Het Nieuwe Voor zomervakantie ideeën in nota Vriend van GEMEENTELIJKE VOORLICHTING gevonden GAAT OP DE REPARATIEHELLING Hhijvmpefyk Euphonia in Singelkerk dUTOTT cpotomunt CiS won der ulerk. OVERSTAPJE Ledenvergadering van Gruno Weer jazz in gebouw Tivoli in goud 'n geslaagde foto... en wij realiseren uw munthanger De Kleine Visser T.V. DEFEKT RADIO ABA BEERS Victoria... dé dealer met hart voor uw... volop vakantiegidsen 1977 bij reisburoDuton! ELECTROTECHNIEK B.V. Continuous Lunch VLEES- EN VIS- SPECIALITEITEN UITDEUKEN SPUITEN Voor onderhoud gasapparaten van al uw |j sGPvicGdienst gasapparatuur riGdGrlancl VRIJDAG 28 JANUARI 1977 Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie Postbus 257, Schiedam Kantoor Broersvest 125 (C J. van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 Inzenötemnin adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad edities Postbus 167 IKoornmarkt 341 Delft, tel 015 124331 Eindredactie: P J Hovingh Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Adresseer uitsluitend POSTBUS 257 SCHIEDAM Het gemeentelijke voorlichtingsbeleid van Schiedam gaat op de reparatie-hel ling. De eerste aanzet daartoe is gisteravond gegeven tijdens een raadscommis sievergadering algemene- en bestuurlijke zaken, een commissie die bestaat uit de fraktievoorzitters van de in de gemeenteraad zittende partijen of hun plaatsver vangers. De commissie had hiervoor 15 minuten nodig, een record, want over minder belangrijke onderwerpen kan de Schiedamse Gemeenteraad flink ui tweiden. Het gemeentelijke voorlichtingsbeleid is al jaren een stiefkindje van het ge meentelijke apparaat. Hoofd van het voorlichtingsbureau en ook enige man daar is oud-Parool journalist Buskens, Dolf voor zijn vrienden, die momen teel letterlijk zit weggedrukt in een ka mer op de achtste etage van het stads kantoor. Alleen goede bekenden weten hem te vinden en Dolf Buskens is daar uiter aard zo moedeloos onder geworden, ook omdat achtereenvolgende college gelden openbaarheid van bestuur en voorlichting, maar een griezelige zaak vonden, dat ook hij geen moeite meer doet om die onbekende iemand bij het gemeentelijk apparaat te betrekken. Buskens heeft handenvol werk, maar wordt daarnaast ook nog eens ged wongen om zijn ambtelijke brieven en stukken zelf te tikken en daarvoor is natuurlijk een zeer goed betaalde ref- rerldaris, die ambtelijke rang van de heer Buskens, te duur. Aan de horizon lijkt nu een einde te komen aan deze kommer en kwel. Unaniem waren de commissieleden het er gisteravond over eens dat er wat gebeuren moet. Voor.de zomervakan tie moet de heer Buskens nu een nota produceren om zijn ideeën op papier te zetten. Hij krijgt volledige inspraak in de toekomstige samenstelling van het gemeentelijke voorlichtingsbureau nieuwe stijl. De discussie in de commissie werd ge houden naar aanleiding van een rap port dat is uitgebracht door Giel Gal- jaard. hoofd van het gemeentelijke voorlichtingsbureau van Den Haag en voorzitter van de (WA) de Vereniging van Voorlichtingsambtenaren. Voorlichtingsambtenaar Dolf Bus kens, zelf helaas wegens vakantie niet aanwezig bij de toch voor hem zo belangrijke bespreking, moet nu in opdracht van de commissie ABZ en burgemeester Arie Lems, die niet al leen voorzitter is van deze commissie, maar binnen het gemeentebestuur ook belast is met het voorlichtingsbeleid, een nota produceren. Voorlopig heeft hij al naar aanleiding van het rapport van de heer Galjaard, dat als titel heeft „verkenning" van openheid en voorlichting bij 92 gemeenten", zijn korte visie op papier gezet. KOPPOSITIE De heer Buskens concludeert daarbij zeer terecht dat Schiedam op het punt van openbaarheid van bestuur voorop loopt bij gemeenten van tussen de 40 en 90.000 inwoners (Schiedam heeft er ongeveer 76.000). Raadscommissie