Jaarlijks W. F. concert in de Stadsgehoorzaal werd een happening Sjuroerliike k^Htand Kanttekeningen bij artikel baarmoederhals- kankeronderzoek Cabaret Honoloeloe nog steeds in Schiedam Gezinscontact zeevarenden Café'stater open met de carnaval SYMPH0NIE-0RKEST VAN SCHIEDAMSE MUZIEKSCHOOL ZOEKT VERSTERKING HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 9 FEBRUARM977 Het jeugdorkest van de Harmonie WUton-Feijenoord en de Harmonie Wilton- Feijenoord hebben dirigenten, die de kunst verstaan het publiek dichter bij hun muziek te betrekken. Met dit gevolg, dat het dan als het ware een muzikale hap pening wordt! Dat was zaterdagavond het geval na dat de promotor van de Harmonie, de heer H. Roozendaal een aantal gasten op deze avond speciaal begroette. In de eerste plaats natuurlijk de erevoor zitter (sinds 1947) ir. Bart Wilton met echtgenote en jongste zoon Maarten, de heer P. J. Drenth met echtgenote als afgevaardigde van het gemeente bestuur Schiedam, oud-dirigent en er elid, de heer L. Th. Jansen, vergezeld van echtgenote. De heer R. v.d. Kolk, directeur Wildockservice. Afgevaar digden van de Federatie met die moei lijke naam, zoals de heer Roozendaal de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschap pen betitelde. Simpelweg afgekort als de K.N.F. ep verder de zustervereni gingen van de Harmonie Wilton-Fije- noord uit deze omgeving. Enkele belangrijke punten uit een be trekkelijk rustig verenigingsjaar bracht hij ter s?rake. Vermel- dingswaard is in de eerste plaats dat deze Harmonie een uitstekend visite kaartje achterliet na de Taptoe in Wassenaar, zodat men weer een uit nodiging voor Koninginnedag 1977 heeft ontvangen. Vandaar dat de heer M. Brilleman uit Wassenaar op deze avond aanwezig was om naar hun mu ziek te luisteren. Een optreden in de tuin van het Ge meente Ziekenhuis in Schiedam in die lange hete zomer van 1976 is beslist voor herhaling vatbaar. Tijdens een concours in Sliedrecht behaalde deze Harmonie een eerste prijs. Maar daar zijn ze op geaboneerd! U hoort daar wel weer van als ze ',ten strijde" trek ken. GROTE VOLDOENING Het Jeugdorkest heeft een studiewee kend in Epe gehad en daarbij ge sprekken gevoerd met grote compo nisten, zoals Henk van Lijnschooten en de Engelse dirigent Teever J. Ford. Vooral de ontmoeting met deze popu laire man in de muziekwereld was voor deze jpngeren een belevenis. De Music Inn op de werf trok een honderdtal enthousi ste bezoekers en zaterdagmorgen 12 februari van half elf tot twaalf uur krijgt een ieder, die maar eningszins als familielid bij de scheepswerf Wilton-Fijenoord is be trokken als jongere de gelegenheid kennis te maken met de verscöillende instrumenten en er zelfs een keus uit te maken. Wim Vos, de dirigent van het Jeug dorkest zal alle vragen beantwoorden en zo nodig toelichten. Om helemaal in dit sfeertje te blijven: zaterdag avond bewees het Jeugdorkest Harmo nie Wilton-Fijenoord zijn kunnen in „Querfeldien" van Peter Janke, „Mu sic of the Royak Fireworks van Handel" in de bewerking van Van den Arend. Drie werkjes van Kees Vlak uit „Around the world", te weten