PLAAT PRAAT Wordt Vlaardingse wethouder Kloots wel of geen Rijnmond gecommiteerde? Bezigheidstherapie van UW werkt in Nolet op volle toeren Ontmoetings ruimte van het COC Portemonnee op weekmarkt vermist HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 26 JANUARI 1977 LOVE ON THE AIRWAVES Gallagher and Lyle Er wordt deze week opvallend veel aandacht geschonken aan de elpee „Love on the Airwaves", waarop het Schotse duo Benny Gallagher en Graham Lyle zingt. Op welke wijze de producers van Hilversum III op deze plaat zijn geattendeerd, kan rustig onbesproken blijven, doch nieuwsgierig als wij zijn hebben wij de plaat beluisterd en getracht te ontdekken het hoe en waarom. De beide muzikale Schot ten zijn beslist geen beginnners in dit vak. Reeds dertien jaar delen zij ups en downs, schrijven hun songs en voeren deze bij voorkeur zelf ter microfoon. Doch het bühnewerk lag het tweetal allerminst; voelden zich verre van comfortabel tijdens optredens en beleefden moeilijke jaren. Ook de verbintenis met het Apple- label van de Beatles bracht uitein delijk geen soelaas. Allengs echter werd hun werk gewaardeerd en verkregen zij ook de noodzakelijke ervaring in de facetten van dit gril lige vak. In 1974 produceerden zij de elpee „Seeds", in 1975 volgde „The Last Cowboy", een jaar later kwam het grote succes met „Breakaway" en dezer dagen verscheen hun nieuw ste album „Love on the Airwaves", waarop Gallagher en Lyle tien nieuwe songs presenteren. Begeleid door uitstekende muzikanten zin gen zij ondermeer het fraaie The Runaway, Had to fall in Love, Streetboys, het vlotte Head Talk en Call for the Captain, alsmede het ingetogen It only hurts when I laugh, Never give up on love en Dude in the Dark. Zowel qua tekst als melodiek is de plaat beslist een produkt boven de middelmaat en weten Gallagher en Lyle hun songs uitstekend te vertolken. AM 28 334 XOT TAUGHT BY EXPERTS (Peter Allen) Steeds meer ziet de platenspeurder namen opduiken in de platenpro- dukties die hij niet geheel kan thuisbrengen. Dit wordt veroor zaakt door het feit, dat vele com ponisten die tot nu toe in de achterban bleven, de laatste jaren zelf hun geesteskinderen gaan uit voeren. Zo ook Peter Allen, een componist-pianist van Australische afkomst. Aanvankelijk spelend in plaatselijke pubs verruimde hij zijn gezichtsveld en trok via de grote steden van Australië de wereld in. Bij een verbintenis in het Hilton hotel in Hongkong, ontmoette hij Judy Garland en reisde op haar verzoek mee naar Amerika. Al daar maakte hij kennis met Judy's dochter Liza en trouwde haar. Tij dens zijn rondzwervingen over de wereld leerde hij veel van vermaar de collega's en noemde zijn laatste elpee dan ook „Taught by Experts", welk produkt onlangs verscheen. Peter Allen zingt eigen composities op deze plaat met uit zondering van Mack Gordon en Harry Warren's The More I See You. In de overige tien songs toont Peter Allen zich een alleszins aan vaardbaar componist, die boven dien op verrassend niveau zijn songs vocaal ten gehore brengt met eigen pianobegeleiding en orkest. Zo zijn: Puttin out Roots, She loves to hear the Music, I go to Rio, Har bour, Back doors, Crying, This ti me around en Planes alleszins het beluisteren waard, terwijl de elpee sluit met Six-Thirty Sunday rrtor- ning en I don't know about You. AM LH 64584 TERRY CASHMAN Componist Terry Cashman vormde een aantal jaren een duo met Tommy West. Doch ook hier ver liep de levensloop van Terry Cash man als bij zovelen, hij