van start Toneelgroep '71 in blijspel Mireille kreeg veel publieke belangstelling Schoolraad Schiedam gaat Verbetering woonomgeving Schiedamse wijken GEBIT STUK? J. Veringmeier Binnenbrandje op Joh. Straussplein Huishoudelijke Voorlichting WBBêêêêêêê Korte Dam 5, tel. 264781. MACHT OVER FIETSSTUUR KWIJT De gemeenschappelijke schoolraad in Schiedam is nu definitief samenge steld. Het laatst zijn de ouderleden ge kozen, nadat de rest van deze school raad reeds was benoemd door onder wijzend personeel en de vakverenigin gen. In de schoolraad kunnen de oudercommissies hun gemeenschap pelijke problemen inzake onderwijs zaken bespreken. Hierbij kunnen onderwerpen worden aangesneden zoals: Ouderparticipatie, ouderavonden, verkeer, schoolbuitenhuis, gymnastiek en schoolzwemmen, leerplan, over- Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur Tuinsingel 15 - Schiedam Telefoon 010-26.14.17 gang kleuter-, basis-, voortgezet-on- derwijs. Verder heeft de schoolraad tot taak burgemeester en wethouders te advi seren over onderwerpen als: - De per leerling beschikbaar te stellen bedragen. - De benoeming van hoofden van scholen. - De organisatie van het openbaar on derwijs. De leden van de schoolraad komen uit de oudercommissies van het kleuter onderwijs. basis-onderwijs en het voortgezet-onderwijs. Verder afge vaardigden van het onderwijzend per soneel en vertegenwoordigefts) van va korganisaties. De samenstelling van de schoolraad is: Ouderleden: mevrouw A. M. Bruins- Heule. mevrouw G. M. Nobel-Evers, de heer J. Pleune en mevrouw J. G. C. Rodenburg-van Tour. voor het op enbaar kleuter-onderwijs, de heer V. Broéke, mevrouw A. E. Heupink-van Veen. de heer P. E. van Leeuwen, me vrouw K. E. Rigters-Blom. de heer T. Sahli en mevrouw J. A. N. Weidema- Kappelhof, voor het openbaar gewoon lager onderwijs, de heer H. Vroom, voor het openbaar buitengewoon on derwijs, de heer J. Nauman en me vrouw M. van der Vlies-Albr^cht, voor het voortgezet-onderwijs. 1 Onderwijzend personeel: mevrouw H. M. M. I. van Meeuwen-van Raay, de heren: G. J. van Praag, J. Stijger, L. H. Koster en F. Tijssen. Gemeentefunctionaris: de heer A. J. Tigges. Vereniging openbaar onderwijs: de heer B. J. Jeene. Algemene Bond voor Onderwijzend Personeel: de heer J. de Waard. Nederlands Genootschap van Leraren: ir. R. J. Laroy. De eerstvolgende vergaderingen zullen worden gehouden op 3 februari en 3 maart a.s. om 19.30 uur in het Stads kantoor. Emmastraat 1. Tijdens patat-frites bakken sloeg bij de familie R.M.J.G. de vlam in de pan. die men trach'tte te blussen met twee emmers water, hetgeen gelukte. De af zuigkap werd beschadigd, het plafond gebladderd en de electrische bedra ding aangetast. Aan deze foto is af te zien dat ook aan het decor bij de opvoering van het blijspel „Mireille" de nodige aandacht was geschonken. de auteur Hijdra het antwoord geven. Jan Meulendijk tekende een bewege lijke vriend, Pieter, die net als Fred wat moeite had met het bespelen van het wel bijzonder grote toneel, wat aanleiding gaf tot veel geloop. Met vanuit de zaal de lachers op z'n hand vertoonde hij soms neigingen de clown uit te gaan hangen. De leukste creatie leverde Aad Monster als de Italiaanse restauranthouder. Een rol waar hij alles wist uit te halen wat er voor een amateur inzat. Zwak was de rol en de typering van Ton Hartendorp als zijnde de