IN 1976 WERDEN IN TOTAAL 15.168 WARME MAALTIJDEN VERSTREKT BÖ0T Erica Burgerjon verzorgt poppentheater e» MAK PSP stelt vragen over gevaarlijke verkeers situatie bij Station Nieuwland Zonwering Schiedam Nog niet elke Schiedammer weet van het bestaan af Activiteiten De Dukdalf 4.95 1.75 OPRUIMING! de laatste week Zestienjarig meisje terug naar Sint Maartensdijk "Hij" met een braakschade Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 70.69.05 Ruime parkeergelegenheid. HENGELSPORT AQUARIA NIEUW!! RADICANS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 26 JANUARI 1977 De Pacifistisch Socialistische Partij afdeling Schiedam heeft het volgende aan de leden van de gemeenteraad ge stuurd en een afschrift ervan aan de verkeerscommissie en de publiciteits media: „Hierbij willen wij uw aandacht vra gen voor de gevaarlijke verkeerssitua tie nabij N.S. station Schiedam Nieuwland. Het komt regelmatig voor dat trein-reizigers bij het verlaten van het perron zuidzijde op zeer gevaarlijk en ondoordachte manier de Nieuwe Damlaan oversteken om zich te bege ven naar de R.E.T. bushalte richting Groenoord. Dat gebeurt dan vaak tussen het op trekkende verkeer door dat heeft moe ten wachten voor de gesloten overweg bomen. Het mag dan ook een wonder heten, dat dit nog niet heeft geleid tot ernstige ongelukken. In hoofdzaak ontstaan deze gevaar lijke situaties dan ook door de ver keerde ligging van genoemde bushal te. Treinverlaters nemen dan ook deze risico's om tijdig bij de halte te zijn voor de bus die zich bevindt tussen het optrekkende verkeer. Om aan deze ongewenste situatie zo spoedig mogelijk een einde te maken, zouden wij u met klem willen verzoe ken er op zeer korte termijn bij de R.E.T. op aan te dringen betreffende bushalte te verplaatsen naar de par keerruimte van N.S. station noordzij de aan de Schiedamseweg. Ons inziens zal dat geen enkele ver keerstechnische problemen opleveren, omdat al aanwezig is de verkeerslich teninstallatie op het kruispunt Schie damseweg Nieuwe Damlaan Zie de vele koopjes welke wij voor u in onze etalage en zaak hebben. JUWELIER Momenteel wordt de laatste hand ge legd aan de inrichting van het door het bedrijf Zonwering Schiedam in de Bo- terstraat achter de Hema betrokken pand. Tien jaar geleden begon de eigenaar Jan van Rossum zijn zaak in het westen van de stad. Na diverse ver huizingen, gepaard gaande met uit breidingen, wist hij beslag te leggen op het huidige pand wat zijn reeds lang gerenommeerd bedrijf in het hartje van de binnenstad bracht. Hij beschikt nu over een grote werk plaats voor de productie van ombou wen voor zonweringen van alle be staande duurzame systemen. Voorts over een naaikamer voor de bekle dingen. Middelpunt vormt de grote toonkamer, waarin alle maten van zonweringen, uitgehangen en wel, zijn te bezichtingen. De nieuwste snufjes voor methodes, zon en warmte bui tenshuis te houden zijn voorhande. Het visitekaartje van het bedrijf hangt aan de voorgevel. Een geheel automa tisch te bedienen zonnescherm dat met een druk op de knop van binnen uit is af- en op te rollen. Jan van Ros sum houdt dagelijks „open huis". Op werkdagen van 's morgens half negen tot 's middags half zes. Tijdens de koopavond tot negen uur en voorts op zaterdag van tien tot drie uur. 1*7% 2fcS| Ill Zaterdagmiddag zal het Poppenthea ter van Erica Burgerjon de voorstelling in het Zoldertheater in de Teerstoof