straten met een uitnodiging om deel te nemen in een werkgroep die de plannen kan uitwerken en een informatie-avond voorbereiden. Bij de eerste werkbespreking op 8 december j.l. in gebouw Irene was de opkomst van de bewoners echter zeer gering. Daarop hebben de Bewonersvereniging en de dienst Gemeen tewerken een Informatiekrant samengesteld waarin de opzet van het inrichtingsplan nogeens uiteen is gezet, met daarbij een enquete-formulier. Zo is de mogelijkheid opengehouden om alsnog in werkgroep verband mee te werken aan het inrichtings plan. In de tweede week van januari 1977 zal een nieuwe werkbespreking plaatsvinden. Aan de orde zullen dan komen de beleids uitgangspunten van de gemeente, de uitslag van de vragenlijsten, terwijl ook de uitgangspunten voor het opstellen van het inrichtingsplan vastgesteld worden. De be woners van de genoemde straten worden uitgenodigd om mede te werken aan de plannen door z.icli Ie melden voor de Gedurende de maand november 1976 hebben zich in Schiedam in totaal 167 verkeersonge vallen voorgedaan, wat 13 meer is dan in november vorig jaar. Daarbij zijn 16 personen zwaar gewond geraakt en 18 personen licht. In 33 gevallen is zware schade aangeric.it, in 130 gevallen lichte schade en in 4 gevallen was er geen schade. Bij de aanrijdingen waren betrokken 241 personenauto's, 16 vrachtauto's, 33 bromfietsen, 13 fietsers en 4 voetgangers. De belangrijkste oorzaken waren: het niet verlenen van voorrang in 43 gevallen, te dicht volgen in 15 gevallen, slippen in 15 gevallen, onvoorzichtig achteruit rijden in 13 gevallen en onoplettendheid in 9 gevallen. werkgroep. Dit kan dan gebeuren bij de heer J. Kievith, Vlaardingerdijk 151a, Tel. 26.30.59 voor de Bewonersver. Schiedam-West of de heer J. J. Donkers, Stadskantoor, Tel. 26.05.00, toestel 343 voor Gemeentewerken. Het gaat ook hier, zoals gebruikelijk in Schiedam, om het inrichten van z.g. 'woonerven'. Een gebied dus waar voetgangers en spelende kinderen voorrang hebben op het verkeer, aangezien auto's brommers en Direct na dc intrede van hel nieuwe jaar 1977 beginnen de raadscommissies vvcer inel de openbare vergaderingen. De Commissie voor VOrining en Recreatie bijl de spits al met een openbare bijeenkomst op dinsdag 4 januari in de benedenzaal van hel Stadskantoor, aanvang 20.0(1 uur. Op de agenda staan o.m. voorstellen tot wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor 1976 voor het l.o.m.-onder- wijs en het g.l.o. en tot vaststelling van dat getal voor 1977 voor het buitengewoon onderwijs en het g.l.o. Verder voorstellen tot het verlenen van medewerking aan de betrokken schoolverenigingen voor de aan schaf van materiaal voor de Kon. Juliana- school, de St. Bernardus, de St. Jan/Aloysius- school en aan de Pr. Marijkeschool en de Johannes Calvijnschool. Dan een voorstel tot instandhouding van de openbare kleuter school 'Het Keteltje' aan de Schiedamseweg 65, terwijl ook de uitbreiding van de Sporthal Margriet aan de orde komt. De Raadscommissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid houdt de openbare vergade ring op woensdag 5 januari 1977 in de kantine van de Bedrijfsgemeenschap Schie- mond aan de Vijgensteeg 2, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan o.m. de bespreking van het baarmoederhalsonderzoek dat ook in Schiedam zal plaatsvinden; de subsidie aan de Kruisverenigingen; de voorgenomen sa menwerking met de Gemeentelijke Volkskre dietbank te Vlaardingen; de sub-commissie voor de wijkaangelegenheden en het jaarver slag van de Stichting Schooltandverzorging. Na het gebruikelijke vragenhalfuurtje voor de toehoorders is er de rondvraag. De Welstandscommissie heeft de openbare vergadering van vrijdagmiddag 31 december 1976 verschoven naar vrijdagmiddag 7 januari 1977 in de benedenzaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte ongeveer om 16.00 uur begint. Bij de komende jaarwisseling zal op vrijdagavond 31 december op de metro-, tram- en buslijnen van de R.E.T. vanaf ongeveer 18.00 tot ongeveer 20.00 uur een speciale dienst worden gereden. Daarna zal tot ongeveer 3.00 uur op zaterdag 1 januari de dienst uitsluitend worden onderhouden met de nachtbussen van de R.E.T. In de trams en bussen zijn folders verkrijgbaar met bijzonderheden over deze dienstregelingen. In de nacht van 31 december op I januari wordt op autobuslijn 50 een extra rit gereden op het volgende traject: vertrek metrostation Hoogvliet om 1.12 uur, vertrek NS-station Vlaardingen-Oost om 1.27 uur en aankomst Schiedam Emmaplein om 1.37 uur. Van het Emmaplein vertrekt de bus weer om 1.45 uur. vertrek NS-station Vlaardingen-Oost om 1.55 uur en aankomst metrostation Hoogvliet om 2.09 uur. Op Nieuwjaarsdag 1 januari rijden metro, tram en bus als op zondag; de dienst begint echter pas om ongeveer 9.00 uur. fietsers daar stapvoets dienen te rijden, zonder de voetgangers te hinderen. Ook kan de straat worden opgefleurd met bomen, die zeer belangrijk zijn voor het woonmilieu en met plantvakken van verschillend materiaal gemaakt, waartussen plaats is voor bankjes, voor speelplaatsjes en eventueel voor fiets- klemmen. Maar bij het plannen van zo'n woonstraat is de inspraak van de straat bewoners, als gebruikers, van groot belang. Een geschetst idee hoe na de mrichtinu het muts,-., ,.n iu - t. I//v<«>i,«a Ut 'Straat (links) mei de Nicolaas Beetsstraat (rechts) er eventueel uit zou kunnen zien

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8