iite neem vaker een bloemetje mee BQ0T Puur schiedamse kalender die er helemaal uitspringt slurgerlijke tand Foto's na bestellen NCVB beziet Ierland Met de KNW naar Tholen Toneel voor PvdA en IMIVOIM DEZE WEEK IN SCHIEDAM Wij wensen u een goed en gelukkig nieuwjaar Spreekuur voor dienstplichtige gewetensbezwaarden Koffiemorgen NVV vrouwen René ffloemsierl iiduinasj kunst Telefoon 30 met dank voor het genoten vertrouwen in 1976 en hopen u ook in 1977 weer van dienst te mogen zijn. JUWELIER Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 70.69.05 Ruime parkeergelegenheid HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 «HttWfcSïxri iflllil1 Iris stationsbloemenkiosken. Elke dag geopend tot 9.00 uur en zondags tot 8.00 uur 's avonds. Ibloemsierkunst bvj óók na zessen m GEBOREN A. Giiltekin-Kaymak, z. A. S. van der Woude-Oord, z. C. M. Pietersen-den Boogert, z. H. J. W. Beerman-Wilstra, d. A. A. Buik-van Dis, z. G. H. van Dijk-Ozéphius, z. D. L. M. Blok-Scholte, d. H. Krommenhoek-Janssen, z. A. A. van Jole-Vermeer, d. W. J. H. Jansen-Boelens, d. L. P. W. Vis-van der Zalm, d. M. van der Schouw-de Jong, z. A. D. Ramadhin-Plugge, z. P. M. van Leeuwen-Goossen, d. B. Kagenaar-Backx, d. W. C. Flipse-Hoogstad, z. F. J. Strooband-Houtsma, d. P. M. Meijninger-van Ooijen, d. F. van der Mast-van Dijk, d. P. C. van der Gaag-Meier, d. J. J. A. Boon-Veth, z. J. A. Groenendijk-Frederik, z. J. van der Kooij-Poulus, d. ONDERTROUWD A. Aandeweg 21 jr. en A. M. Dekker 20 jr. H. Boes 21 jr. en E. H. A. Kemmer 19 jr- D. J. van Dijk 21 jr. en C. W. Otten 17 jr- H. Erkit 23 jr. en S. A. E. M. Wie- ringa, 20 jr. R. H. Faassen 21 jr. en H. Martijn 17 jr- G. A. A. Hilversum 24 jr. en A. C. M. van Beurden 19 jr. J. van Houwelingen 25 jr. en M. M. Hoogstad 22 jr. G. Ketelaar 21 jr. en S. A. van der Windt 17 jr. H. Kleinbloesem 22 jr. en E. C. B. W. Ruseier 19 jr. L. M. Mous 25 jr. en J. P. MBurgering 22 jr. GEHUWD P. Hamersma 27 jr. en M. W. Knook 29 jr. J. G. Breit 27 jr. en E. Tasseron 22 jr. W. G. J. van Mil 23 jr. en L. Boer 18 jr. J. C. C. Dettmeijer 19 jr. en A. van den Berg 16 jr. C. Schakel 23 jr. en H. M. J. Hogendoorn 22 jr. R. G. C. Besseling 24 jr. en C. J. M. Sloesen 22 jr. L. Lacroix 39 jr. en A. E. la Croes 31 jr. P. Stierman 30 jr. en W. A. W. de Zeeuw 30 jr. H. M. J. Greeven 26 jr. en I. A. C. de Gruil 29 jr. H. Kuipers 26 en M. Leuvekamp 24 jr. R. M. Broeren en M. H. van Deijk 24 jr. J. I. van Gelderen 23 jr. en J. M. L. Baten burg 24 jr. A. J. W. P. Jonker 24 jr. en J. Vroegop 20 jr. W. G. Borkent 31 jr. en T. M. van Eek 29 jr. S. Lagendijk 36 jr. en H. Fresco 43 jr. J. Tolk 52 jr. en M. P. H. Kersten 32 jr- J. van de Graaf 28 jr. en F. F. van Gij- tenbeek 20 jr. H. A. Melief 23 jr. en A. A. Hagestein 21 jr. J. A. van der Meer 23 jr. en D. S. Timmermans 22 jr. A. T. Kerssen 25 jr. en C. J. de Geus 19 jr. S. Timmers 53 jr. en G. M. Groeneweg 36 jr. J. G. Verboom 25 jr. en M. L. R. van Doren 23 jr. A. Stout 37 jr. en S. W. van der Hul 28 jr. J. P. de Visser 25 jr. en G. M. Speijer 22 jr. W. op 't En- de 21 jr. en J. C. Dullaart 20 jr. J. Hoo- gerwerf 24 jr. en I. L. Reith 25 jr. A. Lobelle 23 jr. en M. Peters 22 jr. L. van Tiel 32 jr. en J. T. Beekenkamp 30 jr. OVERLEDEN T. Ouborg, man 63 jr., geh. met M. Kernbaum. M. van Hagen, man 55 jr., geh. met D. C. Veldt. T. Ouwerkerk, man 64 jr., geh. met H. M. Verhoef. P. van den Berg, man 84 jr., geh. gew. A. M. Voskamp. A. J. P. de Groot, man 85 jr., geh. met L. Scharmann. P. A. van Dijke, man 73 jr., geh. met D. C. Lameijn. C. F. Budding, man 70 jr., geh. met J. Krijgsman. A. Scheper, vr. 73 jr., geh. met H. W. Jansen. G. Mooiman, man 76 jr., geh. met G. Vis. C. Paauwe, vr. 72 jr., geh. gew. met F. Brouwer. M. G. Pieterse, man 67 jr., geh. met C. Been. P. de Brons, man 59 jr., geh. met H. J. Gerritse. C. Janzen, vr. 86 jr., geh. gew. met P. Noodelijk. Een foto gezien In dit blad die u best zou willen hebben? Voor vyf gulden