besluit in samenspraak met Tommy West tot afzonderlijke plaatprojekten. Zijn eersteling draagt eenvoudig zijn naam en bevat tien songs. Uitge rust met matige vocale middelen, weet Terry Cashman toch zijn songs op acceptabele wijze te zin gen en de arrangementen daarbij dragen een sober karakter. Er moet echter worden erkend dat het geheel niet zoveel boeiends be vat dat hier van een belofte voor de toekomst kan worden gesproken. Enkele titels van deze plaat: Baby, Baby I love you, Cruisin', Easy to Sing a Love Song, Young Turks, I can't see, New York City Blues (één van de beste songs) en Dreamer. LIFESONG 28410 XOT Bloemen schikken als Cj.V.V.-ster bij het bed van Joke van Gogh bezig met een handwerkje op bed. Een dagelijks weerkerende bezigheid U.V'V.-sters persen het fruit en maken het andere schoon. Iedere dinsdag- en donderdagmiddag krijgen de patiënten de gelegenheid iets te doen. Heel belangrijk, vindt de energieke voorzitster, mevrouw M. v.d. Linden-Loomans. Een dag kan verschrikkelijk lang duren en daarom is het goed, als de patiënt bezig kan zijn. Dat klinkt misschien een beetje vreemd, want je ligt niet voor niets in een ziekenhuis. Maar het gebeurt echt wel, dat men zich stierlijk verveelt. Mevrouw Slieker geeft Maija de Bruin aanwijzingen bij haar bed. Dat is nu uitgesloten, dankzij die be zigheidstherapie. OOK MANNEN ZIJN HANDIG „Sinds september zijn we met deze be zigheidstherapie gestart", licht me vrouw P. Lefel-Philippens toe. Me vrouw Slieker, met de vele ideeën, laat me het handige wagentje, volgehangen met handwerken, zien. Het is een goe de blikvanger voor de bezoekers van patiënten, die hier een kopje koffie drinken. Op het ogenblik werkt men nog bene den, maar het zit er wel in, dat men binnenkort in een aparte ruimte komt te zitten. Gewoon gezellig tussen de patiënten in. Wat zou u bijvoorbeeld denken van mozaïekwerken? Een groen artistiek kannetje komt helemaal tot zijn recht als het in die verpakking aan een deurpost of voor het raam hangt. VERKOOP OP ALLE KAMERS Geregeld wordt er een verkoop op alle kamers in dit ziekenhuis gehouden en dan vinden de U.V.V.-sters met hun door de patiënten zelf vervaardigd materiaal altijd wel aftrek. Want er is immers altijd wel iemand in de familie jarig. Hoewel er op het ogenblik een hon derd U.V.V.-sters zijn, is er toch wel verloop. Het liefst zou mevrouw v.d. Linden jonge U.V.V.-sters er bij willen hebben. Die hebben een geheel andere kijk op het leven, maar hoe bereik je die? De U.V.V. is gewoon onmisbaar. En krijgt er nog een taak bij, nl. in het Gemeente Ziekenhuis, waar ze al een paar weken gastvrouwen zijn. Gevraagd naar het oordeel van de adjunct-directrice van dit ziekenhuis, mevrouw C. de Frel-Schop zegt zij er van overtuigd te zijn dat de U.V.V. in Schiedam ook eenzelfde taak in het Gemeente Ziekenhuis kan verrichten. Politiek Vlaardingen en met name de regerende partijen in de gemeenteraad PvdA en PPR zijn wat in verwarring geraakt door de mededeling dat de Vlaar dingse PvdA-wethouder voor onderwijs en cultuur, Ton Kloots, in aanmerking zou komen voor de funktie van gecommiteerde van het Openbaar Lichaam Rijn mond. Wethouder Kloots (63) is één van de Vlaardingse leden van het Openbaar Lichaam Rijnmond en was enkele maanden geleden ook al kandidaat voor een funktie van gecommiteerde (een soort wethouder) van dit gewest. Binnen het Openbaar Lichaam Rijn mond komt namelijk op zeer korte termijn weer een funktie van gecom miteerde vrij door de benoeming