De Rietzeilers hadden de wind mee bij opening carnaval 1977 HET NIEUWE SI ADSBLAD PAGINA 25 WOENSDAG 9 FEBRUARI 1977 Een kruik Schiedammer voor „Het Zwarte Schaap". De Carnavalsvereniging „De Riet zeilers" had zaterdag de wind volledig mee in het Centrum „De Vier Molens" waar tijdens een groot boerenbal, prins Geraldo n, zich met z'n gevolg zich voor de eerste keer in het op enbaar presenteerde. Veel vierders, waaronder de nodige nieuwe leden, die zich weer kostelijk amuseerden tot in de kleine uurtjes met hossen en springen en het meezin gen van de hiervoor gekozen carnaval schlagers. Lekkere meezingers waarbij de kelen duchtig gesmeerd werden met drankjes en pils en een öartige hap voor de „uithijgers" die hierbij ge lijk het broodnodige stoelte voor wat uit te rusten, kreunend opzochten. Om op de kop af elf minuten na tien uur ging prins carnaval over tot het la ten uitreiken van de onderscheiding „Het Zwarte Schaap" van dit cama- valsjaar. Deze werd toegekend aan de Schiedamse Gemeenschap. Dit om dat, volgens de prinselijke grootvizier, hiermee belast de S.G. van de ge meente veel te weinig subsidie geniet om zich volledig in haar doelstellingen te kunnen ontplooien'' De hierop los barstende „alaafs" getuigde van de instemming bij deze motievatie van de in boerenkiel gestoken carnavalsvier ders. Hij die het zinnebeeld van dit „Zwarte Schaap" de verdere luidruch tige uren kreeg te torsen was S.G. voorzitter de heer W. Meinen. Met weer hoop op betere tijden in het hart, stortte ook hij zich wederom in het feestgewoel. Het statieportret van Geraldo II en diens gevolg. S.G. voorzitter W. Meinen krijgt de aan de orde van het „Zwarte Schaap" ver bonden versierselen door de prinselijke grootvisie omhangen. Pakkie deftig gereed om z'n taak te gaan vervullen. Prins Geraldo II wordt opgetuigd alvorens hij het carnaval 1977 kan gaan inwij den.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 25