taxichauffeur. Zijn groot ste verdienste was het bouwen van het aantrekkelijke decor. WBr. Bent u alweer aan de gewone gang van zaken gewend na de ener verende decembermaand en de vie ring van Oud en Nieuw? Dan staat het hele huis op z'n kop en niets loopt, zoals u het altijd gewend bent. Maar de rust is nu toch wel weergekeerd en u hebt weer tijd om aan uzélf te denken. Hoe is het met uw lijn? Slecht na al die „lekkere" feestdagen? Komt u dan bij ons; 60,voor een cur sus van 12 lessen; géén boetes of dergelijke dure extra's erbij! Erg belangrijk hoor! En de resultaten mogen er zijn. Gemiddeld 8 kg. per cursus en dat is toch echt niet wei nig. U kunt nog op de woensdag morgen terecht en de woensdag avondcursussen gaan op 9 maart beginnen. Belt u even? Voelt u niets voor de gymnastiek? Op maandagavond of op donder dagmorgen. Direkt bellen om een afspraak te maken. Doen hoor, u zult er alleen maar spijt van heb ben niet eerder begonnen te zijn. De lessen worden gegeven door een fysiotherapeute en bevat ook ademhalings- cn ontspannings-oe- feningen. Fijn om in de praktijk te brengen. Waar blijven de dames voor de macramécursus in het Kruisge- bouw in Groenoord? We willen er weer graag mee beginnen op dins dagavond. Gaat u er eens gezellig naar toe met uw zus of vriendin. Op dinsdagmidüag up uc nuiuii- sus in Groenoord zijn enkele plaat sen vrij gekomen. Maakt u er wél vlug werk van, 8 lessen van 2 Vi uur voor 35,goedkoper kan het niet! Op de Korte Dam komen op enke le avonden en middagen ook weer wat plaatsen vrij. En wordt het langzamerhand geen tijd om weer eens aan bloemschikken te begin nen? Dit kan op maandagavond of dinsdagmiddag op Korte Dam 5. Gast en gastvrouw/heer is ook erg leuk om te gaan doen. Vooral om dat het ontvangen van bezoek héél andere eisen stelt dan vroeger. De verzorging van uw uiterlijk moet u ook niet vergeten, het is vlugger zomer dan u denkt en dan wilt u er toch weer zo voordelig mogelijk uitzien nietwaar? Geeft u zich eens op voor een cursus, 5 les sen voor 25,plus 7,50 voor de preparaten (lipstick, crèmes, maskertjes enz.). Het is altijd voor deliger dan iedere maand naar een schoonheidsspecialiste te gaan. Neemt u maar eens contact met ons op of loopt u eens langs om te horen, wat vve aan cursussen voor u hebben. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12 uur. Mogen we spoedig iets van u zien of ho ren? Héél graag. Wilt u 's avonds bellen dan s.v.p. tussen 17.30 en 18.30 uur op nr. 263633. Tot spoedig ziens of horens! Een scène uit het blijspel dat Toneel groep '71 met veel succes op de plan ken bracht. Inzake Schiedam nieuwe wijken heeft dito betrekking op: 6. Groenoord- Midden, het overleg zal starten in het le kwartaal 1977. 7. Nieuwland-Mid- den, het overleg zal starten in het 2e kwartaal 1977. (Hier geldt nog een voorbehoud aangezien de gemeente raad nog geen krediet beschikbaar heeft gesteld om hier werkzaamheden te gaan uitvoeren). De 34-jarige mevrouw van D. uit Vlaardingen fietste zondagmorgen met haar zoontje over de B.K.