kan die foto de uwe worden, Tenminste als het gaat om plaktwerk van onze eigen foto-redaktie, wat in negen van de tien gevallen opgaat. Voor het nabestellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw bestelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam. en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34 te Delft. Telefonische verzoeken voor nabestellingen kunnen niet in behandeling worden genomen, terwijl de op deze manier verkregen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ontvangst van de foto kunt u het verschuldigde bedrag, vijf gulden per afdruk dus, gireren op nummer 2395347, t.n.v. Randstad Fotodienst Delft. De leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Schiedam- Nieuwland, hebber op dinsdagavond 4 januari hun ledenvergadering. En wel in de benedenzaal van de Opstan- dingskerk. De heer A. Platteel zal dan spreken over het aktuele onderwerp in deze tijd: „Noord-Ierland". Aanvang acht uur. Krijger vertelt me echter, dat hij er bijna „door" is. Dus morgen snel even naar de Tuinlaan of drukkerij Steens, anders zit u er helemaal naast. En zo'n fraaie kalender met „plaatjes" uit je eigen stad vindt je nergens. Och. heer Krijger en drukkerij Steens: zit het er helemaal niet in. dat er nog een extra druk komt? Er zullen zoveel Schiedammers teleurgesteld worden, /iet u. MIEKE De Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging, afdeling Schiedam/Vlaardingen/Maassluis or ganiseert op zaterdag 8 januari a.s. een excursie naar het eiland Tholen, nog altijd een (bedreigd) paradijs wa tervogels en steltlopers van diverse pluimage. De families van futen, gan zen en eenden zijn hier deze dag zeker te observeren. Om soorten te noemen fourageren hier de kuifduiker, rot- en rietgans is met ingang van 15 novem ber door de minister van Landbouw en Visserij verboden. Motivatie hierbij het aantal van deze vogels is te gering geworden (Hier wordt weer eens een put gedempt na dat het kalf is verdronken). In de bui tendijkse slikken van het eiland zfijn grote groepen steltlopers waar te ne men. Interessant is ook de binnendijk- se kreek „De Pluimpot" voor het doen van ornithologische waarnemingen. Op de schorren hoopt men de sneeuw- gorzen en strandleeuwerikken aan te treffen en mogelijk laat ook de zeea rend zich hier zien. Voor deze excur sie, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen, is vóóraanmelding nodig bij de leider, de heer v.d. Berg, tel. 706654, uiterlijk voor 5 januari a.s. Het vertrek vindt 8 januari plaats van af het N.S.-station Vlaardingen-Oost om 8 uur. De toneelgroep „Fakkel" uit Vlaar- dingen voert voor de leden van de PvdA en het Nivon, afdeling Schiedam in zaal „Irene", op dinsdag 4 januari, het blijspel „Troetel" op. Over de a.s. verkiezingen spreekt de heer De Lange. Toegangsprijs 3,voor volwasse nen, 2,voor bejaarden en jonge ren beneden de 18 jaar, 's avonds aan de zaal. Aanvang acht uur precies. TRAPPEN BEKLE DEN. Met tapiflex of nylon vilt tot 15 treden, 150, Tel. 254233 en 205062. Reparatie alle merken: radio, t.v., kleuren-t.v„ gramm., recorders, snelle service, originele onderdelen met garantie. Sterdealer B O Felperlaan waar service een begrip is. Parkweg 369, Schiedam. Tel. 715917. Ie Middellandstr. 27, Rotter dam. Tel. 142419. Voor Puch, Yamaha of Zündapp naar P. Hofmans in de Houten Loods, Cel- siusstraat 12, Schiedam. Tel. 151506. Heeft u problemen met tapijt leggen, trappen bekle den enz. Tel. 264598 en u wordt vakkundig geholpen. Snel en korrekt uw woonhuis verkopen? Vast goed Van Dorst BV, tel. 263442. FILMVERHUUR. Verhuur van Super 8 speel films en projectoren, met of zonder geluid; 16 mm. speelfilms en projectoren. Tevens verhuur van projec tietafels, viewers, projectie schermen. Van der Vlist. Franselaan 206, Rotterdam. Tel. 153575. We worden bepaald niet overstroomd met kalenders. Nog minder met agenda's. Zal allemaal wel veel te duur zijn. Maar als je dan een puur