Zang- en orgelavonden in de Grote Kerk eleveld reizen Uitvoering Gusto's Muziek ver. Hella Haasse in De Ark "Vrij entree" in De 4 Molens Happy Heartclub in Cosmopoliet Lezing over gebruik en ontstaan van de grond Instuif bij het gemeente archief Dansen in het Trefpunt Pastoralmesse in Singelkerk Selectie van Schiedamse musici in "De Tempel" predik beurten NIEUWE REGELING VUILAFVOER TUINENCOMPLEX VIJFSLUIZEN Ruilbeurs in Centrum "Dukdalf" ZANG- EN ORGELAVOND GROTE KERK Costa Dorada HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - VRIJDAG 21 JANUARI 1977 ZANG- EN ORGELAVONDEN De Hervormde Gemeente Schiedam schrijft ons: „In het centrum van Schiedam staat een magistraal gebouw en monument, de Grote of St. Janskerk. Een gebouw, dat* vaak gebruikt wordt voor grote bi jeenkomsten. Denkt u maar eens aan het bezoek van prinses Beatrix bij het 700-jarig bestaan van Schiedam en de kerstbijeenkomsten van „Schiedam zingt". Een kerkgebouw, waarin een magni fiek orgel staat. Aan het begin van de zeventiger jaren werd een aanvang ge maakt met de restauratie daarvan, die in april 1975 werd voltooid. Op 4 april van dat jaar kon het orgel dan ook weer in gebruik worden genomen. Be halve voor de kerkdiensten van de Hervormde Gemeente is het orgel na dien vele malen gebruikt voor uitvoe ringen, concerten, radio- en T.V.-op namen. Er is besloten om ook zang- en orgel avonden te gaan houden in de Grote kerk. Dit werd mogelijk door de be langeloze medewerking van de Her vormde koren van Schiedam, de Chr. Harmonie Ver. „Harpe Davids" en niet te vergeten de organist, de heer J. P. Bekkers. De Schiedamse muziekvereniging „Gusto" geeft op vrijdag 28 januari haar jaarlijkse uitvoering in het Pas age Theater. Onder leiding van diri gent A. de Bruijn wordt een populair programma gebracht dat besloten wordt met het optreden van de drum band met majorettepeleton „The Red Hunters". Na de pauze komt de to neelvereniging „Alberdingk Thijm" voor het voetlicht in het blijspel „Het Dievennest" door Hans Nesna, onder regie van laqcues van Haasteren. Dinsdag 25 januari spreekt de beken de schrijfster Hella Haasse over haar eigen werk in „De Ark" aan het Harg- plein 101, waar men vorig jaar de Kerstbijeenkomst heeft gehouden. Te bereiken met bus 53, die vanaf Schiedam-Zuid via de Broersvest en het station naar Kethel rijdt en vlak voor „De Ark" stopt. Ook kan men gebruik maken van bus 52. Deze lezing wordt gehouden voor de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Schiedam. Aanvang twee uur. Zondagmiddag 23 januari heeft van twee tot half vijf weer een „Vrij Entree" plaats in het dienstencentrum „De 4Molens". W aarbij een ieder van harte welkom is. Tijdens deze middag zal de familie De Laat optreden, beter bekend als „De Swinging Family". Uiteraard met di- xielandmuziek. U kunt er ook een expositie van kera miek bewonderen, vervaardigd door Jannie van de Nagel. En als er vol doende ruimte overblijft, komt er ook nog een ruilbeurs(je). Zaterdagavond komen de leden van de The Happy Heartclub weer bij elkaar in „De Cosmopoliet" in het Rijn mondhotel. Het bestuur is met ingang van het nieuwe jaar gewijzigd en bestaat nu uit voorzitter Jan van Essen, secretaris Herman van Dijk en penningmeeste- resse Louise Scholten. Het spijt het bestuur oprecht dat Joop van Kampen door drukke werkzaamheden af moest treden, want hij'heeft vanaf de oprich ting van deze club, waarvoor hij de statuten heeft vervaardigd, heel wat werk verzet. Toegang leden 2.50 (het is weer een discotheekavond). Niet-leden 3,50. Aanvang acht uur. Het plan is om twee of drie maal per jaar dergelijke avonden te houden. Een geheel van koorzang, door ge noemde koren, muziek van Harmonie Ver., samenzang van alle aanwezigen, zomede orgelconcert-stukken. De eer ste avond wordt gehouden op 4 fe bruari a.s., aanvang om 8 uur 's avonds, maar komt u gerust wat eerder, want „Harpe Davids" begint al om tien minuten voor acht te spelen. De toegang tot deze avonden is vrij. Aan de ingang krijgt