verzorgen met het programma „De reis van de koek". Omdat Jan van Gijzen zoveel van koek houdt, bakt zijn vrouw een grote spe culaaspop voor hem. Als ze de koek uit de oven wil halen, blijkt hij er uit zichzelf uit te komen. Hij wil niet opgegeten worden, maar hij wil wel een bedje en hij wil Jan van Gijzen helpen m de tuin. Maar ja, een koek, die als een gewoon jongetje doet, heeft het moeilijk. Hij wordt uitgela chen en bijna wordt hij opgegeten. Hij besluit dan om de tovenaar te zoeken, die van hem een gewoon jongetje wil maken. Aanvang van bovengenoemde voor stelling: half drie. Prijzen van de kaartjes: 2,50 p.p. Leeftijd: 4-10 jaar. Reserveren via het VVV tel. 010- 266000. Het is u misschien niet bekend dat u als inwoner(ster) van Schiedam, bene den de leeftijd van 65 jaar ook recht hebt op verstrekking van warme maal tijden, driemaal in de week. Maar dan alleen wanneer u tijdelijk niet in staat bent zelf voor uw warme maaltijden te zorgen. Dat kan ook het geval zijn na een verblijf in een ziekenhuis. Neemt u dan even kontakt op met me vrouw Van Velzen, telefoon 268463 en het komt allemaal in orde. Als rijdster of bijrijdster kan het voor komen, dat u hoort, dat er ergens een bejaarde maar wat „aan moddert". Zich behelpt met een boterham en nooit warm eten krijgt. Dat is vaak het geval bij alleenstaande mannen. Och, benader die mensen even en wijs hen op de geweldige service van de sectie „Warme Maaltijden" in Schiedam. Misschien wel goed even de prijs hier van door te geven: 4,per warme maaltijd, als de bejaarde een aanvul lende verzekering heeft. Anders is de prijs 5,25. Nog te weinig wordt er in Schiedam eigenlijk gebruik van gemaakt. Ook niet in het dienstencentrum „De 4Molens", waarbij men tegen een klei ne vergoeding, vooraf een bordje soep en een toetje na kan krijgen. Wel een dag van tevoren opgeven. Er was gistermiddag in het diensten centrum „De 4Molens" niet zo'n grote opkomst bij de jaarvergadering. Maar er was nu ook geen dubbel afscheid zoals vorig jaar. De voorzitster van de sectie „Warme Maaltijden", mevrouw Th. van Velzen-Bielders, vond het jammer, dat de maatschappelijke werksters niet aanwezig waren. Echter was wel aan wezig de voorzitster van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk, me vrouw J. Poll-Schut, die mevrouw Van Velzen de „moeder" van de warme maaltijden noemde. Want zij was het tenslotte, die in 1966 deze sectie van de grond deed komen. WEINIG BEKEND Jammer dat ons werk nog te weinig bekend is, aldus mevrouw Van Velzen. Dat bleek vooral tijdens een mini-en- quette, gehouden bij voorbijgangers op de Welzijnsmarkt. Maar nu staat het dan weer zwart op wit en moet u dit dus eens onthouden en doorgeven. Het C.R.M. is overal aan het beknib belen. Men wil de bejaarden zolang mogelijk zelfstandig houden, maar subsidie voorde „Warme Maaltijden" is er (helaas) nog niet bij. Een extra compliment bracht me vrouw Van Velzen aan het adres van het Gemeente Ziekenhuis, nu „De Nolet" wegens verbouwing het af moest laten weten. De verzorging van de 25 gamellen met bijzondere dieëten etc. is daar af. Overal werd rekening mee gehouden en daar neem ik mijn petje voor af, aldus spreekster. Over de gamellen hadden de dames wel klachten, maar binnenkort hoopt men die te vernieuwen. NIEUWE GEZICHTEN Mevrouw Van Velzen vond het prettig op deze jaarvergadering (twee heren erbij) nieuwe gezichten te