België, Tsjecho-Slowakije en Roemenië. Een werkje van hun favoriete componist: „Four Contrasts for Wind" van Trever J. Ford, „Besuch aus Frankreich waarbij medewerking van het publiek werd gevraagd en tot slot .twee werkjes van Ted Huggens knap vertolkt: „Pa vane in Blue" en „Fascinating Drums". Het slagwerk kwam hierin volledig aan zijn trekken en een extra complimentje mag toch zeker wel ge bracht worden aan de jonge drum mer? Voor hem zit er in de toekomst noveen wereld van muziek in. Ir. B. Wilton was dan ook de eerste die spontaan staande een applaus bracht aan deze jonge mensen en hun diri gent. NOG MEER TROEVEN Met veel verve presenteerde het tam boerkorps onder leiding van Henk Meijer zich na de pauze. Ook een uit stekend visitekaartje van de Harmonie Wilton-Fijenoord. Vooral toen zij zich gezamenlijk lieten horen en Henk Meijer het dirigentenstokje hanteerde. De Harmonie bracht „Ouverture for Fun" van Henk van Lijnschooten en heel knap „Symphonie de Paris" van Serge Lancer. De Japanse Folk Suite werd ingeleid met een grapje van hun dirigent, de immer bewegelijke G. D. Fokkema. Lenie Vos bespeelde de pauken en verschillende slagwerkinstrumenten. Terecht bracht de dirigent deze Lenie, immer op de achtergrond /verkend, even naar voren door haar de vijf to nen van het Japanse werk even te laten horen. Een gek werk, vond de heer Fokkema eigenlijk. Maar het klonk goed. De „Dixieland Jamboree" in het ar rangement van John Warrington was het helemaal deze avond. Op de voor grond de sterke troeven van deze Har monie Wilton-Fijenoord (versterkt met enkele leden van het Jeugdorkest). Charel de Hey, klarinettist, Bernard Scholte, trompet, Aad van der Zou- wen, saxofoon, Aad Wilkes, trombo ne, Wim Wouters, bas en Frans Mi neur, slagwerk. M.W.S. Zij die hun partijtje meebliezen, de jeugd, tijdens het jaarlijkse WF-concert. GEBOREN T. F. M. Wanders-Bal, d. A. van de Belt-Sitton, z. D. S. Talma-Schmal, z. J. H. Profittlich-van Keulen, z. B. C. Helleman-van Spijk, z. W. den Held-van der Kant, z. J. G. M. van der Pluijm-van der Lugt, schrijvende lezers zeggen er 't hunne van „Naar aanleiding van het in uw blad van 21 januari 1.1. geplaatste artikel betreffende net baarmoederhalskan- keronderzoek, vraag ik aandacht voor het volgende: In het artikel komen enkele passages voor, welke onjuist zijn en tot angst en verwarring aanleiding kunnen geven. Het betreft de volgende punten: Het is beter niet te spreken van vrou wen „in de leeftijd van 35 t/m 54 jaar", omdat dit tot verwarring aanlei ding kan geven. Immers, een vrouw, die in 1922 geboren is en jarig is na de onderzoeksperiode, is dus tijdens het onderzoek pas 54 jaar, maar mag toch niet meedoen. Anderzijds is een vrouw, die in 1942 geboren is en na de onderzoeksperiode jarig is, tijdens het onderzoek pas 34 jaar, maar mag toch meedoen. Het is daarom beter, de ge boortejaren te vermelden, die in 1977 onderzocht zullen worden, t.w.: 1923, 1924, 1927, 1930, 1936, 1939 en 1942. De data van het onderzoek in Maas sluis zijn wel bekend, nl. van 2 mei tot en met 12 mei 1977 en wel in öet Groe ne