iedere bezoeker, eveneens gratis, een programma met op de voorpagina een fraaie tekening van het orgel, getekend door de heer G. W. van Zon. De restauratie van het orgel heeft veel geld gekost. Een deel daarvan kon worden betaald uit diverse middelen en subsidies. Een rest rust als last op de Hervormde Gemeente, welke deze last graag verminderd zou zien. Aan het eind van de avond zal daarom een collecte worden gehouden, door mid del waarvan men kan bijdragen tot vermindering van de restauratie schuld. De organisatoren rekenen op een volle kerk. De generale repetitie voor de avond van 4 februari is op donderdag 3 februari a.s. in de Grote kerk, aan vang 8 uur n.m." Hervormde Gemeente Schiedam. De samenwerkingscommissie van Volkstuinen en de KMTP organiseert maandag 24 januari wederom een instructieve lezingavond in gebouw Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. Ing. J. Knoppert van het Landbouwproefstation te Naald wijk gaat praten over het ontstaan en gebruik van tuingrond. Een nuttige voorlichting voor alle tuinhouders nu het voorjaar weer voor de deur staat. De avond in vrij toegankelijk voor le den van de genoemde verenigingen en tevens voor andere belanqstellenden. Op een vrijdagmiddag hl de periode eind februari begin maart zal er in het nieuwe gemeente archief een soort in stuif worden gehouden ter gelegenheid van de opening van het pand aan de Korte Haven. Het gemeente archief is eerst gevestigd geweest aan het Oude Kerkhof en na verhuizing van de dienst gemeentewerken naar het stadskantoor aan het Emmaplein van het pand aan de Korte Haven kon het gemeente archief dit pand betrekken. Zondagavond 23 januari krijgen de le den van de wijkvereniging „Bijdorp"- weer dansles in het eigen gebouw: „Het Trefpunt". Aanvang kwart voor negen. De carnavalsavond van deze vereni ging is vastgesteld op zaterdag 19 fe bruari. Te beginnen op 29 januari a.s. wordt in het Centrum „Dukdalf' iedere laat ste zaterdag van de maand een ruil beurs gehouden van postzegels, mun ten, prentbriefkaarten, lucifermerken, sigarenbandjes en alle andere dingen die voor verzamelen in aanmerking komen. De beurs begint om twee uur en duurt tot vijf uur en is toegankelijk voor jong en oud tegen betaling van twee kwartjes p.p. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWÈG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 De Hervormde Gemeente te Schiedam organiseert op vrijdag 4 februari a.s. in de Grote- of St. Janskerk een zang en orgelavond. Muzikale medewer king aan het kerkorgel, organist J. P. Bekkers en het harmonie-orkest „Harpe Davids". Het programma bevat samenzang en het optreden van het Grote Kerkkoor; het koor van de Opstandingskerk; Het Kethelse Kerkkoor; het Hervormde Jeugdkoor „The Young Voices" als mede het Bejaardenkoor „Samen Zingen". De avond begint om 8 uur en de toegang is gratis. Tot besluit van de aktie-week „Kerk balans '77" wordt de eucharistie viering van 11.15 uur a.s. zondag vo caal en muzikaal opgeluisterd door het grote gemengde „Sint Baptist" dat over een eigen orkest beschikt. Onder leiding van dirigent H. N. Rancuret wordt uitgevoerd de „Pastoralmesse" van de Oostenrijkse componist Anton Diabelli (1781-1858). Gezien de grote belangstelling voor dit geestelijk muzikaal gebeuren is het gewenst tijdig in het kerkgebouw aan wezig te zijn. Zaterdagavond (19.00 uur) zingt het koor: Creedsingers in de Singelkerk. De kerkdiensten in de ka pel Sint Liduina worden zaterdag avond (18.00 uur) opgeluisterd door het Valeriuskoor en zondag, 10.30 uur, door het zangkoor Z.I.B. Ze hebben het al eens eerder gepro beerd, de mensen van „De Tempel" in de Overschiesestraat om de beste mu sici van Schiedamse formaties bij hen als gast te vragen. Dat gebeurt weer a.s. zaterdagavond, dan kun je luisteren naar Fred van Wilgen, gitarist van de Schiedamse formatie „Summer Breeze", Kees van Kruchten, drummer van „Iron Earth", Jan van Ravens, blazer-saxo fonist en violist van dezelfde formatie en Leo Kuyper, bassist van de groep „Limousine". Toegangsprijs: 3,niet-leden 3,50. Aanvang half negen, zaal open acht uur. App. Teide Leuke 5 en 7 persoons appartementen - Met ligbad en zonneterras haal de folder of bel naar: Schiedamseweg 30 - tel. 010'-357711 Vlaardingen. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma; 5.00 uur: ds. J. Nierop. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. Nierop, werelddiako- naat; 5.00 uur: ds. J. Nieuwsma, jeugddienst. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. C. Pennekamp; 5.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijn- drecht. Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. Th. A W. A. Rijper, we- relddiakonaat; 4.30 uur: ds. S. Land heer te Zoetermeer, H.C. 5/6. Collecten: het éne offer is bestemd voor: de kerk; Deurcollecte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkge bouw Westvest 30, 9.30 uur: Dienst; 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Geref. Kerk te Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, hoek Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, 8.15 uur: Ds. A. de Snoo; 14.30 uur: ds. N. M. Gootjes. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: ds. A. D. Klaassen, Breda. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 23 januari, 3e zondag na Epifanias, 10.00 uur: ds. A. Steinhart. Zondagslied 313; jeugdkerk. Na de dienst verkiezing leden nieuwe Syno de. Kindcrkerk en Jeugdkerk, kinderkerk iedere zondag in de bovenzaal met en voor jeugd van 4 tot 12 jaar; jeugdkerk om de 14 dagen in de predikantska mer (volgens rooster zie boven). HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote kerk, 10.30 uur: ds. D. J. Spa- ling Dzn., H. Doop; 17.00 uur: ds. G. H. van Kooten, Delft. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. S. P. de Roos, Rotterdam. Kinderneven- dienst. Bethelkapcl, 9.15 uur: ds. B. van Blanken. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse, R'dam), 10.00 uur: ds. M. C. Baart, H. Avondmaal. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma- gré. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. J. van Thiel, Vlaardingen; 19.00 uur: zie St. Jacobuskerk. St. Jacobuskerk, 19.15 uur: Oecume nische dienst, voorgangers: Past. H. Groeneveld èn ds. J. Nierop. T Schepphuis, 10.00 uur: Jongeren- dienst, fam. Prein. R.K. PAROCHIE O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaep- mansingel 5, Weekend: Zondag in in ternationale Bidweek, 23 januari 1977: Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie met volkszang. Intentie: levende en overl. fam. Gieben-Walraven. Zondag 9.30 uur: Eucharistie met volkszang. Intentie: Herman van Vonderen; 11.00 uur: Gezongen Eucharistieviering, verzorgd door ons Gemengd Koor (Onder de woorddienst: Kinderkerk). Intentie: Overleden ouders; 17.30 uur: Stille Eucharistieviering. Intentie: Overleden parochianen. Thema: Eenheid!!! Predikant: J. J. Oudshoorn, em. deken en pastoor, gastpredikant in alle diensten. R. K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, Zaterdagavond 19.00 uur: Eucharistieviering (bandmuziek); zondag 9.30 uur: Eucharistieviering In overleg met de dienst Gemeenterei- niging gaat met ingang van 1 maart a.s. een nieuwe regeling in werking met betrekking tot de vuilafvoer voor de leden tuinhouders van de' Schie damse Volkstuindersvereniging „Vijf Sluizen". Tot op heden dienen de tuinhouders hun huisvuil te deponeren in de hier voor geplaatste drie containers. Andere afvallen uit tuinen enz. dienen gedeponeerd te worden op een hier voor ingerichte stortplaats. Beide mo gelijkheden komen te vervallen, want met ingang van maandag 7 maart wordt het in de bekende Como-zakken huisvuil wekelijks op het tuinencom- plex door een wagen van de Reini gingsdienst opgehaald. In de hoofdla- (samenzang); 11.00 uur: Eucharistie viering met zang door het Jongeren koor van de parochie; 12.15 uur: Eucharistieviering (bandmuziek). Thema: „Het openen van het oude Boek". Predikant: p. J. Groot O.P. Sint Martinus