M4* 'SjfÊ -4A S 50! HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 dam: Novotel. En wel op een bij zonder (speelse) wijze. Alle abri's kwamen bij de bushaltes in Schiedam. En het glas is on breekbaar. Of de dertienjarige Schiedamse zanger Henny van Buuren een na tuurtalent is zal de toekomst uit maken. Helaas drie doden en één zwaarge wonde bij werkzaamheden aan de „Orania" op de werf Wilton-Fije- noord. Hier stelde de Schiedamse pers diverse vragen. Wethouder Collé sloeg vol vertrou wen de eerste paal voor de wo ningen aan de 's Gravenlandseweg. Wat en hoe gaat er straks gebouwd worden in de Zouteveensepolder? Een dagje op stap geweest met wet houder Chr. Zijdeveld en gemeen teraadsleden naar Hoorn en Zutp- hen. Weer eens iets anders! Mevrouw J. M. Tenwolde-Laker- veld, beheerster van het wijkcen trum aan het Dr. Wibautplein is niet zómaar een zakenvrouw. Kijkt u maar eens naar dat diploma en dat op weg naar de 65? Weet u nog hoe héét of het was de ze zomer en hoe druk in bad Groenoord? Koel helder water was overal de noodkreet! Nog nooit met een burgemeester en een wethouder in een reuzenrad gezeten. Maar de openingsce- met Burgemeester Lems en wet houder Zijdeveld „in het bakkie" hoog boven de daken van Schie dam zal ik nooit vergeten. Kijkt u nog eens even hoe mooi of Schie dam is op zoSi hoogte? En op die zelfde avond 7 augustus werd een moord gepleegd en betekende dit de inzet van die afschuwelijke rel len tegen de Turken in Schiedam. ter gelaten. En nu zou ik bijna ver geten, dat het bejaardencentrum „Spaland" een honderdjarige had. Jazeker: mevrouw Johanna P. van der Eijk-van den Berg. En natuur lijk kreeg zij op die dag bezoek van het burgemeesters-echtpaar. On- der water werd er ook nog ge trouwd. Leesvoer voor verschillen de dag- en weekbladen in Ne derland en België. De rassenonlusten vierden hoogtij. Voor tonnen schade werd er bij een brand aangericht bij de firma Van der Veer op de Hoogstraat. Een politieke bom barstte in het ge meentebestuur en nam burgemees- ter Lems daarom een afkoelende duik? WD-raadslid Gerard Ver- hulsdunk zagen we als „Een van de Elf" bij Koos Postema op het scherm. Buitenconcerten zijn erg „in" geweest deze zomer. Hier ziet u de Harmonie van Wilton-Feije- noord in de tuin van het Gemeente Raadslid Gerard Verhulsdonk fungeerde als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Leendert Jan is de naam van de baby van het middeleeuwse bruid spaar van „Schiedam-700", vorig jaar, let wel. Ziekenhuis. Met het Rode Kruis meevaren is altijd een geweldige dag. Bent u eigenlijk al donateur? Ir. B. Wilton opende de historische Jaarmarkt en voelde er zich hele maal thuis. Een succes werd ook de Welzijnsmarkt, ondanks het slech te weer. Troosteloze regen bij het drum bandfestival, tegenwoordig Fanfa re Schiedam geheten. Maar onder Dubbel feest was het voor de „de plu" keek het echtpaar Lems en genodigden o.a. naar het eigen „Juliana" uit Schiedam. De Schie- Liduina-Stichting, want het pavil joen werd geheel gemoderniseerd in gebruik genomen en de stichting bestond ook nog 125 jaar. Een technische „toestand" voor me vrouw Lems bij de portier en de deur van het vernieuwde paviljoen ging voor haar man en het bestuur open. Twee Chilenen vonden een gastvrij onderdak in Schiedam na het schrikbewind van Pinochet. Voorzitter Piet Smit nam de gelu kwensen aan van burgemeester Lems, tijdens de receptie ter gele genheid van het UO-jarig bestaan van Orpheus". Het opera-concert van dit „Orpheus" met „Een leven voor de tsaar", werd een klankrijk gebeuren in een uitverkocht totaal gemoderniseerde Havenkerk. Eigenaar hiervan is tegenwoordig Johan Maasbach. Met fotograaf Ronald Stam vele uren getuige geweest van een fil mopname van „Soldaat van Oranje" in Den Haag, waaraan le den van alle Schiedamse toneel verenigingen deelnamen. De W.A. en de Duitsers marcheerden weer door Den Haag en de rillingen lie pen anno 1976 nog langs je rug. „Zilveren" zuster Hyacinth Marie had feest in het schippersintemaat „De Uitkijk". Wanneer wordt hiervoor de eerste paal geslagen? Ja dokter Vlootman: dat heb ik maar even gefikst op mijn leeftijd, zegt hier de broeder van het Nolet- ziekenhuis trots. Het Noorse koningspaar kwam even naar de firma Sandvik in Schiedam. Een hele toestand. En in hun charmant gezelschap be vonden zich ook prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. dammer Jan Martinus van den Berg, kwam in zijn eigen huisje aan de Zwaansteeg helaas in de vlam men om. Er komen straks maar liefst twee bowlingcentra in Schie dam. En zó gaal u het helemaal maken! Het gaat (helaas) niet zo best in de scheepvaartwereld. Maar dit jaar werd op de werf Wilton- Feijenoord toch de „Slcsvig" te wa- De Kerstman is zelfs in Schiedam geweest en bood namens de winke liersvereniging City Centrum waar debonnen aan. Wat dat betreft be hoeft u Kerstmis echt niet in Ame rika te vieren. „Diamantjes" zijn er dit jaar ook in Schiedam geweest. Mag ik hun in het bruidspaar Burger Koogje (88) en Helena Meerman (81) vanaf de ze plaats nog eren? Diverse branden zijn er geweest. Recentelijk die van het hotel At lantic. Een watersnood op de Broersvest, waarbij collegaas van de Schiedamse Courant onder lie pen. En dan die noodlottige brand op de Lange Haven, waarbij het gewezen patriciërshuis van vier ge neraties Van Gent zo goed als ver loren ging. De Kinderkerstzang in de Grote Kerk was weer af. Dankzij het wakkere comité „Schiedam Zingt". En Schiedam blijft zingen, want ik ben nog niet door de repetities van de zangkoren en muziekverenigin gen heen. Het is zalig werk en we komen dus weer graag bij u terug. Verschillende zaken werden helaas gesloten. Maar anderen gingen weer open. Gelukkig maar. Dit was het dan. Zomaar een wille keurige greep uit stapels foto's, die onze drie fotograven Hans Keijzer, Aad van der Drift en Ronald Stam allemaal maakten. Kris-kras door onze stad. Ze staan in 1977 weer voor u klaar. U kunt daarop reke nen. Laten we doorom samen het glas heffen op onze goede stad Schie dam, waar het fijn wonen en wer ken is. Proost allemaal straks om twaalf uur (ook namens collega Ruud van Houwelingen met vakantie op het ogenblik in Engeland) en graag in 1977 zijn we weer helemaal tot uw dienst. Een gezellige oudejaarsavond en een heel gelukkig 1977. M1EKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 19