Kruisgebouw, Haven 22 in Maas sluis. Er is derhalve geen sprake van dat de vrouwen uit Maassluis aan het onderzoek in Vlaardingen kunnen deelnemen. Het uitstrijkje is niet prac- tisch pijn- en bloedloos, maar volledig pijn- en bloedloos. Er is geen kwartier mee gemoeid, doch slechts enkele minuten. De uitslag is niet binnen 2 3 weken, maar binnen 4 weken bij de vrouw. De huisarts krijgt van alle uitslagen bericht, dus ook van de negatieve'" E' H. E' Wolfs, arts wnd. directeur, G.G. G.D. van Schiedam en Vlaar dingen. P. C. Bos-Jansen, z. J. A. M. Broeren-van Unen, z. C. J. H. Ammerant-Prins, d. P. de Groot-van Lith, z. J. van den Berg-van der Ham, z. J. J. Oostrom-van Beest, d. J. Verburgh-Sondorp, d. A. Richters-Lips, d. R. van der Stelt-Bisschop, z. H. Incir-Oztürk, z. J. C. van der Meer-Bevers, d. G. Gijbels-Blok, z. G. A. Poot-Sitton, d. J. L. J. van Eijk-Boon, z. M. Boulahrouz-Mohand, z. T. B. Goei-Tan, z. S. A. Boxhoorn-de Ronde, z. H. J. Edelenbos-'t Hart, z. K. G. J. Sparla-Diederik, d. W. P. Mulders-Houtsma, d. J. J. E. van Kleeff-Groen, z. J. Meijboom-Seijkens, d. ONDERTROUWD J. T. van Balgooi, 24 jr. en J. Jans, 21 jr.; A. G. Beckers, 25 jr. en M. Schlar- mann, 20 jr.; L. J. T. Boender, 54 jr. en A. M. Martijnse, 40 jr.; A. M. Ha- mersma, 24 jr. en M. J. Oversluizen, 21 jr.; J. M. Koonen, 23 jr. en G. C. M. van Aken, 22 jr.; P. A. Monster, 29 jr. en A. C. M. van Os, 24 jr.; A. T. G. M. Nelemans, 25 jr. en S. Slavenburg, 19 jr.; P. T. Stremme, 24 jr. en H. M. Ku- perus, 20 jr.; W. H. Thiermann, 24 jr. en G. Overwater, 21 jr.; C. Wolthuis, 21 jr. en M. J. C. Meivogel, 17 jr.; R. H. Bergman, 22 jr. en M. J. Bisschop, 18 jr.; J. M. Boon, 24 jr. en G. Hen driks, 21 jr.; E. P. Kerkhof, 25 jr. en M. van Wingerden, 32 jr.; T. van Koesveld, 28 jr. en J. Loenjers, 20 jr.; R. Koot, 35 jr.'en T. J. Bast, 18 jr.; J. M. van der Meer, 23 jr. en W. L. M. Ham, 22 jr.; P. Plooij, 27 jr. en M. J. Hensen, 26 jr.; E. Seelaar, 26 jr. en I. E. T. de Vries, 25 jr.; E. G. C. A. van Straeten, 23 jr. en E. Luijendijk, 21 jr.; A. van Vreeswijk, 24 jr. en D. M. J. van Oers, 19 jr. GEHUWD H. L. J. M. Holierhoek, 21 jr. en B. L. van Reenen, 22 jr.; B. J. van der Waal, 22 jr. en G. Jansen, 20 jr.; H. Klein- bloesem, 22 jr. en E. C. B. W. Ruseier, 19 jr.; P. J. Heijster, 23 jr. en J. Schaap, 23 jr.; B. H. Löke, 28 jr. en A. Weeda, 19 jr.; M. Kadaoui, 27 jr. en B. M. Roodbol, 20 jr.; N. Kirkilis, 27 jr. en N. Eijsbergen, 28 jr.; H. Ver veen, 23 jr. en A. F. Poot, 20 jr.; J. Fei- jen, 23 jr. en R. M. F. Scheenloop, 20 jr.; C. van der Heiden, 20 jr. en C. Jan sen, 19 jr.; J. de Vos, 25 jr. en T. D. Scholten, 22 jr.; J. J. Leliveld, 21 jr. en R. L. Dekker, 20 jr. OVERLEDEN H. P. Bosman, man, geh. gew. met M. H. L. Thijssen, 85 jr.; J. de Winter, vr„ geh. met M. H. 