vergaderingen met spreekrecht en ge deeltelijke openbaarheid van bestuur zijn zaken waarbij Schiedam een kop positie inneemt. Anders is het gesteld met de perso neelsbezetting van het voorlichtings bureau. Buskens noemt zich „de een zame voorlichter". Tijdens de commissievergadering zei Joop de Jong, fraktievoorzitter van de grootste PvdA-fraktie dat de roep om meer voorlichtingsambtenaren maar eens uitgewerkt moet worden. Hij was bereid daar hoge prioriteit aan te ge ven, hetgeen betekent hoge voorrang. Burgemeester Lems gaf ook zijn visie. Hij stelde dat een voorlichtingsbureau nieuwe stijl ook een stukje Schiedam promotion zal moeten gaan doen. De ze Schiedam-promotion kan dat wel licht in samenwerking met de VVV een organisatie die nu nog is inge bracht binnen de Schiedamse ge meenschap, maar binnen niet al te lange tijd daarvan zal worden losge weekt, een situatie die b.v. in nabuur gemeente Vlaardingen bestaat. Daarbij is de VVV in de bekende Vis- bank binnen het gemeentelijke voor lichtingsbureau ingebracht. Er is zelfs een gemeentelijke leeskamer waar alle stukken voor de belangstellende bur ger te zien en te lezen zijn en iedereen Burgemeester Arie Lems: „Voorlich ting is ook een stukje Schiedam promotion". die daarbij betrokken is noemt deze VVV annex gemeentelijke informatie een bijzonder geslaagde vondst. De heer Lems wil dan ook dat bij een onderzoek wordt gekeken naar steden van vergelijkbare omvang, zoals bijv. Vlaardingen, maar ook naar een ge meente als Velsen. Het gaat niet om meer mannetjes maar om meer ideeën, aldus burge meester Lems. Daarbij komt nog het feit dat er binnenkort een gemeente lijk personeelsblad van de persen rolt onder de naam „Pats" en de eindre- daktie hiervan is in handen van Dolf Buskens. Burgemeester Lems bena drukte tenslotte nog dat alle ideeën en besluiten zullen worden uitgewerkt en beslist in nauwe samenwerking met voorlichtingsambtenaar Buskens. Binnen de voor de zomervakantie te verschijnen nota „gemeentelijke voor lichting Schiedam op nieuwe paden" zal men, aldus de heer Lems, ook de financiële offers moeten bespreken want meer mannetjes op een voorlich tingsbureau kost tenslotte meer geld". R. M. van H. Zoals u allemaal intussen wel weet, neem ik per 1 februari een over stapje naar Vlaardingen. Om daar in breder verband voor de Rijn- mondredaktie te gaan werken. Ik wil niet met de „Seniorenshow" op de televisie zeggen: „dat ik dat nog mag meemaken", maar het geeft je wel een verfrissend gevoel als je journalistieke horizon zich op zo'n manier verbreedt. Toch word ik Schiedam niet voor honderd procent ontrouw, want als er hier een specifiek vrouwelijk klussie is, ben ik er gewoon weer. En dan kan het extra gezellig zijn wat oude vertrouwde gezichten zo nu en dan weer eens te zien. Ook moet ik nog even kwijt, dat Jeanet Rensema van Het Vrije Volk thuis bij me langs is geweest om haar oprechte verontschuldi gingen te maken voor het feit dat er woorden neergeschreven zijn. die ik beslist niet gezegd heb. Zand er over. Haar rozen zijn bijna ver dord, al die nare dingen vergeten. Tenslotte wil ik u, die soms gewend was uw post rechtstreeks naar mijn huis te sturen, of in mijn brieven bus te deponeren, verzoeken uw mededelingen van nu af aan recht streeks naar Het Nieuwe Stadsblad te zenden. Het adres is bekend: Broersvest 125, het postbusnum mer is 257. Als u dan ook nog in de linkerbovenhoek „ter attentie van de redaktie" wilt zetten, komt alles op z'n pootjes terecht. Dank voor al uw vriendschap, we lopen elkaar vast en zeker nog we ieens tegen het lijf. Onze Rijnmon- dredaktie overbrugt tenslotte Schiedam én Vlaardingen. Van daar ook dat ik me zowel hier als daar thuisvoel. M'n liefje wat wil je nog meer: MIEKE Het Gecombineerd „Euphoniakoor" o.l.v. Dick