Werkloosheid nam iets toe Lange Kerkstraat wordt aangepast MODELVLIEGTUIGEN VEROORZAKEN VEEL GELUIDSHINDER IN KETHEL-N00RD eleveld reizen I C.KOK Nieuwe Waterweg Noord W* JAZZ ROCK GROEP IN "NAPALIS" DE TEMPEL Cees van Oosten filmde in Oeganda ZAANSE KLOKKEN INF0-AV0ND WINKELCENTRUM Voor leefbare wijk Nieuwland BELASTINGDIENST NVV GOEDKEURING G.S. jm f: Costa Dorada haal de folder of bel naar: v.a. *50 tJuujgLjga IN DE GEVULDE STIER SPECIALITEITEN RESTAURANT HET NIEUWE STAüSBLAD - PAGINA 3- VRIJDAG 11 FEBRUARI1977 De werkloosheid In het gebied Nieuwe Waterweg Noord, Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis, Rozenburg, Hoek van Holland en Maasland, nam in januari iets toe. By het GAB voor dit gebied, dat in Schiedam is gevestigd, lieten zich de af gelopen maand 32 mannen en 12 vrouwen inschrijven, hetgeen een werklozenbe- stand geeft van 1707 mannen en 702 vrouwen, een toename van twee procent in vergelijking met de maand december. Bij het aantal werklozen in Schiedam, koploper met een aantal van 1143, Vlaardingen tweede met 849 en Maas sluis derde met 207 ingeschreven werklozen. Directeur H. J. Harberts van het GAB Nieuwe Waterweg Noord noemt de ontwikkeling gelijkmatig. Omdat ge zien de tijd van het jaar een grotere toename van de werkloosheid werd verwacht. Wel is, aldus de heer Har berts, wederom een aanzienlijk aantal werknemers betrokken bij werktijds verkorting, vooral in de metaal. Inge diende ontslagaanvragen wegens werkvermindering nemen momenteel iets af. Bouw: stijging van 12 man tot 102. Vooruitzichten blijven goed. Metaal: stijging met 19 man tot 479. Er kan nog niet gesproken worden van een stabilisatie van het aantal op dit relatief hoge peil. Twee aanvragen col lectief ontslag, waarbij ruim 60 man zijn betrokken, zijn in behandeling. De uitstaande vraag naar 254 man wordt momenteel getoetst op juistheid en vergeleken met het aanbod. Kantoor: afname bij mannen en vrou wen resp. met 8 en 10%. Goed opgelei de krachten kunnen gemakkelijk aan het werk. Personeel algemene dienst: toename bij de mannen met 23 tot 519, tendele als gevolg van stijgend aanbod van B.W.'ers. De mogelijkheden van het GAB t.a.v. buitenlandse werknemers worden duidelijk minder, zodat ze steeds meer op eigen initiatieven zijn. aangewezen. Vooral Marokkanen ko men in een zwakke positie door hun hoog Ziekteverzuim en wegens ziekte verlengde vakanties in Marokko. Jeugd: de jeugdwerkloosheid (t/m 22 jr.) bleef bijna gelijk, n.l. 403 mannen en 336 vrouwen dus resp. 24% en 48% van de totale werkloosheid. Minder geschikten: ongeveer 20% van de totale werkloosheid valt in de cate gorieën minder geschikt en minder va lide. Voor deze groepen zijn in de aar zelende conjunctuur weinig mogelijk heden. De agrarische inspraakgroep voor Midden Delfland heeft een verzoek gericht aan het Schiedamse ge meentebestuur iets te gaan doen aan de geluidshinder rond Kethel veroorzaakt door het vliegen met miniatuurvliegtuigjes die door het hoogtoerentai van de hiervoor be nutte mini-verbrandingsmotoren een jankend geluid voortbrengen. Het gaat hier vrijwel alleen om ra diografisch vanaf de grond be stuurde toetselietjes die regelmatig tussen de Groeneweg en Harreweg rondvliegen. Hiermede wordt vol gens de inspraakgroep een irrite rende geluidoverlast veroorzaakt, ze kunnen ook gevaar opleveren voor mens en dier. Zolang de grondaviateurs maar binnen het bereikvermogen van de zenders blijven waarmee de stijging het manoevreren en het landen wordt geregeld, is er niets aan de hand. Komen hun toestellen daar echter buiten, raken ze stuurloos om, nadat de brandstof is opge brand, overal te kunnen neerstor ten. Met het laagvliegen en het gejank der motoren ontstaat onrust onder het vee en in de vogelstand. Boven dien betreden de grondbestuurders percelen weiland en voeren soms planken mee om hiermede aan grenzende weilanden te kunnen bereiken. In de zomermaanden worden op deze manier hooilanden platgetrapt, wat de agrariërs niet kunnen toloreren. De werkgroep acht het wenselijk dat in dit, met bordjes gemarkeer de beschermde natuurgebied, een