ALLES HALVE PRIJS Jan Ruigrok, St. Radbouds' trouwste supporter: "GEEN GEZEUR": DE ORANJE WIMPEL HALEN WE IN ETTEN-LEUR" Juwelier C. KOK BEERS Mieke mag bij ons blijven.... Jeanette is helaas geen b-zegster W.M.F. PLEET CASSETTES met 40 tot 60% korting! Dat is vakwerk voor A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Geen filialen - Tel. 26.78.23 theelepels, taartvorkjes, slacouverts, vleesvorkjes enz. En verder nog rookverdrijvers, zilveren sieraden, verzilver de kandelaars, aanstekers, verzilverde koekschalen, hor loges, klokken, porseleinen broches, elektrische wekkers Broersvest 93, telefoon 267937, Schiedam UITDEUKEN-SPUITEN Buitenhavenweg 160, Schiedam Telefoon 26 10 46 Vraag vrijblijvend prijsopgave. Wie was er woensdagavond het geluk kigst in een bomvolle grote zaal van gebouw Arcade, waar „St. Radboud" voor meest eigen publiek de generale repetitie hield voor het concours op zaterdag 22 januari a.s. in Etten-Leur? Dirigent John Segers na het dónde- rend applaus hem staande gebracht? De componist van het fantastische, heel moderne en nog niet uitgegeven werk: „Eufonie opus 103", Louis Toe bosch? Het gehele orkest van St. Rad boud? Het bestuur er natuurlijk bij inbegrepen? Het publiek of die éne fervente trouwe supporter door dik en dun: Jan Rui grok? Die na het verpichte en keuze- werk straks in Etten-Leur gebracht, onstuimig het toneel opstormde en John Segers een fraai Biedermeyer- bloemstuk in de handen drukte met de woorden: ,,Nü zijn die bloemen nog geel, maar zaterdagavond zijn ze oranje. Want geen gezeur: die Oranje Wimpel halen we in Etten-Leur". Drie bussen vertrekken er zaterdag middag naar Brabant, waar men met andere orkesten zal strijden om het veroveren van die Oranje Wimpel. Het hoogste wat er voor een amateurorkest te bereiken is. In zijn openingswoord sprak voorzitter A. C. Heijdra er zijn vreugde over uit dat men kou en sneeuw had getrot seerd om deze „generale" bij te wonen. Een extra begroetingswoord gold de componist van de „Eufonie opus 103" de heer Louis Toebosch. Een heel mo dern, maar grandioos werk. We weten, dat we er nog niet alles uithalen, wat erin zit. Maar wat hebben we hierop gerepeteerd, zegt een der muzikanten in de pauze. Het dak van gebouw Arcade kon deze muziekexplosie rustig verwerken, maar wat een schitterend eindakkoord met al dat slagwerk. Louis Toebosch, die ijverig aanteke ningen had gemaakt (er nog even tege naan mannen) werd terecht voor het voetlicht gehaald. Maar hij was wel de Jan Ruigrok, die te boek staat ais St. Radbouds trouwste supporter (rechts) heeft zojuist dirigent John Segers in de bloemetjes gezet. John is er nog duidelijk van onder de in druk. eerste, die dirigem john Segers spon taan de hand drukte als dank voor de vertolking hiervan. SPANNING TE GROOT In de pauze even een praatje gemaakt met een der oud-voorzitters, die „St. Radboud" in al die jaren gekend heeft: de sympathieke Henk C. Lansbergen. De spanning tijdens een concours kan ik niet meer verdragen, bekent hij zacht. Maar ze hebben me beloofd za terdagavond omstreeks half elf te bel len. Ik zal naast de telefoon zitten. Ze verdienen het deze jongens die Oranje Wimpel. Want wat hebben ze ervoor gerepeteerd. Praktisch elke dag de laatste week en ook nog op zondag. Winnen ze hem niet, dan weten ze toch dat ze ervoor geknokt hebben. Ik krijg een fraai gouden horloge te zien. Met inscriptie. Deze Henk Lans bergen heeft in een heel moeilijke tijd als voorzitter nl. van 1933-1968 „St. Radboud" weer groot gemaakt. Dat horloge draagt hij als oud-bariton-sa xofonist (46 jaar geweest) alleen bij bijzondere gelegenheden. En woens dagavond 19 januari was daar een van. Toen kwam de lijfspreuk weer hele maal uit: „Wie Kethel zegt, zegt „St. Radboud". EEN VAN HEN Na de pauze een optreden van het