Het Nieuwe WEER EENS LANDELIJKE PREMIEREIN SCHIEDAM I Entebbe film nummer II in het Passage Theater Activiteiten Burg. van Haarengroep Klaverjassen BEERS Drieluik bij Schiedams amateurtoneel Huisvrouwen spelen en ontmoeten Bingo Kleine vergissing Dat is vakwerk voor T.V. DEFEKT RADIO ABA Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Adresseer uitsluitend POSTBUS 257 SCHIEDAM voor Rotterdam en omstreken ELECTROTECHNIEK B.V. Broersveld 11 - Schiedam VRIJDAG 7 JANUARI 1977 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C J van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 Inzendtermijn adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331* Eindredactie: P. J. Hovingh. Zaterdag 8 januari onderhoud van het groepshuis Burgemeester Van Haa rengroep in „Het Raadhuis" aan de Schiedamseweg 200. Aanvang negen uur tot half één. Niet allemaal tegelijk komen. Woensdagavond 12 januari heeft de redaktievergadering van „De Keten" plaats. Aanvang acht uur. Maandag 10 januari is het weer gezel lig klaverjassen in zaal „Beatrix" aan de Lange Kerkstraat. Volkstuinders van „Thurlede": neem gerust een goe de kennis mee. Er zijn fraaie prijzen te winnen, dus waag gerust een kansje. Aanvang acht uur. ONDERDELEN-SERVICE UITDEUKEN-SPUITEN Buitenhavenweg 160, Schiedam Telefoon 26 10 46 Vraag vrijblijvend prijsopgave. De Schiedamse scholengemeenschap Spierbighoek nam deel aan de wedstrijd Techniek door Jongeren, die de Technische Hogeschool in Delft samen met de Stichting De Jonge Onderzoekers uitschreef ter gelegenheid van het 135-jarig bestaan van de TH Delft. Zij zorgden voor de grootste inzending. Vielen echter helaas niet in de prijzen. Wel kregen zij, evenals alle andere deelnemers het cur suspakket van de Teleac-cursus Wetenschap en Beweging. Op de foto een verte genwoordiger van de school met minister Trip van Wetenschapsbeleid, die de tentoonstelling van alle inzendingen opende. Ja goed nieuws voor de mensen die het amateurtoneel een warm hart toedragen. Secretaris Jan Meulendijk (weieens van hem gehoord?) van de Toneelgroep 71 ervaart met de bestuursleden van de andere toneelverenigingen „Utile Dulci" en „Groeton" dat het Schiedamse amateurtoneel de laatste twee jaar weer opbloeit. Vandaar dat de drie bovengenoemde toneelverenigingen vanuit de Schiedamse Gemeenschap gemeend hebben dit seizoen te experimenteren met een abonne ment onder de naam „Drieluik" voor hun drie voorstellingen. Een dergelijk abonnement kost het publiek 12,50, terwijl een „losse" voorstelling 5,kost. Een rijks daalder voordeel voor drie avondjes uit. Dat is toch mooi meegenomen in dit voorjaar? Nou ja voorjaar? Toneelgroep 71 op ent met de eerste voorstelling op vrij dagavond 21 januari a.s. in het passa ge Theater. Zij brengen dan een blij spel in drie bedrijven van Frans Hij dra. Een gezellig avondje lachen dus. De toneelgroep „Groeton" is op vrij dagavond 18 februari aan de beurt en brengt dan een dwaze pikante kome die van Dimitri Frenkel Frank „De Polyester Polka". En let u extra op: de choreografie komt van het jubilerende Sitton's Danscentrum. Schiedamser kan het dus niet! Tot slot „Utile Dulci" op zaterdag avond 12 maart eveneens in het passa ge Theater met de komedie in drie be drijven „Bontgenoten" van Peter Co ke. Dat wij konden gaan experimenteren hebben we vooral te danken aan de zeer goede samenwerking met „Utile Dulci" en „Groeton" zegt Jan Meulen dijk. En als dit systeem lukt dan is dit natuurlijk voor herhaling vatbaar in talloze combinaties. Ook bij de afde ling Muziek en Zang van de S.G. Voor alle drie de toneelverenigingen die hieraan hard gewerkt hebben on der leiding van een beroepsregisseur, hetgeen een enorme hap uit hun mid delen betekent, zou het nu zo leuk zijn als op alle avonden het Passage Thea ter bomvol was. Schiedammers: laat dit „Drieluik" niet in de kou staan. Kom om te be ginnen vrijdag 21 januari naar het blijspel „Mireille" gebracht door de toneelgroep 71 kijken. Een uitsteken de rolbezetting. Let u op die avond eens extra bijvoorbeeld op Ma Ligt- hart in de rol van tante Milly. En neem een stel gezellige vrienden mee. De losse kaartverkoop en de eventuele abonnementen zijn vanaf morgen ver krijgbaar bij het Passage Theater, het V.V.V.-kantoor aan de Overschiese- straat en bij secretariaten. Voor To neelgroep 71 is dat: Bachplein 454, tel. 705867. M.W. WU HELPEN DIREKT! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie De vaderlandse bioscoopbezoeker kan de komende tijd maar liefst drie films aanschouwen die allemaal hetzelfde onderwerp hebben, namelijk de Israëlische commando-aktie op het Oegandese vliegveld Entebbe, waar afgelopen zomer ruim 100 Israëlische inzittenden van een Air France toestel, dat onderweg was van Tel Aviv naar Parijs en een tussenlanding maakte in Athene, gegijzeld werd door Palestijnse terroristen. De eerste film „Victory at Entebbe" draait alweer enkele weken en gisteren was het dan de dag van film nummer twee, die als titel meekreeg „Overval op Entebbe". Deze film draait ook in het Passage Theater in Schiedam en kan zodanig als een landelijke premiè re worden aangeduid. Binnenkort kan men dan nog een Is raëlische produktie zien van deze ak- tie. Goed vergelijkingsmateriaal uiter aard als men de twee fil' s die nu draaien heeft gezien en d' moet men concluderen dat de mak rs het met de waarheid niet altijd 7 nauw nemen. Toevallig was ik in de gelegenheid de eerste film „Victory at Entebbe" enke le dagen voor Kerstmis te zien in het Londense Columbia Theater en daar zeiden de Israëlische en Engelse colle ga's die ook naar deze film kwamen kijken, dat alleen de laatste vijf minu ten interessant waren en dat je bij de rest snel in slaap zou vallen. Deze con clusie was zondermeer juist, deze film heeft alle trekjes van haastwerk en zit historisch rammelend in elkaar. De film „Overval op Entebbe", die gisteren dus in het Schiedamse Passa ge Theater in première ging, zit beter in elkaar. Het is zondermeer een boeiend geheel waarvan uiteraard iedereen de afloop al weet, maar het aanzien meer dan waard is. Dat is dan te danken aan de glansrol van Peter Finch als minister president Rabin van Israël en in mindere mate aan Charles Bronson als de commandant van de Israëlische commando's. Ver der is in deze film Horst Buchholz één van de Westduitse terroristen die het vliegtuig kaapten. Toch blijft men met een vraag zitten als men ook deze film heeft gezien en dat is wat mankeerde mevrouw Bloch nu precies dat zij vanaf de gijzelaars naar een ziekenhuis in de Oegandese hoofdstad Kampala moest worden vervoerd. Het lot van deze oude dame mag zo langzamerhand bekend zijn. Niemand heeft ooit meer iets van haar vernomen en de verwachting is ge rechtvaardigd dat Amin's veiligheid stroepen op bevel van hun heerser haar als vergelding gewoon hebben vermoord. Volgens de eerste film kreeg zij een hartaanval, maar volgens de nu in het Passage Theater draaiende film was de oorzaak een keelaandoening. Nu maar afwachten wat de Israëlische film, die binnenkort uitkomt, te ver tellen heeft. Vergelijkt men beide films, dan valt het voordeel zonder meer uit in het voordeel van de „Overval op Entebbe". Een boeiend en uitvoerig geheel en het zien beslist waard. R. H. van H. Een beeld uit de film „Overal op Entebbe" die momenteel in het Schie damse Passage Theater draait. Het is een dramatisch moment, namelijk het ogenblik dat mevr. Bloch in de ruimte waarin de Israëlische passagiers van het Air France toestel verbleven een aanval kreeg en naar het zieken huis in Kampala moest worden vervoerd. Niemand heeft van deze dame ooit meer iets vernomen. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Schiedam organi seert op donderdagmiddag 13 januari a.s. de eerste Spel- en Ontmoetingsdag in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Deze dag is tot stand gekomen na een gehouden enquête, waaruit bleek, dat hiervoor heel veel belangstelling be stond. Aanvang twee uur. De wijkvereniging „Het Singel kwartier" houdt op dinsdag 11 januari haar maandelijkse bingo-avond in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. Er zijn fraaie prijzen ter beschikking ge steld en de koffie is om acht uur bruin. JAARVERGADERING Dinsdagavond 11 januari hebben de Oud-Strijders in gebouw „De Kreek" aan de Lange Haven 92 hun jaarver gadering. Zodat een ieder natuurlijk aanwezig is. Aanvang acht uur. De invalide mevrouw Kreukniet wilde in de Kerstvakantie haar kleinkinde ren trakteren op een bioscoopje in het Passage Theater. Deze vrouw is echter invalide en maakt gebruik van een wa gen. Tevoren had zij dit verteld via de tele foon en groot was daarom haar teleur stelling toen zij met die wagen gewei gerd werd. Er had een eleganter oplos sing plaats kunnen hebben, zoals haar overkwam in de Cineac in de Bijenkorf in Rotterdam. De directie van het Passage Theater meent dat hier een kleine vergissing heeft plaats gevonden. Dit zal haar daarom een volgende keer niet meer overkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 1