Schiedamse kalender in handen krijgt, dan knipper je even verbaasd met je ogen. Want deze kalender met fraaie foto's van A. W. krij ger van „Huize Brabant" aan de Tuinlaan 98 en samengesteld en gedrukt bij Steens in de Overschiesedwarsstraat 5, springt er helemaal uit. Zo, dat weet u dan alvast. Een kalender voorzien van het Schie dams stadswapen en op het voorblad een plattegrondtoestand. Moet u be slist lezen en dan ontdek je alras een heel bekend plekje op deze forse, langwerpige kalender. Zowel zwart-wit als in kleur. Om te beginnen met de Korenbeurs in zwart wit, in kleur de Appelmarkt- brug, zwart-wit het interieur van de Grote of St. Janskerk. In kleur weer een fraai overzicht van Schiedam met de vier molens, die we nog bezitten en genomen vanaf Bolsmouterij. In zwart wit het Zakkendragershuisje, in kleur ons pittoreske stadhuis, in zwart-wit pakhuizen op de Lange Ha ven. Heel fraai weer in kleur weer het Pro veniershuis, in zwart-wit de Korte Ha- venbrug aan de Korte Haven, in kleur de molen „De Walvisch", in zwart-wit de Korenbeurs en tot slot weer in kleur het Stedelijk museum vanaf de Appel- marktbrug. Juweeltjes van foto's en juist daardoor het bezit van deze kalender tenvolle waard. De prijs is (slechts) 11,50, maar dan heeft u ook iets heel aparts. De heer We glijden met elkaar, letterlijk en fi guurlijk, het oude jaar uit. Wegens plaatsgebrek moet Jan Sportief helaas volstaan met alle sportbroeders en zu sters toe te wensen dat de jaarwisseling prettig verloopt en uiteraard een voor spoedig begin van 1977. Vrijwel alle clubs/verenigingen organiseren ook nu weer nieuwjaarsbijeenkomsten dan wel instuiven. Hier zal menig toast worden uitgebracht op het welzijn van leden en hun verwanten, niet minder ap dat van club of vereniging. Alle binnengekomen aankondigingen kun nen niet worden opgenomen in deze zo gekortwiekte rubriek. Twee uitzonderingen echter. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de voetbalvereniging DHS worden jubila rissen gehludigd waaronder enkelen die hun club al een halve eeuw trouw zijn gebleven. De tweede uitzondering betreft de nieuwjaarsviering van de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging die plaats gaat vinden op vrijdag 7 ja nuari in het clubgebouw „De Toekomst" van de Sportvereniging Excelsior'20. Als Jan Sportief aan scheidsrechters denkt wordt z'n hart week want het zijn soms de meest verguisden op onze sportvelden, zeg nou zelf? JAN SPORTIEF Men schrijft ons: „Oefenen en dreigen met duivelse wa pens: militaire dienst, is dat wel een „dienst" aan de vrede? Maar moet je dan de anderen de kastanjes maar uit het vuur laten halen? In elk geval, al of niet in dienst gaan is een beslissing die je bewust en gewetensvol moet ne men. Praat er eens over. Kom eens langs, breng gerust je ouders, vriend of vriendin mee. We zijn er voor jou: El ke eerste maandagavond van de maand (als 's middags de sirenes loeien!) van 7 tot 8 uur in één van de zalen onder de Opstandingskerk (Troelstralaan hoek Burg. Honnerlage Gretelaan) ingang achterzijde. Ook jongens die al besloten hebben een beroep te (gaan) doen op de wet „gewetensbezwaren militaire dienst" kunnen wij informatie en hulp geven. De eerstvolgende avonden in 1977 zijn: 3 januari, 7 februari en 7 maart". Subwerkgroep „Dienstplicht en Ge wetensbezwaren" van de Interkerke lijke Vredeswerkgroep Schiedam. Seer.: D. van Wassenaarstraat 34, tel. 266573. Deleden van de Vrouwenbond N.V.V. afdeling Schiedam hebben op woens dag 5 januari hun Koffiemorgen in het dienstencentrum „De 4Molens" aan de nieuwe Damlaan. Aanvang tien uur. Heeft u nog interes se. gast te zijn in het programma „De Rooie Haan" in de Vara op zaterdag 29 januari? Dan snel kontakt opne men met Nel Gordijn, telefoon 261049. denken? Een heel fijn plekje in ons goede Schiedam: de Korte Havenbrug. En wat zou u van dit fraaie overzicht van onze stad in

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16