Het Nieuwe John Wegman vormt na tien jaar een geheel nieuw trio duÊth Sint Radboud dingt 22 januari naar de Oranje Wimpel Graag weer helemaal op de schnabbeltoer Kam de zomer falvast) halen! Optiek "ARGUS"b.v. KONTAKTLENZEN Generale woensdagavond in "Arcade" T.V. DEFEKT RADIO ABA reisburo BEERS 'T PAVILJOEN ^i«tAÊU\C3t Voor onderhoud Q*m gasapparatGn van al uw j j serviCGdienst gasapparatuur VHiBV nGdcrland pk Voor alle soorten Oranjestraat 9 Schiedam Tel. 266431 Koopcentrum "Koningshoek" Maassluis Tel. 01899-19039 UITDEUKEN SPUITEN ELECTROTECHNIEK B.V. Zie ook pagina 3 VRIJDAG 14 JANUARI 1977 Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) PHS,tÜIS557' Sc^ieda?1 Kantoor: Broersvest 125 (C J van der Klink) Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn adver Élndredacti^^ J^owngh 9 S 3 S Centrale administratie en redactie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331* Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680 000 i neem ik aan. Tijdens ons gesprekje (met telefonische opdrachten o.a. van een groot reisbureau) komen wel uit nodigingen voor feestavonden in wijde omgeving met prijsopgaaf, maar nog niet voor carnaval. Die komen natuur lijk volgende week of zo los, als het carnavalsgebeuren in Nederland los barst. Heel prettige kontakten heeft John Wegman met verschillende artiesten, die hij dan met zijn Trio tijdens hun optredens begeleidt. Er vallen hele be kende namen van artiestenburo's, zoals van Dick Binnendijk, dat door zijn vrouw Cobi wordt voortgezet. Joop van den Ende, Albert de Booy jr., Martin Rijken. En niet te vergeten het artiestenburo van „De Spelbrekers". Bij zeer velen overbekend door hun populaire liedje destijds „Katinka", gebracht door Theo Rekkers en Hugo Kok. OP DE SCHNABBELTOER „Dit trio brengt een geheel énder re pertoire dan voorheen", zegt John Wegman. „Na tien jaar moet je een geheel andere aanpak hebben en daar ben ik nu volledig in geslaagd. Spelen op bruiloften en partijen. En dan ge woon op de schnabbeltoer. hetgeen John Wegman nu eens niet achter de drums, maar na tien jaar weer eens op zijn praatstoel. toch ook zijn charme heeft. Weet je", vertrouwt hij me toe, „zelfs na tien jaar heb ik nog altijd „de zenuwen" als er een conference moet worden gehouden". Rang... Alweer de rinkelende telefoon. Ik maak maar gauw dat mijn blo- knootje in mijn tas komt, maar als goede gastheer krijg ik toch een lift aangeboden. Mocht u dus binnenkort een gezellig „muziekje" nodig hebben, och, bel dan even deze John Wegman: telefoon 269688. Hij is er tenslotte helemaal aan gewend. M. OPLAGE 36.400 Adresseer uitsluitend POSTBUS 257 SCHIEDAM WIJ HELPEN DIREKT Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Aardgasdienst Nederland B.V. Den Haag tel: 070-643939; Vlaardingen tel: 010-741034; Waddinxveen tel: 01828-6896; Moerkapelle tel: 01793-2225. Het Trio Wegman in een geheel nieuwe formatie. Het is moedijk praten bij dansleider John Wegman thuis, want iedere keer rin kelt de telefoon. Maar in die onderbreking krijg ik de gelegenheid een praatje te maken met zijn charmante vrouw. Dochter van de veel te vroeg overleden musi cus Jos Tepel, bij u allen ongetwijfeld nog wel bekend. En bij wie schoonzoon John de kneepjes van het (muziek)vak uitstekend leerde. Na zijn dood zijn werk voortzette en daarmede succes heeft geboekt. Tien jaar geleden stond hij dus aan de start van zijn Trio en de tweelingdochters waren toen nog geen jaar. Nu zijn het leuke tieners geworden en helpen vader John vaak bij de teksten van zijn liedjes. Want het grappige is wel, dat zowel MariëUe als José erg muzikaal zijn. Een erfenis van twee kanten dus en dat houdt ongetwijfeld een belofte voor de toekomst in. Schiedam is nu eenmaal een stad boordevol muziek. Een geheel nieuw trio dus bij John Wegman, die zelf voor het slagwerk borg staat. Rudie Pieters, een raam met een heel bekende klank in Schie dam. Denkt u maar eens aan zijn op treden destijds bij Rinus van der Most in café-restaurant „De Amstelbron". Hij bespeelt uitstekend een Fender- piano maar is ook een perfekte ham mondorganist. Met John Wegman heeft hij zijn werk gever van destijds opgezocht in zijn gezellig café ,,'t Centrum West" aan de Rembrandtlaan