"Mijn Schiedamse jaren waren de mooiste" Jongerenavond in gebouw Arcade C.KOK HuiSvrowe/i/ke Over een paar uur zit 1976 er op EXPOHAL (EHïlüMiAAM Scheidende bankdirecteur Holtkamp predik beurten A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 GELUKKIG NIEUWJAAR JUUJEIJSft IN DE GEVULDE STIER Wij wensen u een prettige jaarwisseling en een voorspoedig nieuwjaar. RESTAURANT EN BAR op nieuwjaarsdag geopend vanaf 16.00 uur. Buiten onze la carte- kaart hebben wij een speciaal NIEUWJAARSMENU voor u samengesteld. Reserveren mogelijk. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- VRIJDAG 31 DECEMBER 1976 Het zat er dik in, dat de afscheidsreceptie van de direkteur van de Spaarbank Anno 1820 een drukbezochte zou worden. Ondanks de kou en het pak sneeuw, dat er dezer dagen gevallen is. In mijn gesprek met deze symphatieke bankdirekteur van de Anno 1820, de heer J. D. Holtkamp bracht ik vooral zijn sociale bewogenheid naar voren. En het is daarom verheugend voor Schiedam, dat hij hier blijft wonen, zodat deze periode in zijn leven blijft bestaan. De allereerste spreker gistermiddag in Novotel, de heer drs. J. Houtman deed dit met een kort maar welgemeend dankwoord. Het gaat je goed in je le ven en tot ziens. De heer van Leeuwen, afgevaardigde van de Nederlandse Spaarbankbond verontschuldigde zijn direktie (met va kantie), maar was blij nog even te kunnen benadrukken hoe goed de persoonlijke kontakten met de heer Holtkamp altijd geweest zijn. Een blij vende herinnering hieraan is een gou den dasspeld met de letter S. Mr. R. W. Oberman, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Spaar- bankdirekteuren bracht in een heel persoonlijk woord naar voren, hoezeer men de samenwerking met de heer Holtkamp in al die jaren heeft weten te waarderen. En hoe groot de bewondering is voor hetgeen de heer Holtkamp voor de Anno 1820 gedaan heeft. Begonnen als heel kleine spaarbank op de Lange Haven kan men nu gerust spreken v£h de grootste in het westen van Neder land. In het menselijk vlak hebben we je altijd erg gewaardeerd en zo zal het straks ook blijven. Om straks zijn leeshonger te verzadigen bood spreker een boekenbon in luxueuze verpak king aan. SCHIEDAMSE JAREN BANKETBAKKERIJ Het juiste edres Geen filialen - Tel. 26.78.23 De heer drs. S. Kamstra, sprekende namens alle Schiedamse bankiers had alle waardering voor hetgeen de heer Holtkamp in die 21 jaar hier in Schie dam bereikt heeft voor de Anno 1820 ;n gewaagde ook van het persoonlijk kontakt. De wens uitsprekend dat die gestand zou blijven. De fraaie platen speler is het geschenk van deze „bankmensen". Het allerlaatste woord had tenslotte de heer Holtkamp zelf. Eén voor één dankte hij de sprekers voor hun woor den en goede wensen voor de toe komst. De vraag hem gesteld wat of zijn mooiste tijd was, viel voor hem niet zo moeilijk uit. „Mijn Schiedamse jaren waren de mooiste". Ik was meer met de bank getrouwd dan met zijn vrouw. Maar dat ga ik nu goedmaken, beloofde hij trouwhartig. En toen vormde zich een schier eindeloze rij om de heer Holtkamp alleen maar te bedanken voor alles wat hij vaak in her persoonlijke vlak voor de mede mens geweest is. Geen vaarwel dus maar een tot weerzien in de verdere ja ren van zijn (gepensioneerde) leven. Op 6 januari organiseert de plaatselijke afdeling van de Industriebond N.K.V. een speciale avond voor jongeren. De avond vindt plaats in gebouw Arcade, Lan ge Haven 71, en vangt aan om 20.00 uur. De leiding van deze avond is in handen van de jongerenbestuurders Eugene Bo nefaas, lid bedrijfsledengroep Wilton-Feijnoord en v.m. lid van de Centrale Raad, het belangrijkste adviesorgaan binnen de Industriebond N.K.V. en