van oud-journalist Cees Roozemond (49), tot burgemeester van Alkmaar. Laatstgenoemde is lid van de PvdA en aangezien het bestuur van het Op enbaar Lichaam Rijnmond, alle volle dige funkties, ook al te boek staan als een progressief programma college, hetgeen betekent dat de leden lid zijn van de PvdA en PPR, moet er een nieuw PvdA-lid worden benoemd. Overigens de door de kroon benoemde voorzitter van dit geheel is de CDA-er A. Fibbe. Mocht de benoeming doorgaan, dan komt het progressieve programcollege van Vlaardingen in ernstige moeilijk heden. Niemand van de PvdA-fraktie in de gemeenteraad is bereid om voor één jaar Kloots op te volgen als wet houder, omdat het college in huidige samenstelling maar te gaan heeft tot het voorjaar van 1978 als er in Ne derland weer gemeenteraadsverkie zingen worden gehouden. De moeilijkheden waren al groot bij Vlaardingse PvdA wethouder Kloots: wel of geen Rijnmond gecommiteerde. het aftreden van oud-wethouder Lydia van Duyn-Spruyt, ook al een lid van de PvdA. Haar partij-genote en toenmali ge fraktievoorzitter van de PvdA in de Vlaardingse gemeenteraad, Jo Vermeule-van Dijk, bleek toen na flin ke aandrang bereid te zijn tot het voorjaar van 1978 de wethoudersfunk- tie te vervullen. Als Kloots dus gecom miteerde van Rijnmond wordt, dan is er een grote kans dat de politieke vlam weer eens ouderwets in de Vlaardingse pan slaat. Een zelfde zaak deed zich half verleden jaar voor bij Rijnmond toen PvdA gecommiteerde, mevrouw Vermeulen, wegens gezondheidsrede nen af moest treden en men aanvan kelijk ook al geen geschikte kandidaat had om haar op te volgen. Gelukkig was vakbondsbestuurder Bas Duyster net gepensioneerd en kon op deze ma nier Rijnmond gecommiteerde wor den. Vraag bij dit alles is natuurlijk, wil Kloots wel naar Rijnmond met zijn 63 jaar? Wethouder Kloots neemt het in over weging zoals dat heet en wie zijn oren ergens anders te luister legt weet nu al snel dat de complete PvdA-fraktie en bestuur druk op hem uitoefenen om tot volgend jaar gewoon gezellig in Vlaardingen te blijven als wethouder plus dan altijd nog lid van de Rijn- mondraad. Ook in de PvdA-kringen rond de ge westelijke Rijnmondraad wordt men niet veel wijzer. De kandidaatstelling voor gecommiteerde van Rijnmond als opvolger van de nieuwe burgemeester van Alkmaar, Cees Roozemond. sluit pas eind februari en dan pas weten wij op Kloots nu wel of niet naar Rijn mond gaat. Een spannende maand voor links politiek Vlaardingen. De nieuwe ontmoetingsruimte van het C.O.C., Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit, afd. Rotterdam, opent zaterdag 29 januari zijn deuren. De zaal, gevestigd, Coolsestraat 94, 2e etage, gaat om half negen open voor belanghebbenden en gëinteresseerden. De 75-jarige mevrouw M.S. raakte tij dens inkopen op de weekmarkt haar portemonnee kwijt met een inhoud van 120,Waarvan zij bij de poli tie aangifte deed. Op de tweede etage van het Noletziekenhuis is het maandagmorgen een drukte van belang. Want mevrouw J. Slieker-Boets, inmiddels een goede bekende ge worden door haar leiding bij de bezigheidstherapie van de U.V.V. rijdt haar wa gentje vol handwerkattributen een zaal op. Het is kwart over tien. Bij Joke van Gogh, net bezig aan een handwerkje op bed, schikt een U.V.V.-ster haar bloemen, terwijl weer anderen sinaasappelen persen enz. Een drukke bedoening allemaal, maar het is wel een stukje propaganda van deze Unie Van Vrijwilligsters.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 14