parochie, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang. Zon dag 8.30 uur: Meditatieve H. Mis; 10.45 uur: H. Mis m.m.v. het Martie- nerkoor; 12.00 uur: stille H. Mis; 18.30 uur: H. Mis met moderne liederen. Predikant: kapelaan W. Staalenhoef. Thema: „Bekering, begin van eenheid". Mededeling: U kunt in dit weekend uw enveloppe voor uw ge zinsbijdrage deponeren in de groene bussen die in de kerk zijn opgesteld. U doet toch ook mee??? Kapel Noletziekenhuis Schiedam, za terdagavond om half zeven korte eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondag 23 januari Kapel Noletziekenhuis Schiedam, za terdagavond om half zeven korte eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondag 23 januari om half elf zondagviering in samen werking met het jongerenkoor Mi chael en Clemens uit Charlois Rotter dam o.l.v. Bert van Kan. Predikant Jean Heynen, student in de theologie. Voorganger P. M. de Groot, zieken- huispastor. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, pastor P. van Tilburg. In het kader van de in ternationale bidweek voor de eenheid van de christenen wordt de tweede zondag na Driekoningen (bruiloft te Kana)gevierd. Predicator: ds. T. A. D. W. Aris, Vlaardingen. Parochie Sint Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans, in de kapel St. Li duina: preek door kapelaan F. Kem pen. In de parochiekerk Singel: preek door pastoor J. Laurent (voor tijden van de diensten en berichten over ko ren: zie elders in dit blad). Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, zondag 23 januari om 15.00 uur spreekt ev. Richards. Tijdens deze dienst zijn er ook aparte kindersa menkomsten. Vrijdag 28 januari om 20.00 uur spreekt ev. J. Maasbach uit Den Haag. Zaterdag 29 januari om 20.00 uur is er een jeugddienst. Alle jonge mensen vanaf 14 jaar zijn harte lijk welkom. De kerk is de gehele week van maandag t/m zaterdag van 11-16 uur te bezichtigen. GEBEDS-AKT1E* SCHIEDAM Elke donderdagavond in de maand ja nuari bidden wij om tien over zeven de rozenkrans in de kapel van het Nolet ziekenhuis, ingang Juliana van Stol bergstraat 12, Schiedam. Om half acht is er lof met preek, zang en aan bidding. Zondag 23 januari derde zondag door het jaar. Maandag 24 ja nuari ged. H. Franciscus van Sales, bisschop en kerkleraar. Dinsdag 25 januari feest van de bekering van de H. Paulus. Woensdag 26 januari ged. H. H. Timotheus en Titus, bisschop pen. Donderdag 27 januari 's avonds om tien over zeven ons rozenkrans-ge- bed. Om half acht lof met preek van pastoor drs. A. Vreeburg. Vrijdag 28 januari ged. H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. De Pinkstergemeente Morgenstond, heeft dit weekend meetings in de 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan (in gang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan). Zij heeft hiervoor uitge nodigd de Libanese opwekkingpredi ker Samuel Doctorian en de gospel groepen Manno en Ecclesia. U bent hartelijk welkom op vrijdag 20.00 uur; zaterdag 14.00 uur (in de Hoogstraat t.h.v. het museum) en 20.00 uur; zon dag 10.00 uur en 17.00 uur. Leger des Heils, Legerzaal, Lange Ha ven 27, diensten iedere zondag, 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblijdingssa- menkomst. Alle samenkomsten o.l.v. kapiteine M. K. Breidenbach en kapi- teine M. Hogetoorn. nen toegankelijk voor de vuilniswagen, vóór elke tuin; voor die gelegen zijn in de zijlaantjes worden vaste plaatsen aangegeven om hier de plastic zakken te deponeren. De leden krijgen in beide gevallen op de zondagen vanaf 's middags vier uur de gelegenheid. De regeling gaat ook gelden voor de afvoer van het z.g. gro te vuil, zoals afgedankt huisraad, on derdelen van gesloopte tuinhuisjes en tuinafval wat niet verbrand kan wor den. Op hun huisadres dienen de le den hiervoor contact met de reini gingsdienst op te nemen met vermel ding van hun tuinmummer met een verzoek op de hiervoor bestemde da gen grof vuil te komen weghalen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 12