Chris Boon, lid bedrijfsledengroep Nieuwe Waterweg. VAN BEETHOVENSINGEL Beiden zijn lid van het plaatselijk be stuur van de Industriebond N.K.V. Zij kregen scholing en vorming via lande lijke instituten en de plaatselijke So ciale School van het N.K.V. Namens de Industriebond N.K.V. zal ook aan wezig zijn distriktsbestuurder Hil Pe perkamp. Deze avond is onder meer bestemd om meer bekendheid te geven aan het werk van de jongeren binnen de vak beweging. Men wil trachten tot betere samen werking te komen zowel tussen jonge ren, als jongeren en ouderen. Aktiviteiten bij het 70-jarig bestaan van de Schiedamse afdeling kunnen worden besproken. Wensen over het beleid in de toekomst door en voor jongeren kunnen worden kenbaar ge maakt. Mogelijk kan een bijeenkomst worden gepland voor het samenstellen van een aktieprogram. Wanneer en waar dit plaats kan vinden, zou kunnen worden besproken. Bij een dergelijk program kan men niet voorbijgaan aan landelijke aktie- punten. We noemen: Afschaffing van lopende-band werk. OfuJe'r/oëReh wezen uit dat zeven van BROERSVEST 93 TEL. 26.79.37 SCHIEDAM de tien klachten over de gezondheid lijken te worden veroorzaakt door maatschappelijke omstandigheden. Veel mensen leven in onvrede vanwege de dagelijkse bezigheden die ze moe ten verrichten. Het onderzoek ondersteunt de opvat ting dat er in het arbeidsproces steeds minder plaats is voor de mens. Het werk lijkt zinlozer, men heeft geen inzicht meer in het produktieproces waaraan men meewerkt. Het eigen werk is in het eindprodukt niet meer te erkennen. De mens voelt zich gede gradeerd tot verlengstuk van zijn ma chine. Verhoging van basis lonen, volwassen- loon op 21 jaar. Nog steeds worden jongeren bij gelijke arbeid minder betaald. Dit ten voor dele van zijn werkgever. Nog te dik wijls wordt minimum loon niet be taald. Nu tracht men via de bedrijfs- school van de werknemer een scholier te maken. Betere en bredere onderwijsmogelijk heden. Demokratisering van de sa menleving, dus ook binnen het onder wijs, ook meebeslissen door de jonge ren. Lagere kursusgelden, speciaal voor avond-onderwijs. Scholing en vorming los van de bedrijven, en be drijfsbelangen. Nieuwe vormen van vorming en oplei ding, scholing worden bedreigd door lieden, die ook deze vernieuwingen trachten om te buigen naar hun eigen kommerciële belangen. Ook hier tracht men het maatschappijbevesti- gende karakter van het traditionele onderwijs in te bouwen. Financiële omstandigheden zullen nooit een belemmering mogen vormen voor ontplooiing en bewustmaking van de mens. Als vakbondslid heb je recht op gratis rechtskundige bijstand. Rechten bij aktie, op uitkering bij bezetting en staking. Op informatie bij je problemen. Redenen ten over om je aan te sluiten bij de vele tienduizenden die je al voor gingen, om lid te worden van de vak beweging. Reden ten over om donderdagavond deze bijeenkomst te bezoeken. tfï Gereformeerde Kerk Schiedam, mgr. Nolenslaan 670, tel. 708893. OUDEJAARSAVOND DIENSTEN KERK- Over een paar uur zit 1976 er weer op. Ja, mijn buro is keurig opgeruimd. De laatste verenigingsberichten „verwerkt" en de maandbladen zijn verscheurd. Volgende week krijg ik van u weer de nieuwe en dan leest u elke week weer wat of hier en daar in onze stad te doen is. Net even een telefoontje gehad. Of het nu echt waar is dat iedereen zo maar op Nieuwjaarsdag van drie tot vijf uur welkom is in de bene denzaal van het Stadskantoor? Natuurlijk is dat het geval. Ieder een elkaar van harte een gelukkig nieuwjaar toewensen. Ook de bur gemeester en zijn vrouw. Dat kkn en dat még. Heel graag zelfs is de mening van het echtpaar Lems en dat maakt het allemaal zo gezellig. Dag 1976. Ergens staat in mijn propvolle agenda van dit jaar neer gekrabbeld: „Zonder vriendschap is het leven waardeloos". Slierten rood lint met daaraan bevestigd kleurige kaarten met de jaarswis seling zijn er het bewijs van. U alle maal bedankt voor alles. MIEKE Oosterkerk,(Rotterdamsedijk 289), 31 december, zondag v.m. 10.00 uur: zondag n.m. 5.00 uur. Kethel „De Ark", Hargeplein 101, zondag v.m. 10.00 uur: vrijdag 19.30 uur: ds. J. Ch. Pennekamp. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, zondag v.m. 10.00 uur: zondag n.m. 5.00 uur. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, zondag v.m. 10.00 uur: vrijdag 19.30 uur: ds. J. Nierop. Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, zondag v.m. 10.00 uur: ds. J. Ch. Pen nekamp, zondag n.m. 5.00 uur: ds. J. Nierop. Kethel „De Ark", Hargplein 101, zon dag v.m. 10.00 uur: ds. J. Nierop, zon dag n.m. 5.t)0 uur: ds. J. Nieuwsma. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, zondag v.m: 10.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijndrecht, zondag n.m. 5.00 uur: ds. J. Bénard te Rozenburg. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, zondag v.m. 10.00 uur: ds. J. Nieuws ma, zondag n.m. 5.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijndrecht. Geref. Kerk (vrijgemaakt), kerkge bouw Westvest 30, 2 jan.: 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Geref. Kerk te Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, hoek Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, 31 december, 19.30 uur: leesdienst; 2 ja nuari, 8.15 uur: leesdienst; 17.00 uur: ds. Groenenberg voorbereiding viering H. Avondmaal. Protestantenbond, Westvest 90, 31 de cember: ds. B. v. Blanken, Oudejaars- dienst (17.00 uur:), 2 januari: 10.30 uur: ds. B. v. Blanken. Evang Lutherse Gemeente Schiedam, I.ange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 2 januari, zondag na Nieuwjaar, 10.00 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 147, koffie na. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM 31 december 1976: Grote Kerk, 19.00 uur: ds. M. C. Baart. Oudejaarsdienst. 1 januari 1977: Grote Kerk, 10.00 uur: H.G.E.-dienst, Eerw. Heer W. J. Kamerling, Rotter dam. 2 januari 1977: Grote Kerk, 10.30 uur: ds. J. Visbeek, Delft; 17.00 uur: ds. J. v.d. Velden, Woerden. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. D. J. Spaling dzn, Kindernevendienst. Bethel kapel, 9.15 uur: ds. J. Visbeek, Delft. Aula Pinasplein, (Oud-Mathenesse), Rotterdam, 10.00 uur: ds. M. C. Baart. HERVORMDE GEMEENTE KET HEL 31 december 1976: St. Martinuskerk, 19.00 uur: Oudejaarsavond-wijding, past. L. v.d. Velde en ds. P. Magré. St. Jacobskerk, 19.30 uur: past. H. Groeneveld en ds. S. Gerbrandy. 2 januari 1977: St. Martinuskerk, 9.30 uur: de heer A. G. de Bruin. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy; 19.00 uur: zie De Rank. De Rank, 19.00 uur: Geref. Herv. Jeugddienst, ds. T. J. Hagen, Voor burg. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5, weekend: Feest van de Openbaring des Heren, 31 december-2 januari 1977. Vrijdag 31 december, 19.15 uur: Eucharistieviering m.m.v. alle koren, predikant E. van Diepen. Zaterdag 1 januari, 11.00 uur: Eucha ristie met volkszang; 19.00 uur: Eucharistie met volkszang. Zondag 2 januari, 9.30 uur: Eucharis tie met volkszang; 11.00 uur: Eucha ristie met gastkoor (nog niet zeker); 17.30 uur: stille Eucharistieviering, thema: Openbaring des Heren. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99; vrijdagavond 31 de cember: Eucharistieviering „Op de Drempel", (pred. J. Groot); zaterdag 1 januari 1977: 11.00 uur: Feestelijk Nieuwjaarsviering met zang door het Groot Gemengd Koor (pred. P. G. Goes). Zondag 2 januari 1977, Eucharistiev iering; 11.00 uur: Eucharistieviering met samenzang; 12.15 uur: Eucharis tieviering (pred. J. v.d. Putte). Kapel Noletziekenhuis Schiedam Nieuwjaarsdag, zaterdag 1 januari 1977, om half elf Eucharistieviering met samenzang om Gods zegen te vra gen voor het nieuwe jaar. (Geen avondmis). Zondag 2 januari 1977, om half elf Zondagviering in samenwerking met het Jongerenkoor van de Johannes de Doperparochie, Schiedam, o.l.v. Dick Nels, onder het motto: „Van achteren naar voren". Predikant: P. M. de Groot, ziekenhuis pastor. Sint Martinus Parochie. Oudejaarsavond, 19.00 uur: oecume nische dankdienst. Nieuwjaarsdag, 11.00 uur: H. Mis met kerstmuziek; 18.30 uur: H. Mis met volkszang. 2 januari, feest van Driekoningen, 8.30 uur: meditatieve H. Mis; 10.45 uur: H. Mis met medewerking van het Jeugdkoor dat de kerstliederen zingt; 12.00 uur: H. Mis. m.m.v. het Ge mengd Grootkoor en orkest, ten geho re wordt gebracht de „Pastoral Messe", van Antonio Diabelli; 18.30 uur: H. Mis met kerstmuziek. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30. 2 januari, 10.00 uur: Feestdag van de Onnozele Kinderen. 6 januari, 20.00 uur: Vesper, t.g.v. het feest van Drie koningen. Havenkerk Evangelie Cen trum, Lange Haven 70, Schiedam. Vrijdag 31 december, 20.00 uur: een „Oudejaarsdienst" waar J. Leeflang zal spreken. Zaterdag 1 januari 1977, 20.00 uur: Jeugddienst voor alle jonge mensen vanaf 14 jaar. Zondag 2 ja nuari 1977,15.00 uur: spreekt ev. J. P. H. Zijlstra uit Den Haag. Er zijn tij dens deze dienst ook aparte kinder-sa- menkomsten. Vrijdag 7 januari, 20.00 uur: spreekt G. v. Nieuwenhuizen uit Den Haag. Zaterdag 8 januari, 20.00 uur: is er een jeugddienst voor alle jonge mensen vanaf 14 jaar. De kerk is de gehele week van maan dag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur te bezichtigen. De Kapel van de broe ders, Warande 155, Schiedam, wordt geschilderd en kunnen we hier de hele maand januari niet komen. Gelukkig heeft rector De Groot ons in de gele genheid gesteld, om de hele maand ja nuari, samen te komen in de Kapel van het Nolet-ziekenhuis, ingang Ju liana van Stolbergstraat 12, Schiedam. Dus elke donderdagavond in januari om 7.10 uur bidden wij de rozenkrans en houden wij het lof om 7.30 uur in de Kapel van het Nolet-ziekenhuis. Zondag 2 januari, kerkelijke viering van de Openbaring des Heren. Don derdag 6 januari hoogfeest van de H. H. Driekoningen, 's Avonds om 7.10 rozenkrans-gebed. Om 7.30 uur H. uur voor de 1 ste vrijdag. Lof, oefening van eerherstel aan het H. Hart en preekt pater M. Tepe, ofm. Vrijdag 7 januari eerste vrijdag van de maand. Deze avond is er geen oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 8 januari prie sterzaterdag. Bidden wij voor al onze priesters en om priester- en klooster roepingen. De Pinkstergemeente Morgenstond, heeft haar samenkomst om 10.00 uur in de 4Molens aan de Nieuwe Dam- laan (ingang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan). Spreker is de heer M. M. Ketel. U bent hartelijk welkom. Er is gelijktijdig zondagschool en crèche. Leger des Heils, Legerzaal, Lange Ha ven 27, diensten iedere zondag, 10.00 uur: heiligingssamenkomsten; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblij- dingssamenkomst. Alle samenkoms ten o.l.v. kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetoorn. Geopend; dinsdag t/m vrijdag van 12.00 tot 14.30 uur en vanaf 17.00 uur Zaterdag vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 16.00 uur. Maandag gesloten APPELMARKT2, SCHIEDAM TEL. 26 82 20 (t.o. Stedelijk Museum)

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3