ontdekken. Men kan nog altijd hulp gebruiken, want zoals later uit het accurate ver slag van de penningmeesteresse, me vrouw F. Verhoeff, zijn er in 1976 15.168 warme maaltijden verstrekt te gen 15.4% het jaar daarvoor. Wanneer men de maaltijden komt brengen is er altijd nog wel even gele genheid een praatje te maken of een kleine dienst te bewijzen. Dat kontakt is verschrikkelijk belangrijk. Verheugend ook dat men 80-jarigen en ouder altijd op hun verjaardag een „bloemetje" brengt. En men het gehe le jaar door geld overmaakt. Met St. Nicolaas krijgen de bejaarden altijd een kleine attentie en op Koninginne dag traditiegetrouw een manderijn! ALS U ER NIET WAS Tot slot sprak mevrouw Poll een kort woord. De sectie „Warme Maaltijden" is geen sub-sectie van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk, maar een sectie die er zijn mag. Als u er niet De voorzitster van de sectie Warme Maaltijden, mevrouw Th. van Velzen- Bielders. De altijd klaarstaande dames van de sectie „Warme Maaltijden" tij dens hun jaarvergadering in het dienstencentrum „De 4Molens". was konden we wel ophouden. En daarvan zijn dan alleen maar de be jaarden de dupe van. „Namens f et be stuur hartelijk dank voor het velt werk dat u in het afgelopen jaar weer heeft verricht. Soms denk ik weieens: ik hou er mee op. Maar zolang er geen ander is die mijn werk kan overnemen, blijf ik doorgaan. Dat moet u ook doen, dit werk moet door blijven gaan". Daarna werden nog een paar interne zaken onder de loupe genomen en ging men als rijdsters en bijrijdsters opgewekt huiswaarts. Schiedam kan trots zijn op de belan geloze inzet van deze dames en enkele heren. Al hoop ik van harte, dat men versterking krijgt en dat iedereen nu eindelijk eens weet wat of precies de sectie „Warme Maaltijden" is en voor de bejaarde mens betekenen kan. M.W. Het Centrum „Dukdalf', gevestigt in de Rijnstraat 1 (Zuid) start met een uitvoerig programma voor volwasse nen. Op de dinsdagavonden vanaf acht uur wordt hier tafeltennis ge speeld voor de in de N.T.T.B. uitko mende teams. Op de donderdagen vanaf 's middags twee uur wordt aan creatieve hand vaardigheid gedaan en om kwart over twee aan damesgymnastiek. In de avonduren vanaf acht uur kan worden meegedaan aan het prijsklaverjassen. Op de zaterdagavonden is hier een so ciëteit onder de naam „Blue Star Schiedam Capelle a/d IJssel BOTICA MACRACANTHA CLOWN BOTIA Normaal 12,- NU 2 VOOR Zeer mooie plant normaal 4,- NU2 STUKS T IS WEER BIJ: LET OP: NU DIV. DIEPVRIES VISVOER VOORRADIG Schiedam - Broersvest 19 Telefoon 26.28.51-26.85.08 Capelle a. d. IJssel - Koperwiek 99 Telefoon 50.35.83 Het zestienjarig meisje D.J.L. liep op de Hoogstraat overal op een deur te kloppen. Bij nader onderzoek bleek, dat ze even tevoren door een caféhou der buiten de deur was gezet en eigen lijk als vermist was opgegeven uit een tehuis in Sint Maartensdijk. Waar ze nu weer is teruggekeerd. Toen men bij de confectiezaak „Hij" op de Hoogstraat de toegangsdeur (een glazen) had vernield, schrok men blijkbaar zo van de schade, dat men vergat iets mee te nemen. De braak schade bedraagt 1.200, Door het vernielen van een ruit kon men ook bij „De Kandelaar" in de Gerrit Verboonstraat naar binnen. Hier werden negen fraaie beeldjes, een soort Hummeltjes en vier aanstekers meegenomen. De gezamenlijke ver koopwaarde bedraagt 12.500,

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3