Stam is uitgenodigd om a.s. zondag 30 jan. de Zondagsviering op te komen luisteren van de St. Liduina- Rozenkrans kerk aan de Singel. De zondagsviering begint om kwart over elf. Het koor begeleid door haar eigen Combo zal de geloofs, hoop en liefde- mis zingen. De tekst hiervan is evenals de muziek van Dick Stam. I reisburo Rotterdamsedijk 401, Schiedam, Telefoon: 26 90 60 Een kostelijke reaktie van me vrouw van den Berg uit de Oostsin gel 28. Echtgenote van J. C. van den Berg, nu 68 jaar en destijds be horende bij het onderdeel D.E.F. Zevende Divisie. Weet u nog, dat de heer Theo Haket uit Harderwijk zo graag kontakt had met ene Van den Berg uit Schiedam? Mevrouw van den Berg en haar kinderen hebben thuis een klein toneelstukje opgevoerd en manlief wijs gemaakt, dat er 's avonds ie mand voor hem zou bellen. En hij was toch zo nieuwsgierig, die „Witte van den Berg", zoals hij vroeger genoemd werd. En ner veus! Toen de telefoon ging meldde de heer Haket zich als enquetteur. De heer Van den Berg beantwoordde keurig alle vragen met: Ja mijn heer. Jazeker mijnheer. En daar binnen iedereen maar lachen, ter wijl pa bedeesd antwoordde. Tot de stem uit Harderwijk ineens zei: Ken je Theo Haket nog? En toen was het ijs gebroken! En een gesprek dat het werd, lacht me vrouw van den Berg door de tele foon. Straks zien ze elkaar najaren terug. Om plannen te maken voor die grandioze reünie van oud-mili tairen uit die jaren. Er is nu nog een zwarte Van den Berg zoek. Maar die woont ergens in Rotter dam. Alle makkers zijn straks weer bij elkaar en dan zullen de Witte en de Zwarte van den Berg wel het hoogste woord hebben, denk ik zo. Of Theo Haket? Nóg een leuk nieuwtje: tot nu toe heeft broeder Gabriël (Piet Vis) ruim achthonderd gulden binnen gekregen op de giro van zijn zwa ger de heer B. Mous, gironummer 1072365 te Schiedam. Zoals u mis schien nog weet is dit geld bestemd voor de arme kinderen op zijn mis siepost Romaria te Brasil. Men schrijft ons: „Op dunderdag 27 jan. 1977 hollen wie onze Alg. ledenvergoadern van Gruno in de klaine zoal van gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schie dam. 't-Begunt om acht uur 's oa- vends. Wie hopen dat ie aalmoal kommen, want 't is hail belangriek wat wie mou ten beproaten. Op dizze oavond ken nen wie mekoar dan óók nog even „Veul Zeegn" touwensen veur 1977 en d'er den nog 'n klaine Neijoarsveside van moaken. Lu, kommen ie, loat de televisie moar ais 'n keer rusten. Wie reken d'er op dat ie kommen, de kov- vie mit kouke wacht op joe. Tot zains op dunderdag 27 jan. in gebouw „Irene". Het Bestuur. Gruno-Schiedam. Zaterdag 29 januari organiseert „The Riverside Jazzclub" weer een avond in gebouw Tivoli aan de Nieuwe Haven 237. Voor de jazzmuziek zorgt de groep Keyhole Jazzman. Zij beginnen om half tien. terwijl het festijn duurt tot 's nachts twee uur. De toegang sprijs is vier gulden. prijs 160.- (ook twee beeltenissen mogelijk) EDELSTEENKUNDIGE UURWERKMAKER Broervest 63-70, Schiedam Telefoon 010-267593 ONDERDELEN-bERVICE voor Rotterdam en omstreken Broersveld 11 - Schiedam BISTRO - BODEGA Lange Haven 26, Schiedam 010-26 38 98 Dagelijks 12.00-24.00 uur 's zaterdags 16.00-24.00 uur zondags gesloten WU HELPEN DIREKT Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie is veel voordeliqer bij: Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 Aardgasdienst Nederland B.V. Den Haag tel: 070-643939-, Vlaardingen tel: 010-741034; Waddinxveen tel: 01828-6896-, Moerkapelle tel: 01793-2225. Autobedrijf Victoria b.v. L Officieel dealer voor Schiedam. Capelle a/d I Jssel. Barendrecht e.o. Bermweg 286. Capelle a/d IJssel. tel. (010) 506753. Strickledeweg 99, Schiedam, tel. (010) 165255 Er is al n Alfa vanaf f 12.000, Alfetta 1.8

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 1