halt wordt toegeroepen op deze aanslag op flora en fauna die bo vendien omwonenden en recrean ten veel hinder bezorgen, nu ge luidsoverlast wat gerekend mag worden onder de noemer milieu vervuiling. Naschrift redactie: Het gaat hier om een stuk plezier van een klein aantal mensen dat zich zohi kost bare vliegtuigcombinatie kan aan schaffen. Ook in verenigingsver band worden miniatuurvliegtuigjes gebouwd en mee gevlogen. Voor namelijk uitgerust met een Itynbe- s turing. Een groep leden vloog hier enkele jaren geleden aan de rand van het park „Thurlede" doch werd van overheidswege hieruit verdreven. Dit vanwege de veroorzaakte ge luidshinder. De KNLC zorgde er toen voor dat er op de zondagen met de lijnbestuurde toestellen (combat's) gevlogen kon worden aan de rand van het vliegveld Ze stienhoven. Maak karnavalsfoto's en -films vooral van dichtbij. Dan is de pret van dat uitbundige feest het beste te zien. Deze kindeten zijn kennelijk toch even onder de indruk van het gebeuren. En... haal tijdig films en flitsiampjes in huis, want tijdens het karnaval zelf zijn vele fotozaken gesloten. Villa José Luis Fraaie 8-persoons villa met ruime tuin en zonneterras. Met ligbad. Schiedamseweg 30 - tel. 010-357711 Vlaardingen. Morgenavond (zaterdag) treedt de jazz-rock-groep Napalis (voorheen „Mind Filter") op in sociëteit „De Tempel". Aanvang half negen en en tree vier gulden. Over deze viermans formatie nog het volgende: Rob van den Broeck, keyboards en synthesizer: maakte de LP's „Vonk's First!" en „Banten", waarvoor hij ook de hoezen ontwierp. Verdere LP's: „Rockin" met Gijs Hendriks; „Mis sion Suite" met de Chris Hinze Com bination waarmee hij in 1973-'74 werkte; „Infinite Jones" met Gary Bartz, John Lee en Gerry Brown; „Ca scade" met Charlie Mariano. Speelt ook in Dick Vennik's groep Free Fair. Ook de hoes met schilderij („Sleutel bos op Biljard"), evenals het grootste deel der komposities, van de „Napalis- LP, is van Rob. Michaël Samson, gitaar: maakte zijn debuut op Charlie Mariano's LP „Ca scade" met o.a. Philippe Catherine, Jasper van't Hof, John Lee en Gerry Brown. Lloyd Tjon, drums: speelt al een aan tal jaren samen met Michaël Samson in diverse rockgroepen, o.a. Osmose. Henny Vonk, bas: aanvankelijk jazz- vocaliste. Werkte o.a. met Ben Web ster, verder met diverse jazz-trio's, o.a. Ton Wijkamp en Rob van den Broeck. Werd samen met hem, Wim Essed en Eric Ineke, winnaar op het Loosdrecht Jazz Concours in 1965. Kreeg hetzelf de jaar de Herman van Kuilenburg- prijs voor poëzie voor bundel „Puinruimen". In 1969 songfestival „Singing Europe". LP's: „Vonks First!" en „Banten"; 1973-74 vocals en percussie in de Chris Hinze Combina tion; diverse toernees en LP's, o.a. „Mission Suite" en „Infinite Jones". Daarna bas. Eerste LP met basgitaar: „Napalis". De Lange Kerkstraat In Schiedam, al tijd al een belangrijke verkeersader in de binnenstad, zal worden aangepast. Dat betekent nogal iets, omdat uit de plannen blijkt dat de voetganger er ten aanzien van het gemotoriseerde ver keer de hoofdrol gaat vervuilen. De belangrijkste wijzigingen zijn: volledige afsluiting van de Lange Kerkstraat, tussen Broersveld en Broervest, voor het gemotoriseerde verkeer; volledige afsluiting van de Korte Dam en Hoogstraat tussen Kor te Dam en Korte Kerkstraat voor ge motoriseerd verkeer; afsluiten van de Grote Markt zuidzijde voor gemotori seerd verkeer (uitzonderingen met ontheffing regelen); instellen van een richtingsverkeer in de Lange Kerk straat tussen Kreupelstraat en Grote Markt (richting Grote Markt); instel len van eenrichtingsverkeer Nieuwe Sluisstraat (oostzijde) richting Brede Marktsteeg; instellen van tweerich tingsverkeer in de Boterstraat tussen Kreupelstraat en Broersvest; instellen van tweerichtingsverkeer in de Boter straat; instellen van tweerichtingsver keer op de Grote Markt, westzijde. Met de uitvoering van het inrichting splan Lange Kerkstraat/Grote Markt is inmiddels begonnen. Dit betreft het herstraten van de Herenstraat, het realiseren van parkeervoorzieningen op het terrein Schotsepoort, het ver nieuwen