't Hooft, 55 jr.; Ph. van Renswoude, man, geh. met W. J. Boer, 82 jr.; D. Plaisier, man, geh. gew. met M. H. As, 80 jr.; V. R. Humphrey, vr„ geh. gew. met A. E. L. Heidweiller, 83 jr.; M. van Dijk, vr., geh. met P. van Gulik, 65 jr.; S. Wijnholt, man, geh. met P. H. J. de Lange, 73 jr.; P. H. J. de Lange, vr., geh. gew. met S. Wijn- holt, 64 jr.; A. C. Baan, vr., geh. met A. Prins, 70 jr.; G. Stijsiger, man, geh. met M. Kant, 65 jr.; F. P. L. van der Slot, vr., geh. gew. met B. van der Lugt, 89 jr.; M. Litzau, man, geh. met M. Litzau, 72 jr.; F. K. Spaan, man, geh. met C. Hart, 61 jr.; L. S. Zwanen burg, man, geh. met I. M. Helbers, 64 jr.; F. den Held, man, geh. met G. Post, 55 jr.; M. Visser, vr„ geh. gew. met C. Tak, 77 jr.; J. van Klinken, man, geh. met J. T. van Vliet, 77 jr.; J. P. Weber, vr., geh. gew. met J. L. Zon dag, 81 jr.; P. M. van Potten, ma». geh. met G. van der Vlis, 79 jr.; D. Tims, man, geh. met J. Reuijl, 62 jr.; C. Vermeer, man; M. C. Zuidgeest, man, geh. gew. met A. J. J. Laanen, 77 jr.; E. J. M. Weber, vr., geh. met M. J. Mulder, 75 jr.; A. T. Peterbroers, vr., geh. met H. P. Hensen, 60 jr.; A. Bruggeling, man, geh. met M. Hage- stein, 79 jr. Ook komend weekeinde, vrijdag 11 en zaterdag 12 februari, zal kabaret Ho noloeloe optreden In het Zoldertheater In de Teerstoof met hun nieuwste pro gramma „Zout water voor 'n dorstige", dat vorige week eveneens in het Zoldertheater in première ging. Aan dit programma werken mee: Rob van de Meeberg, Hessel van der Wal en Dirk Dekker. De muziek is gecom poneerd door Henk Alkema en de re gie is in handen van John Heawood. Hessel van der Wal en Rob van de Meeberg schreven de teksten voor dit programma. Honoloeloe zet ook in haar derde pro gramma haar traditie voort. Dat wil zeggen: een kleurbekennend cabaret, waarin actuele, politieke en kolderieke zaken naar voren worden gebracht in een vorm, die borg wil staan voor een avond amusement in de goede beteke nis van het woord. Kaartjes 8,50 en 6,75 voor CJP en 65-plus kunnen gereserveerd wor den via VVV Schiedam tel. 010- 266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455. Het symphonieorkest van de Schie- damse Muziekschool nodigt violisten, cellisten en een contra-bassist uit voor de uitvoering van werken van Handel en de Pastorall-Messe van Anton Dia- belli. Het geheel, koor en orkest, staat onder leiding van Hans Hierck, samensteller van de Musica Religosa, Hilversum 4. Het concert is op zondag 13 maart ter gelegenheid van het nieuwe orgel in een kerk in Den Haag. Inlichtingen bij: mevrouw Matla, Oostsingel 44, Schiedam, tel. 010- 261805. In het programma „Sprekershoek" van de NOS wordt vanavond aandacht besteed aan het werk van de Stichting Gezinskontakt Zeevarenden. Voor eventuele in Schiedam woonachtige geïnteresseerden is er ook in Schiedam een kontaktadres t.w. mevrouw R. op de Weegh, Rembrandtlaan 61b, tel. 261157. In verband met de viering van carna val heeft de burgemeester besloten dat café's en dergelijke etablissementen in de periode van 11 februari 1977 tot en met 22 februari 1977 op één avond naar keuze tot 04.00 uur geopend mo gen zijn. Dit geldt echter niet voor de nachten van zondag op maandag van 13 februari en 30 februari 1977. Alle WF-oren zijn gespitst op het muzikaal onthaal van WF. De jonge garde van de WF-Harmonie eiste terecht die aandacht voor zich op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8