Rijnmond-Saxofoonkwartet, gevormd door één van de jongeren uit „St. Radboud" voortgekomen: Tom de Vette, sopraan-saxofoon. Die met zijn studievrienden Daniel Meijer, bariton saxofoon, Henri Bok, tenor-saxofoon en Jaap van der Lee, alt-saxofoon, dit kwartet vormde. Alle vier leerlingen van het conservatorium en er volgen er nog twee, zegt de heer Van Mil naast me. Daarop blind gevaren, was een wat we maar een ludieke aktie zullen noemen, snel georganiseerd. Leuk voor Miekes ego, een eer voor Het Nieuwe Stadsblad, maar wat onbe kookt. Want voor je iets gaat schrijven en er mee de straat op gaat mag je je op z'n minst wel even verdiepen in het „waarom" van hetgeen waarvoor je je zo gaat uit sloven. We hebben daarom maar zelf het initiatief genomen, onder getekende en de voorzitter van de redaktiekommissie, Ruud van Houwelingen. Om dit „waarom" nader toe te lichten. Dan is het sympathiek te ervaren dat (sorry Jeanette en Cock) zulke heethoofden toch nuchterder kun nen denken dan je voor mogelijk had gehouden. En „staande de vergadering", wat in dit geval gewoon wil zeggen on der het ledigen van een pilsje te be sluiten er mee te stoppen. Vrij ver taald onder het motto: „We heb ben voor onze beurt gepraat". „Het blijft jammer dat Mieke weg gaat, daar niet van", zegt zaken man Cock van der Zouwen. „Maar ik erken dat we te voorbarig zijn geweest. We willen niet zeggen dat we Vlaardingen Mieke niet van harte gunnen, we blijven zeker als zakenmensen haar missen, maar we zijn ook reëel genoeg om jullie en Miekes besluit te re- spekteren". Dat het zo moge blijven. Net zoals Mieke blijft. Aktief blijft, maar dan gewoon een deur verderop. In Vlaardingen, waar ze, zo weten we bijna zeker, de Rijnmondredaktie die typisch Miekeriaanse kick zal geven. Héhé, we zijn weer baas in eigen huis. Met de wetenschap dat Cock en de zijnen reeds bezig zijn weer snel tot de orde van de dag over te gaan. Net als wij! En daarvan willen ze toch wel graag op deze wijze akte geven in hun, uw en ons eigen Nieuwe Stadsblad. Piet J. Hovingh, hoofdredakteur Randstad-Edities. P.S. Voor ik het vergeet. Een kleine recht zetting mijnerzijds. De ons aangebo den, doch uiteraard niet geplaatste annonces in het kader van „Mieke moet blijven", vermeldde adres en te lefoonnummer van Het Vrije Volk kantoor te Schiedam. We spraken on ze verbazing uit over het feit dat dit blad zijn adres en telefoonnummer voor zo'n onbezonnen avontuur leen de. Het doet ons goed, te vernemen dat zulks een eigen initiatief van je was en je vanwege een recente verhuizing je toevlucht hebt genomen, je persoon lijke aktie aldus onder dak te brengen. Je hebt ons dit inmiddels laten weten en we nemen er graag nota van dat je krant hier buiten staat. Hier St. Radboud druk bezig om de muzikale puntjes op de i te zet ten om die Oranje Wimpel uit Et- ten Leur weg te slepen als het effe kan. En natuurlijk doet dirigent John Segers, duidelijk boven het orkest uittorenend, er alles aan... Je kon een speld in de zaal horen val len. Hier waren professionals „aan de blaas". Met heel knappe interpreta ties. Zelfs jazz viel hierin te beluiste ren. Razend knap, en hoofddoekje af voor deze jonge mensen in hun onberi spelijke beige kostuums. Jonge men sen op weg naar het podium? t Succes John Segers, met je „St. Radboud"-mensen, straks in Etten- Leur. Aan supporters zal het jullie niet ontbreken! MIEKE Het blijft toch moeilijk als je een a achter je achternaam hebt. Dan zit er van dat noordelijke bloed in je aderen. Dan heb je een Groningse of een Frie se tick. Waar je ook geboren bent. Daar mag je wat mij betreft best trots op zijn. Toevallig ben ik ook een Fries. Maar dan wachten je nog heel wat scha en schande. Nodig om een beetje wijzer te worden. En om misplaatste koppigheid te overwinnen. Het valt voor geen sterveling