JONGE DUIFJES OP VLAARDINGS BALKON Henna v. d. Horst: jong, elegant en kordaat op de kunstschaats predik beurten 0 TONEEL BIJ GROETON JAAR VERGADERING HELINIUM VOORWERPEN THE HAPPY HEARTCLUB GEBIT STUK J. Veringmeier Bejaarden naar Limburg IK - y m> Sm v 4 y v CARAVAN VERHUUR? labbert Fendt Dethleff HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - VRIJDAG 11 FEBRUARI 1977 tf Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, vie ring H.A.; 17.00 uur: ds. A. Vreug- denhil te Rotterdam, viering H.A. en dankzegging. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma, H.C. 4; 17.00 uur: eerw. heer W. D. J. v.d. Kaaden te Rockanje (N.H.) gez. dienst. Magnalla Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. A. Vreugdenhil te Rot terdam, viering H.A.; 17.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, dankzegging. Julianakerk, Borg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: drs. A. Ferwerda te Maas sluis; 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma, H.C. 4. Woensdag 16 februari 15.15 uur: ds. K. H. Schuring te Loppersum, bruidspaar Cornelis G. E. Westerveld- Florina H. L. Post (trouwouderling uit de wijk Zuid-Oost). Collecten, het éne offer is bestemd voor: aflossing schulden; deurcollecte: wijk-activiteiten (extra collecte). Geref. Kerk (vrijgemaakt), kerkge bouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Geref. Kerk te Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, hoek Lange Nieuwstraat/Oranjestraat, 8.15 uur: ds. B. Gratz; 14.45 uur: ds. A. Hordijk. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: ds. B. van Blanken. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 10.00 uur: prop. J. L. J. Meiners, Amsterdam. Zondagslied 310. Klnderkerk en Jeugdkerk, kinderkerk iedere zondag in de bovenzaal met en voor jeugd van 4 tot 12 jaar; jeugdkerk om de 14 dagen in de predikantkamer. Chr. Geref. Kerk (Hoeksteenkerk), B.K.-laan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. S. Tijm- stra, H. Doop, gezinsdienst; 17.00 uur: ds. C. Evers, Leerbroek, Voorber. H. Avondmaal. Opstandingkerk, 10.00 uur: ds. B. Prakke, Rotterdam. Bethelkapei, 9.15 uur: ds. J. Dieper- sloot, Rotterdam. Aula Pinasplein (Oud Mathenesse, R'dam), 10.00 uur: eerw. heer W. F. Feenstra, De Bilt. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma- gré, viering H. Avondmaal, gezins dienst. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. R. Heusink- veld, Maassluis; 19.00 uur: zie de Ark. De Ark, 17.00 uur: eerw. heer W. D. J. v.d. Kaaden, Rockanje. t Schepphuis, 10.00 uur: jongeren- dienst, eerw. heer W. Hoogerboord. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingei 5, zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Agnes Hensen-Peterbroers. Zondag 9.30 uur: eucharistie met volkszang. Intentie: Marius Wijten- burg; 11.00 uur: gezongen eucharist ieviering, verzorgd door ons gemengd koor o.l.v. Henk Govaart. Intentie: Wilhelmina Groenhorst en uit dank baarheid bij een 30-jarig huwelijk (Van A.), geen kinderkerk; 17.30 uur: stille eucharistieviering. Tot zekere intentie. Thema: zalig de armzaligen! Predikant: N. J. P. Blaauwhof pr. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99, zaterdagavond 19.00 uur: eucharistieviering met samen zang; zondag 9.30 uur: eucharistie viering (bandmuziek, Gregoriaans); 11.00 uur: eucharistieviering met sa menzang; 12.15 uur: eucharistie viering (bandmuziek). Thema: „Arm en Rijk". Predikant: P. J. Groot O.P. Sint Martinus Parochie, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang; zon dag 8.30 uur: meditatieve H. Mis; 10.45 uur: H. Mis met medewerking van het herenkoor ,,St. Jan Baptist". Het koor zingt een meerstemmige Mis; 12.00 uur: stille H. Mis; 18.30 uur: H. Mis met moderne liederen. Medede ling: zondag 20 februari zingt in de Mis van 10.45 uur het tienerkoor „Eufonia". Kapel Noletzlekenhuls Schiedam, za terdagavond om half zeven korte eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur: preek P. M. de Groot, ziekenhuispastor. Zondag 13 februari om half elf: zondagviering. Het Delfts Byzantijns Koor zal zingen bij de oosterse liturgie, die gezongen wordt door pater Gabriel, OFMcap van het Pokrovklooster uit Leidschen- dam. Hij zal ook preken. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, 10.00 uur: pastoor P. van Tilburg. Zondag Sexagesima. GEBEDS-AKTEE SCHIEDAM Elke donderdagavond om tien over ze ven bidden wij de rozenkrans in de ka pel van de Broeders, Warande 155, Schiedam. Om half acht is er lof met zang, preek en aanbidding. Zondag 13 februari zesde zondag door het jaar, Sexagesima. Maandag 14 februari ged. H. Valentijn, dag van de vriend schap. Woensdag 16 februari derde -Xm - - - i Op het balkon van mejuffrouw Hartman, zesde etage in de Boerhaavestraat 429 zijn woensdagavond jonge duifjes geboren in een nestje door het ouderpaar ge bouwd. De bewoonster van deze flat heeft er alles aan gedaan om het de jongge borenen zo aangenaam mogelijk te maken met de kou en daardoor de deur op engezet en de verwarming hoger gedraaid. Duivenkenners vinden dit een uitzonderlijk vroege geboorte, vandaar dat onze fotograaf er donderdagmorgen snel een „plaatje" van schoot. Tenslotte is de zorg an het ouderpaar voor deze jonge duifjes leuk om te zien. En bovendien is er voor hun ook duivenvoer gestrooid. van de 7 woensdagen, die het feest van St. Jozef vooraf gaat. Donderdag 17 februari 's avonds om 7.10 uur ons rozenkrans-gebed. Om 7.30 uur ons maandelijks lof ter ere van de H. Li- duina, patrones en beschermster van onze stad. Pater F. Hofstede houdt de preek. Voor en na het lof is er gele genheid om te biechten. Vrijdag 18 fe bruari feest van de H. Bernadette Sou- birous, maagd. Havenkerk, Evangelie Centrum, Lan ge Haven 70, zondag 13 februari 15.00 uur spreekt de amerikaanse evangelist Paul Olson. Ev. Maasbach zal verta len. Tijdens deze dienst zijn er ook aparte kindersamenkomsten. Vrijdag 18 februari 20.00 uur draait de film: „Geen tijd om te wachten". Ev. J. Lee- flang zal daar ook zijn om te spreken. Zaterdag 19 februari 20.00 uur jeugd dienst. Alle jonge mensen zijn van harte welkom. De kerk is de gehele week van maandag t/m zaterdag van 11-16 uur te bezichtigen. De Pinkstergemeente Morgenstond heeft haar samenkomst om 10.00 uur in de 4Molens aan de Nieuwe Dam- laan (ingang achterzijde aan de burg. Gijssenlaan). Spreker: de heer N. van der Brugge. U bent hartelijk welkom. Er is ook zondagschool en crèche. Leger des Heils, Legerzaal, Lange Ha ven 27, diensten iedere zondag 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblijdingssa- menkomst. Alle samenkomsten o.l.v. kapiteine M. K. Breidenbach en kapi- teine M. Hogetoorn. verhuur van nieuwe toercaravans een caravan die past bij uw wagen en uw gezin Restitutie huurprijs bij aankoop Jan van Riebeeckweg 2, Schiedam, 010 -15 20 66 Als tweede voorstelling in de „Drie luik" voor amateurtoneel komt de toneelgroep Groeton vrijdagavond (18 februari 8.15 uur) in het Passage Theater voor het voetlicht in de klucht: „De Polyester Polka" door Dimitri Frenkel Frank. De regie is in handen van Jan Kruyk. De decors zijn ontworpen door Paul Segaar. De kaarten zijn aan het Passage Theater in voorverkoop. De Werkgroep „Helinium" van de Archeologische Werkgemeenschap Nederland houdt op maandag 14 februari een algemene ledenvergade ring in zaal Irene. Na afloop zal door de heer Apon een lezing worden gehouden met als onderwerp: „Hoe oud zijn die vondsten nu eigenlijk". Hij geeft o.a. een uiteenzetting van welke methodes men de ouderdom van vondste.n bepaalt en behandelt de (Java-Pekingmens) en ook de aard lagen waarin bepaalde vondsten zijn gedaan. Ter illustratie zal een aantal dia's vertoond worden. App. Josse 5-7 Persoons Met zonneterras en ligbad. MAASSLUIS Er woont een meisje van twaalf jaar in Maassluis dat op weg is naar een niet onaanzienlijke schaatscarrière. Hoewei zij pas 12 jaar oud is zag zij al kans haar le klas di ploma voor kunstrijden op de schaats te halen met de kwalificatie „goud". Dit is tot nu toe nog maar aan twee Nederlanders jonger dan 13 jaar ge lukt. Die twee Nederlanders waren be paald geen onbekenden; de namen van deze uitblinkers van toen zijn in middels wereldberoemd geworden t.w. Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. Hoe komt zo*n jong, charmant meisje als Herma v.d. Horst op zo'n jonge leeftijd ai op dit hoge niveau van de moeilijke sport van kunstrijden op de Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: een oorring; een halsketting; cein tuur; valhelm; fles sherry; een vat met onbekende vloeistof; sleutels aan ring; etui met sleutels; sleutel aan hanger; etui met sleutels; hangertje met sleutels; sleutels; sleutels aan hanger. Te bevragen bij de vinders: gasaansteker, Thiele, Pr. Maurits- straat 22b, tel. 266349; sleutels aan een sleutelring, Romijn, Korte Singel straat 11, tel. 269628; etui met sleutels, Van de Bergh, Burg. Honnerlage Gretelaan 189; huis sleutel met médaille eraan, mevr. Strik, Burg. Verveenstraat 14, tel. 706628; knijpportemonnee met in houd, Hamerslag, Burg. Knappert laan 228, tel. 266935; damesporte monnee met inhoud, Broekmeier, Troelstralaan 33; armband, Zand bergen, Nassaulaan 23; portemon- neetje met inhoud, Schaper, Orelio- singel 227, tel. 711839; RET-abonne- ment, Hersbach, Singel 37; medaille aan lint, P. C. Vink, De Wildestraat 52; schooletui met inhoud, v.d. Tas, Diepenbrockstraat 17; kinderlaarsje, Kievit, Dr. Boslaan 13; herenhand schoen, Ruts, Delflandseweg 420, tel. 730231; dameshandschoen, Broek- arts, Prof. Kamerlingh Onneslaan 170b, tel. 156575; dameshorloge, G. J. Sjoer, Plein Eendracht 35b. De Happy Heartclub geeft zaterdag a.s. de bar Cosmopoliet van het Rijnmondhotel, Nieuwlandplein 2, een Carnavalsbal dat rond midder nacht zal worden opgeluisterd door een bezoek van Prins Carnaval Geraldo II met zijn gevolg. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het showorkest „De Callands". Het komen in carnavalskleding is gewenst doch niet verplicht. schaats. Gewoon door met volle inzet te trainen en natuurlijk een natuur lijke aanleg die erg groot moet z(jn. Meestal staat zij om 5 uur 's morgens op om reeds om 6 uur op het ijs te staan in Den Haag. Na ongeveer an derhalf uur trainen wordt de terug tocht aanvaard om tijdig op de Kon. Julianascholengemeenschap te zijn waar zij in een brugklas zit. Met haar studie op school heeft zij weinig moei te. Een voordeel voor haar is dat zij tij dens haar trainingen in Duitsland en de U.S.A. haar Duits en Engels al tweede moedertalen geworden zijn. Bij die trainingsperioden neemt zij studiemateriaal mee, dat stelt haar in staat het leerprogramma bij te houden en het is tevens een welkome afwisse ling voor de lichamelijke inspanningen van het trainen. Al om acht uur 's avonds gaat zij naar bed en daar heeft iij weinig moeite mee omdat dit een ]tweede natuur is geworden. Het gebeurde zelfs wel eens dat zij tijdens de Nederlandse kam pioenschappen 's avónds om 10 uur pas aan de beurt was om mee te din gen. Dat late uur heeft toen duidelijk de prestaties beïnvloed, want zij kwam twee plaatsen lager op de eindlijst dan aanvankelijk verwacht werd. Sinds 1968 woont zij aan de Mauve laan en voor die tijd was zij met haar ouders al twee jaar ijl de U.S.A. Hier ontdekte men haar talent. Toen zij langs een ijsbaan kwamen gingen zij er naar binnen en werden er voor de toen nog maar 2-jarige Herma ook schaatsjes gehuurd om eens te kijken of zij het schaatsenrijden leuk zou vin den. Leuk bleek een zwak woord te zijn voor haar belangstelling, want zij was wild enthousiast: Voortaan ging zij veel naar de ijsbaan en die voorliefde is gebleven. Op 14- en 15 januari van dit jaar culmineerde die liefde zich in een .vierde plaats bij de nationale kampioenschappen kun strijden in Amsterdam, bij de senio ren. Tot aan het einde van de eerste twee onderdelen van die kampioen schappen zag het er baar uit dat zij zelfs tweede zou worden. Een resultaat dat nogal iets beloofd voor de toe komst. Reparatie klaar tehvijl u wacht Dagelijks van 91-14 uur en 's avonds na 18 uur. leTuinsingel 15| Schiedam Telefoon 010-26 14 17 De afdeling Schiedam'van de Katho lieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden arrangeert voor zijn leden van 13 tot 16 april a.s. een korte vakantiereis naar het Lim burgse Geulhem. Wie dit snoepreisje wil meemaken moet zich hiervoor opgeven uiterlijk 28 februari a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 24