en met Rinus van der Most heel wat herinneringen op gehaald. DE DERDE MAN Ja, en wie is nu de derde man van dit gloednieuwe trio sinds januari 1977? Welnu dat is Wim Brassers, bas-trom pet. Met z'n drieën zijn ze dus vol goe de moed het nieuwe jaar ingegaan. Wim Brassers heeft drie jaar bij Rudie Carrell in Duitsland gewerkt en Rudie Pieters bij Ansje van Brandenberg in ,,'t Winkeltje" in De Doelen te Rotter dam. Allebei hebben ze dus een gede gen vakmanschap opgedaan. Hoewel ze praktisch uitnodigingen uit geheel Nederland ontvangen, houden ze hun optredens het liefst dichtbij huis: voornamelijk in het Rijnmond gebied, waar zij zich in de loop der ja ren met het vorig Trio een goede naam hebben verworven. Natuurlijk zijn er ook avonden in Schiedam. U herinnert zich wellicht vorig jaar, dat John Weg man het initiatief nam van de „Open Huizen' en met groot succes. Begon nen in de Spaanse polder bij Stege- man. Later in het Rijnmondhotel en toen in Novotel. Waarbij men plaatsen tekort kwam. TOEGANGSKAARTEN „Dat wordt nu dit jaar beslist beter georganiseerd via toegangskaarten", zegt John Wegman, zodat er niemand teleurgesteld behoeft te worden. Want voor deze toestanden bestaat grote belangstelling. Wat de speciale carna valshit dit jaar gaat worden, weet John Wegman (nog) niet op woensdagmor gen. Maar hij zou in de middag naar een tiental speciale hits op dit gebied luisteren en deze op de band opne men. Zjijn tweeling zal wel beslissen, is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 voor al uw FESTIVITEITEN Inl. Karei Heine Partyservice - Tel. 269865 ONDERDELEN-SERVICE voor Rotterdam en omstreken Broersveld 11 - Schiedam Een programma op oranje papier ge drukt krijg ik overhandigd van de nieuwe voorzitter van de muziek vereniging „St. Radboud", de heer A. C. Heydra. Dus toch weer een Heydra in het bestuur. Hoe kan het ook an ders? Een andere „Kethelaar", secre taris, de heer P. C. M. Heydra, is ver hinderd en de commissaris van het materiaal is de heer J. P. van Mil. Ook de penningmeester, de heer A. van der Drift, moest verstek laten gaan. Maar men steekt hier bij me thuis de loftrompet over hem uit. Al heel wat jaren een zeer secure pen ningmeester. Iedere cent, ieder dub beltje draait hij dubbel en dwars om. Allemaal bekende namen in deze mu ziekvereniging St. Radboud, die over een poosje maar liefst negentig jaar bestaat. Reken maar, dat het dén feest wordt in Kethel! „Heeft de kleur van het» programma een bijzondere betekenis", vraag ik ar geloos. En dan komt h^t hoge woord eruit bij de voorzitter: zaterdag 22 ja nuari gaat dit amateur-orkest van Kethel, bestaande uit 51 werkende le den, het in Etten-Leur opnemen tegen collega's uit Brabant en Schinveld, Limburg, eveneens in de afdeling Uit muntendheid en Superieur. Twee jaar geleden werd tijdens deze promotie de Blauwe Wimpel veroverd. Weet u nog hoe gezellig het toen was op die zon dagavond in het eigen gebouw „De Noord" aan de Kerkweg 46? Zaterdag 22 januari kan tijdens de kampioenswedstrijden onder auspi ciën van de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland, te hou den in Etten-Leur beslag gelegd wor- Ze kunnen deze dagen maar over één onderwerp praten; het veroveren van de Oranje Wimpel straks op 22 januari! Hier babbelen ze er gezellig over. Ze hou den het hoofd wei koel. den op het hoogste, wat een amateur- orkest bereiken kan: het veroveren van de Oranje Wimpel. GEWELDIGE DIRIGENT Over één ding is men het duidelijk eens: sinds twee jaar beschikt „St. Radboud" over een geweldige dirigent; John Segers. „Wat deze man voor ons doet, grenst aan het ongelooflijke", licht de heer Heydra toe. De heer Van Mil kan het alleen maar bevestigen. John Segers kwam tijdens een repetitie op de gedachte, om de „generale" ge woon in zaal „Arcade" aan de Lange Haven 71 met zijn uitstekende akoe stiek te houden. En hij schroomde daarbij niet de directeur van de Ko ninklijke Marinierskapel uit te nodi gen en de tweede dirigent van deze be roemde Kapel, eens zijn eigen leraar. „St. Radboud" heeft een enorme, eigen Kethelse aanhang. De voetbal vereniging V.V.K. heeft hen geheel geadopteerd en natuurlijk komen ze

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 1