mee, al of niet van noordelijke afkomst, een fout toe te geven. Als je Rensema heet en die fout zelf hebt laten drukken in de krant waarvoor je schrijven mag, kun je althans proberen je wat minder rechtlijnig en doordrammerig op te stellen. Als jij, Jeanette Rensema, a zegt in je krant, moet je de moed kunnen op brengen als dat nodig en in feite ver eist is, ook b te zeggen. Nou, je hebt wat met a-tjes zitten te strooien, beste kollega van mij en Mie ke. Je hebt mij en haar, woorden in de Mieke blijft. Bij ons. Daar hoeven geen pamfletten, handtekeningen, geluidswagens en sandwichborden meer aan te pas te komen. Mieke blijft voor ons werken, wat in haar geval wil zeggen, schrijven zoals ze dat al sinds jaar en dag doet. En de manier waarop is blijk baar, met name voor een deel van de Schiedamse zakenmensen zó at- traktief, dat men er zelfs voor de straat op wilde. Plakkend en door een mikrofoon pratend. Maar thans, nauwelijks een etmaal later, zijn de helden vermoeid. Als je wilt praten met de zgn. grote ak- tiegroep „Mieke moet blijven", die het allemaal op touw heeft gezet, komen slechts twee van de initia tiefnemers aanzetten. De kleinst mogelijke kerngroep, maar wel eentje die er zijn mag. Mieke moet blijven. Jawel. Maar blijf rustig zit ten waar je zit als je wordt uitgeno digd dat niet bij een holle kreet te houden, maar je mening te moti veren. Ben je in je krant als jong verslag geefster ook mede-initiatiefneem ster en spreekbuis geweest, dan is het netjes ook wel te komen opdra ven. Zo netjes wilde Jeanette Ren sema dan nog wel zijn. Zo werd het gistermiddag dus een gesprek met een aktieve jongedame en een al even aktieve heer, in de persoon van de ondernemende snelle drukker Cock van der Zou wen, twee van een onbekend aan tal, die vandaag inmiddels alweer op hun schreden zijn teruggekeerd. Het siert hen, als koplopers van de impulsieve bliksemaktie „Miek moet blijven", te bekennen dat ze op z'n zachst gezegd te hard van stapel zijn gelopen. Ze kenden de achtergronden niet of nauwelijks van ons redaktionele beleid en hadden zich, althans als groep, niet door iemand van ons blad laten in formeren waarom Mieke W üerdenbagch -Sen s verkiest de Vlaardingse redaktie te gaan ver sterken. De enige informatie kwam van de hierboven al ingevoerde jonge ver slaggeefster van Het Vrije Volk, die aan Miekes overstapje naar Vlaar dingen een groot artikel wijdde. mond gelegd die de strekking van het geen wij zeiden en bedoelden op z'n minst gezegd, geweld hebben aange daan. Je hebt opmerkingen uit z'n verband gerukt. Maar, beste kind, Mieke met haar 62 jaar en ik als dikke veertiger kunnen wel tegen een stootje. Sterker nog, er gaat wel eens een week voorbij waarop we niet blunderen. Maar wat ik je dan op jouw beurt aanreken is, dat jij van een bekend en geacht Schiedammer, een kranteman die er zijn mag, in je jeugdige overmoed een beeld hebt geschetst dat de waarheid geweld aan doet. Wie Stadsbladdirekteur C. J. van der Klink een etiket opplakt dat hij niet verdient, en dat dan bovendien in an dermans mond legt, zit er als mens en vooral als journaliste volkomen naast. En nu kan je dat, hoop ik, wel dwars zitten, maar dat a-tje achter je naam belet je blijkbaar iets te doen wat elke faire journalist ongeacht zijn of haar leeftijd behoort te brengen: de moed tot rektificeren. Tot herroepen wat on juist werd geïnterpreteerd. Simpel ge zegd (notabene een van Miekes sterke kanten) een fout te herstellen. Uit je artikel in Het Vrije Volk blijkt duidelijk je bewondering voor Mieke. We zouden jou, Jeanette Rensema, het advies willen geven eens bij haar te biecht te gaan om aan de weet te ko men hoe je b leert zeggen in het leven, dus ook in je krant, is de raad van Piet J. Hovingh. t

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3