van de riolering Boterstraat (tussen de Kreupelstraat en de Broers- vest) en het reconstrueren van dit deel van de Boterstraat. Aansluitend hierop zal nog in het eer ste kwartaal 1977 de riolering in de Lange Kerkstraat worden vernieuwd en zullen de grote bomen in het brede deel van de Lange Kerkstraat worden geplaatst. De bekende Vlaardingse vogelaar Cees van Oosten bezocht op zoek naar exotische vogelsoorten Oeganda en Tanzania en legde zijn hier gedane waarnemingen op het gebied van de vogels in hun natuurlijke omgeving op de film vast. Op uitnodiging van de Vogelvereni ging „Maasland" en het bestuur van het Dienstencentrum aan de Ham- merdreef 3 in Maasland komt hij z'n film dinsdag 15 februari, aanvang acht uur, vertonen. Ook voor vogel vrienden uit Vlaardingen en Schjedam is dit een mooie gelegenheid iets op te steken over de natuur en o.a. de ge vleugelde bewoners van deze landen. In het seizoen-programma van de vo gelvereniging „Maasland" zijn nog In het tweede kwartaal 1977 zal dan het herstraten van de Lange Kerk straat plaatsvinden. De werkzaamhe den op de Grote Markt vinden plaats in het tweede en derde kwartaal van 1977. De werkzaamheden rondom het Oude Kerkhof vinden plaats in het derde kwartaal van 1977. De kleinere bomen, welke in het inrichtingsplan zijn opgenomen, zullen worden ge plaatst in het vierde kwartaal van 1977. BROERSVEST 93 TEL. 26.79.37 SCHIEDAM twee interessante avonden opgeno men. Op 15 maart in zaal „De Magneet" waar de heer Hogenboom uit 's -Gravenzande een lezing met dia's komt houden over de vogels uit het Westland. Op 19 april wordt hier een filmavond gegeven over verschil lende natuurobjekten in het nog altijd rustieke en mooie Maasland. Nog enkele weken en dan zal het N.V.V. wederom aan de leden van de aangesloten organisaties behulpzaam zijn bij het invullen van de aangifte biljetten inkomstenbelasting 1976. Om een zo'n volledig mogelijk aangif te te doen, worden de leden welke huursubsidie genieten verzocht, om per omgaande een loonopgave te vra gen bij het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, Al- kemadelaan 85, Den Haag, met ver melding van het correspondentienum- Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring gehecht aan het besluit van de ge meenteraad van Schiedam, waarbij met een wijziging van de Begroting 1976 een krediet van 12.000.000, is verleend voor de aanleg van de Cen trale Antenne Inrichting. voor lunch of diner met relaties, vrienden of familie Geopend; dinsdag t/m vrijdag van 12.00 tot 14.30 uur en vanaf 17.00 uur Zaterdag vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 16.00 uur. Maandag gesloten. APPELMARKT2. SCHIEDAM (t.o. Stedelijk Museum) Voor reserveringen: TEL. (010) 26.82.20 Door de stichting Winkelcentrum Kethel treft in samenwerking met het gemeentebestuur voorbereidingen voor de bouw van het winkelcentrum aan de Zwaluwlaan in Kethel. Hier mee zal in april worden begonnen. De eerste fase, laagbouw met een opper vlakte van 6.800 m2, hetwelk groten deels overdekt is, zal dienen voor het directe verzorgingsgebied. Belangstellenden voor dit winkelcen trum worden uitgenodigd voor een info-avond op maandag 14 februari a.s. om 8 uur in Café Restaurant Europoort aan de Maasboulevard. In de bezetting van supermarkten is reeds door de stichting voorzien. Woensdag 16 februari vindt in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautpiein In Schiedam een bijeenkomst plaats van de werkgroep „wonen en leven" van de wijk Nieuwland. Deze wijkgroep is in het leven geroe pen door de wijkvereniging Nieuwland en de Jeugdhaven in deze Schiedamse wijk, teneinde de wijk leefbaarder te maken. Een van de eerste taken die men voor ogen heeft is de aanpassing van het wijkcentrum. Na een peiling onder de wijkbewoners wil men tot verbouwing van dit centrum over gaan, na een subsidie van de gemeente Schiedam. De gemeente Schiedam heeft inmid dels al via de wijken-wethouder. Eef Collé, laten weten dat men op het satdskantoor bereid is een eventuele verbouw te financieren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3