-laan en gaf hem daarbij met haar arm aanwij zingen. Hierbij verloor zij de macht over het stuur en kwam met haar hoofd op de trottoirrand terecht. Met een diepe hoofdwond is zij ter obser vatie in het Noletziekenhuis opgeno men. hn zo namen de medewerkers van Toneelgroep 71 na afloop van de uitvoering van „Mireille" de dank van het publiek in ontvangst. Als eerste in het „drieluik" voor het plaatselijk amateurtoneel bracht de toneelgroep 71 het blijspel „Mireille" op het toneel van het Passage Theater, geschreven door Frans Hijdra. Voor de groep en initiatiefnemers gaf het een voldoening, dat de zaal goed bezet was. Naaste familieleden van groep sleden maar ook collega's van andere plaatselijke amateurgezelschappen toonden, al dan niet opgenomen in het „drieluik", blijk van belangstelling. Het gegeven van Hijdra's pennevrucht handelt over de escapades van twee vrienden die bij afwezigheid van het vrouwelijk toezicht het nachtleven in duiken. De een tijdens een met z'n vrouw over een gekomen huwelijkspauze; de an der die z'n verloofde in het buitenland op vakantie wist. Beide plukken van de verboden vrucht, maar alles komt natuurlijk op z'n pootjes terecht. Het stuk, bedoeld om de kijkers een vro lijke avond te bezorgen, geladeerd met wat pikante gebeurtenissen, werd ge regisseerd door de semi-beroepsman Jan Kruyk. Opvallend goed was het decor en de verdere enscenering zowel in aankle ding als costumering. Helaas niet alle representanten waren geheel tegen de hun toegemeten rol opgewassen. Er blijft nu eenmaal een verschil tus sen zegging en acteren, onvolkomen heden die deels voor rekening van de regie komen. Daarnaast beschikte de groep over enkele acteurs(trices) met een duidelijke aanleg een zulks maak te de opvoering toch tot een succes. In de vrouwelijke hoofdrollen was Henny Sleeuwenhoek als Mireille on betwist de beste met naast zich Anny Bijlsma als haar vriendin. Het spel van Truus van der Velden was vaak te vlak en star. Een monoto- De opgewekte groep medewerken den van Toneelgroep 71, aan het blijspel „Mireille". ne zegging waarbij het manuaal te veel ontbrak. Hier lag toch wel wat te scha ven voor een ervaren regisseur. Anneke Pellegrom speelde de rol van Vicky, de verloofde van een der boe melaars, deed wat ze doen moest goed. Dan was er een Ma Ligthart in de uit beelding van de op een dragonder ge lijkende tante. Meer nuancering in haar spel was gewenst geweest. Wim Goedendorp gaf een goede ver tolking van de persoon Ted die heel wat innerlijke strijd kreeg te leveren om de vrouwelijke verleiding te kun nen weerstaan. Waarom hij, toen alles tussen hem en z'n vrouw weer koek en ei was, toch met Mireille de slaapka mer ging opzoeken, hierop kan alleen Het eerste half jaar van 1977 zullen een aantal plannen worden voorbereid in het kader van de verbetering woo nomgeving. Inzake oude Schiedamse wijken gaat het hier om: 1. Oude Sluis en omgeving, het overleg met de bewoners zal starten in het le kwartaal 1977. 2. De straten in het gebied wat ligt tussen de Vlaardingerdijk, Rem- brandtlaan, West Frankelandsestraat en Aleidastraat, start van het overleg is reeds begonnen. 3. De straten in het gebied wat ligt tussen de B.K. Laan. Penninglaan, Stadhouderslaan, Wm. de Zwijgerlaan en de Nieuwe Haven, start van het overleg le kwartaal 1977. 4. De straten in de gebieden: a. tussen de Swindenstraat, Boerhavelaan en Swammerdamsingel; b. tussen Lo- rentzlaan, Buys Ballotsingel Z.O. en van 't Hoffplein, start van het overleg jn het 2e kwartaal van 1977. 5. Groenvoorzieningen in de Ooster straat en de Van Leeuwenhoeckstraat; start van het overleg in het le kwartaal van 1977.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8